دانلود پایان نامه ارشد روانشناسی بررسی ویژگی های روان سنجی پرسشنامه سرشت و منش

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی ویژگی های روان سنجی پرسشنامه سرشت و منش در گروهی از همرا هان مراجعه کننده به درمانگاه‌های شیراز

عوامل محیطی

  • خانواده: یکی از عوامل موثر برشخصیت محسوب می گردد. الگوهای رفتاری والدین بر رشد شخصیت کودکان اثر می گذارد والدین با رفتارهای خود موقعیت هایی می آفرینند که رفتار خاصی را در فرزندانشان ایجاد می کند. به علاوه آن ها سر مشق هایی برای همانند سازی کودکان هستند از طرف دیگر آن ها به طور انتخابی برخی از رفتار ها را تقویت وبرخی را تضعیف می نمایند.
  • گروه همسالان: تجربیات کودکان و نوجوانان در گروه همسالان فرد را برای پذیرش فرامین و رفتار های جدید اجتماعی آماده می کند و این امر تجاربی را فراهم می نماید که تاثیر طولانی بر شخصیت فرد می گذارد.
  • فرهنگ و مذهب: هر فرهنگ و مذهب دارای باورها، شعائر و الگوهای متفاوت رفتاری است که نهادینه شده است و مورد تایید علوم قرار گرفته است.اکثر اعضای یک مذهب یا فرهنگ خوصیات مشتر کی را دارا می باشند که این امر به نحوه بیان نیاز ها واحساسات و هم چنین ارضاء آن ها و هم چنین نوع رابطه با دیگران و نیز برداشت، از مفاهیمی چون غم وشادی و مرگ و زندگی و سلامت و بیماری تاثیر می گذارد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱- آیا پرسش نامه سرشت و منش از روایی قابل قبولی برخوردار است؟

۲- آیا پرسش نامه  سرشت و منش از پایایی قابل قبولی برخوردار است؟

۳-آیا پرسشنامه سرشت و منش با سن همبستگی معنی داری دارد؟

۴-آیا بین دو جنس در مقیاس های پرسش نامه سرشت و منش تفاوت وجود دارد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی ویژگی های روان سنجی پرسشنامه سرشت و منش در گروهی از همرا هان مراجعه کننده به درمانگاه‌های شیراز

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *