پایان نامه ارشد روانشناسی:رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

تعریف عملیاتی ویژگی های شخصیت

تعریف عملیاتی ویژگی های شخصیت: در پژوهش حاضر ویژگی های شخصیت توسط پرسشنامه پنج عامل شخصیت نئو فرم کوتاه از همبستگی بین دو فرم، گزارش شخصی (فرمs) و ارزیابی مشاهده گر(فرم R) استفاده شده است، که پنج عامل شخصیت که شامل: روان رنجوری، برون گرایی، انعطاف پذیری، دلپذیر بودن، با وجدان بودن، را می سنجد. هر عامل شخصیتی شامل ۶ صفت فرعی است.

 

۱-۲-۷- تعریف عملیاتی وابستگی به بازی رایانه ای

تعریف عملیاتی وابستگی به بازی رایانه ای: ابتدا پرسشنامه استاندارد شده اعتیاد به اینترنت که توسط کیمبرلی یانگ در سال(۱۹۹۶) ساخته و سپس این پرسشنامه توسط کینگ و همکاران در سال(۲۰۰۹) برای وابستگی به بازی رایانه ای مورد استفاده قرار گرفت این پرسشنامه شامل۲۰ آیتم است که توسط خود فرد پر می شود و میزان وابستگی سنجیده می شود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه ویژگی شخصیت با اعتیاد به بازی رایانه ای در دانشجویان می باشد. و در این راستا می خواهیم ببینیم از لحاظ آماری ویژگی شخصیت چه رابطه ای با اعتیاد به بازی های رایانه ای دارد. به دنبال این هدف، انتظار می رود این پژوهش نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای را روشن بسازد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

این نوشته در مقالات ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *