مزایای بانکداری الکترونیکی

مزایای بانکداری الکترونیک را می توان از دو جنبه مشتریان و موسسات مالی مورد توجه قرار داد. از دید مشتریان می توان به صرفه جویی در هزینه­ها، صرفه جویی در زمان و دسترسی به کانال­های متعدد برای انجام عملیات بانکی نام برد. از دید موسسات مالی می توان به ویژگی های چون ایجاد و افزایش شهرت بانک­ها در ارائه نوآوری، حفظ مشتریان علیرغم تغییرات مکانی بانک­ها، ایجاد فرصت برای جست و جوی مشتریان جدید در بازارهای هدف، گسترش محدوده جغرافیای فعالیت و برقراری شرایط رقابت کامل را نام برد (باروتی اردستانی، ۱۳۸۵).

براساس تحقیقات مؤسسه Data Monitor مهم­ترین مزایای بانکداری الکترونیک آنها عبارتند از: تمرکز بر کانال­های توزیع جدید، ارائه خدمات اصلاح شده به مشتریان و استفاده از راهبردهای تجارت الکترونیک. التبه مزایای بانکدای الکترونیک از دیدگاه­های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت نیز قابل بررسی است. رقابت یکسان، نگهدای و جذب مشتری از جمله مزایای بانکداری الکترونیک در کوتاه مدت(کمتر از یک سال) هستند. در میان مدت(کمتر از ۱۸ ماه) مزایای بانکداری الکترونیک عبارتند از: یکپارچه سازی کانال­های مختلف، مدیریت اطلاعات، گستردگی طیف مشتریان، هدایت مشتریان به سوی کانال­های مناسب با ویژگی­های مطلوب و کاهش هزینه ها (حسنی،۱۳۸۶).

کاهش هزینه پردازش معاملات، ارائه خدمات به مشتریان بازار هدف و ایجاد درآمد نیز از جمله مزایای بلندمدت بانکداری الکترونیکی هستند. ما دو دلیل اساسی برای توسعه و گسترش بحث های بانکداری الکترونیکی و اینترنتی داریم، یکی صرفه جویی­های زیاد که از طریق بانکداری اینترنتی می­شود و دوم اینکه بانک­ها از این طریق تعداد شعب خود را کاهش دهند و نیز تعداد زیادی از نیروهای ستادی خود را از طریق ارائه خدمات مکانیزه کاهش می دهند (سقطچی و سیدجوادین، ۱۳۸۵).

 

۲-۳-۵- ریسک در بانکداری الکترونیکی

بانکداری الکترونیکی ویژگی­های منحصر به فردی دارد که ممکن است تهدیداتی را که شامل شکل این نوع بانکداری و سطحی از مخاطرات که مرتبط با خدمات سنتی مالی، راهبردهای ویژه، عملیاتی، قانونی، و مخاطرات اعتباری می باشد. را افزایش می دهد.

این ویژگی های منحصر به فرد بانکداری الکترونیکی شامل موارد زیر می باشد:

– تغییر انتظارات مشتریان

– افزایش پدیداری شبکه های اینترنتی در دسترس عمو

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف تحقیق:

اهداف پژوهش، شامل اهداف اصلی و فرعی به شرح زیر می‌باشند:

هدف اصلی:

  • شناسایی عوامل موثر بر بکارگیری فناوری همراه بانک از سوی مشتریان بانک

اهداف فرعی:

  • کمک به بانکها ، برای افزایش سطح کیفیت خدمات و جلب بیشتر رضایت مشتریان

  • بررسی تأثیر کیفیت خدمات و کیفیت اطلاعات در بالا بردن رضایت مشتریان

  • بررسی تأثیر بهینه و سادگی استفاده از خدمات موبایل از سوی مشتریان در بالا بردن رضایت آنها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  عوامل کلیدی اثرگذار بر رضایت مشتری در بخش خدمات موبایل بانک صادرات گیلان با فرمت ورد