مژه‌ها، آرايشي، براي، اين، آرايش

برابر هم آسيب‌پذيرتر مي‌شوند و وقتي بيشتر پيش هم آسيب‌پذير شدند، پبوستگي‌هاي ارتباطي پيدا مي‌کنند و در رفاه حال يکديگر بيشتر مايه مي‌گذارند.
برگرفته از: businessinsider

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع جذابيت و کاريزما
کاريزما همان رايحه‌ي روح است

6000تومانمژه‌ها کار محافظت و مراقبت از چشم ها را برعهده دارند. شايد خيلي به وجود و اهميت آنها در طول روز توجه نداشته باشيد، اما واقعيت اين است که بسياري از عادت‌هايي که داريد به مژه‌هايتان آسيب مي‌رسانند. مژه‌ها مانند سدي دفاعي براي چشم‌ها عمل مي‌کنند و از آزارديدن چشم، ورود عفونت و رطوبت (عرق) جلوگيري مي‌کنند. رسيدگي به مژه‌ها براي حفظ سلامتي و زيبايي ظاهر ضروري است. همراه ما باشيد، در اين مقاله شما را با ? اشتباه رايجي که به مژه‌ها آسيب مي‌رسانند، آشنا مي‌کنيم.

:
?? نکته کمتر شنيده شده درباره زيبايي که خانم‌ها بايد بدانند
تقويت ابرو؛ ?? نکته موثر و فوري براي پرپشت کردن ابرو
مراقبت از پوست دور چشم با روشي طبيعي که شما را از انواع کرم‌‌ها بي‌نياز مي‌کند
افرادي که از لوازم آرايشي استفاده نمي‌کنند به مژه‌هايشان هم توجه کمتري دارند. مژه‌ها در جلوگيري از ورود آلودگي، گردوغبار و اجسام خارجي به چشم نقش مهمي دارد. براي مثال حشرات ريز و مزاحمي که با اعتمادبه‌نفس فراوان نقطه‌اي از بدن مانند چشم را نشانه مي‌گيرند و مستقيم قصد فرود روي سروصورت ما را دارند، به مدد وجود مژه‌ها از چشم و تماس مستقيم با آن دور مي‌شوند. نکته‌ي ديگر درباره‌ي محافظت از مژه‌ها مربوط به آرايش و روش‌هاي زيبايي است که افراد طالب آن بايد نهايت دقت را به کار بگيرند و ناخواسته و با هدف زيبايي به مژه‌هايشان آسيب نزنند. درادامه به اشتباهاتي که منجر به آسيب مژه‌ها مي‌شود، اشاراتي شده است.
?. استفاده بيش‌ازحد از مواد آرايشي ضدآب

استفاده‌ي زياد از ريمل ضدآب به خاطر وجود موادي خاص در آن، موجب سفت‌شدن مژه‌ها مي‌شود. علاقمندان به اين ماده‌ي آرايشي از دوام اين ماده خوش‌شان مي‌آيد و حتي اگر آن را پاک نکنند، صبح روز بعد از حالت حفظ شده آن روي مژه‌هايشان لذت مي‌برند. درحالي‌که نمي‌دانند اين دوام و سخت پاک‌شدن ريمل ضدآب چه آسيبي به مژه‌هايشان مي‌رساند.

متخصصان گريم و آرايش نيز مي‌گويند: استفاده از ريمل ضدآب بايد در مراسمي ويژه و مهماني‌ها استفاده شود؛ زيرا مصرف روزانه‌ي آن موجب سفت و سنگين‌شدن مژه‌ها مي‌شود و آنها را خشک و شکننده مي‌کند. ضمن اينکه پاک‌کردن دشوار آنها موجب جاماندن بخش‌هايي از ريمل روي خط مژه مي‌شود و مژه‌ها را ضعيف مي‌سازد. به جاي ريمل‌هاي ضدآب بهتر است از موادي استفاده شود که حاوي پليمرهاي منعطف هستند و براي پاک‌کردن فقط به آب گرم نياز دارند.
اگر از هيچ ماده‌ي آرايشي براي مژه‌ها استفاده نکنيد که فوق‌العاده است و حداقل محدودکردن مصرف مواد آرايشي مي‌تواند در حفظ و سلامت مژه‌ها نقش مهمي داشته باشد.
?. استفاده از مواد آرايشي تاريخ‌مصرف گذشته
مواد آرايشي بايد هر ? تا ? ماه تعويض بشوند. حتي اگر لوازم آرايشي‌تان به نظر صحيح و سالم برسند، باز هم نياز است تا پس از تاريخ انقضاي درج شده روي جعبه‌ي آنها، دست از مصرف بکشيد. اگر کيف آرايشي‌تان را هر ? تا ? ماه يکبار از مواد تاريخ‌گذشته خالي نکنيد، امکان آسيب‌رسيدن به عضو حساس چشم چيز بعيدي نخواهد بود.
تبليغات

ريمل مايع تاريخ‌گذشته به‌خاطر فرمول ساخت آن بسيار مضر خواهد بود. مايعات امکان رشد باکتري‌ها را بيشتر فراهم مي‌کنند. رشد باکتري‌ها باعث عفونت چشم و ضعيف و شکننده‌شدن مژه‌ها نيز مي‌شود. پس هربار که اقدام به استفاده از ريمل تاريخ‌گذشته خود مي‌کنيد، امکان عفونت را بالا و بالاتر خواهيد برد.
همان‌طور که در بالا نيز عنوان شد، بايد هر ? تا ? ماه يکبار مواد آرايشي را تعويض کنيد. اين موضوع براي خط چشم‌ها و سايه‌ها نيز صادق است. حتي اگر لوازم آرايشي‌تان را به مبلغي گران تهيه کرده‌ايد، بهتر است آنها را زودبه‌زود تعويض کنيد. باور کنيد صرفه‌جوييِ‌ مالي به پشيماني‌اش نمي‌ارزد. پس خيلي ساده با دستان خود، مريضي‌ و مشکلات را به جان نخريد.
?. استفاده از لوازم آرايشي مشترک با ديگران
فرقي نمي‌کند که شريک شما در استفاده از مواد آرايشي چقدر صميمي و آشناست. خواهر، دوست، هم‌اتاقي و … همه‌وهمه مي‌توانند به بخش حساس چشم‌ و مژه‌ها عفونت را وارد کنند. استفاده از لوازمي که ديگران نيز مصرف مي‌کنند اصلا کار خوب و بهداشتي نيست، پس از آزمايش‌کردن نمونه‌ها در فروشگاه‌ها نيز خودداري کنيد. نگوييد يکبار که هزار بار نمي‌شود. مطمئن باشيد اگر ريمل دوست‌تان تاريخ‌گذشته باشد يا اگر وي عفونت چشمي داشته باشد، استفاده‌ي يکباره نيز مي‌تواند باکتري‌ها را به چشم‌تان وارد کند.
?. خوابيدن با آرايش و پاک‌نکردن آن

پاک‌نکردن مواد آرايشي مي‌تواند موجب مسدودشدن منافذ پوستي و خشک‌شدن مژه‌هايتان بشود. معمولا پاک‌کردن آرايش در شب‌ها، وقتي خسته هستيد، کار بسيار دشواري است. درهرحال انتخاب با خودتان است؛ با پاک‌نکردن مواد آ?رايشي، مژه‌هايي شکننده، و منافذ پوستي مسدود خواهيد داشت و سلامت چشم‌هايتان نيز به خطر مي‌افتد.
ريشه‌ي مژه بسيار ظريف و حساس است، پس وقتي چشمان‌تان را پاک نمي‌کنيد و با آرايش مي‌خوابيد، فشار صورت بر بالش فشار زيادي به مژه‌ها وارد مي‌کند. پس حتما روشي ساده و مؤثر براي پاک‌کردن آرايش چشم‌ها انتخاب کنيد. فرقي نمي‌کند که از پاک‌کننده‌هاي محلول استفاده مي‌کنيد يا دستمال‌ها و … . درهرحال سعي کنيد حتما قبل از خواب، آرايش‌تان را پاک کنيد. هيچ استثنايي ندارد، هربار که آرايش مي‌کنيد حتما بايد آن را پاک کنيد (استفاده از بهترين پاک کننده آرايش صورت حتما کارتان را راحت‌تر خواهد کرد).
?. ماليدن زياد چشم‌ها
چشم‌ها عضوهايي به‌شدت حساس هستند و نبايد آنها را مالش داد. براي پاک‌کردن آرايش از چشم‌ها بايد نهايت دقت را به کار بگيريد و در زدودن مواد دودي و رنگي از چشم‌ها دقت کنيد. يادتان باشد که ماليدن چشم‌ها مي‌تواند بسيار تحريک‌کننده و مشکل‌زا باشد. ضمن اينکه اين کار مي‌تواند مژه‌‌هاي حساس را به سادگي از ريشه جدا کند.
به‌طور کلي عادت ماليدن چشم‌ها را کنار بگذاريد؛ به‌ويژه وقتي قبل از تماس دست‌ها با چشم، آنها را با آب و صابون نشسته‌ايد. به‌طورکلي، لمس زياد چشم و مژه‌ها، کشيدن و بازي‌کردن با مژه‌ها را کنار بگذاريد. مژه‌ها بسيار حساس هستند و اگر دچار خارش يا مشکلي خاص هستند بايد حتما با متخصص چشم مشورت کنيد و براي رفع آزردگي خود در اين ناحيه سريعا اقدام کنيد.
?. تميز نکردن لوازم آرايشي
حداقل هفته‌اي يکبار لوزام آرايشي خود را تميز کنيد. حتي برخي از تميز‌ترين افراد نيز گاهي در نظافت لوازم آرايشي خود مانند بُرِس‌ها دچار فراموشي مي‌شوند. رعايت بهداشت اين لوزام براي سلامت چشم‌ها ضروري است. متخصصان پوست و آرايش هر دو معتقدند که بايد ابرها، اسفنج‌ها و قلم‌موهاي آرايشي و … را حداقل يکبار در هفته تميز کنيد. صادقانه، شما چندوقت‌ يکبار اين کارها را انجام مي‌دهيد؟
پاک‌کردن و نظافت لوازم آرايشي موجب زدودن باکتري‌ها و مواد مختلف مي‌شود و نهايتا از مژه‌‌هايتان محافظت به‌عمل مي‌آورد. نکته‌ي ديگر نظافت محل و جعبه‌اي است که وسايل آرايشي را

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *