آینه است. این خیلی مهم است تا به گذشته نگاه کنید و ببینید کجا اشتباه کرده‌اید و کجا درست قدم برداشته‌اید.
با داشتن این نوع نگرش، می‌توانید عادت‌هایی که سبب دور شدن شما از موفقیت می‌شوند را تغییر دهید و رفتارهایی را تکرار کنید و بهبود دهید تا به سمت موفقیت رهسپار شوید. زندگی بیرونی شما نمایانگر کیفیت زندگی داخلی شماست. شما نمی‌توانید این تجربه را تکرار کنید، فقط می‌توانید از آنها درس بگیرید.
________________________________________
: کتاب سه شنبه ها با موری؛ یک مرد پیر، یک مرد جوان و بزرگ‌ترین درس زندگی
________________________________________
??. قانون استقامت
این قانون می‌گوید که با ارزش‌ترین موفقیت‌ها در زندگی و کسب‌وکار نیازمند صبر و استقامت است. هیچ‌چیز در زندگی و کار به‌آسانی به‌دست نمی‌آید. به همین دلیل، اگر به‌مرور به موفقیت برسید، پایداری آن بیشتر از زمانی است که به یک‌باره موفق می‌شوید. برای پایداری موفقیت باید ثابت‌قدم باشید. هرگز تسلیم نشوید.
??. قانون الهام‌بخشیدن
این قانون می‌گوید که پاداش‌های شما نتیجه‌ی مستقیم انرژی و تلاشی است که انجام می‌دهید. وقتی موفق می‌شوید حس می‌کنید که الهام‌بخش و مهم هستید. حس کم‌ارزشی بسیار دردناک است. ضروری است تا روح و روان شما هدفی داشته باشد که برای شما الهام‌بخش است.
اگر کاری که انجام می‌دهید بازگوکننده‌ی روحیات و رفتار شماست و باعث بهترشدن حال دیگران می‌شود، بیشتر ترغیب خواهید شد تا تلاش بکنید. این قدرت الهام‌بخشی هم‌زمان با رشد شما می‌تواند قدرت بیشتری پیدا کند.
این قانون مربوط‌به کاری که انجام می‌دهید یا داشته‌هایتان نیست. این قانون باید بخشی از روش زندگی کردن‌تان باشد. اگر این قانون را دنبال کنید و در ادامه تعهد شما نسبت‌به آن کمتر شود، نرخ رشد موفقیت‌تان هم کمتر می‌شود. اما اگر با آن زندگی کنید و تبدیل به بخشی از زندگی و وجود شما شود، موفقیتی را تجربه خواهید کرد که پایدار خواهد شد. شما می‌توانید هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کاری موفق باشید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: موانع موفقیت؛ ? مانعی که باعث شکست شما می‌شود
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماناین روزها یکی از موضوعات موردتوجه کارشناسان و متخصصان زیبایی، یافتن فرمولی برای به‌تعویق‌انداختن روند پیری پوست و جوان‌سازی دوباره‌ی آن است. پوست صورت بعد از ?? تا ?? سالگی دچار تغییراتی می‌شود که هرچند به‌خودی‌خود زیبا هستند، اما اکثر افراد به‌خصوص خانم‌ها را نگران می‌کند. چروک شدن پوست ما را وادار می‌کند تا به فکر پیشگیری از بروز چین و چروک ها باشیم. هرچند همیشه متخصصان پوست راهکارهایی برای جوان سازی پوست یا جلوگیری از پیری پوست ارائه می‌دهند اما حداقل برای ما ایرانی‌ها که خودمان صاحب طب سنتی هستیم و روش‌های درمانی وابسته‌به مواد طبیعی و گیاهان سنتی را به استفاده از مواد شیمیایی ترجیح می‌دهیم، هیچ درمان‌کننده‌ای قابل‌اعتمادتر از محصولات ارگانیک نیست.

:
آبرسانی به پوست با ?? روشی که پوست شما را از خشکی در می‌آورد
درمان افتادگی پوست صورت با استفاده از چند ماسک خانگی معجزه‌آسا
?? عادت روزانه که پوست شما را زودتر پیر می‌کند
با توجه به خواص انکارناپذیر گیاهان، میوه‌ها و مواد مفید موجود در طبیعت، امروز می‌خواهیم چند ماده‌ی طبیعی را به شما معرفی کنیم که پوست را جوان نگه می‌دارند و استفاده‌‌ی روزمره‌ از این مواد طبیعی در کنار خیلی از کرم‌ها یا لوسیون‌های متنوع می‌تواند به کندشدن روند پیری پوست کمک کند.
?. گوجه‌فرنگی

خواص گوجه فرنگی برای پوست زبانزد است. ماسک تهیه‌شده از برش‌ها‌ی گوجه‌فرنگی می‌تواند پوست خسته و کدر شما را بعد از تحمل استرس از این‌رو به آن‌رو کند.

برای بازیابی طراوت و جوانی پوست‌تان و داشتن پوستی ملایم و مرطوب هفته‌ای یک‌بار برای ?? دقیقه برش‌های گوجه‌فرنگی را روی پوست‌تان بمالید.
اگر پوست‌تان کمی ملتهب است یا احتمال می‌دهید ممکن است پوست‌تان دچار سوزش شود، از آب گوجه‌فرنگی به‌جای خود آن استفاده کنید.
برای آنکه رنگ پوست‌ صورت‌تان کمی بازتر شود، می‌توانید پوره‌ی گوجه‌فرنگی و روغن زیتون را باهم مخلوط کنید و از این ماسک روی پوست صورت‌تان بگذارید.
________________________________________
: ?? خوراکی‌ای که به شما کمک می‌کنند پوست زیباتری داشته باشید
________________________________________
?. سیب‌زمینی
سیب‌زمینی یکی از درمان‌های عالی برای جوان‌سازی پوست است. این خوراکی پرمصرف که در تمام خانه‌ها همیشه دردسترس قرار دارد، برای پاکسازی پوست و روشن شدن پوست بسیار مفید است و خواص ضدچروک انکارناپذیری دارد.
می‌توانید سیب‌زمینی خام رنده‌شده یا آب آن را هر روز به‌مدت ?? دقیقه روی پوست‌تان بگذارید؛
برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست یا پاک‌سازی آن و روشن‌ترشدن رنگ پوست‌تان می‌توانید به ماسک‌تان کمی آب‌لیمو هم اضافه کنید.
?. لیموترش
این ماده‌ی ترش‌مزه یکی از بهترین مواد برای سفید کردن پوست، از بین بردن لکه های پوستی به‌دلیل افزایش سن است و در از بین بردن جای جوش و آکنه نیز مؤثر است. لیمو ترش پوست را شفاف‌تر می‌کند تا جایی‌که بعد از استفاده از آن کاملا متوجه بازتر و روشن‌ترشدن پوست صورت‌تان خواهید شد.
تبلیغات

آب لیموترش را مانند لوسیون‌ها‌ی تونر (تونرها اثرات باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی روی پوست را پاک می‌کنند) با کمی آب مخلوط کنید و روزانه روی صورت‌تان بمالید.
________________________________________
: ? فایده‌ نوشیدن آبلیمو و عسل قبل از صبحانه
________________________________________
?. آلوئه‌ورا

اگر آب آلوئه‌ورا یا تکه‌های خرد یا له‌شده‌ی ژله‌ای داخل برگ‌های آن را هر روز به صورت‌تان بمالید، تأثیرات شگفت‌انگیز آن را روی پوست‌تان خواهید دید.
انواع ماسک های آلوئه‌ورا پوست را روشن و درخشان می‌کند، در درمان آکنه مؤثر است و از بین برنده اثر جوش و تیرگی لکه‌ها‌ی صورت است و جای سوختگی‌های جزئی را هم برطرف می‌کند.
آب آلوئه‌ورا را به‌عنوان لوسیون روی صورت‌تان بمالید و تکه‌های ژله‌ای آن را به‌صورت پوره دربیاورید و هفته‌ای یک‌بار به‌مدت ?? دقیقه به‌عنوان ماسک روی صورت‌تان بگذارید.
________________________________________
: خواص آلوئه ورا؛ ? فایده شگفت انگیز این گیاه
________________________________________
?. خیار
خیار ماده‌ای است که از جوانی و سلامت پوست حمایت می‌کند و ماسک خیار به‌عنوان یکی از مؤثرترین روش‌ها و مواد درمان‌کننده جوش صورت شناخته می‌شود.
برش‌های گرد خیار را برای حداقل ?? دقیقه روی صورت‌تان بگذارید. از این ماسک را می‌توانید چندین‌بار در هفته روی پوست صورت‌تان بگذارید.
?. جوش شیرین
این ماده پوست را پاک‌سازی می‌کند و برای جوان‌سازی دوباره‌ی پوست مؤثر است. از طرفی جوش شیرین باعث تحریک و احیای سلول‌های تازه‌ی پوست هم می‌شود.
بهتر است به‌جای استفاده از جوش شیرین خالص از ماسک یا اسکراب لایه‌بردار آن استفاده کنید؛
برای درست‌کردن اسکراب جوش شیرین می‌توانید مقدار مساوی جوش شیرین و روغن زیتون را باهم مخلوط کنید و یک‌بار در هفته به‌عنوان اسکراب تمیزکننده از آن استفاده کنید؛
برای درست‌کردن ماسک جوش شیرین یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین و همان مقدار ماست را باهم مخلوط کنید و برای ?? دقیقه روی پوست‌تان بگذارید و ببینید چگونه پوست شل و افتاده، سفت و محکم و شفاف می‌شود.
________________________________________
: بخور صورت و پاکسازی پوست با دو روش موثر خانگی
________________________________________
?. عسل
برای همه عسل ماده‌ای سرشار از مواد معدنی و سایر میکروارگانیک‌های آلی است که به‌عنوان یکی از مرطوب‌کننده‌‌های پوست شناخته می‌شود. این ماده‌ی جادویی که همگی به‌خوبی آن را می‌شناسیم، می‌تواند روند بازسازی و جوان‌سازی دوباره سلول‌های پوست را سرعت ببخشد. اگر به استفاده از این ماده‌ی پرفایده عادت کنید متوجه خواهید شد که حتی روی چروک‌های عمیق هم تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. اما یادتان باشد اگر پوست حساسی دارید، عسل گزینه‌ی چندان مناسبی برای پوست شما نیست. برای بهره‌بردن از فواید عسل برای پوست مراحل زیر را دنبال کنید:
عسل را روی پوست‌ صورت و گردن‌تان بمالید و بعد از ?? دقیقه بشویید؛
برای تهیه‌ی یک ماسک ضدپیری کافی است عسل و دارچین را به‌مقدار مساوی مخلوط کنید و به‌عنوان ماسک روی صورت‌تان بگذارید.
?. روغن نارگیل
روغن نارگیل خالص برای پوست خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد و موجب سفت شدن پوست صورت می‌شود. روغن نارگیل پوسته‌پوسته‌های روی صورت را پاک‌سازی می‌کند و پوستی ابریشمی و شفاف به شما هدیه خواهد داد.
روغن نارگیل به‌عنوان درمان ارگانیک، خیلی سریع اثرگذار است و بعد از استفاده از این ماده تازگی و جوانی پوست‌تان به‌وضوح به چشم می‌آید.
لایه‌ای نازک از روغن نارگیل را به‌آرامی روی پوست‌تان ماساژ بدهید و بعد از ? دقیقه آن را با یک دستمال یا پد نرم از روی پوست‌تان پاک کنید.
?. روغن زیتون
استفاده از روغن‌ زیتون یکی از روش‌های مؤثر حفظ سلامتی پوست و جوان‌سازی است و اضافه‌کردن یک قطره روغن زیتون به محصولات آرایشی خانگی می‌تواند خواص مرطوب‌کنندگی و ضدچروک پوست را به محصول موردنظر اضافه کند. خوبی روغن زیتون این است که هرگز حساسیت ایجاد نمی‌کند و آلرژی‌زا نیست.
می‌توانید چند قطره روغن زیتون را با کمی آب‌ ولرم مخلوط کنید و مانند لوسیون به پوست صورت‌تان بمالید.
می‌توانید به‌جای کرم دور چشم از یک لایه‌ی نازک روغن زیتون زیر چشم‌ها استفاده کنید و از خواص ضدچروک آن بهره ببرید.
سعی کنید همیشه چند قطره روغن زیتون به هر نوع ماسک صورت که می‌خواهید استفاده کنید یا به کرم معمولی روزانه‌ی خود اضافه کنید.
________________________________________
: خواص روغن کرچک برای پوست، مو و سلامت بدن
________________________________________
??. ویتامین E

منظورمان از ویتامین E همین کپسول‌هایی است که در تمام داروخانه‌ها وجود دارد. می‌توانید از محتویات همین کپسول‌های دردسترسِ ویتامین E در محصولات پوستی خانگی خودتان بهره ببرید چون روند بازسازی و بهبود پوست را سرعت می‌بخشند، رنگ پوست‌تان را بازتر می‌کند و چروک‌ها را از بین می‌برد.
سعی کنید مقداری ویتامین E به محصولات پوستی خودتان مثل کرم صورت‌تان اضافه کنید یا محتویات کپسول را به‌عنوان مرطوب‌کننده روی پوست لب‌هایتان بزنید.
________________________________________
: روغن آرگان و خواص شگفت‌انگیز آن برای مو، پوست و ناخن‌ها
________________________________________
??. روغن میوه‌ی گل رز
روغن میوه‌ی گل رز روغنی است که اکسیر جادویی جوانی نامیده می‌شود. استفاده‌ی منظم از این اکسیر در از بین بردن چروک دور چشم و سایر نشانه‌های پیری پوست بسیار مؤثر است.
به‌جای استفاده از لوسیون‌های تونر معمولی خود، صورت‌تان را با یک قطره روغن میوه‌ی گل رز پاک کنید. از طرفی می‌توانید چند قطره از این روغن جادویی را به کرم یا ماسک صورت خود اضافه و استفاده کنید.
??. شکر
شکر یک درمانگر طبیعی فوق‌العاده و همیشه دردسترس است. این شیرین‌کننده‌ی مرسوم به‌آرامی با حذف سلول‌های مرده‌ی پوست، صورت‌تان را پاک‌سازی و نرم می‌کند. پاکسازی پوست صورت با شکر، پوست را صاف و نرم و براق خواهد کرد. هفته‌ای یک‌بار پوست‌تان را مرطوب کنید و مقداری شکر روی آن بمالید و ببینید چگونه پوست‌تان مانند کودک نرم و لطیف خواهد شد.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? خوراکی که شما را ?? سال جوان‌تر می‌کند
________________________________________شاید تصور کنید سطح قند خون‌تان طبیعی است و هیچ مشکلی ندارید. اما با خواندن این مطلب نظرتان عوض خواهد شد. در ادامه شما را با نشانه‌های قند خون بالا در بدن آشنا می‌کنیم.
:
مضرات نوشابه؛ حقایقی تلخ درباره این نوشیدنی خطرناک
? غذای مفید برای کاهش قند خون
برای کاهش چربی خون چه باید کرد؟
اغلبِ افراد تصور می‌کنند تنها مبتلایان به دیابت، سطح قند خون بالایی دارند، اما این برداشتِ اشتباهی است؛ هرکسی ممکن است از این مشکل رنج ببرد، بدون اینکه از آن خبر داشته باشد. این خبر خوبی برای سیستم عصبی، رگ‌های خونی و ارگان‌های حیاتی بدن نیست. برای اینکه بتوانید جلوِ عوارض این بیماری را بگیرید، باید نشانه‌های آن را به‌موقع تشخیص بدهید و اقدامات لازم را صورت دهید.
همیشه گرسنه‌بودن
وقتی سطح قند خون بالاست، گلوکز نمی‌تواند وارد سلول‌ها شود. درنتیجه بدن انرژی لازم را دریافت نخواهد کرد و همیشه به‌دنبال مصرف غذای بیشتر خواهید بود.
خستگی مضاعف
وقتی سطح قند خون بالاست، بدن توانایی ذخیره و جذب گلوکز را از دست می‌دهد، انرژی به‌صورت بهینه مصرف نمی‌شود و سلول‌ها انرژی لازم را دریافت نمی‌کنند. به همین علت، بیمار در اغلب اوقات احساس خستگی می‌کند.
________________________________________
: چرا همیشه احساس خستگی می‌کنیم؟
________________________________________
تکرر ادرار
وقتی سطح قند خون بالاست، کلیه‌ها نمی‌توانند مایعات را درست جذب کنند. بنابراین بدن برای اینکه سطح غلظت گلوکز در خون و سلول‌ها را متعادل کند، خون را در مایع درون‌سلولی حل می‌کند تا سطح گلوکز متعادل شود. نتیجه‌ی این عمل، تکرر ادرار خواهد بود.
خشکی دهان و تشنگی زیاد

خشکی دهان و تشنگی زیاد سبب ازدست‌دادن مایعات در بدن می‌شوند. غده‌ی هیپوتالاموس که وظیفه‌ی تعیین سطح تشنگی و کم‌آبی را در بدن به‌عهده دارد، برای مغز پیام تشنگی می‌فرستد. البته شما نمی‌توانید در مقابل تشنگی مقاومت کنید، اما بهتر است آب یا چای را بدون قند مصرف کنید.
________________________________________
: ? نشانه‌ که می‌گوید به اندازه کافی آب نمی‌نوشید
________________________________________
کاهش وزن
وقتی سطح قند خون بالاست در مدتی‌زمانی کوتاه، ممکن است شاهد کاهش وزن باشید، حتی اگر مرتب مواد غذایی پرکالری مصرف کنید. دلایلی برای این پدیده وجود دارد:
ازدست‌دادن آب که نتیجه‌ی تکرر ادرار است، سبب می‌شود سطح آب در کل بدن پایین بیاید و درنتیجه وزن‌تان کاهش یابد.
اگر سطح انسولین برای سوخت‌وساز گلوکز، کافی نباشد بدن به‌جای ذخیره‌ی چربی، شروع به سوزاندن آن می‌کند.
میزان بالای ادراری که حاوی گلوکز است، سبب می‌شود بدن کالری زیادی بسوزاند. به‌این‌صورت، بدن تلاش می‌کند از شر گلوکز اضافی خلاص شود.
بیماری‌های عفونی
عفونت‌های دستگاه ادراری و عفونت‌های قارچی در بین زنان و مردان مشترک‌اند. اما این بیماری‌ها بیشتر در زنانی مشاهده می‌شوند که مبتلا به دیابت و سطح بالای قند خون هستند. سطح بالای قند سبب ایجاد محیطی ایدئال برای باکتری‌ و قارچ‌ها می‌شود.
________________________________________
: علائم عفونت خون، علل ایجاد و پیشگیری از آن
________________________________________
پوست خشک
خشکی پوست به چند دلیل ممکن است با سطح بالای قند خون، ارتباط پیدا کند:
تکرر بیش‌ازحد ادرار سبب می‌شود پوست خشک شود.
خشکی پوست پا معمولا نشانه‌ی بیماری آترواسکلروز یا تصلب شرایین است. در این بیماری رگ‌های خونی باریک و سفت می‌شوند و درنتیجه جریان خون کاهش پیدا می‌کند. غالبا افراد مبتلا به دیابت به این بیماری مبتلا می‌شوند.
رشته‌های عصبیِ آسیب‌دیده‌، پیام‌های عصبی درستی برای غده‌های تعریق نمی‌فرستند. درنتیجه این موضوع موجب به‌هم‌خوردن تعادل آبی پوست می‌شود.
فقدان تمرکز

سطح بالای قند خون جلوِ ورود گلوکز به سلول‌های مغزی را می‌گیرد و مغز نمی‌تواند انرژی لازم را به‌دست آورد. این امر باعث کاهش سرعت فکرکردن و تصمیم‌گیری می‌شود.
________________________________________
: علت عدم تمرکز چیست؟
________________________________________
تاری دید
تارشدن دید، نتیجه‌ی کم‌آبی ناشی از سطح بالای قند خون است. این مشکل همچنین روی خود سلول‌های چشم می‌گذارد. درنتیجه چشم‌ها توانایی خود برای فوکوس‌کردن را از دست می‌دهند.
کاهش سرعت بهبود جراحات
سطح بالای قند خون سبب می‌شود رگ‌های خونی آسیب ببینند. درنتیجه خون به‌درستی در اندام‌ها و به‌خصوص دست و پا جریان پیدا نمی‌کند و بافت‌های بدن به‌خوبی تغذیه نمی‌شوند.
زودرنجی
نتایج تحقیقات نشان می‌دهند بیمارانِ مبتلا به قند خون بالا از زودرنجی و اضطراب رنج می‌برند و خُلق‌وخوی‌شان به افسردگی میل می‌کند. مغز به گلوکزِ کافی نیازمند است و زمانی که این مقادیر را دریافت نمی‌کند، خلق‌وخوی فرد تغییر می‌کند.
سطح قند خون همچنین روی جذب کرومیوم، اثر خواهد گذاشت. کرومیوم عامل دیگری در تعیین خلق‌وخوی ماست و برای ثابت نگه‌داشتن قند خون مهم است، چراکه انسولین بدون کرومیوم درست کار نمی‌کند. وظیفه‌ی انسولین جمع‌آوری قند از سطح خون است.

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانسفر