پایان نامه تبیین تأثیر درمان تلفیقی بر دشواری های تنظیم هیجانی در افراد وابسته به مت آمفتامین

دانلود پایان نامه

۱-۶-۱-۳ ذهن آگاهی

به تعدادی از فرایندهای مرتبط به هم (گرمر[۱]، ۲۰۰۵) مانند خودتنظیمی[۲]  (براون و ریان[۳]، ۲۰۰۳)، فراشناخت[۴] (بیشاپ[۵] و همکاران، ۲۰۰۴)، و قبول[۶] (لینهان[۷]، ۱۹۹۴، به نقل از چمبرز[۸] و همکاران، ۲۰۰۹) اشاره دارد. ذهن آگاهی به عنوان یک احساس بدون قضاوت و متعادل از آگاهی تعریف شده است که به واضح دیدن و پذیرش هیجانات و پدیده های فیزیکی، همان طور که اتفاق می افتند، کمک می کند (نف[۹] ، ۲۰۰۳).

 

۱-۶-۱-۴ نشخوار فکری

فرمی غیر انطباقی از افکار تکراری است که باعث ایجاد آشفتگی هیجانی[۱۰] و شدید شدن آن می شود و با اختلال در تعدیل رفتار ارتباط دارد (آپتون[۱۱]، ۲۰۱۱). سبک پاسخ نشخواری یا نشخوار فکری نوعی روش تفکر است که فرد روی هیجاناتش تمرکز می کند و قادر نیست روی فعالیتهای تمرکززدا که حواس را از آن افکار دور نگه می دارند تمرکز کند و این امر خود باعث شدید شدن علائم می شود (نولن- هوکسما، ۱۹۹۱، به نقل از موریسون و اُکانر[۱۲]، ۲۰۰۸).

 

۱-۶-۱-۵ تنظیم هیجانی

به عنوان مقوله ای مشتمل بر (الف) آگاهی و درک هیجانات (ب) پذیرش هیجانات (ج) توانایی برای کنترل کردن رفتارهای تکانشی و رفتار کردن مطابق با اهداف مطلوب به منظور دستیابی به اهداف فردی و مطالبات موقعیتی تعریف می شود (گراتز و رومر[۱۳]، ۲۰۰۴). تنظیم هیجانی مسئول نظارت، ارزیابی و تنظیم واکنش های هیجانی فرد است و وی را در دستیابی به اهدافش یاری می کنند (برکینگ[۱۴] و همکاران ، ۲۰۰۸).

[۱]-Germer

[۲]– Self-Regulation

[۳]-Brown and Ryan

[۴]– Metacognition

[۵]-Bishop

[۶]– Acceptance

[۷]-Linehan

[۸]-Chambers

[۹]-Neff

[۱۰]– Emotional Disturbance

[۱۱]-Upton

[۱۲]-Morrison and O’Connor

[۱۳]-Gratz and Roemer

[۱۴]-Berking

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *