پایان نامه رایگان روانشناسی :بررسی علل افت تحصيلي-بحث و نتیجه گیری

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان بررسی علل افت تحصيلي از ديدگاه معلمان و راههاي مقابله با آن در مدارس دخترانه متوسطه 100 برگ  می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

بحث و نتیجه گیری

 

 

 

  • مقدمه
  • بحث و نتیجه گیری
  • محدودیت در تحقیق
  • پیشنهادات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

این فصل از تحقیق مشتمل بر دو قسمت اصلی می باشد که یکی یافته های اصلی تحقیق و نتیجه گیری و دیگری توصیه ها و پیشنهادات پژوهشگران می باشد .

یافته های اصلی تحقیق نیز شامل دو قسمت است :

الف) نتایج توصیفی

ب ) نتایج و یافته های حاصل از آزمون فرضیات تحقیق پس از بیان موارد فوق تحقق پیشنهاداتی در راستای نتایج حاصل از تحقیق بدست اندر کاران آموزش و پرورش ارائه داده تا با در نظر قرار دادن آنها نتایج بدست آمده مثمر ثمر واقع شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بحث و نتیجه گیری

طبق پرسش نامه ای که بین 40 نفر از معلمان با جنسیت زن در دبیرستان دخترانه شهرستان اردبیل انجام شد به نتایج زیر دست یافتیم :

  • بین میزان در آمد خانواده و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه وجود دارد؟

در این فرضیه بعد از  تحلیل و بررسی با استفاده از روش خی 2  و با درجه آزادی 65 و انحراف معیار 1.01, این نتیجه حاصل گردید که بین بین میزان در آمد خانواده و افت تحصیلی دانش آموز رابطه مستقیم وجود دارد و بر افت تحصیلی فرد تاثیر گذار است و این فرضیه را یافته های آقای سید ناصر آمیغی نیز همخوانی دارد .

  • بین میزان تحصیلات والدین و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه ای وجد دارد؟

این  فرضیه بعد از تحلیل و بررسی و با استفاده از روش خی 2 و با درجه آزادی 65 و انحراف معیار 76.49, به این نتیجه دست یافتیم که بین میزان تحصیلات والدین و افت تحصیلی دانش آموز رابطه معنا داری وجود ندارد , یعنی تحصیلات والدین بر روی افت دانش آموز تاثیر گذار نیست .

  • آیا بین ویژگی در معلمان و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه ای وجود دارد ؟

در این فرضیه بعد از تحلیل و بررسی و با استفاده از روش خی 2  و با درجه آزادی 182 و انحراف معیار 1.76, این نتیجه به دست آمد که بین ویژگی در معلمان و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه معنا درای وجود ندارد یعنی ویژگی معلمان عامل موثری در افت تحصیلی دانش آموزان به حساب نمی آید .

  • آیا بین میزان علاقه به تحصیل و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه ای وجود دارد ؟

در این فرضیه بعد از بررسی و تحلیل و با استفاده از روش خی 2 و با درجه آزادی 26 و انحراف معیار 17.02, این نتیجه حاصل شد که بین میزان علاقه به تحصیل و افت تحصیلی فرد رابطه ی معناداری وجود ندارد که این نظریه با فرضیات آقای آمیغی نیز همخوانی  دارد.

  • آیا بین فضای آموزشی و امکانات آن و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه ای وجود دارد ؟

در این فرضیه بعد از بررسی و تحلیل و با استفاده از روش خی 2 و با درجه آزادی 65 و انحراف معیار 74.73, به این نتیجه دست یافتیم که بین فضای آموزشی و افت تحصیلی رابطه ی معناداری وجود ندارد یعنی فضای آموزشی نمی تواند عامل موثری بر افت تحصیلی فرد به حساب آید.

  • بین شیوه مدیریت آموزشگاه و افت تحصیلی دانش آموزان رابطه ای وجود دارد ؟

در این فرضیه بعد از بررسی و تحلیل و با استفاده از روش خی 2 و با درجه آزادی 26 و انحراف معیار23.80, به این نتیجه دست یافتیم که بین شیوه مدیریت آموزشگاه و افت تحصیلی رابطه ی معناداری وجود ندارد یعنی شیوه مدیریت آموزشگاه نمی تواند عامل موثری بر افت تحصیلی فرد به حساب آید.

 

 

دانلود رایگان پایان نامه های رشته علوم تربیتی روانشناسی و مشاوره

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک زیر را هم ببینید :

پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *