پایان نامه ارشد رابطه بین رهبری معنوی و هوش اخلاقی با تعهد سازمانی

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه بین رهبری معنوی و هوش اخلاقی با تعهد سازمانی  در بین کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در سال ۱۳۹۲

۱-۸-تعاریف عملیاتی

۱-۸-۱-رهبری معنوی

میزان نمره‌ای است که فرد از پرسش‌نامه رهبری معنوی فرای (۲۰۰۵) که حداقل نمره ۲۴ و حداکثر نمره ۱۲۰ می باشد را کسب می‌نماید. ابعاد پرسشنامه رهبری معنوی عبارتند از : چشم انداز، نوع دوستی، ایمان به کار، عضویت، تعهد سازمانی و بازخورد می باشد.

۱-۸-۲-هوش اخلاقی

میزان نمره ای است که فرد از  پرسشنامه هوش اخلاقی لنیک ، کیل و جوردن (۲۰۱۱)  که حداقل نمره ۴۰ و حداکثر نمره ۲۰۰ می باشد را کسب می نماید. پرسشنامه هوش اخلاقی شامل ۴۰ عبارت است.لنیک ، کیل و جوردن[۱] (۲۰۱۱) برای هوش اخلاقی ۱۰ بعد را در نظر گرفته اند که این ۱۰ بعد عبارتند از : عمل کردن مبتنی بر اصول، ارزش ها و باورها -راستگویی – استقامت و پافشاری برای حق – وفای به عهد-مسولیت پذیری برای تصمیمات شخصی -اقرار برای اشتباهات و شکست ها -قبول مسولیت برای خدمت به دیگران – فعالانه علاقه مند بودن برای دیگران -توانایی در بخشش اشتباهات خود  و توانایی در بخشش اشتباهات دیگران .

۱-۸-۳-تعهد سازمانی

میزان نمره ای است که فرد از پرسشنامه ۲۴ سؤالی تعهد سازمانی (آلن و مایر،۱۹۸۴ )، که حداقل نمره ۲۴ و حداکثر نمره ۱۶۸ می باشد را کسب می نماید . مولفه های پرسشنامه تعهد سازمانی عبارتند از: تعهد عاطفی، تعهد مستمر و تعهد هنجاری.

[۱] – linek and kill goordan

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • پیش بینی تعهد سازمانی بر اساس ابعاد رهبری معنوی و هوش اخلاقی .
  • پیش بینی تعهد سازمانی از طریق ابعاد رهبری معنوی .
  • پیش بینی تعهد سازمانی از طریق ابعاد هوش اخلاقی.
  • پیش بینی اینکه کدام یک از ابعاد هوش اخلاقی و ابعاد رهبری معنوی بهتر قادر به پیش بینی تعهد سازمانی می باشد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : رابطه بین رهبری معنوی و هوش اخلاقی با تعهد سازمانی  در بین کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در سال ۱۳۹۲

این نوشته در مقالات ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *