مقالات

این، برای، یک، کنید، باید

دانلود پایان نامه

فکری برای این موضوع بکنید! قرار گرفتن در معرض دود سیگار، مغز را در معرض آسیب مواد سمی قرار می‌دهد. آلن توفیق در این‌باره می‌گوید: «قرار گرفتن در معرض دود سیگار برای مدت زمان طولانی مقدار مونواکسیدکربن را در بدن افزایش می‌دهد؛ مونواکسیدکربن جایگزین ماده‌ی حیاتیِ اکسیژن می‌شود که برای ادامه‌ی حیات بدن و مغز انسان بسیار ضروری است». هنگامی‌ که رگ‌های خونی و سلول‌های عصبی دچار آسیب شوند، توانایی سلول‌های مغز برای برقرای ارتباط مؤثر مختل می‌شود و مغز نمی‌تواند از اطلاعات خود به‌درستی حفاظت کند.
________________________________________
: ? ماده غذایی که هوش شما را چندین برابر می‌کند
________________________________________
?. سفرهای هوایی مداوم

با توجه به مطالعه‌ای که در دانشگاه کالیفرنیا در رابطه با عملکرد مغز انجام شده است سفر به مناطق مختلف ریتم طبیعی بدن را مختل می‌کند. از طرفی هنگامی‌ که به‌طور مداوم در سفر به‌خصوص سفرهای هوایی باشید، حافظه و فرایند یادگیری‌تان تا یک ماه بعد از بازگشت از سفر دچار اختلال خواهد شد. دکتر الیزابت لومبارد (Elizabeth Lombardo) روان‌شناس و نویسنده‌ی کتاب «? استراتژی مقابله با منتقد درونی‌تان و خلق یک زندگی عاشقانه» معتقد است: «سفرهای متعدد هوایی علاوه بر مشکلات خواب و تغذیه و برهم زدن تنظیم هورمون‌های بدن (که همگی حافظه و فرایند یادگیری را تحت تأثیر قرار می‌دهند) به‌عنوان یک عامل مهم تولید استرس‌ می‌تواند به بدن و مغز انسان آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد کند».
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
برگرفته از: prevention

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانتابستان که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیم، مانند برق‌و‌باد می‌گذرد و ممکن است در پایان تابستان احساس کنید که این روزها را به‌راحتی از دست داده‌اید. اگر می‌خواهید این تابستان را متفاوت بگذرانید، باید برنامه‌های خود را از قبل اولویت‌بندی کنید. در این برنامه‌ریزی باید زمانی را به فکر‌کردن درباره آینده‌ی شغلی خود و وقتی را به استراحت و تفریح اختصاص بدهید.
حتما شما هم شنیده‌اید که به‌زعم نظر برخی از افراد، تابستان، بهترین ? ماه سال است و در آن بسیاری از کارهای عقب‌افتاده را می‌توان انجام داد. با ما همراه باشید تا ببینید، ? کاری که افراد موفق در تابستان انجام می‌دهند، چیست؟
________________________________________
: ? تغییر کوچکی که زندگی شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند
________________________________________
?. بررسی آینده‌ی حرفه‌ای

تابستان زمان خوبی برای تفکر درباره‌ی آینده است. باید ببینید، کجای زندگی حرفه‌ای‌تان هستید و به کجا رهسپار می‌شوید. فهرست و یادداشتی تهیه کنید و در آن به آینده‌ی حرفه‌ای خود بپردازید. در این فهرست، پرسش‌هایی مطرح کنید مانند:
آیا شغل فعلی‌ات بخشی از برنامه‌ی حرفه نهایی شما است؟
آیا شرح شغل مورد علاقه‌تان، یعنی کاری که دوست دارید انجام بدهید با آنچه اکنون به آن مشغولید، تناسبی دارید؟
آیا حرفه‌ی شما متناسب با علایق‌تان است؟
آیا از رفتن به سرکار لذت می‌برید؟
آیا مهارت‌های ویژه‌ای در برنامه‌تان بوده که به آن نپرداخته‌اید؟
آیا شغل شما ظرفیت پیشرفت دارد؟
________________________________________
: ? نشانه که شغل‌ شما استعدادتان را به هدر می‌دهد
________________________________________

?. صحبت با رئیس درباره‌ی آینده
وقتی فهرستی را از پرسش‌هایی که در بخش قبلی بیان شد، تهیه کنید؛ می‌توانید نسبت دوری از زندگی خود را با علایق‌تان بسنجید. فرض کنید شغل شما در حوزه‌ی روابط عمومی است، ولی خودتان عاشق ایده‌پردازی و طوفان فکری برای تولید نظرات نو و تازه هستید. اما آنچه انجام می‌دهید چیزی نیست جز، رتق‌و‌فتق امور مشتری یا به‌عبارتی خودمانی فقط باید با مشتریان سروکله بزنید و امکان هیچ ایده‌پردازی و خلاقیتی برای‌تان وجود ندارد.
افراد موفق به‌جای گلایه و شکایت از وضعیت نزد رئیس یا درخواست ایجاد تغییر در این روند، خودشان دست‌به‌کار می‌شوند. با به‌کارگیری از خلاقیت، ایده‌های خوبی برای تغییر این وضعیتی که در آن اسیر شده‌اند، پیدا می‌کنند. مثلا پیشنهاد می‌کنند، ?? دقیقه پایانی جلسات هفتگی کارمندان به طوفان فکری و تولید نظرات تازه سپری شود. افراد موفق مانند کارآفرینی ممتاز، خود را با طرح ایده‌های نو بالا می‌کشند.
________________________________________
: ? دلیلی که نمی‌گذارد شما ارتقای شغلی بگیرید
________________________________________
تبلیغات

?. محدود‌نبودن به ساعات کاری اداری

اگر تلاش‌های خلاقانه برای تغییر وضعیت در مرحله‌ی قبل جوابگو نبود، لازم نیست دیگر به رئیس خود مراجعه کنید و درخواست‌هایتان را مدام مطرح کنید. ظاهرا باید خودتان آستین‌ها را بالا بزنید. افراد موفق در این مواقع تلاش می‌کنند تا دریابند، از چه راه‌های دیگری امکان توسعه فعالیت‌های دلخواه‌شان وجود دارد؟
راه‌اندازی وبلاگ یا سایت؟، شرکت در برنامه‌ای تؤام با فرصت شغلی در صنعتی که در آن مشغول کار هستید؟؛ درهرحال باید با یک فکر خلاقانه دست به‌کار شد.
?. بازاریابی شبکه‌ای
از آنجایی‌که کسب‌وکار در فصل تابستان اندکی تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد، افراد موفق تلاش می‌کنند با انجام فعالیت‌های بازاریابی شبکه‌ای اندکی رونق را به فضا بازگردانند. به‌این‌منظور، باید به نقاط مختلف سفر کرد و با مشتریان و ارباب رجوعان دیدار داشت. این سفرها فرصت خوبی برای ترتیب‌دادن سفری در آخر هفته‌ی کاری، نیز برای شما فراهم می‌کند.
یا اینکه می‌توانید به سادگی با رئیس یا همکارانتان در دعوتی به ناهار، درباره‌ی این فعالیت‌های خود صحبت کرده و در این فرصت بی‌نظیر نشان بدهید که درمورد حرفه‌تان احساس مسئولیت می‌کنید. در این فرصت می‌توانید به ملاقات‌ها و دیدارهایی در زمینه‌ی بازاریابی شبکه‌ای بپردازید که در طول سال وقت و زمان کافی برای آنها نداشته‌اید.
________________________________________
: ? مهارت برای موفقیت شغلی که همیشه به کارتان می‌آید
________________________________________
?. استراحت و تفریح
برای افراد پرکار و موفق کمی سخت است که به استراحت بپردازند یا زمانی را از کار فاصله گرفته و به برنامه‌های تفریحی برای خودشان به خانواده برسند، اما هر فردی برای تجدید قوا و بازیابی نیرو لازم است کمی از کار فاصله گرفته و استراحت کند.
یادتان باشد افراد موفق در زمان استراحت فقط به استراحت می‌پردازند و نه چیز دیگری. لازم نیست برنامه‌ریزی‌های ریز و درشت کاری و توسعه شغلی خود را وارد تفریح و استراحت کنید. هیچ‌چیز مانند استراحت و کناره‌گرفتن از کار، انسان را سرحال نمی‌آورد.
________________________________________
: توصیه‌هایی برای رقم زدن سفری لذت‌بخش
________________________________________
?. تعیین اهداف قابل سنجش

افرادموفق همیشه به‌صورت راهبردی و با برنامه عمل می‌کنند، پس بسیار بدیهی است که فصل تابستان هم از این قاعده برای آنها مستثنی نیست و برای آن نیز همان‌قدر برنامه‌ریزی دارند که برای فصول و کارهای دیگرشان. در این فصل پرهیاهو به ملاقات با افراد خانواده و استراحت بیشتر می‌پردازند و برنامه‌ریزی ملاقات با ارباب‌رجوعان را سروسامان می‌دهند.
برگرفته از : businessinsider.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانداشتن یک زندگی سالم کار سختی نیست. تغییرات کوچک می‌توانند تأثیرات بزرگی داشته باشند. در ادامه به ? اقدام نه‌چندان سخت که به شما کمک می‌کنند تا روز سالم‌تری داشته باشید اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

:
? عادت بدی که به کبد شما آسیب می‌رساند
? خوراکی ترکیبی که بهتر است جدا جدا مصرف کنید
آیا بهتر است میوه‌ها و صیفی‌جات را با پوست مصرف کنیم؟
?. صبحانه بخورید
اگر تا‌به‌حال نشنیده‌اید که صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی است، احتمالا خواب مانده‌اید! بیایید صادق باشیم؛ همه این را شنیده‌اند، اما همه صبحانه نمی‌خورند. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، بدن‌تان بعد از یک گرسنگی طولانی به سوخت احتیاج دارد.
تحقیقات زیادی تأثیر صبحانه بر کاهش وزن را اثبات کرده‌اند. National Weight Control Registry بزرگ‌ترین پایگاه داده‌های مربوط به افرادی که کاهش وزن داشته‌اند و توانسته‌اند آن را حفظ کنند، عادت‌های مختلف این افراد را بررسی می‌کند. یکی از این عادت‌ها خوردن صبحانه است. اگر بهانه‌تان این است که فرصت صبحانه‌خوردن ندارید، می‌توانید شب قبل، صبحانه‌تان را آماده کنید و صبح آن را بخورید.
________________________________________
: بدترین خوراکی‌هایی که می‌توانید برای صبحانه میل کنید
________________________________________

?. برنامه‌ی غذایی
اگر با یک برنامه‌ی غذایی ثابت، روزتان را شروع کنید، احتمال تصمیم‌گیری ناگهانی و نادرست کمتر می‌شود. برای غذایتان برنامه ریزی کنید و در خانه برای خودتان غذای سالم آماده کنید. سعی کنید از غذاهای پرکالری بیرون و مواد اولیه‌ی ناشناخته آنها دوری کنید. وقتی سر کار می‌روید، ناهارتان را همراه ببرید. اگر راحت‌تر هستید آخر هفته‌ها برنامه‌ی غذایی کل هفته را مشخص کنید. مواد لازم را بنویسید و آماده کنید. با این کار وعده‌های غذایی سالم و بدون نگرانی خواهید داشت.
?. پروتئین و فیبر را در تمام وعده‌های غذایی بگنجانید

باید در هر وعده، مقدار کافی از هر دویِ این مواد مغذی وجود داشته باشد. اگر مقدار کافی پروتئین و فیبر دریافت کنید تا ساعت‌ها سیر می‌مانید و لازم نیست چند دقیقه بعد از صرف غذا دوباره سر یخچال بروید یا دنبال تنقلات بگردید. تحقیقات اخیر نشان‌ داده‌اند که پروتئین با احساس سیری رابطه‌ی مستقیم دارد. تحقیقات مرتبط ثابت کرده‌اند که فیبر با کاهش اشتها رابطه دارد که به کاهش وزن می‌انجامد. میوه‌ها و سبزیجات منابع غنی فیبر هستند و کالری پایینی دارند، بنابراین بهتر است در تمام وعده‌های غذایی باشند. اگر دائما احساس گرسنگی می‌کنید، احتمالا این دو ماده‌ی مغذی، در برنامه‌ی غذایی شما کم هستند. علت گرسنگی دائمی خود را پیدا کنید و از آن خلاص شوید.
تبلیغات

________________________________________
: ?? غذایی که جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد
________________________________________
?. پیاده‌روی را فراموش نکنید!
حتما دلیلی دارد که خدا به شما دو پا داده است! تحقیقات نشان داده‌اند که سالم‌ترین کشورها یک وجه اشتراک دارند: پیاده روی. میانگین پیاده‌روی افراد در این کشورها مانند دانمارک و ژاپن بسیار بیشتر از کشورهای دیگر است.
پیاده‌روی فعالیتی ساده، ولی بسیار مؤثر است. اما اگر زمان زیادی پشت میز یا داخل ماشین صرف می‌کنید، شاید پیاده‌روی برای‌تان سخت شود. فقط سعی کنید از هر فرصتی برای برداشتن چند قدم بیشتر استفاده کنید تا پیاده‌روی به‌تدریج جای خودش را در برنامه‌ی روزانه‌ی شما باز کند.
راه رفتن در خانه راه خوبی برای شروع این قدم‌ها است. کارهای کوچکی مثل کمی دورتر پارک کردن ماشین و چند قدم بیشتر راه رفتن یا استفاده از پله به‌جای آسانسور هم در طولانی‌مدت تأثیر خود را می‌گذارند. این می‌تواند برای شما به یک بازی تبدیل شود: چند قدم بیشتر می‌توانید بردارید؟
________________________________________
: لاغری با پیاده روی؛ برای کاهش وزن چقدر باید راه رفت؟
________________________________________
?. به‌اندازه‌ی کافی آب بنوشید
گاهی وقت‌ها حس می‌کنید، هر چیزی که دم‌دست‌تان است بخورید. در این مواقع اگر یک لیوان آب بنوشید این احساس ازبین می‌رود. تحقیقات نشان داده‌اند که نوشیدن آب بر کنترل وزن مؤثر است. نوشیدن چند جرعه آب قبل از هر وعده غذا به کاهش وزن کمک می‌کند. علاوه‌بر اینها، سلول‌های شما برای این که فعالیت مفیدی داشته باشند به H2O احتیاج دارند.
?. چند بسته تنقلات ضروری آماده کنید
گرسنگی ممکن است، وقتی که انتظارش را ندارید، به سراغ‌تان بیاید. در این زمان‌هاست که مرتکب اشتباهات غذایی می‌شوید. خودتان را آماده کنید تا در این تله‌های تغذیه‌ای گرفتار نشوید. همیشه کمی تنقلات در ماشین، روی میز و داخل کیف‌تان داشته باشید. تنقلاتی را انتخاب کنید که فیبر یا پروتئین زیادی داشته باشند تا گرسنگی‌تان برطرف شود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? باور نادرست درباره تغذیه سالم که بین مردم رواج پیدا کرده است
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانامروزه‌ همه‌ی ما با نام‌هایی مانند اَپل، گوگل و فرهنگ سازمانی‌ای که در چنین شرکت‌هایی وجود دارد، آشنا هستیم. اما همه‌ی افراد یا بنگاه‌ها امکان به کار گرفتن چنین فرهنگ قدرتمندی را ندارند و چه بسا اصلا نیازی هم به آن نداشته باشند. بنگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به دلیل ویژگی‌های متفاوت‌‌شان به فرهنگ‌های متفاوتی نیاز دارند. ما در این مقاله به ? گام موثر می‌پردازیم که به ساختن فرهنگ سازمانی قوی کمک می‌کند.
بنا بر تعریف واژه‌نامه‌ی «وبستر»، فرهنگ «الگویی یکپارچه از دانش، باورها و رفتارهای انسانی است که بر توانایی یادگیری و انتقال دانسته‌ها به نسل‌های بعدی استوار است».
در سازمان‌ها، فرهنگ واقعیت هر روزه‌ی زندگی سازمانی است. سند چشم‌انداز، ترازنامه‌های مالی و آیین‌نامه‌های کاری هیچ یک به تنهایی فرهنگ را تشکیل نمی‌دهند. فرهنگ سازمانی عبارت است از کاری که می‌کنیم، طرز رفتارمان، طرز برخوردمان با دیگران، گفته‌ها، محصولات، مشتریان و ارتباطات ما به علاوه‌ی خود ما.

کارآفرینان بسیاری تصمیم می‌گیرند شرکت‌های بزرگ دیوان‌سالار را ترک کنند چون از فرهنگ جاری در آنها راضی نیستند. آنها می‌خواهند چیزی خلق کنند که در راستای رویاها، شخصیت و چشم‌اندازشان از آینده باشد. هدف آنها یک بنگاه آرمانی بی‌نقص است.
به عنوان صاحبان کسب‌وکار، چگونه می‌توانیم یک ساختار سازمانی قوی و پایدار ایجاد کنیم که کارکنان ما را به بهترین سرمایه‌های ما تبدیل کند؟ در پاسخ به این پرسش، ? توصیه‌ی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:
?. هدف تعیین کنید

آنچه در آغاز کار اهمیت دارد، خلق چیزی بزرگ و ماندگار است. وقتی شرکت کوچک است، افراد گرد یک میز درباره‌ی فرهنگ احتمالی آینده‌شان بحث می‌کنند، مشکلات و موانع کوچک، و ارتباطات مستقیم و بی‌واسطه هستند. اما با بزرگ شدن شرکت، ارتباطات محدود و گاه‌به‌گاه (و شاید حذف)، و رسیدن به توافق جمعی دشوارتر می‌شود.
برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، هنگام تعریف فرهنگ سازمانی جدید، یک هدف تعیین کنید. برای تعیین هدف باید چراییِ فعالیت بنگاه‌تان را بدانید. کسب‌وکار شما در خدمت چه چیزی (یا چه کسی) است؟ پاسخ این سؤال هر چه هست باید قابل اعتماد، الهام‌بخش و انگیزاننده باشد. شرکت‌هایی که اهداف ارزشمندی دارند، بیشتر مورد پسند قرار می‌گیرند. شرکت‌هایی مانند اَپل و آیکیا (Ikea) از این دسته هستند.
اما به هیچ وجه از این شرکت‌های قدرتمند تقلید نکنید، تقلیدِ صرف به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید. آنچه برای شرکت‌تان مناسب است، انجام بدهید. به این فکر کنید که چه چیزی برای شما الهام‌بخش است و به شما انگیزه می‌دهد و بر همان اساس عمل کنید.
?. زبان، ارزش‌ها و معیارهای مشترک تعریف کنید

برای داشتن یک فرهنگ سازمانی کارآمد، باید زبان مشترکی میان کارکنان برقرار باشد و تناقضی در مورد ارزش‌ها وجود نداشته باشد. زبان مشت

92