مقالات

برای، این، یا، باید، یک

دانلود پایان نامه

که مانع موفقیت‌شان شده است، آماده‌ی تحویل دارند.
باید دیدگاه‌ خود را اصلاح کنید. به هر تلاش ناموفقی به منزله‌ی شکست نگاه نکنید. آدم‌های کمی پیدا می‌شوند که در همه‌ی زمینه‌ها در همان تلاش اول به نتیجه‌ی مطلوب می‌رسند و بسیاری از ما فقط در صورت تلاش‌های مکرر است که به اهداف‌مان شکل می‌دهیم. پس تا جایی که می‌توانید تلاش‌های ناموفق خود را موشکافانه‌تر بررسی کنید و از تجربیات گذشته‌تان درس بگیرید.
?. بی‌انضباطی
مطمئن باشید هر کس که به موفقیتی دست پیدا کرده حتما منضبط و قاعده‌مند پیش رفته است. برای موفقیت به مهارت‌هایی از قبیل تسلط بر خود، ایثار و پرهیز از عوامل اختلال‌گر نیاز دارید. خلاصه‌ی کلام اینکه باید همه‌ی حواس‌تان را به مسیری که در پیش دارید معطوف کنید تا به بیراهه نروید.
ایده‌آل‌گرا نباشید. شاید در ذهن‌تان یک تصویر ایده‌آل از موفقیت داشته باشید که البته می‌تواند انگیزه‌بخش باشد، اما چنین تصویری خیلی اوقات واقع‌گرایانه نیست. آگاه باشید که همه‌ی مشکلات‌تان با دستیابی به صرفا یک هدف خاص رفع نخواهد شد. باید به‌طور مشخص بدانید که چطور می‌توانید اهداف‌‌تان را برآورده کنید. همچنین خودتان را در طول مسیر با جزئیات بی‌مورد آزار ندهید.
?. عزت نفس ضعیف

عزت نفس ضعیف یعنی عدم احترام به خود و فقدان احساس خودارزشی. افراد با عزت نفس پایین به جای اینکه از خودشان فردی بسازند که می‌خواهند باشند، مدام در جست‌وجوی خودشان هستند چرا که هنوز خود را پیدا نکرده‌اند.
به خودتان برچسب نزنید. شاید تلاش‌تان به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده باشد، اما فقط وقتی شکست‌خورده به حساب می‌آیید که دست از تلاش بردارید. به خودتان به‌عنوان فردی نگاه کنید که هنوز در تلاش برای دستیابی به یک هدف مشخص است. با چنین طرز فکری راحت‌تر می‌توانید در طولانی‌مدت تا رسیدن به هدف نهایی شکیبا باشید و با پشتکار و عزم راسخ پیش بروید.
?. اعتقاد به بخت و اقبال
اعتقاد به بخت و اقبال موجب می‌شود که افراد مسئولیت جایگاهی را که اکنون در زندگی دارند نپذیرند و هر موفقیت یا شکستی را به بخت و اقبال نسبت بدهند. این افراد خودشان را به دست سرنوشت می‌سپارند و معتقدند هرچه قرار باشد پیش بیاید اتفاق می‌افتد و به تلاش آنها بستگی ندارد.
هر روز در آینه به خودتان نگاه کنید و بگویید: «من مسئول هستم.» البته که نمی‌توانید روی همه‌ی جنبه‌های زندگی خود کنترل داشته باشید، اما این‌طور هم نیست که کلا هیچ کنترلی نداشته باشید، بلکه در قبال شادی و موفقیت خود مسئول هستید. در واقع این طرز فکر شماست که می‌تواند روحیه‌تان را تقویت کند و شما را به اوج ببرد یا بی‌انگیزه کند و زمین بزند.
برگرفته از: success.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانبرای اینکه بهترین شرکت را داشته باشید باید بتوانید بهترین کارمندها را به دست آورید و آنها را نگه دارید. از دست دادن یک کارمند، مسئله‌ی بسیار وحشتناکی است،چرا که در آنصورت هزینه‌های زیادی باید صرف یافتن، آموزش دادن و دوره دیدن فرد جدید شود. علاوه بر این مشخص نیست که آیا فرد جدید چطور می‌تواند از پس کار برآید یا نه. از طرفی دیگر کارمندان شما، تا زمانی که جایگزین مناسب پیدا شود با دردسر زیادی مواجه خواهند بود. مقاله زیر را بخوانید تا با ? دلیلی که بهترین کارمندان با وجود رضایت شغلی استعفا می‌دهند، آشنا شوید.

گاهی اوقات دلیل مشخصی برای استعفای کارمندان وجود دارد. برای مثال ممکن است فرد به درستی با تیم هماهنگ نشده باشد، یا به دلایل شخصی کار را ترک کرده و یا موقعیت کاری فوق‌العاده‌ای به او پیشنهاد شده که بدین جهت کارش را رها کرده است. اگر دلایل اینها باشد، جابه جایی منطقی می‌رسد. اما اگر نباشد چطور؟
پس بهتر است در مرحله اول تشخیص بدهید که کارمند شما به چه دلیلی می‌خواد کارش را ترک کند. در اینجا ? مورد از اصلی‌ترینِ این دلایل را بیان می‌کنیم:
?. رکود
افراد دوست ندارند فکر کنند که در یک موقعیت خاص گیر افتاده‌اند، طوری که همیشه در آن باقی خواهند ماند و برای ?? یا ?? سال آینده هر روز باید کارهای تکراری انجام دهند. افراد دوست دارند احساس کنند در حال حرکت رو به جلو و رشد در زندگی حرفه‌ای‌شان هستند. آنها می‌خواهند چیزی داشته باشند که انگیزه‌شان را بالا ببرد. اگر هیچ ساختار یا نردبانی برای پیشرفت وجود نداشته باشد می‌دانند که باید آنرا در جای دیگری جستجو کنند. در این زمان، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بی‌حوصله، ناراحت و رنجور شوند، مسائلی که می‌توانند بر روی کارایی فرد تأثیر گذاشته و روحیه‌ی کل تیم را پایین بیاورند.
________________________________________
: ? روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان
________________________________________

?. کار بیش از حد

در هر شغلی دوره‌هایی وجود دارد که افراد استرس و فشار کاری زیادی تحمل می‌کنند، اما هیچ چیز به اندازه کار بیش از حد کارمندان خوب را آزار نمی‌دهد. چرا که شما به بهترین کارمندان خود اعتماد بیشتری دارید و کارهای زیادتری به آنها می‌سپارید. اگر آنها احساس کنند به طور مداوم کار بیشتری به آنها سپرده می‌شود و هیچ نشانه‌‌ای مانند ترفیع و ارتقای شغلی وجود ندارد، به این باور می‌رسند که از آنها سوء استفاده شده است. کسی نمی‌تواند آنها را به خاطر این کار سرزنش کند چرا که شما نیز در شرایط مشابه چنین احساسی خواهید داشت.
________________________________________
: چطور استرس، اضطراب و فرسودگی شغلی کارمندان‌مان را کاهش دهیم؟
________________________________________
تبلیغات

?. چشم‌ انداز مبهم
هیچ چیز ناامید کننده‌تر از این نیست، در محیطی کار کنید که چشم اندازها و رویاهای بزرگی در آن می‌توان تصور کرد، اما کاری که انجام می‌دهید هیچ ارتباطی با محقق کردن آنها نداشته باشد. بدون وجود چنین ارتباطی این اهداف بزرگ چیزی بیش از حرف نیستند. هیچ فرد با استعدادی دوست ندارد وقت و انرژی‌اش را، برای چیزی که مشخص نیست صرف کند. افراد دوست دارند فکر کنند کارهای انجام شده توسط آنها منجر به ایجاد دستاورد مشخصی خواهد شد و فقط وقت خود را هدر نمی‌دهند.
________________________________________
: بیل گیتس چگونه به اسطوره‌ رهبری تبدیل شد؟
________________________________________
?. ترجیح منافع بر افراد
هرگاه یک سازمان برای اهدافش ارزشی بیش از افرادش قائل شود، بهترین افراد آنجا را ترک می‌کنند و جای خود را به افراد متوسط یا بی‌تفاوتی می‌دهند که نمی‌توانند جایگاه بهتری پیدا کنند. در نتیجه شاهد فرهنگ کم‌کاری، روحیه‌ی پایین و حتی مسائل انضباطی خواهیم بود. قطعا مواردی مانند سود، بازدهی، راضی نگه‌ داشتن سهامداران و بهره‌وری بسیار مهم هستند، اما موفقیت در نهایت به افرادی بستگی دارد که کار را انجام می‌دهند.
?. به رسمیت شناخته نشدن
حتی از خود گذشته‌ترین افراد نیز دوست دارند به رسمیت شناخته شوند و به خاطر کاری که انجام داده‌اند از آنها قدردانی شود. این بخشی از وجود ما به عنوان انسان است. زمانی که شما نتوانید کارمندان خود را به رسمیت بشناسید، تنها در انگیزه دادن به آنها ناموفق عمل نکرده‌اید، بلکه مؤثرترین راه برای افزایش کارایی را نیز از دست داده‌اید. حتی اگر بودجه‌ی کافی برای افزایش حقوق یا پاداش ندارید، راه‌های بدون هزینه‌ی بسیاری برای قدردانی وجود دارد، برای مثال قدردانی کلامی هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. اگر افراد احساس کنند دیده نمی‌شوند، به هیچ چیز اهمیت نمی‌دهند.
________________________________________
: چطور قدردانی از کارمندان باعث رضایت شغلی آنها می‌شود؟
________________________________________
?. نبود اعتماد

کارمندان شما از زاویه‌ی دید خودشان رفتار شما را تحت نظر دارند و آنها را در برابر تعهدات شما قرار می‌دهند. اگر ببینند که شما با فروشنده‌ها برخورد غیراخلاقی دارید، به سهامداران خود دروغ می‌گویید، سر مشتریان کلاه‌ می‌گذارید و یا به عهد خود وفا نمی‌کنید، بهترین و پایبندترین آنها از پیش شما خواهند رفت. در نتیجه بقیه کارمندان که بدترین آنها هستند، کنار شما می‌مانند و از دستورات شما پیروی می‌کنند.
________________________________________
: چطور مدیران باهوش در محیط کارشان اعتماد ایجاد می‌کنند؟
________________________________________
?. ساختار سلسله مراتبی شدید
هر محیط کاری‌ای نیازمند ساختار و رهبری است، اما سازمان‌هایی که ساختار سلسله مراتبی بالا به پایین دارند کارمندان را به شدت ناراضی می‌کنند. اگر بهترین کارمندان شما بدانند قرار است به ایده‌های آنها در کار توجهی نشود، در تصمیم‌گیری‌ها دخالت داده نشوند، دائما به خاطر عنوان‌شان از دیگران متمایز شوند و نه به خاطر مهارت‌هایشان، چیزی وجود نخواهد داشت که آنها را خوشحال کند.
با وجود این نکات در نهایت، بسیاری از افراد نه به دلیل شرایط کاری و سازمان، بلکه به خاطر رئیس‌شان محل کار خود را ترک می‌کنند. از خودتان بپرسید ممکن است چه‌ رفتاری داشته باشید که بهترین افرادتان را از خودتان برانید سپس شروع به ایجاد تغییراتی کنید تا آنها را نگه‌ دارید.
تجربیات محیط کاری خود را با ما در میان بگذارید.
برگرفته از: inc.comبرای کارآفرینان پرمشغله هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از این نیست که با وجود وقت کافی و شرایط مناسب برای کارکردن، نتوانند بر کاری که انجام می‌دهند تمرکز کنند. این حالت برای افراد بسیاری ایجاد می‌شود. تحقیقات یک محقق کانادایی به نام جاناتان اسکولر نشان داده است که حتی در کارهای ساده‌ای مثل مطالعه‌کردن،‌ ذهن افراد در ?? تا ?? درصد مواقع سرگردان و منحرف می‌شود.

:
تمرکز ذهن با ? راهکاری که بهره‌وری را افزایش می‌دهد
? عادت صبحگاهی که بهره‌وری شما را در طول روز افزایش می‌دهد
? روش افزایش بهره‌وری برای افرادی که سرشان شلوغ است
اما دانستن اینکه بسیاری از افراد حرفه‌ای و کارآفرینان با چنین مشکلی مواجه هستند،‌ مشکل شما را برطرف نمی‌کند. اگر می‌خواهید قدرت تمرکز خودتان را تقویت کنید و حواس‌پرتی‌های خود را کاهش بدهید، باید ریشه و دلیل اصلی این اِشکال را پیدا کنید.
اگر برای کارکردن به تمرکز بالا نیاز دارید و فقدان آن به یکی از نگرانی‌های شما تبدیل شده است، دلیل آن احتمالا یک یا چند مورد از موارد زیر است:
?. محرومیت از خواب

محرومیت از خواب یا کمبود آن، تمرکزکردن را برای شما دشوارتر می‌کند. انسان‌ها به ? تا ? ساعت خواب شبانه نیاز دارند؛ اما چنین چیزی برای افراد پرمشغله به‌سختی امکان‌پذیر است. درنتیجه بسیاری از آنان با کمبود خواب مزمن روبه‌رو می‌شوند که درنهایت باعث می‌شود نتوانند روی کاری که در دست دارند، به‌طور کامل متمرکز شوند.
اخیرا در انجمن علوم اعصاب‌شناختی مطالعه‌ای در زمینه‌ی توجه انتخابی یا توانایی تمرکز روی یک منبع اطلاعاتی و نادیده‌گرفتن منابع دیگر انجام شده است. برای درک بهتر موضوع توجه انتخابی به مثال ساده‌‌ای اشاره می‌کنیم. تصور کنید در یک مهمانی حضور دارید و با یکی از افراد حاضر در مهمانی گفت‌وگو می‌کنید؛ در عین حال صدای مکالمه‌ی افرادی را که در نزدیکی شما هستند نیز می‌شنوید. توجه انتخابی به توانایی شما در تمرکز روی مکالمه‌ای که دارید (با وجود اینکه صدای مکالمه‌ی دیگران را نیز می‌شنوید) گفته می‌شود. در این بررسی مشخص شد کسانی که دچار محرومیت از خواب هستند،‌ نمی‌توانند بین دو منبع مختلف تمایز قائل شوند. برای برطرف‌کردن این مشکل باید برنامه‌ی خواب خود را اولویت‌بندی کنید و تا جایی که می‌توانید خواب کامل شبانه را از خودتان دریغ نکنید.
?. حواس‌پرت‌کن‌ها
یکی دیگر از مشکلاتی که تمرکزکردن را دشوارتر می‌کند،‌ تعداد زیاد حواس‌پرت‌کن‌هایی است که اطراف ما وجود دارند. حتی بااستعدادترین افراد حرفه‌ای نیز گاهی با این مشکل روبه‌رو می‌شوند و تمرکز خود را از دست می‌دهند. نظرسنجی انجام‌شده در سایت Salary.com نشان داده که ?? درصد از کارمندان در طی روز کاری، گاهی اوقات زمان را هدر می‌دهند. مواردی که بیشتر از همه باعث حواس‌پرتی می‌شوند عبارتند از: گفت‌وگوهای تلفنی یا پیامک‌دادن، غیبت ‌کردن، وب‌گردی و شبکه‌های اجتماعی.
تبلیغات

برای حذف این حواس‌پرتی‌ها می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که وب‌سایت‌های متفرقه را مسدود می‌کند یا اینکه گوشی همراه خود را خاموش کنید.
?. فقدان اولویت‌بندی

در برخی مواقع فقدان اولویت‌بندی کارها باعث عدم تمرکز می‌شود. گاهی اوقات نمی‌توانید تمرکز کنید چون دقیقا نمی‌دانید روی چه کاری باید متمرکز شوید. کارآفرینان معمولا وظایف زیادی به‌عهده دارند؛ اگر شما هم یکی از آنها هستید و نمی‌دانید دقیقا چه کاری را باید پس از کار قبلی انجام بدهید، احتمالا بدون درنظرداشتن اولویت کارها آنها را به‌دست می‌گیرید و نیمه‌کاره رها می‌کنید؛ به‌این‌ترتیب تنها نیمی از توجه و تمرکز خود را برای آنها صرف می‌کنید.
اگر اغلب با چنین مشکلی روبه‌رو هستید، به سبک کارآمدتری برای اولویت‌بندی وظایف‌تان نیاز دارید.
?. استرس
به گفته‌ی دکتر جان کابات زین از دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه ماساچوست، استرس و تمرکز وابستگی متقابل دارند. زمانی که چندین کار را همزمان انجام می‌دهیم و روی چندین کار متمرکز می‌شویم، استرس بیشتری را تجربه می‌کنیم و هرقدر سطح استرس بالاتر باشد، تمرکزکردن نیز دشوارتر می‌شود. برای تمرکز بهتر می‌توانید راهکارهایی مثل انجام تمرینات ذهنی و تمدد اعصاب را امتحان کنید.
?. فاکتورهای سبک زندگی

عوامل یا فاکتورهای سبک زندگی از دیگر مواردی است که بر توانایی تمرکزکردن مؤثر است. تغذیه‌ی سالم، وعده‌های غذایی متعادل با ترکیبی از کربوهیدرات‌های پیچیده، پروتئین و چربی‌های سالم و همچنین ورزش‌ روزانه در بهبود تمرکز مؤثر است و حتی بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد.
اگر ورزش را نادیده می‌گیرید و خودتان را با تنقلات و فست‌فود سیر می‌کنید، باید بدانید که انرژی لازم برای تمرکزکردن را نخواهید داشت.
?. محیط بی‌نظم
محیط کار بی‌نظم از دیگر مواردی است که توانایی تمرکز را کاهش می‌دهد. اگر هربار که خودتان را برای کار و تمرکز روی آن آماده می‌کنید، یکی از کارمندان وارد دفتر شما شود و از شما سؤال بپرسد، هرگز نمی‌توانید کاملا روی کارتان متمرکز شوید و تمام توجه خود را وقف آن کنید.
برای کنترل این وضعیت باید استانداردهای ارتباطی محکم‌تری تعیین و محیط کار خود را سازمان‌دهی کنید.
?. ADHD یا اختلال کم‌توجهی-‌بیش‌فعالی

اگر هیچ‌کدام از موارد بالا نمی‌تواند فقدان تمرکز شما را توجیه کند، پس احتمالا با مشکل ADHD یا اختلال کم‌توجهی-بیش‌فعالی مواجهید. نزدیک به ? تا ?? درصد از کودکان و ? درصد از بزرگسالان با این اختلال روبه‌رو هستند. بااین‌حال، مشکل کمتر از ?? درصد بزرگسالانِ مبتلا به ADHD، تشخیص داده یا درمان شده است.
اگر به‌طور مداوم بی‌نظم هستید، تمرکز ندارید و بی‌قرارید، پیشنهاد می‌کنیم به پزشک مراجعه کنید.
کدام‌یک از موارد بالا در توانایی تمرکز شما اختلال ایجاد می‌کند؟ اگر در بیشتر مواقع با این مشکل مواجه هستید، احتمالا بیش از یک مورد از موارد بالا را تجربه کرده‌اید. خوشبختانه تمامی اشکالاتی که به آنها اشاره کردیم، راه‌حل خاص خود را دارند یا حداقل اینکه می‌توان تأثیر آنها را کاهش داد.
هرقدر درک شما از تعامل و همکاری ذهن، ‌بدن و محیط اطراف بالاتر باشد، کنترل بیشتری خواهید داشت و تمرکز شما روی کارهای روزانه بیشتر خواهد شد.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? راز موفقیت افرادی با بهره‌وری بالا
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد
تغییر را در زندگی خود احساس کنید: در زمان کمتر، چندبرابر بیشتر کار کنید

15000توماناگر تاکنون ثروتمند نشده‌اید و به استقلال و آزادی مالی دلخواه خود دست پیدا نکرده‌اید، ممکن است درباره‌ی ثروتمند شدن دچار برخی افکار و باورهای محدودکننده باشید. بدون تردید نوع باورهای ما در مورد پول، ثروت و ثروتمند شدن، مشخص‌کننده‌ی دستاوردهای مالی ما در زندگی است. اگر بر این باور باشید که برای ثروتمند شدن حتما باید در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا می‌آمدید یا در رشته‌ی خاصی تحصیل می‌کردید یا بسیار بیشتر از وضعیت فعلی تلاش می‌کردید، هرکدام از این باورها ممکن است مانعی بزرگ بر سر راه موفقیت مالی شما باشد. در این مقاله به بررسی دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد درصورتی‌که مصمم، متعهد و مشتاق باشید، شما هم می‌توانید ثروتمند شوید.

________________________________________
: ? باوری که باید در مورد پول داشته باشید
________________________________________
?. همه‌ی ثروتمندان، ثروتمند زاده نشده‌اند
اگر شما در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده باشید به دو دلیل در موقعیت بهتری از دیگران برای ثروتمند شدن قرار دارید. اول اینکه ممکن است والدین شما مقدار زیادی از ثروت خود را به شما ببخشند، به ارث بگذارند یا با تأمین سرمایه‌ی اولیه برای شروع کسب و کار خودتان، از شما حمایت کنند. اما دلیل

92