پایان نامه میزان امکان¬سنجی ابعاد نیروی انسانی موثر در پیاده¬سازی فناوری RFID در مبارزه با قاچاق کالا

دانلود پایان نامه

اهمیت سهامداران

موانع مربوط به این تکنولوژی در حالت­های تجاری و مقیاس­های کلی وجود دارند. چون RFID نوعی سرمایه­گذاری است. ارزیابی­هایی برای اطمینان از این مسئله مورد نیاز است که سهامداران و مشتریان به خوبی مطلع شوند و با تکنولوژی آشنا شوند. آشکاری و شفافیت در کارهای تجاری برای کمک به اهداف، اساسی است.

۲-۹-۵-مسائل مشتری

چالش­های موجود در RFID شامل مسائل مشتری می­باشند چون تگ­ها را می­توان به محض دزدی در فروشگاه ، نظارت و بررسی نمود. علی رغم استانداردهای قانونی و اخلاقی ایجاد شده در آمریکا و اروپا ، این مسئله هنوز دارای اهمیت است چون خطوط به طور دقیق نشان­داده نشده­اند. عرضه­کنندگان خواهان پیاده­سازی تگ در بسته­بندی­ها می­باشند در حالی که مشتریان نگران ریسک­های نظارت با مصرف محصول می­باشند.

اثر اجتماعی واکنش­های مشتریان باعث شده است تا سهامداران پیاده­سازی این تکنولوژی را به علت نظرات مشتریان کنسل کنند. بهترین روش برای مبارزه با این مسئله، کوشش و تلاش برای آموزش مشتریان است. بنابراین تگ­ها می­توانند تنها برای چندین فوت دورتر قابل خواندن باشند و آنها نمی­توانند در همه جا قابل ردیابی باشند(Charupa,2009).

۲-۹-۶-قیمت بالا

با وجود پیشرفت­های علمی و فنی صورت گرفته، قیمت برچسب­های غیرفعال در تعداد بالا درحدود ۳۵ تا ۴۵ سنت و در تعداد پایین حدود ۸۰ سنت و در مورد برچسب­های فعال حدود ۸۵ سنت است. متاسفانه این قیمت­ها حدود ۵ تا ۱۰ سنت بالاتر از آستانه مقرون به صرفه بودن این برچسب­ها برای کاربردهای مختلف هستند.

۲-۹-۷-تداخل

تداخل به دو صورت اتفاق می­افتد:

  • تداخل قرائت­گرها : زمانی اتفاق می­افتد که سیگنال­های ارسال شده از چند دستگاه قرائت­گر تداخل پیدا می­کنند.
  • تداخل برچسب­ها: زمانی اتفاق می­افتد که تعداد برچسب های بسیار زیادی در فضای کوچکی وجود داشته باشند.

۲-۹-۸-مسئله ایمنی

اکثر برچس­های رادیوشناسه حتی پس از خرید و خروج از فروشگاه فعال هستند. در نتیجه اطلاعات آنها می­تواند توسط دستگاه­های قرائت­گر خوانده شود. بنابراین احتمال سرقت کالاها افزایش می­یابد. علاوه بر این بسیاری از سازمان­ها به هنگام خرید مشتری اطلاعاتی را درباره مشتری ( از جمله شماره کارت اعتباری ، آدرس، نام و…) به برچسب رادیوشناسه کالاها منتقل می­کنند تا لیستی از مشخصات مشتریان خود داشته باشند، که این امر اطلاعات محرمانه مشتریان را به خطر می­اندازد. موضوع امنیت زمانی بیشتر به چشم می­خورد که به کاربردهای رادیوشناسه در پزشکی توجه کنید.

۲-۹-۹-مشکلات اجتماعی

بر اثر پیشرفت­های اخیر تکنولوژی در بسیاری از مناطق دنیا از جمله فرانسه، هلند، نروژ و … فناوری رادیوشناسه برای تشخیص هویت افراد استفاده می­شود. این امر به عقیده بسیاری از افراد نامطلوب است زیرا شخصیت اجتماعی و انسانی آنها را زیر سوال می­برد و سبب می­شود که به انسانها به چشم یک ربات نگریسته شود.

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

متن کامل

این نوشته در مقالات ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *