پایان نامه با موضوع میرایی سازه ها

دانلود پایان نامه

چکیده

هدف این متن دستیابی به صحت روش پهنای باند نیم توان برای تخمین نسبت های میرایی در سازه های با یک یا چند درجه ی آزادی با میرایی و سیکوزیته می باشد یعنی سازه هایی که دارای مود های نرمال کلاسیک نمی باشد. این روش توسط برخی از آزمایش های عددی که سازه های با یک و یا چند درجه ی آزادی را شامل می شود انجام می گیرد. می توان دریافت که ممکن است استفاده از روش های پهنای باند نیم توان در شکل کلاسیک خطاهای ملاحضه ای را ایجاد کندهنگامی که یک اصلاح سه قسمتی برای این شکل کلاسیک فراهم شود نتایج مطمئن تر و محافظه کارانه تری حاصل می شوند همچنین در ارتباط با این اصلاح فهمیده می شود که از روش پهنای باند نیم توان  می بایست برای ایجاد تابع پاسخ انتقالی افزایش بسامد سازه از یک مود به مود مبنا(پایه) استفاده شود و این که همیشه تخمین نسبت میرایی برای مود های بالا تر می بایست با آگاهی انجام شود.

مقدمه:

در این فصل مسائل و موضوعات متفاوتی در مورد تعریف (توصیف) ویژگی های (خواص) میرایی سازه ها مورد بحث قرار می گیرد. تعیین ضرایب ماتریس میرایی مستقیماً از ابعاد سازه، اندازه اعضای سازه و خواص میرایی مصالح به کار برده شده در سازه غیر عملی است.

بنابراین میرایی عموماً به وسیله مقادیر عددی مشخص شده به واسطه (از)، نسبت های میرایی کیفی تعیین می شوند و ای مقادیر برای تحلیل سیستم خطی با میرایی کلاسیک کافی می باشند. اطلاعات (داده های) تجربی (آزمایشگاهی) که یک مبنا برای تخمین این نسبت های میرایی فراهم می کنند در بخش (الف) از این فصل مورد بحث قرار می گیرند که با مقادیر پیشنهادی از نسبت های میرایی کیفی پایان می یابند. ماتریس میرایی هم برابر تحلیل سیستم های خطی با میرایی غیر کلاسیک و هم برای تحلیل سازه های غیر خطی مورد نیاز می باشند. هر دو روند برای ایجاد ماتریس میرایی (حاصل از نسبت های میرایی کیفی) برای یک سازه در بخش B بیان می شود. سیستم های میرایی کلاسیک و همچنین غیر کلاسیک در این بخش (بخش B) مورد توجه قرار می گیرد.

بخش A: داده های آزمایشگاهی (تجربی) و نسبت های میرایی کیفی پیشنهاد شده:

1-11) ویژگی های ارزش کتاب خانه میلیکان:

گزارش A- کتاب خانه میلیکان یک ساختمان بتن مسلح 9 طبقه ای است که در سال های 1967-1966 در پردیس (محوطه دانشکده) موسسه فنی کالیفرنیا در پاسارنای کالیفرنیا احداث شد. شکل (1-1-11) یک تصویر از کتاب خانه است.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *