دانلود رایگان پایان نامه ارشد روانشناسی و علوم تربیتی اهمیت و ضرورت مساله: تاثيرات مشاوره گروهي

اهمیت و ضرورت مساله

با‌وجود اینکه همه ما گهگاهی اضطراب را تجربه می‌کنیم توضیح دادن به بچه‌ها راجع به اینکه اضطراب چگونه عمل می‌کند خیلی سخت است وقتی با کودکان مضطرب صحبت می‌کنیم خیلی مهم است که به آنها بفهمانیم که تنها نیستند. در دنیا میلیونها کودک هستند که گهگاه دچار اضطراب می‌شوند و خیلی مهم است که به آنها نشان دهیم که می‌توانند با شیوه‌های صحیح‌از پس این اضطراب برآیند. افکار غیر ضروری را کنار بگذارند و دید صحیح‌تری نسبت به موقعیت داشته باشند. و یاد بگیرند که قدم به قدم با ترسهایشان روبرو شوند (چانسکی، 2007).

طی تحقیقی كه پائولابنیفاسی[1] و همکاران (2008) انجام داده‌اند. اختلالات اضطراب و افسردگی موجب می‌شود که کودکان در امور درسی مثل املا و هِجی کردن دچار اختلال و افت تحصیلی شوند.

اختلالات اضطرابی در کودکان و نوجوانان تا حدود زیادی ناشناخته است و تعداد زیادی از این کودکان و نوجوانان (مضطرب) خدمات دریافت نمی‌کنند. برای کاهش آسیب‌های ناشی از اضطراب، تشخیص و مداوای به موقع از وظایف سازمانهای مسئول برای سلامت عمومی می‌باشد. در راستای افزایش و سرعت بخشی تشخیص و‌درمان کودکان مضطرب توسعه مراکز درمانی کودکان و مراکز مشاوره در مدارس ضروری است. این مراکز می‌تواند در زمان کوتاه کودکان مضطرب را شناسایی و برای درمان آنها اقدام کنند. (ریگاردا و همکاران، 2008).

طبق مطالعات اخير 6/18% از كودكان و نوجوانان به نوعي درگير اضطراب و اختلالات ناشي از آن هستند اضطراب پيامد زندگي معاصر است و بسياري از خانواده‌ها با اين معضل در كودكان و نوجوانان دست به گريبان هستند و بعضاً در مقابل آن احساس درماندگي مي‌كنند چرا كه راههاي مقابله با اين اختلالات و شيوه‌هاي درمان آن را نمي‌شناسند .

در مطالعات انجام شده توسط سيلورمن و همكاران ( 1995) و موريس و همكاران (2000) دختران در مقايسه با پسران نگراني‌هاي معنادارتري نشان دادند ( اسيائوو پيترمن ، ترجمه‌ي براتيان ، 1384)

اضطراب در تصميم‌گيري‌هاي كودك تاثير مي‌گذارد . يك كودك مضطراب نوعاً غير واقع بين و عصباني و بدبين است و آنها به اطمينان بيش از حد نياز دارند و ممكن است فكر كنند اين امنيت زودگذر است .

براي چنين كودكاني اضطراب حالت محافظت ندارد بلكه مانع آنها در مشاركت براي انواعي از فعاليتهاي روزمره ، مدرسه ، روابط دوستانه و عملكرد تحصيلي آنها مي‌باشد(‌ چانسكي ، 2008) .

عطف به مطالب فوق و با توجه به اهميتي كه وجود كودكان و دانش آموزان سالم براي جامعه دارند و با توجه به اينكه تحقيقات انجام گرفته در ايران در زمينه اضطراب كودكان بسيار محدود است ، محقق تصميم گرفته كه تأثير آموزش گروهي والدين به شيوه شناختي رفتاري را بر كاهش اضطراب كودكان بررسي نمايد تا كمكي براي كاهش اضطراب كودكان اين مرز و بوم باشد .و موضوع موردنظر پژوهشگر موضوعي است كه هيچ تحقيق علمي در زمينه فوق در ايران صورت نپذيرفته يا محقق با آن برخورد ننموده است .

[1] . Bonifacci, paola

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان بررسي تاثيرات مشاوره گروهي والدين به شيوه شناختي رفتاري دركاهش نشانه‌هاي اضطراب كودكان 187 ص می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

برای دانلود متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *