تز و پایان نامه مقالات

پایان نامه رایگان روانشناسی :بررسی تاثیر میزان درآمد خانواده بر افت تحصیلی دانش آموزان

دانلود پایان نامه

متغیر های تحقیق:

-متغیر : یک مفهوم است که دو یا چند ارزش به آن نسبت داده می شود و بر اساس نقشی که در تحقیق بر عهده دارد به متغیر های متغیر و وابسته تقسیم می شود (دکتر دلاور ،علی، 1370).

-متغیر مستقل: متغیر محرک یا درون داد است و در تحقیق آزمایشی به وسیله پژوهشگر دستکاری می شود(دکتر دلاور ،علی، 1370).

– متغیر های مستقل تحقیق :

1- ویژگیهای خانواده ( سطح تحصیلات ، درآمد خانواده )

2-ویژگیهای فردی دانش آموز( علاقه به تحصیل )

3-ویژگیهای معلمان

4- ویژگیهای مدیران

5- امکانات و فضای آموزشی

-متغیر وابسته : که به آن برون داد یا مدرک گفته می شود متغیری است که مشاهده یا اندازه گیری می شود تا تاثیر متغیر مستقل بر آن معلوم و مشخص شود(دکتر دلاور ،علی، 1370).

متغیر وابسته تحقیق: افت تحصیل

 

 

 

 

تعاریف مفهومی واژه ها :

معنای لغوی افت عبارت از کمبود ، کمی ، کم و کاست .

افت تحصیلی به معنای کمبود و نقصان در فرایند تحصیل است. یا بعبارت تحت اللفظی آن بخش علل آمار تجدیدی و مردودی دانش آموزان است(بیابانگرد ، اسماعیل، 1375).

تکرار پایه تحصیلی:عبارت ایت از تکرار یک کلاس برای دانش آموزی که در خلال یک سال تحصیلی در همان کلاس و پایه ای که در سال قبل به سر می برده به ادامه تحصیل ادامه می دهد ، و همان کاری را انجام می دهد که در سال گذشته انجام داده است (پور ظهیر، تقی،1370).

ترک تحصیل زود رس: عبارت است از وضع دانش آموزی که پیش از پایان آخرین سال یک دوره آموزشی که در آن ثبت نام کرده است آن دوره را ترک کند(پور ظهیر، تقی،1370).

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان بررسی علل افت تحصیلی از دیدگاه معلمان و راههای مقابله با آن در مدارس دخترانه متوسطه 100 برگ  می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

دانلود رایگان پایان نامه های رشته علوم تربیتی روانشناسی و مشاوره

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک زیر را هم ببینید :

پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی

92