پایان نامه رایگان روانشناسی :بررسی تاثیر میزان درآمد خانواده بر افت تحصیلی دانش آموزان

متغیر های تحقيق:

-متغیر : یک مفهوم است که دو یا چند ارزش به آن نسبت داده می شود و بر اساس نقشی که در تحقیق بر عهده دارد به متغیر های متغیر و وابسته تقسیم می شود (دکتر دلاور ،علي، 1370).

-متغیر مستقل: متغیر محرک یا درون داد است و در تحقیق آزمایشی به وسیله پژوهشگر دستکاری می شود(دکتر دلاور ،علي، 1370).

– متغیر های مستقل تحقیق :

1- ویژگیهای خانواده ( سطح تحصیلات ، درآمد خانواده )

2-ویژگیهای فردی دانش آموز( علاقه به تحصیل )

3-ویژگیهای معلمان

4- ویژگیهای مديران

5- امكانات و فضاي آموزشي

-متغیر وابسته : که به آن برون داد یا مدرک گفته می شود متغیری است که مشاهده یا اندازه گیری می شود تا تاثیر متغیر مستقل بر آن معلوم و مشخص شود(دکتر دلاور ،علي، 1370).

متغیر وابسته تحقیق: افت تحصیل

 

 

 

 

تعاریف مفهومی واژه ها :

معنای لغوی افت عبارت از کمبود ، کمی ، کم و کاست .

افت تحصیلی به معنای کمبود و نقصان در فرایند تحصیل است. یا بعبارت تحت اللفظی آن بخش علل آمار تجدیدی و مردودی دانش آموزان است(بیابانگرد ، اسماعیل، 1375).

تكرار پايه تحصيلي:عبارت ايت از تكرار يك كلاس براي دانش آموزي كه در خلال يك سال تحصيلي در همان كلاس و پايه اي كه در سال قبل به سر مي برده به ادامه تحصيل ادامه مي دهد ، و همان كاري را انجام مي دهد كه در سال گذشته انجام داده است (پور ظهیر، تقی،1370).

ترك تحصيل زود رس: عبارت است از وضع دانش آموزي كه پيش از پايان آخرين سال يك دوره آموزشي كه در آن ثبت نام كرده است آن دوره را ترك كند(پور ظهیر، تقی،1370).

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان بررسی علل افت تحصيلي از ديدگاه معلمان و راههاي مقابله با آن در مدارس دخترانه متوسطه 100 برگ  می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

دانلود رایگان پایان نامه های رشته علوم تربیتی روانشناسی و مشاوره

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک زیر را هم ببینید :

پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *