پروژه با موضوع سیستم مکانیزه امانت کتاب تحت سرویس وب

دانلود پایان نامه

چکیده

کتابخانه های کلاسیک به گونه ای است که کتابدار با حجم انبوهی از کارها ی کاغذی سر وکار دارد.

هر کاربر برای گرفتن کتاب به طور حضوری آنجا باشد و بداند که چه کتابی را می خواهد و اگر کتاب مورد نظرش را نشناسد فردی که در کتابخانه کار می کند نمی تواند در یک لحظه آنچه را که کاربر (دانشجو) می خواهد به او بدهد .

موج جدید در این راستا,بر پایه توسعه نرم افزار و اینترنت است که در راس آن موجودیتِ کتابخانه جدید که کتابخانه دیجیتالی نامیده می شود قرار دارد.

این کارها(دیدن,امانت گرفتن, رزرو کردن) را در حالی انجام می دهید که در مبل راحتی وبا وجود دور بودن از کتابخانه دیجیتال هستید و از طریق اینترنت با آن کار می کنید.
این پروژه شما را قادر می سازد که کتابخانه ها را که باید در محل به صورت فیزیکی حضور داشته باشید وکتابی را بگیرید از این به بعد می توانید این کار را از طریق کامپیوتر انجام دهید.

مقدمه
در این مستند سعی شده است کلیه فرآیند‌های مربوط به پروژه کتابخانه دیجیتال، اهم از موارد کاربری، مستندات فاز اولیه، مستندات فاز پیاده سازی، مستندات فاز طراحی و تحلیل به ترتیب مراحل RUP آورده شود.

این پروژه مربوط به طراحی سیستم یک کتابخانه دیجیتال برای استفاده به جای سیستم سنتی کتابخانه‌ها جهت افزایش کارائی، سرعت و دقت می‌باشد.

برای طراحی این پروژه پنج نفر فعالیت داشته‌اند و خروجی نمایش داده شده در این مستند، محصول نهایی می‌باشد.

اصولاً برای کار با این نرم افزار در هر مکان یا هر جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید امکان پذیر است.

کار با ASP.NET

Asp.net، آخرین نسخه «صفحات فعال سرور» تکنولوژی پیشرفته­ای از مایکروسافت است که برای ساخت وب سایت­های پویا و مبتنی بر بانک اطلاعات ابداع شده است.

صفحات فعال سرور یا همان Asp یکی از رایج­ترین زبان­ها برای ساخت وب سایت­های ارتقاء پذیر و تعاملی است. بسیاری از شلوغ­ترین و پُربیننده­ترین سایت­های وب در اینترنت از Asp استفاده می­کنند. به عنوان نمونه­ای از این نوع سایت­ها می­توان به وب سایت شرکت­های 1-800-Flowers, Barnes and Nobel, Dell و خود سایت مایکروسافت اشاره کرد.

Asp.net نسبت به نسخه­های قبلی صفحات فعال وب تغییراتی اساسی و ریشه­ای دارد. اگر قبلاً با این نسخه­های صفحات فعال وب برنامه نویسی کرده­اید و از امکانات جدید Asp.net بی خبر هستید، پس آماده یک شوک بزرگ باشید.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *