دانلود پایان نامه رایگان روانشناسی-خلاقيت كودكان اجتماعي و انزواطلب محدودیت ها و مشکلات و ملاحظات :

محدودیت ها و مشکلات و ملاحظات :

 هر پژوهش و تحقیقی در انتخاب موضوع و تبیین مراحل مختلف آن و نیز ذکر اهمیت و ضرورت ها و حتی در تعیین انداف و مقاصد و یا تعاریف عملیّاتی و تعاریف اصطلاحات و واژه ها محدودیتی دارند.

برخی از تحقیقات به دلیل نو و بدیع بودن دارای مبانی نظری و تئوری اندکی هستند و دستیابی به همۀ مطالعات و منابع و فاقد بسیار مشکل است. و گاهی مطالعات و تحقیقات در دسترس هستند ولی نتایج بدست آمده یکسان بوه و مغایر یکدیگر هستند و این خود عامل بازدارنده و مانعی برای رسیدن به نتایج تحقیق هستند.

از موانع و محدودیت های دیگر جامعه و ابزار گردی آوری اطلاعات و دوش گرد آوری اطلاعات و روش آماری و در نهایت مهم تر از همه آزمودنی ها هستند. و بالاخره فصل بعدی و چهارم که تحلیل و مهمترین بخش آنالیز یافته هاست و با دقّت و وسواس بیشتری دنبال می شود. و منابع و مآخذ که حتی الامکان باید از کتب و آقار دست اول و با اعتبار تعیین گردد.

در این پژوهش خوشبختانه محدودیت ها و موانع متنوع و گسترده نبوده و فقط شامل آزمودنی ها می شدند. که به تبع آن سایرشاخص ها هم تحت اشعاع قرار گرفتند.

آزمودنی ها شامل کودکان دختر و پسر 8 ساله فاقد توانایی درک و تحلیل مواد و مفاد مفهوم خلاقیت و اجتماع پذیری و انزوا بودند و با استفاده از پرسشنامه و یا مصاحبه و پرونده تحصیلی نمی توانستیم رفتارهای ذکر شده را برآورد و ارزیابی کنیم.

بههمین دلیل مقیاس (مشاهده) را برای جمع آوری اطلاعات در نظر گرفتیم هر چند خود روش مشاهده محدودیت هایی داشت و نمی توانستیم رفتار کودک در خانه و یا خلوت و خواب را مورد ارزیابی قرار دهیم.

ولی بهر حال با استفاده از روش مشاهده که بهترین و مؤثرترین روش دربرآورد متغیّرهای موضوع تحقیق یعنی خلاقیّت در میان کودکان انزوایی و اجتماعی بود، انتخاب کردیم و با کمک گرفتن از معلّمان و مربّیان بهداشت و پرورش ومدیران و خود محقق این رفتارها را که شامل خلاقیت در پاسخ به سئوالات، خلاقیت روابط خلاقیت در ورزش، خلاقیت در همۀ زمینه های ارتباطی و تحصیلی و ورزشی و فردی بود، تعریف و آنها را به هنگام بروز در هفته یادداشت و جمع آوری کردیم.

پس محدودیّت عمده شامل :

1 ) سن کودکان و شرایط وضعی از لحاظ پاسخگویی به سئوالات

2 ) به تبع آن تغییر ابزار جمع آوری اطلاعات که به مشاهده تغییر یافت.

سایر موانع و مشکلات از جمله کسب مجوّز و اجازه از اولیاء و مربیان تا حدّی قابل حل بود.

و نیز تعیین رفتارهای اجتماع پذیری که در یک لسه با جمع آوری کنندگان مطرح کردیم.

و جمع آوری و طبقه بندی و دسته بندی یافته ها در 2 گروه کودکان انزوا و کودکان اجتماعی که با دقّت سو وسواس بالایی صورت گرفت.

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با موضوع :

بررسي و مقايسه خلاقيت كودكان اجتماعي و انزواطلب حدود سني 8 سال 95برگ

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

Untitled

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *