نشود و قضیه مسکوت باقی بماند، لایه‌های خیانت عمیق و عمیق‌تر خواهد شد. دروغ و پنهان‌کاری بیشتر می‌شود و آن وقت است که رابطه‌ی عاطفی به پایان می‌رسد.
متزلزل شدن اعتماد میان افراد عواقبی نظیر ایجاد حس ناامنی، حسادت و احساساتی از این قبیل خواهد داشت. صداقت همواره راه حل خوبی برای حل مشکلات مختلف است. سعی کنید همیشه در رابطه‌ی عاطفی‌تان صداقت داشته باشید.
________________________________________
: چرا‌ همسرتان به شما خیانت می‌کند؟
________________________________________
?. انتظارات متفاوت
انتظارات افراد در رابطه باید هماهنگ باشد. بعضی از انتظارات غیرمنطقی زندگی مشترک را به خطر می‌اندازند. اگر کسی شما را صرفا به چشم گزینه‌ای قابل‌بررسی برای ادامه‌ی رابطه احساسی خود بداند، نباید او را به اولویت درجه یک خود، یا به عبارت خودمانی‌تر، به سلطان‌ قلب‌تان تبدیل کنید. باید خواسته‌های شما در زندگی باطرف مقابل هم‌خوان و هم‌سو باشد.
دو نفر با چشم‌اندازهای متفاوت در زندگی نمی‌توانند مدتی طولانی کنار یکدیگر دوام بیاورند. در ابتدای شکل‌گیری هر رابطه‌ای جذابیت‌های ظاهری، علایق مشترک، زمینه‌های مرتبط اجتماعی، افراد را جذب می‌کند اما در ادامه، باید جهت نگاه آنها در جاده‌ی زندگی یکسان باشد. باید بدانید انتظارات طرف مقابل‌تان از زندگی مشترک چیست. اولویت‌های او عشق و احساس است یا فقط به دنبال تشکیل خانواده است و بس.
?. فقدان تطابق

سرعت تغییر و رشد افراد باید با یکدیگر مطابقت داشته باشد. به طور قطع، رابطه‌ای که در آن یکی از طرفین با سرعتی زیاد در کار، روابط‌ با سایرین، ظاهر و موارد دیگر پیشرفت دارد و دیگری با تنبلی و کندی روزگار می‌گذراند به جایی نمی‌رسد. زوج‌های موفق با یکدیگر هم‌مسیر هستند و با سرعتی یکسان تغییر می‌کنند. زوج‌ها باید از لحاظ جسمی، روحی، عقیدتی و بسیاری موارد دیگر با هم تطابق داشته باشند.
?. بی‌احترامی در رابطه
رابطه‌ی زوجین بسیار پیچیده است. رابطه‌ی عاطفی و احساسی که به شکل‌گیری پیوندی دائمی می‌انجامد بسیار عجیب‌تر و پیچیده‌تر از آن است که فکر می‌کنید. بسیاری از شکست‌های عاطفی و احساسی به خاطر خللی که در رابطه‌ی زوجین پیش آمده، رخ می‌دهند.
تحقیر و سرزنش آن روی سکه‌ی احترام و همراهی است. اگر زوجین یکدیگر را سرزنش و تحقیر کنند، نسبت به هم بدزبان باشند، دچار سوءِتفاهم می‌شوند و علاقه‌شان به یکدیگر را از دست می‌دهند. تحقیر و سرزنش ویرانگر رابطه‌ است.
________________________________________
: باید و نبایدهای احترام به همسر؛ زندگی‌تان را از این رو به آن رو کنید
________________________________________
?. هر نوع سوءِاستفاده
سوءِاستفاده از طرف مقابل می‌تواند به شکل‌های گوناگون رخ بدهد. سوءِاستفاده‌ی کلامی، جنسی، احساسی، فیزیکی و غیره روابط افراد را به‌شدت متزلزل می‌سازد. پرخاشگری، خودشیفتگی آسیب‌شناختی، کنترل‌گری و قلدرمآبی در رابطه می‌توانند ریشه‌های رابطه را به‌سرعت بسوزانند.
?. عادات نامطلوب و مخرب
یکی دیگر از عواملی که رابطه‌ی مشترک را به سراشیبی سقوط و شکست می‌کشاند، عادات نامطلوب و ویرانگری چون انواع اعتیادهاست. قمار و شرط‌بندی، اعتیاد به الکل، مواد مخدر و هر عادت مخرب دیگری می‌تواند رابطه را از هم بپاشد و ویران کند.
________________________________________
: برای ترک اعتیاد از کجا باید شروع کنیم؟
________________________________________
??. کناره‌گیری از یکدیگر، خستگی و بی‌انگیزگی
هر یک از این موارد می‌تواند اثرات مخرب جدی بر رابطه به ویژه بر رابطه‌ی بلندمدت داشته باشد. این مشکلات بیشتر در زوج‌هایی دیده می‌شود که مدت زمانی طولانی‌ در کنار هم بوده‌اند و بنا به دلایل مختلف مانند فشار کاری، وجود فرزندان و مواردی از این قبیل از همراهی با یکدیگر بازمانده و اسیر خستگی و بی‌انگیزگی شده‌ و از رشد در کنار هم غافل مانده‌اند، یا از همه زده شده‌اند و تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا میان آنها فاصله بیندازد.
وقتی فرزندان برای تشکیل زندگی مستقل، خانه را ترک می‌کنند، والدین با جای خالی آنان یا به عبارت دیگر با سندرم آشیانه‌ی خالی مواجه می‌شوند. آن وقت است که مشکلات بین زوجین بیشتر خود را نشان می‌دهد، گویی حرف مشترکی با هم ندارند و فاصله‌ای که در بلندمدت میان آنها شکل گرفته، آنها را از هم دور ساخته است.
??. مسائل مالی
این مورد یکی از مهم‌ترین دلایل بروز اختلافات میان زوجین است. اگر مدیریت امور مالی به‌درستی انجام نشود، رابطه با مشکلاتی نظیر بی‌اعتمادی، قدرت‌طلبی و قلدرمآبی، کنترل‌گری بیش از حد و غیره روبه‌رو می‌شود. طبیعی است که طعم چنین رابطه‌ای از زهر هم تلخ‌تر می‌شود. برای پیشگیری از چنین پیامدهایی، بد نیست با ? اختلاف رایج زوج‌ها بر سر مسائل مالی آشنا شوید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? نشانه برای پایان رابطه‌ عاطفی که بهتر است بدانید
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانمعمولا ??سالگی را که رد میکنی، پیدا کردن دوست و شکل دادن به رابطه‌های تازه کار آسانی نیست. داشتن دوست خوبی که برای همیشه کنارمان بماند به یک تلاش دو طرفه دائمی بستگی دارد. دوستان ما تأثیر مهمی در زندگی‌مان دارند. دوست خوب به ما روحیه می‌دهد، در سختی‌ها هوایمان را دارد و شنونده‌ی خوبی است. خلاصه امتیازهای زیادی دارد. پس اگر دوروبرتان خالی است و هنگام مشکلات کسی را برای دردِدل کردن ندارید، باید ببینید چرا در چنین وضعیتی هستید. در ادامه ?? دلیل احتمالیِ نداشتن دوست را به شما معرفی می‌کنیم.

:
با جالب‌ترین فواید دوستی برای سلامتی آشنا شوید
?? نکته برای این‌که دوستان بیشتری داشته‌ باشید
? نشانه‌ای که می‌گوید یک رابطه دوستانه به پایان رسیده است
?. اهل ناله و شکایت هستید
اگر همیشه در حال غر زدن درباره‌ی شغل‌تان، بی‌پولی‌تان یا بی‌عدالتی‌های زندگی هستید، تعجبی ندارد که دیگران میلی به وقت‌گذرانی با شما نداشته باشند. گله و شکایت خیلی سریع حوصله‌سربر می‌شود و دیگران را کلافه می‌کند! سعی کنید مثبت باشید و درباره‌ی چیزهای جالب و نه مشکلات ناتمام‌تان حرف بزنید.

________________________________________
: چطور از دید دیگران کسل‌کننده نباشیم؟
________________________________________

?. در رابطه‌ی عاطفی، دوستان‌تان را فراموش می‌کنید
اگر درطول رابطه‌ی عاطفی‌تان فراموش می‌کنید دوستانی هم دارید، احتمالا آنها هم منتظر نمی‌مانند تا هر وقت دل‌تان خواست و به‌ مشکلی برخوردید، شنونده‌ی داستان‌های غم‌انگیزتان باشند! آنها هم شما را فراموش می‌کنند و به زندگی‌شان بدون شما ادامه می‌دهند. باید به‌شکلی متعادل ارتباط‌تان را با دوستان‌تان حفظ کنید.
?. خودخواه هستید
این را هم درنظر بگیرید که شاید چون خودخواه هستید، هیچ دوستی ندارید. دوستی نیازمند ازخودگذشتگی است. اگر همیشه فقط به خواست خودتان اهمیت می‌دهید، به احتمال زیاد دوستان‌تان نمی‌توانند برای مدت طولانی کنارتان بمانند.
?. به دوستان‌تان بی‌توجه هستید
اگر برای‌تان مهم نیست که در زندگی دوست‌تان چه می‌گذرد و او چه سختی‌ها یا خوشی‌هایی را پشت سر می‌گذراند، ممکن است او از ادامه‌ی دوستی‌ با شما دلسرد شود. باید نشان بدهید رخدادهای زندگی دوست‌تان برای شما اهمیت دارد. آدم‌ها معمولا در رویارویی با بی‌توجهی دیگران نسبت به خودشان یا عواطف‌شان، احساس بی‌احترامی می‌کنند.
تبلیغات

________________________________________
: چگونه یک دوست خوب باشیم؟
________________________________________
?. حسود هستید

اگر به ماشین نوِ دوست‌تان، ترفیع شغلی‌اش یا نامزد‌کردنش حسودی می‌کنید، دچار مشکل خواهید شد. باید از موفقیت دوستان‌تان خوشحال باشید و در کنارشان جشن بگیرید. ولی اگر حسود باشید، در رفتارتان آشکار می‌شود حتی اگر سعی کنید پنهانش کنید.
?. به‌دنبال توجه هستید
بیشتر آدم‌ها تمایلی ندارند با افرادی در ارتباط باشند که مسائل را بزرگ می‌کنند. اگر پیوسته با سروصدا دیگران را سرزنش می‌کنید، رازدار خوبی نیستید و به‌شکل ارادی دیگران را ناراحت می‌کنید، عجیب نیست که دیگران از اطراف‌تان پراکنده شوند.
________________________________________
: ?? عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
________________________________________
?. معامله‌گر هستید
بده‌بستان در رابطه‌ی دوستی جای ندارد! اگر همیشه حواس‌تان به این است که نوبت چه کسی که بگوید به کدام کافه برویم یا نوبت کیست که به دیگری زنگ بزند، احتمالا دوستان‌تان را از خود می‌رانید. در دوستی باید بخشنده باشید و انتظار تساوی همیشگی را نداشته باشید.
?. زیادی از دوستان‌تان انتظار دارید
انتظار اینکه دوستان همیشه دردسترس باشند و همیشه خواسته‌هایتان را برآورده کنند، راه به جایی نمی‌برد. ممکن است دوستان‌تان گاهی احساسات‌تان را جریحه‌دار و هرازگاهی هم ناامیدتان کنند. اما این به معنی نیست که دوستان بدی هستند‌ و باید رابطه‌تان را با آنها تمام کنید. سعی کنید آنها را ببخشید.
?. اهل سخن‌پراکنی هستید
اگر همیشه درحال صحبت از دیگران و سخن‌پراکنی باشید، آدم‌ها می‌فهمند که احتمالا پست سر آنها هم صحبت می‌کنید. از دیگران بدگویی نکنید و به شایعه‌ها دامن نزنید. درمقابل نشان دهید قابل‌اعتماد هستید و به حریم شخصی دیگران احترام می‌گذارید.
________________________________________
: چگونه اعتماد دیگران را جلب کنیم؟
________________________________________
??. زورگو هستید
برای خیلی‌ها زورگویی با ترک مدرسه تمام نمی‌شود. ادای رئیس‌ها را درآوردن و طلبکاری، آدم‌ها را از شما دور می‌کند. اشکالی ندارد که قاطع باشید اما حواس‌تان باشد از خط قرمز عبور نکنید و نسبت‌به دوستان‌تان رفتار هجومی نداشته باشید. به حقوق دیگران احترام بگذارید و برای گسترش رابطه‌ای سالم تلاش کنید.
??. اهل بیرون‌رفتن نیستید
با همه‌ی اینها ممکن است نداشتن دوست اصلا ربطی به ویژگی‌های شخصیتی‌تان نداشته باشد، بلکه تنها دلیلش این باشد که بخت دیدار آدم‌هایی را که از بودن با آنها لذت می‌برید، نداشته‌اید! اگر این‌طور است با‌توجه به سلیقه و علاقه‌مندی‌هایتان به‌دنبال فرصتی برای دیدار با آدم‌های تازه و آغاز گفت‌وگو با غریبه‌ها باشید. شاید دوستی محکم و درازمدتی شکل بگیرد!
________________________________________
در ادامه بخوانید: دوست واقعی کیست؟ آیا شما دوست واقعی دارید؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مهارت‌های برقراری ارتباط
با هرکسی که بخواهید می‌توانید ارتباطی موثر برقرار کنید

7000تومانشما هم هرچه سعی می‌کنید هیچ روشی کمک‌تان نمی‌کند از دست چربی شکم خود راحت شوید؟ اگر اینطور است باید بدانید که تنها نیستید و شاید هیچ کاری به اندازه‌ی کاهش چربی شکم سخت نباشد. برای آب کردن شکم اول از همه باید بدانید چرا این چربی‌ها از بین نمی‌روند.

:
برای لاغری شکم چه بخوریم؛ ?? خوراکی‌‌ای که شکم را آب می‌کند
جلوگیری از پرخوری با ? راهی که شما را به وزن ایده‌آل می‌رساند
چگونه سایز کم کنیم؛ ?? راهکار برای کاهش سایز کمر و دور شکم
فقط به خاطر خجالت‌آور بودن چربی دور شکم نیست که باید از دست آن خلاص شویم. چربی اضافی شکمی به خصوص چربی که اطراف ارگان‌های حیاتی بدن قرار می‌گیرد (چربی احشایی) یکی از عوامل مؤثر در بروز حملات قلبی، دیابت نوع ?، مقاومت به انسولین و انواع سرطان است. اگر نتوانسته‌اید با رژیم و ورزش، چربی شکم را کاهش دهید وقت آن رسیده است که دیگر عوامل مؤثر در ایجاد چربی شکمی مثل هورمون‌ها، سن و ژنتیک را بررسی کنید.
?. افزایش سن
با افزایش سن، فرایند کاهش و افزایش وزن در بدن تغییر می‌کند و سوخت‌وساز در بدن زنان و مردان کاهش می‌یابد. زنان با مشکل یائسگی نیز روبه‌رو می‌شوند. دکتر مایکل جنسن (Michael Jensen) از بخش غدد کلینک مایو (Mayo Clinic) می‌گوید: «افزایش وزن در زنان در دوره‌ی بعد از یائسگی اغلب خود را به صورت چربی دور شکم نشان می‌دهد.» تولید هورمون‌های استروژن و پروژسترون در زنان یائسه کاهش می‌یابد. تولید تستوسترون نیز کم می‌شود هر چند سرعت آن کمتر است. این تغییر هورمونی باعث انباشت چربی در اطراف شکم می‌شود.
?. تمرینات ورزشی‌تان اشتباه است
دویدن روزانه برای سلامتی قلب بسیار مفید است اما تمرینات هوازی به کاهش اندازه‌ی دور کمر کمکی نمی‌کنند. دکتر سانجیتا کاشیاپ (Sangeeta Kashyap) متخصص غدد از کلینیک کلیوند (Cleveland Clinic) می‌گوید: «به ترکیبی از ورزش های هوازی و کار با وزنه نیاز دارید.» تمرینات قدرتی سبب افزایش حجم عضلات و افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند. کیت پاتن (Kate Patton) متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه کلیوند می‌گوید: «عضلات نسبت به چربی، کالری بیشتری می‌سوزانند. بنابراین اگر عضله داشته باشید، در طول روز کالری بیشتری می‌سوزانید. پاتن توصیه می‌کند در هفته، ??? دقیقه تمرینات نسبتا پرفشار یا ??? دقیقه تمرین بسیار پرفشار انجام دهید.

?. بیش از حد مواد غذایی فراوری‌شده مصرف می‌کنید

دکتر پاتن می‌گوید: «غلات فراوری شده مثل برنج، کراکر و چیپس، همین‌طور شکر تصفیه شده درون نوشیدنی‌ها و دسرها سبب افزایش التهاب در بدن می‌شود. چربی شکم با التهاب بدنی در ارتباط است بنابراین مصرف مواد غذایی فراوری شده می‌تواند مانع چربی سوزی شکم بشود. مواد غذایی طبیعی مثل میوه‌‌ها، سبزیجات و غلات کامل سرشار از آنتی اکسیدان‌ هستند که خاصیت ضد التهابی دارد و از تشکیل چربی شکم جلوگیری می‌کند.
?. از چربی‌های مناسب استفاده نمی‌کنید
بدن واکنش یکسانی به همه‌ی چربی‌ها نشان نمی‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف چربی اشباع (چربی موجود در گوشت و مواد لبنی) رابطه‌ی مستقیمی با افزایش چربی احشایی دارد. از طرف دیگر چربی غیر اشباع مونو (چربی روغن زیتون و آواکادو) و چربی غیر اشباع پلی (چربی امگا ? درون گردو، دانه آفتابگردان و ماهی سالمون) خاصیت ضدالتهابی دارند و اگر به اندازه مصرف شوند برای بدن مفید هستند. اما دکتر پاتن هشدار می‌دهد مصرف بیش از حد انواع چربی سبب افزایش دریافت کالری و بالا رفتن وزن می‌شود.
تبلیغات

?. برنامه‌ی ورزشی شما چندان چالش‌برانگیز نیست
برای از بین بردن چربی شکمی باید تمرینات سخت‌تری انجام بدهید. نتایج تحقیقی که در مجله‌ی «علم و طب در ورزش» (Medicine and Science in Sports and Exercise) منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که تمرینات پرفشار داشتند نسبت به افرادی که برنامه‌های ورزشی کم‌فشار را دنبال می‌کردند، چربی شکمی بیشتری از دست دادند. در واقع تمرینات کم فشار، هیچ تأثیری روی چربی شکمی نداشت. ناتالی جیل (Natalie Jill) مربی ورزش در سن‌ دیگو (San Diego) می‌گوید: «شما به تمرین پرفشار و کامل نیاز دارید چرا که هدف نهایی سوزاندن کالری در مقادیر بالاست و تمرینات پرفشار این کار را برای شما انجام می‌دهند. منظور از تمرینات پرفشار، اجرای پر سرعت حرکات در کمترین زمان ممکن است. به این صورت کالری بیشتری می‌سوزانید.»
?. حرکات ورزشی نادرستی را انتخاب کرده‌اید
آیا شب و روز حرکت کرانچ را انجام می‌دهید؟ دست نگه دارید. وقتی فقط چند سانتی‌متر چربی روی عضله‌ی شکم باقی‌مانده، دیگر حرکت کرانچ آن ورزشی نیست که بتواند برای‌تان شکم شش تکه‌ بسازد. جیل پیشنهاد می‌دهد به جای آن از تمرینات کاربردی استفاده کنید که قسمت میانی بدن مثل پشت، لگن، شکم، عضله‌ی دورکننده و دیگر بخش‌های بدن را درگیر می‌کند. او می‌گوید: «این حرکات، عضله‌های بیشتری را به کار می‌گیرند، بنابراین کالری بیشتری می‌سوزانید.» حرکت پلانک یا خط‌کش ورزش کاربردی محبوب اوست زیرا علاوه بر قسمت میانی بدن روی بازوها، پا و باسن نیز فشار وارد می‌کند.
?. استرس دارید

استرس شما هر دلیلی (موعد تحویل کارها، قبض‌‌ها، فرزندان) که داشته باشد، کاهش وزن به خصوص در قسمت میانی بدن را سخت‌تر می‌کند. یک دلیل آن این است که وقتی استرس دارید بیشتر به سراغ مواد غذایی پرکالری و چربی می‌روید. دلیل دیگر آن تولید هورمون کورتیزول است که سبب افزایش بافت چربی بدن می‌شود. سطح بالای کورتیزول با افزایش سطح چربی احشایی رابطه‌ی مستقیمی دارد.
?. کم می‌خوابید
اگر شما نیز در میان ?? درصد افرادی هستید که کمتر از ? ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند بهتر است برای کاهش وزن بیشتر بخوابید. مطالعه‌ای ?? ساله روی ?? هزار زن نشان می‌دهد بدن افرادی که ? ساعت یا کمتر در شبانه‌روز می‌خوابند تا ?? درصد بیشتر از افرادی که ? ساعت می‌خوابند، چربی می‌سازد. انستیتو ملی سلامت (National Institutes of Health) پیشنهاد می‌کند بزرگسالان تا ? ساعت در شبانه‌روز بخوابند.
?. شبیه سیب هستید
اگر بدن شما تمایل دارد چربی بیشتری در قسمت شکم جمع کند تا در باسن، بنابراین شبیه سیب می‌شوید. دکتر کاشیاپ می‌گوید: «در این نوع از ژنتیک، خلاصی از چربی شکم سخت‌تر است.»
??. بیمار هستید
اگر سطح تستوسترون شما بالا است، موردی که در