چکیده:

این پروژه شامل2 فصل می باشد.

فصل اول-آشنایی با نرم افزارها و ابزارهای مورد نیاز

چون در این سیستم از زبان  ASP.Net و C#.Net برای برنامه نویسی و SQL SERVER برای ایجاد بانک اطلاعاتی استفاده شده است لذا در این فصل به توضیح مختصری در مورد آنها می پردازیم.

فصل دوم-تحلیل ، طراحی و پیاده سازی پروژه

در این فصل طرح کلی یک پورتال خبری نشان داده خواهد شد. همچنین به ذکر عملیات اصلی موجود در سیستم به همراه جداول و فیلدهای مورد نیاز جهت بانک اطلاعاتی خواهیم پرداخت و در نهایت به شرح و توضیح بخش های مختلف سایت و عملیات هر بخش می پردازیم .
پیش گفتار :

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند.

امروزه قدرت بسیاری از کشورها به واسطه وجود رسانه های قوی و تاثیر گذار در آن کشور و یا حتی در جهان می باشد . پورتال های خبری نیز جزء رسانه های موثر در دنیای اینترنت می باشد.

در سیستم زیر قسمت های مختلف یک پورتال خبری توضیح داده می شود ، اینکه واقعا معیارهای کنونی تغییر کرده است را می توان از فراوانی چنین سایت هایی دریافت . شاید هنوز در کشور ما فعالیت های اینترنتی آنچنان فراگیر نشده است اما همگان به این مسئله اذعان دارند که دیر یا زود کشور ما هم باید به این سمت برود.به امید آن روز
آشنایی با نرم افزارها و ابزارهای مورد نیاز
فصل اول : نرم افزارهای مورد نیاز

ابزارهای مورد استفاده در این سیستم عبارتند از:

  • Net
  • C#.Net
  • SQL Server

که در ادامه به به توضیح هر یک می پردازیم.

ASP.Net چیست ؟

ASP.NET ، یک چارچوب برنامه نویسی است که بر اساس فریمورک دات نت ایجاد شده و از آن بمنظور پیاده سازی برنامه های مبتنی بر وب استفاده می گردد . فرم های وب ASP.NET ، که بعنوان بخشی از یک برنامه وب ASP.NET مطرح می باشند ، روشی ساده بمنظور ایجاد وب سایت های پویا را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند . ASP.NET ، همچنین شامل سایر تکنولوژی های مورد نیاز برای ایجاد سرویس های وب XML بوده که بکمک آنان ، امکان تولید بلاک های لازم برای ایجاد برنامه های  توزیع شده فراهم می گردد .

ASP.Net متشکل از چندین تکنولوژی متفاوت شامل : فرم های وب یا WebForms ، سرویس های وب، کنترل های وب، کنترل های HTML و کنترل های اعتبار سنجی می باشند. وقتی تمام این موارد در کنار هم قرار گیرند، برنامه نویسان را قادر به ساخت و ارائه برنامه های کاربردی تحت وب قوی، قابل نگهداری و مقیاس پذیر می نمایند.

Asp.Net عضوی از بدنه NET. و متعلق به میکروسافت است. شرکت میکروسافت موفقیت خود را با سرنوشت NET. گره زده است. بنابراین شاید جالب باشد که بدانیم NET. چیست؟ بدنه NET. دارای دو قسمت اصلی است: قسمت اول یک کتابخانه عظیم از کلاس های آماده است و قسمت دوم یک محیط زمان اجرا می باشد.

کتابخانه کلاس ها در NET.

کتابخانه NET. دارای بیش از ۳۴۰۰ کلاس آماده جهت استفاده در برنامه ها است. بعضی از این کلاس ها همان کلاس های پایه مانند آرایه و رشته هستند. اما عمده این کلاس ها به پیاده سازی اعمال تخصصی مانند کار با فایل و یا تولید مستندات XML پرداخته اند.

  • فضانام ها در NET.

انبوه کلاس های موجود در NET. به حال خود رها نشده اند بلکه این کلاس ها در یک دسته بندی سلسله مراتبی به نام namespace یا فضانام چیده شده اند. بعنوان مثال کلیه کلاس های مربوط به کار با فایل ها در فضانام System.IO دسته بندی شده اند. بنابراین با استفاده از نام کلاس و فضانام مربوطه هر کلاس بصورت منحصربفردی مشخص می شود. بعنوان مثال جهت دسترسی به کلاس File در فضانام System.IO می توان از عبارت System.IO.File استفاده کرد.یک دسته از فضانام ها بطور خاص برای برنامه نویسی در ASP.NET در نظر گرفته شده اند. این فضانام ها با System.Web شروع می شوند. بعنوان مثال کلیه ابزارهای HTML در فضانام System.Web.UI.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید