دانلود پایان نامه

ی مشترکی برای مراقبت از پوست در طولانی‌مدت دارند. با ما همراه باشید تا ? نکته‌ای را که متخصصین پوست بسیار بر آنها تأکید دارند مرور کنیم.

?. محصولات پوستی را به‌صورت مستمر مصرف کنید

باید به محصول جدید زمان بدهید تا عملکرد خودش را بر روی پوست نشان بدهد، با این حساب اگر می‌خواهید تأثیر محصول جدیدی را که برای سلامت پوست‌تان خریداری کرده‌اید ببینید، باید آن ‌را روزانه و ماه‌ها مصرف کنید. برای نمونه اگر از محصولات درمان‌کننده چین و چروک دور چشم استفاده می‌کنید، باید این ترکیبات را هر روز صبح و بعد از ظهر دور چشم خود استفاده کنید تا نتایج آن را به‌خوبی مشاهده کنید.
?. از تغییر محصولات پوستی نترسید
بهتر است محصولات مختلفی که سال‌هاست از آنها استفاده می‌کنید را تغییر دهید چرا که دائما محصولات جدیدتری به بازار می‌آیند. از طرف دیگر بافت پوست شما نیز در درازمدت دچار تغییر می‌شود و دلیلی ندارد کرمی که سال گذشته بر روی پوست شما تأثیر زیادی داشته، امسال نیز به همان اندازه تأثیر‌گذار باشد. سعی کنید در خصوص انتخاب محصولاتِ جدیدِ مراقبت از پوست دیدگاهی باز داشته باشید؛ هیچ لزومی ندارد که به استفاده از یک محصول خاص، اصرار داشته باشید.
?. از هم اکنون به فکر استفاده از محصولات ضد چروک پوست باشید

بیش‌تر افراد، پس از این که علائم پیری را روی پوست صورت خود مشاهده می‌کنند، به فکر استفاده از محصولات ضد چروک می‌افتند. بد نیست بدانید فرایند پیری پوست به شیوه‌های مختلفی از سنین جوانی آغاز می‌شود. علاوه بر تغییرات بنیادی ازجمله تحلیل بافت استخوانی و بافت چربی که باعث ایجاد چین و چروک‌های ظریف می‌شود، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید نیز باعث آسیب‌های پوستی مانند ایجاد نقطه‌هایی قهوه‌ای بر روی پوست می‌شوند. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند از کرم‌ ضد آفتاب با میزانSPF?? یا بیشتر به‌صورت روزانه استفاده کنید و اگر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارید، هر دو ساعت یک‌ بار آن را تمدید کنید. در کنار استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، از لوسیون‌های مرطوب‌کننده هم غافل نشوید چرا که آنها سَد محافظتیِ پوست را حفظ می‌کنند. در این بین استفاده از شیوه‌‌های لیزر درمانیِ سطحی نیز برای برطرف کردن تیرگی و چروک‌های ظریف پوست مؤثر است.
?. مراقب کاهش وزن شدید خود باشید
افراد جوان در حین فرایند لاغری، پوست صورت‌شان حالت صاف و صیقلی خود را حفظ می‌کند، همچنین به دلیل‌ برخورداری از حالت کشسانی بیشتر، پوست‌شان سریع‌تر به حالت اولیه‌ی خود بازمی‌گردد. اما پس از ?? سالگی اگر کاهش وزن زیادی داشته باشید، پوست اطراف چشم‌ها و گونه‌هایتان دچار فرورفتگی می‌شود و لب‌هایتان نیز باریک‌تر خواهند شد که در نهایت باعث می‌شود ظاهری لاغر و نحیف داشته باشید. از طرف دیگر از آنجایی که چربی لایه‌های زیرین پوست در سنین‌ بالا کاهش پیدا می‌کند، پوست حالت کشسان خود را از دست داده و سست می‌شود. در صورتی که بعد از طی این فرایند تصمیم بگیرید دوباره افزایش وزن داشته باشید این اضافه‌وزن دیگر تأثیری بر روی پوست صورت شما نخواهد داشت و این یک راه یک‌طرفه‌ است، پس بهتر است بعد از ?? سالگی در کاهش وزن زیاد عجله نکنید.
?. از سلامتی دندان‌ها غافل نشوید

تبلیغات

هر از گاهی برای چکاپ و بهداشت دندان‌ها سری به دندان‌پزشک بزنید. جالب است بدانید سلامت و تراکم استخوان‌های دندان در جلوگیری از چین و چروک‌های دور دهان بسیار اهمیت دارند. اگر دندان‌های شما وضعیت مطلوبی نداشته باشند ممکن است منجر به کاهش تراکم استخوان‌‌های فک و گونه شوند و با توجه به اینکه این استخوان‌ها نگه‌دارنده‌ی پوست دور دهان هستند، آسیب‌دیدگی آنها منجر به ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست صورت خواهد شد.
?. مصرف مکمل‌های پوستی را فراموش نکنید
کلا‌ژن کلید جوان‌سازی پوست است. وجود پروتئینی به نام کلاژن برای استحکام ساختار پوست ضرورت دارد و در صورتی که کلاژن پوست کاهش یابد،‌ پوست حالت کشسان خود را از دست می‌دهد و سبب ایجاد چین و چروک می‌گردد. در کنار کلاژن از مصرف ترکیباتی که الاستین در آنها وجود دارد نیز غافل نشوید چرا که خاصیت ارتجاعی پوست شما را حفظ می‌کند. برای دستیابی به نتایج بلندمدت در مراقبت از پوست، باید از مکمل‌های حاوی کلاژن و الاستین استفاده کنید. برخی لوسیون‌های پوستی هم حاوی مقادیری از این دو پروتئین ارزشمند هستند.
?. مصرف کرم‌های ضد آفتاب را جدی بگیرید

مهم‌ترین کاری که باید برای مراقبت از پوست‌تان و به حداقل رساندن آثار افزایش سن یا پیری زودرس بر آن انجام دهید،‌ حفاظت از پوست‌تان در مقابل آفتاب است. افراد زیادی بر این باورند که زیاد در معرض آفتاب قرار نمی‌گیرند، اما باور کنید حتی اگر روزی ? دقیقه‌ هم زیر نور آفتاب حضور داشته باشید، این امر در درازمدت عوارض نامطلوبی برای پوست شما در پی خواهد داشت. در واقع این‌گونه باید گفت که مبارزه شما در برابر آفتاب، تمامی ندارد و به همین دلیل باید هر چه زودتر خرید کرم‌ ضد آفتاب مناسب را در اولویت برنامه‌های مراقبت از پوست‌تان قرار دهید.
همچنین تا حد امکان در ساعات ?? صبح تا ? بعد از ظهر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، اگر هم برنامه‌ی شما به نحوی است که نمی‌توانید آن را تغییر دهید و باید در این ساعت‌ها بیرون از منزل و در زیر نور آفتاب حضور داشته باشید، سعی کنید تا حد امکان پوستِ تمامی قسمت‌های بدن‌تان پوشیده باشد.میل به زیبایی، وجهی طبیعی از وجود ماست. هر انسانی، زیبایی را دوست دارد و مجذوب زیبایی می‌شود. همه‌ی ما مناظر زیبا، گل‌ها، درختان، حیوانات و بسیاری از موجودات طبیعی را دوست داریم. اما آنچه که معمولا بیش از هر نوع زیبایی دیگری مورد توجه ما قرار می‌گیرد، زیبایی چهره و اندام انسانی است. شاید معیارهای زیبایی در طبیعت در طول قرن‌ها چندان تغییر نکرده باشد اما وقتی به معیار زیبایی چهره و اندام آدمی می‌رسیم؛ نقش فرهنگ، باورها و ارزش‌های اجتماعی در معیار زیبایی هر دوره‌ی تاریخی نقش بسیار برجسته‌ای ایفا می‌کند. نگاهی به آمار فروش لوازم آرایشی و میزان تمایل به انجام جراحی‌های زیبایی کافی است تا به میزان اهمیت «زیبا به نظر رسیدن» پی ببریم. اما در این مقاله می‌خواهیم به جنبه‌ی دیگری از زیبایی بپردازیم. ? رازی که اگر آنها را بدانید و به آنها عمل کنید، با داشتن هر نوع قیافه‌ای زیبا و جذاب به نظر خواهید رسد.
زیباطلبی نوعی احساس است، به سادگیِ احساس گرسنگی.
– سامرست موام
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

________________________________________
: چگونه زیبا شویم؛ نکاتی که باعث درخشش شما می‌شود
________________________________________
?. به خود و جهان عشق بورزید
عشق عصاره‌ی حیات است. در اساطیر آمده که خداوند قبل از اینکه جهان را خلق کند، تنها بود. یکی بود و آن خدا بود و دیگر چیزی نبود. خدا در پی آینه‌ای بود تا عصاره‌ی وجود خود را که عشق مطلق و بی‌قید و شرط بود، تجربه کند. از این رو او جهان و انسان را با عشق آفرید. مرد را مظهر عاشقی و زن را مظهر معشوق قرار داد.
جهان عشق است و دیگر زرق‌سازی … همه بازیست الا عشق‌بازی
نظامی گنجوی
پس عصاره‌ی وجود ما عشق خالص و بی‌قید و شرط است. به‌همین دلیل تجربه‌ی چنین عشقی، متعالی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین تجارب انسانی است. عاشق بودن و عشق ورزیدن طبیعی‌ترین حالت وجودی ماست. اما آنچه در مورد روابط به ما آموخته می‌شود آن را از حالت طبیعی و خالص خود خارج می‌کند. ما یاد می‌گیریم که موجودی متمایز از دیگران و سایر موجودات هستیم. این جدایی احساس ترس و ناامنی ایجاد می‌کند. اگر بدانیم که در حقیقت، همه یک نفریم و با تمام جهان و آفریدگار جهانیان یکی هستیم در این صورت می‌توانیم دوباره عشق خالص و بی‌قید و شرط را تجربه کنیم. در این صورت به مفهوم حقیقی این بیت سعدی پی می‌بریم که گفت:
به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست
عاشقم بر همه عالَم که همه عالَم ازوست
پس ابتدا خودتان را به عنوان تجلی روح الهی و به‌عنوان عصاره‌ی عشق الهی دوست بدارید و عاشق خودتان باشید. در این صورت این عشق به مرور وجود شما را لبریز می‌سازد و سرریز خواهد شد تا تمام انسان‌ها و همه‌ی موجودات جهان را در بر گیرد. وسعت و خلوص عشق شما علاوه بر تجربه‌ی احساس سرور و لذت عمیق، میزان زیبایی و جاذبه‌ی حقیقی شما را مشخص می‌کند و کسانی که قادر به دیدن این نوع زیبایی‌اند از دیدن شما به وجد خواهند آمد.
زیبایی منشأ عشق نیست بلکه عشق منشأ زیبایی است.
– تولستوی
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

________________________________________
: چگونه خود را دوست داشته باشیم؟
________________________________________
?. شاد باشید و بخندید

شادی نیز حالت طبیعی وجود ماست. وقتی که خود را با به‌عنوان تجلی روح الهی و موجودی ازلی-ابدی و با جهان یکی بدانیم، هرگونه احساسِ ترس و نگرانی از وجود ما رخت می‌بندد و سرور و شادی طبیعی جای آن را می‌گیرد. شاد بودن نیازمند دلیل نیست بلکه شاد نبودن نیازمند دلیل است. پس سعی کنید با زندگی با خودِ حقیقی‌تان به‌عنوان موجودی جاودان که با جهان در وحدت به سر می‌برد، سرور درونی خود را احساس کنید. همان‌طور که گفته شده «ما موجودی مادی نیستیم که به دنبال تجربه‌ی معنوی باشیم بلکه موجودی معنوی و در حال تجربه‌ی جهان مادی هستیم.» ما روحی الهی و جاویدان هستیم و سرور و شادی حالت طبیعی این روح است. فراموش کردن هویت اصلی ما به‌عنوان موجودی ازلی و ابدی، منشأ تمام ترس‌ها و غم‌ها در زندگی ماست. پس با آگاهی به‌وجود حقیقی خود شاد باشید و سعی کنید سرور و شادمانی طبیعی را که در پسِ دغدغه‌های گذرای روزمره همیشه در جریان است؛ تجربه کنید. خنده، راهی ساده برای قرار گرفتن در حالت شادمانی است. بارها شنیده‌ایم که «خنده بر هر درد بی‌درمان دواست» و اینکه «هر چهره‌ای با خنده زیباتر است.» با این حال من با خانم‌هایی برخورد داشته‌ام که سعی داشتند که هرگز نخندند چون بر این باور بودند که خنده باعث ایجاد چین و چروک روی پوست صورت می‌شود و بنابراین به زیبایی‌شان لطمه می‌زند!
________________________________________
: چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؛ مثل مدل‌ها و بازیگران بخندید
________________________________________
?. خودتان باشید و زیبایی منحصربه‌فرد خود را آشکار کنید
اگر خدا ما را آفریده باشد، باید اثری هنری و شاهکاری منحصربه‌فرد باشیم چون خدا آفریننده‌ای اصیل است و نه یک خالق مقلد و کپی‌کار. پس همه‌ی ما از شکوه و زیبایی خاص و ویژه‌ای برخورداریم. برای کشف این زیبایی باید نقاب‌های کاذبی را که معیارهای اجتماعی به چهره‌ی ما زده‌اند، کنار بزنیم. در فراسوی این نقاب‌ها خود حقیقی ما قرار دارد. همان خود برتری که شاهکاری الهی است و از نورانیت و زیبایی بی‌بدیل می‌درخشد. برای دیدن این زیبایی باید خودتان را همان‌طوری که هستید، بپذیرید. ما به عنوان روح الهی، موجودی کامل هستیم. این وجود مادی و شخصیت اجتماعی است که همیشه دارای نقص و کاستی است. اگر بر هویت کاذب خود، یعنی بر جسم و شخصیت اجتماعی خود، تمرکز کنیم، همیشه احساس نقصان، کمبود و درد و رنج خواهیم داشت. اما با تمرکز بر خود حقیقی الهی و منحصربه فرد خود، به مرور شناخت بیشتری از زیبایی منحصربه‌فرد خویش کسب خواهیم کرد و قادر خواهیم بود، آن را بیشتر متجلی کنیم.
به‌جای آنکه نسخه‌ی بدل دیگری باشید سعی کنید نسخه‌ی اصلی خودتان باشید.
– جودی گارلند
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

?. با خود و دیگران مهربان و خوش رفتار باشید
تجلی عشق نامشروط در زندگی روزمره، ابراز محبت و خوش‌رفتاری با خود و دیگران است. محبت جادوی عینی عشق است. از این‌روست که گفته‌اند «با محبت خارها گل می‌شود.» هیچ چیزی مثل محبت و مهربانی ایجاد جاذبه و زیبایی نمی‌کند. شخص مهربان به‌رغم هر چهره و اندامی که دارد، زیبا و جذاب به نظر می‌رسد. خوش‌رفتاری و محبت را با نزدیک‌ترین فرد یعنی از خودتان آغاز کنید. این تنها راه ابراز محبت حقیقی به دیگران است. خودتان را دوست بدارید. اشتباهات خودتان را ببخشید و همیشه احترام به خود را در اولویت قرار بدهید. در عین حال زیاد خود را جدی نگیرید و دچار غرور و تکبر نشوید. هر انسان رشد یافته‌ای قادر است به خودش بخندد. چنین شخصی کاستی‌های کوچک خود را می‌بیند و به آنها می‌خندد اما می‌داند که این «خود کوچک» بخشی کاذب و فانی از وجود اوست. خود حقیقی او جاودان، زیبا و باشکوه است. وقتی از موضع این «خود برتر» رفتار کنیم، با خود و همگان مهربان و خوش‌رفتار خواهیم بود و چنین رفتاری بر زیبایی و جذابیت مادی ما نیز خواهد افزود.
________________________________________
: چگونه مهربان باشیم؟
________________________________________
?. صبور و آرام باشید

وقتی که بر خودِ برترمان تمرکز داریم، هیچ رخدادی نمی‌تواند ما را از کوره به در برد و آرامش ما را سلب کند. در این صورت صبور هستیم و آرامش خود را حفظ می‌کنیم.
با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد.
– قرآن
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

تنها با به‌یاد داشتن وجه الهی و جاودانه‌ی خویش می‌توانیم آرامش حقیقی و پایدار را تجربه کنیم. برعکس تمرکز بر وجه فانی و مادی وجود و شخصیت‌مان زندگی ما را از ترس، نگرانی و درد و رنج انباشته می‌کند. آرامش گوهری گران‌بهاست. بدون احساس آرامش، زندگی به جهنمی بدل می‌شود. و آرامش عمیق و پایدار فقط محصول آگاهی بر هویت خدایی و جاودانه‌ی خویش و زندگی با این خود حقیقی و برترمان است.
آرام باش و بدان من خدا هستم.
– انجیل
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

پس هرگاه احساس کردید که برآشفته و نگرانید بلافاصله بر وجه الهی و جاویدان وجود خود تمرکز کنید و آرامش خود را بازیابید. تنها در صورتی که آرام و صبور باشید، قادر خواهید بود بهترین واکنش را در برابر اتفاقات نشان بدهید. گاهی ممکن است صبوری، تلخ باشد اما همیشه ثمره‌ای شیرین دارد.
?. ساده، صادق و بی‌آلایش باشید
افلاطون گفته «زیبایی در سادگی است.» وجود حقیقی ما با تمام زیبایی و عظمت خدایی‌اش ساده و بی‌آلایش است. ساده بودن به معنای زندگی با خود برترتان است. خود برتر ما دارای زیبایی منحصربه‌فرد است و نیاز به هیچ افزوده‌ای ندارد. این نقاب‌های اجتماعی ماست که سادگی و زیبایی حقیقی ما را در پشت انبوه لایه‌های معیارهای کاذب خود مخفی ساخته است. تظاهر، دروغ و نقش بازی کردن بیش از همه به خودمان لطمه می‌زند و آرامش و شادی طبیعی را از ما می‌گیرد. بر اساس تحقیقات انجام شده با هر دروغی که می‌گوییم به ?? نقطه از بدن خود آسیب می‌زنیم. بیشتر انرژی روانی ما صرف مخفی ساختن خود حقیقی‌مان می‌شود، در تلاش برای بازی کردن نقش یک بدل از خودمان. وقتی که با کنار زدن نقاب‌ها با سادگی و صداقت با خود برترمان زندگی کنیم، لذت، شادی طبیعی و زیبایی و جاذبه‌ی جاودان خود را باز می‌یابیم.
________________________________________
: چرا صداقت داشتن مهم است
________________________________________
?. تمیز و آراسته باشید
جسم ابزاری موقت در اختیار ماست. باید قدر آن را بدانیم. جسم ابزاری شگفت‌انگیز است و به ما اجازه می‌دهد که به عنوان موجودی غیرمادی، جهان مادی را تجربه کنیم. بنابراین باید سعی کنیم تا جای ممکن آن را سالم و پاکیزه نگاه داریم. از آلودن آن با ورودی‌ها مضر بپرهیزیم و آن را همیشه تمیز و آراسته حفظ کنیم.
پس از چهل سالگی هرکس مسئول قیافه‌ی خودش است.
– آبراهام لینکلن
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

لباس‌های راحت، تمیز و برازنده بپوشیم. جسم ما نیز مخلوقی الهی است و شایسته‌ی احترام و مراقبت است. اما همیشه باید بدانیم که جسم همیشه در حال تغییر است و رو به پیری و نابودی می‌رود. بنابراین همیشه باید به خود یادآوری کنیم که ما جسم‌مان نیستیم و جسم فقط ابزاری فانی و موقت است. هم هویت شدن با بدن، منشأ بسیاری از درد و رنج‌های انسانی است. میلیاردها ثروت انسان‌ها صرف «زیباسازی چهره و بدن» می‌شود و یکی از دغدغه‌ها‌ی اصلی و همیشگی بسیاری از آدم‌ها، به‌ویژه دختران و زنان، این است که آیا زیبا به‌نظر می‌رسند یا خیر؟
در ظاهر خود جست‌وجو نکنید، بهشت در درون شماست.
– مری کوک
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

دل‌خوشی به هر میزان از زیبایی چهره و تناسب بدن، لذتی مقطعی و گذراست. برای افرادی که خود را در جسم‌شان خلاصه کرده‌اند، افزایش سن و پیری کابوسی وحشتناک است. اما اگر بر حقیقت جاودانه وجود خود آگاه باشیم و با آن زندگی کنیم، به‌رغم هر قیافه و اندام، خود را زیباترین و باشکوه‌ترینِ مخلوقات خواهیم یافت و رضایت، آرامش و شادی پایدار را تجربه خواهیم کرد. حقیقت همین است، هرچند که مدت مدیدی در پشت ابرهای جهالت جمعی پنهان مانده باشد.
حقیقت را بیابید و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد.
– مسیح (ع)
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

تهیه شده برای: chetor.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000توماناگر بتوانید