نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای-پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

روایی و پایایی پرسشنامه اعتیاد به بازی رایانه ای :

روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش های متعدد مورد بررسی قرار گرفته است. به عنوان مثال در مطالعه ای با عنوان بررسی ویژگی های روان سنجی پرسشنامه اعتیاد اینترنتی یانگ، روایی صوری این پرسشنامه را بسیار بالا ذکر کرده اند هم چنین از طریق تحلیل عوامل، شش عامل برجستگی، استفاده بیش از حد ، بی توجهی به وظایف شغلی، فقدان کنترل، مشکلات اجتماعی  و تأثیر بر عملکرد را به دست آوردند که همه این ها نشان دهنده ثبات درونی و روایی آن است. ( ویدیانتو و مک موران، ۲۰۰۴)

در مطالعه دیگری به روش تحلیل عاملی، سه عامل « علائم ترک، مشکلات اجتماعی و اختلال در  عملکرد » به دست آورده شد که این ابعاد از اعتیاد اینترنتی با تعداد زیادی از متغیرها نظیر عملکرد تحصیلی، سن، جنس و استفاده از اینترنت رابطه مستقیم و مثبتی دارد ( چنگ و من لاو، ۲۰۰۸) در مطالعه یانگ و همکاران، پایایی درونی پرسشنامه بالاتر از ۹۲/۰ ذکر شده و پایایی به روش باز آزمایی نیز معنا دار گزارش شده است ( من سالی، ۲۰۰۶).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه ویژگی شخصیت با اعتیاد به بازی رایانه ای در دانشجویان می باشد. و در این راستا می خواهیم ببینیم از لحاظ آماری ویژگی شخصیت چه رابطه ای با اعتیاد به بازی های رایانه ای دارد. به دنبال این هدف، انتظار می رود این پژوهش نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای را روشن بسازد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *