پوست، اسيد، موضعي، پراکسيد، بنزوئيل

بنزوئيل پراکسيد استفاده کنيد
بنزوئيل پراکسيد يکي از مواد تشکيل‌دهنده‌ي متداول در لوسيون‌ها و ژل‌هاي شستشوي ضدآکنه است. بنزوئيل پراکسيد، باکتري‌هايي را که ممکن است باعث بسته‌ شدن منافذ و تشکيل جوش‌هاي جديد شوند، از بين مي‌برد. همچنين به پاک‌ شدن چربي اضافه و سلول‌هاي مرده‌ي پوست از ناحيه‌ي مبتلا به جوش کمک مي‌کند. بنزوئيل پراکسيد معمولا با غلظتي بين ??? درصد تا ?? درصد در محصولات بدون نياز به نسخه وجود دارد.

عوارض جانبي بنزوئيل پراکسيد عبارتند از بي‌رنگ شدن مو و لباس درصورت استفاده از محصولي که حاوي بنزوئيل پراکسيد بيش‌از‌حد باشد. درهنگام استفاده از اين محصول روي مو يا پوست سرتان، احتياط کنيد.
ساير عوارض جانبي عبارتند از خشکي پوست، قرمزي، احساس سوزش و پوسته‌پوسته شدن پوست سر.
________________________________________
: طرز تهيه ? نوع ماسک ضد جوش خانگي که پوستتان را جلا مي‌بخشد
________________________________________
?. از اسيد ساليسيليک استفاده کنيد
اسيد ساليسيليک يکي از پرکاربردترين مواد موضعي ضد‌آکنه است که در اکثر ژل‌هاي شستشوي صورت و دستمال‌هاي مرطوب آنتي‌باکتريال وجود دارد. اين ماده به جلوگيري از مسدود شدن منافذ کمک مي‌کند و حتي مي‌تواند منافذي را که قبلا بسته شده‌اند، باز کند و جوش‌هاي موجود در پوست سر يا جاهاي ديگر بدن را کوچک کند. اسيد ساليسيليک معمولا با غلظتي بين ??? درصد و ? درصد در اکثر محصولات موضعي بدون نياز به نسخه وجود دارد.
عوارض جانبي احتمالي آن عبارتند از سوزش پوست و حس مورمور شدن خفيف.
?. از يک نوع اسيد آلفاهيدروکسي استفاده کنيد

تبليغات

دو نوع اسيد آلفاهيدروکسي وجود دارد: اسيد گليکوليک و اسيد لاکتيک. هر دو فرم اسيد آلفاهيدروکسي، اغلب در درمان‌هاي ضد‌آکنه‌ي بدون نياز به نسخه به‌ کار مي‌روند، چرا که مي‌توانند به پاک کردن سلول‌هاي مرده‌ي پوست کمک کنند و التهاب را کاهش دهند. برخي مطالعات نشان مي‌دهند که اسيدهاي آلفاهيدروکسي مي‌توانند به رشد پوست نرم‌تر و جديد نيز کمک کنند.
?. گوگرد را امتحان کنيد
برخي از افراد مبتلا به آکنه متوجه شده‌اند که گوگرد، گزينه‌ي درماني مناسبي براي آنهاست. گوگرد مي‌تواند به پاک‌ کردن سلول‌هاي مرده‌ي پوست و چربي اضافه از بدن کمک کند و معمولا به همراه ساير مواد تشکيل‌دهنده‌ي داروهاي موضعي بدون نياز به نسخه، در ژل‌هاي شستشوي پوست و ساير محصولات موضعي به کار مي‌رود.
توجه داشته باشيد که ممکن است برخي از محصولات حاوي گوگرد، بوي ناخوشايندي داشته باشند.
استفاده از داروهاي نسخه‌اي قوي
?. از رتينوئيدها استفاده کنيد

رتينوئيدها نوعي داروي موضعي هستند که از ويتامين A مشتق مي‌شوند. رتينوئيدها از بسته‌ شدن فوليکول‌هاي مو جلوگيري مي‌کنند و احتمال وقوع آکنه را کاهش مي‌دهند.
از محصولات حاوي رتينوئيد درهنگام غروب استفاده کنيد. در ابتدا سه بار در هفته، آن را روي پوست‌تان بماليد و وقتي پوست‌تان به اين دارو عادت کرد، به‌تدريج دفعات مصرف آن را به روزي يک‌ بار برسانيد.
?. داپسون را امتحان کنيد
داپسون (Aczone) نوعي آنتي‌بيوتيک ترکيب‌شده با داروي ضدالتهاب است. اين ژل با از بين بردن باکتري‌ها و تميز و باز نگه‌داشتن منافذ پ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *