پایان نامه نمونه سازی سریع وبررسی یک قطعه کاربردی

دانلود پایان نامه

چکیده

هدف اصلی این پایان نامه بررسی و مطالعه بر روی آخرین پیشرفت های بشر در زمینه ساخت سریع می باشد .آنچه امروز در محصولات جهان پیشرفته صنعتی بیش از پیش خودنمایی می کند تنوع،سرعت تغییر شکل و نحوه عملکرد آن ها است. بی شک ارزش و اهمیت طرح های تحقیقاتی هنگامی بروز می کند که بتواند نتیجه نوآوری و خلاقیت را با حداقل هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن نشان دهد تا در صورت نیاز بتوان آن را اصلاح نمود و محصولی بدست آورد که ضمن برآورده کردن نیازهای بازار بتواند با سایر رقبا نیز رقابت کند.در فصل اول این تحقیق به آشنایی با فناوری نمونه سازی سریع واساس کار پرداخته شده است.در فصل دوم انواع روش های مدل سازی خطی، سطحی وحجمی پرداخته شده است. فصل سوم آشنایی با فرایند فتوپلیمرازاسیون می باشد.در فصل چهارم روش های اصلی و اساسی نمونه سازی سریع بیان شده است.درفصل پنجم طبقه بندی نمونه سازی سریع انجام گرفته است.در فصل ششم به توضیح مراحل فرایند پرداخته شده است.

در فصل هفتم فرایند طراحی مورد بررسی قرار گرفته است.در فصل هشتم به بررسی کاربرد لیزر دراین فرایند پرداخته شده است . در فصل نهم نیز به بررسی یک قطعه کاربردی و نتیجه گیری این تحقیق اختصاص   یافته است.

پیش گفتار

اولین نشانه های نمونه سازی سریع را می توان حداقل در دو زمینه تخصصی ساخت نقشه های برجسته از عوارض جغرافیایی[1]و مجسمه سازی با استفاده از عکس های تهیه شده[2]  مشاهده نمود . نمونه سازی سریع فرایندی است که در آن یک مدل فیزیکی به صورت مستقیم از یک مدل کامپیوتری تهیه می شود که اولین نمونه یک محصول در ابعاد حقیقی می باشد و اغلب از جنس پلاستیک یا فلز می باشد.

طراحی و ساخت نمونه با استفاده از روش های سنتی ، ممکن است به دلیل زمان بر بودن این فرایندها ماه ها به طول انجامد. اما با کمک نمونه سازی سریع این زمان به حتی کمتر از یک روز نیز قابل کاهش است. آن چه امروز در محصولات جهان پیشرفته صنعتی بیش از پیش خودنمایی می کند تنوع ، سرعت تغییر شکل و نحوه عملکرد آن ها است . بی شک ارزش و اهمیت طرح های تحقیقاتی هنگامی بروز می کند که بتواند نتیجه نوآوری و خلاقیت را با حداقل هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن نشان دهد تا در صورت نیاز بتوان آنرا اصلاح نمود و محصولی بدست آورد که ضمن برآورده کردن نیازهای بازار ، بتواند با محصولات مشابه نیز رقابت کند .

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *