مقالات

رژیم، برای، این، تورم، ?

دانلود پایان نامه

اشتها افزایش می‌یابد و بدن تمایل بیش‌تری به حفظ چربی دارد. این موضوع باعث افزایش وزن و بازگشت به نقطه‌ی ابتدایی می‌شود.
رژیم یویویی درصد چربی بدن را افزایش می‌دهد و در عین حال عضله و قدرت را نیز کم می‌کند و باعث بروز عارضه‌ی کبد چرب، فشار خون بالا، دیابت و بیماری قلبی می‌شود.
برای شکستن این چرخه، تغییرات کوچک و دائمی در زندگی خود ایجاد کنید.
این نوع تغییرات، طولانی هستند و باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شوند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? راهکار ساده برای اینکه همیشه یک رژیم غذایی سالم داشته باشید
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانروزه‌ی متناوب نوعی الگوی غذاخوردن است که در آن به‌طور منظم روزهایی به روزه‌‌داری اختصاص دارد. البته منظور ما از روزه شکل رایج آن نیست، بلکه کاهش کالری در آن روزها مطرح است. رژیم ?:? که تحت عنوان رژیم روزه داری متناوب نیز شناخته می‌شود، معروف‌ترین رژیم لاغری برمبنای روزه‌ی متناوب است. این رژیم توسط دکتر و روزنامه‌نگار بریتانیایی «مایکل موزلی» به شهرت رسید. دلیل نام‌گذاری رژیم ?:? به آن خاطر است که فرد می‌تواند ? روز در هفته برنامه‌ی تغذیه‌ای عادی خود را داشته باشد و در ? روز دیگر باید کالریِ دریافتی خود را به ???-??? کالری در روز محدود کند. این رژیم بیش از آنکه نوعی رژیم باشد، نوعی الگوی غذاخوردن است. این رژیم بر نوع غذاهایی که می‌خورید، تکیه ندارد. برای بسیاری از افراد این رژیم آسان‌تر از رژیم‌های سنتی محدودکننده‌ی کالری است. با این مطلب همراه شوید تا رژیم ?:? را بهتر بشناسید.

:
رژیم لاغری سریع با ? روشی که کمک می‌کند سریع و سالم وزن کم کنید
مراحل رژیم اتکینز، باید و نبایدهای آن و نمونه‌ای از یک برنامه غذایی هفتگی
آشنایی با رژیم پالئو و تاثیر شگفت‌انگیز آن بر سلامتی و کاهش وزن
چگونگی رژیم ?:?
توضیح چگونگی این رژیم بسیار ساده است. ? روز در هفته می‌توانید بدون محدودیت کالری، تغذیه‌ی طبیعی خود را داشته باشد. سپس در ? روز دیگر هفته، کالری دریافتی‌تان را به یک‌چهارم کالری مورد نیاز روزانه خود کاهش دهید. این مقدار تقریبا معادل ??? کالری برای زنان و ??? کالری برای مردان است. شما می‌توانید به اختیار خودتان آن ? روز در هفته را انتخاب کنید. ولی یادتان باشد که باید بین آن دو روز حداقل ? روز فاصله باشد (? روز روزه‌داری پشت هم نباشند).
رایج‌ترین روش اجرای این رژیم، روزه‌داری در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه است که در آنها باید ? یا ? وعده‌ی کوچک مصرف کنید و در مابقی روزهای هفته تغذیه‌ی عادی خود را داشته باشید.
اینکه در ? روز دیگر هفته می‌توانید تغذیه‌ی طبیعی خود را داشته باشید، به آن معنا نیست که می‌توانید هرچه خواستید بخورید، زیرا اگر خود را در غذاهای بی‌ارزش و هله‌‌هوله‌ها غرق کنید، به‌جای کاهش وزن، ممکن است حتی وزن‌تان افزایش هم بیابد. شما باید در آن ? روز مانند زمانی‌که در رژیم نبودید، تغذیه‌ی روزمره‌ی خود را ادامه دهید.

________________________________________
: برای لاغر شدن روزانه چند کالری مصرف کنیم؟
________________________________________
فواید روزه داری متناوب

مطالعات بسیار کمی روی رژیم ?:? انجام گرفته است. بااین‌حال تحقیقات فراوان انجام‌گرفته بر روی روزه داری متناوب از فواید شگفت‌انگیز آن بر سلامتی حکایت دارند. برای عده‌ای روزه داری متناوب آ‌سان‌تر از رژیم‌های محدودکننده‌ی کالری است. براساس مطالعات مختلف روزه داری متناوب می‌تواند سطح انسولین را به‌طور چشمگیری کاهش دهد. رژیم ?:? می‌تواند به‌اندازه‌ی رژیم‌های محدودکننده‌ی کالری در کاهش وزن مؤثر باشد. علاوه‌بر این رژیم ?:? در کاهش سطح انسولین و مقاومت‌به‌انسولین نیز مؤثر است.
تبلیغات

برخی مطالعات به فواید روزه‌ی متناوب اصلاح‌شده برای سلامتی پرداخته‌اند که بسیار به رژیم ?:? شبیه است و با‌ عنوان رژیم ?:? نیز شناخته می‌شود. رژیم ?:? می‌تواند در کاهش مقاومت به انسولین، بهبود آسم، حساسیت های فصلی، آریتمی قلبی، گُرگرفتگی‌های یائسگی و… مؤثر باشد.
یک آزمون تصادفی کنترل‌شده تأثیر رژیم ?:? را در افراد با وزن طبیعی و دارای اضافه‌وزن بررسی کرد. براساس این آزمون رژیم ?:? می‌تواند موجب بهبود چشمگیر شاخص‌های سلامتی‌ در افراد بشود. بعد از ?? هفته کسانی‌که این رژیم را دنبال کردند:
وزن بدن‌شان به‌طور میانگین ? کیلوگرم کاهش یافت؛
بدون تغییر در توده‌ی عضلات، توده‌ی چربی‌شان ??? کیلوگرم کاهش یافت؛
میزان تری‌گلیسرید خون این افراد ??? کاهش یافت؛
اندازه‌ی ذرات LDL افزایش یافت که اتفاق مثبتی است؛
سطح CRP در این افراد کاهش یافت (CRP شاخص مهمی از میزان التهابات در بدن است)؛
سطح لپتین بیش از ??? کاهش یافت.
________________________________________
: نوشیدنی های چربی سوز؛ طرز تهیه ? نوشیدنی موثر در کاهش وزن
________________________________________
رژیم ?:? برای کاهش وزن
اگر می‌خواهید وزن‌تان را کاهش دهید، انجام درست رژیم ?:? می‌تواند بسیار مؤثر باشد. این تأثیر عمدتا به‌خاطر ایجاد الگویی است که موجب کاهش کالری مصرفی‌تان می‌شود. بنابراین نباید با مصرف بیشتر غذا در روزهایی که روزه نیستید، تلاش‌تان در روزهای روزه‌داری را هدر بدهید. اگر کاهش کالری مصرفی در روش روزه‌ی متناوب با روش‌های محدودکننده‌ی کالری برابر باشد، کاهش وزن‌تان نیز برابر خواهد بود.
روش‌‌های شبیه به رژیم ?:? در مطالعات مختلف موفقیت‌های زیادی را ثبت کردند. به‌عنوان مثال:
مطالعه‌ای که به‌تازگی انجام‌شده، نشان می‌دهد روزه‌ی متناوب اصلاح‌شده در مدت ? تا ?? هفته موجب کاهش وزن ? تا ? درصدی می‌شود.
در همان مطالعه، شرکت‌کنندگان ? تا ? درصد کاهش اندازه دور شکم را تجربه کردند. این کاهش چربی های مضر شکمی فواید بسیاری برای سلامتی به‌دنبال دارد.
روزه‌ی متناوب نسبت به رژیم‌های محدودکننده‌ی کالری موجب کاهش کمتر توده‌ی عضلات می‌شود.
همچنین روزه‌ی متناوب زمانی‌که با تمرینات هوازی و قدرتی همراه شود، تأثیر بیشتری خواهد داشت.
تغذیه در روزهای روزه‌داری (محدودیت کالری) باید چگونه باشد

هیچ قانونی برای زمان غذاخوردن و غذاهایی که باید در روزهای روزه‌داری بخورید، وجود ندارد. برخی دوست دارند روز خود را با یک صبحانه‌ی کوچک آغاز کنند؛ درحالی‌که عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند دیرتر شروع به غذاخوردن کنند.
دو الگوی عمده‌ی غذاخوردن که افراد آنها را دنبال می‌کنند، عبارت‌اند از:
سه وعده‌ی غذایی کوچک که شامل صبحانه، ناهار و شام است؛
دو وعده‌ی غذاییِ کمی بزرگ‌تر که فقط شامل ناهار و شام است.
باتوجه به محدودیت کالری مصرفی (??? کالری برای زنان و ??? کالری برای مردان) باید از محدوده‌ی کالری روزانه‌تان هوشمندانه استفاده کنید. بهتر است برای احساس سیری بیشتر، روی مصرف غذاهای مقوی، غذاهای سرشار از فیبر و نیز غذاهای سرشار از پروتئین تمرکز کنید. سوپ‌ها برای روزهای روزه‌داری گزینه‌ای مناسب به‌شمار می‌روند. مطالعات نشان می‌دهند که سوپ‌ها بهتر از شکل اولیه‌ی ترکیبات تشکیل‌دهنده‌شان یا غذاهای دیگر با ترکیبات مشابه می‌توانند موجب سیری‌ بشوند (بد نیست بدانید بسیاری از افراد برای لاغر شدن از رژیم سوپ استفاده می‌کنند). در زیر نمونه‌هایی از غذاهای مناسب روزهای روزه‌داری آمده است:
مقدار زیاد سبزیجات؛
ماست طبیعی به‌همراه میوه‌های خانواده‌ی بِری (مانند توت‌فرنگی، تمشک، آلبالو و…)؛
تخم‌مرغ آب‌پز؛
ماهی کبابی یا گوشت بدون‌چربی؛
برنجِ گل‌کلم (گل‌کلم را در غذاساز به اندازه‌ی برنج درآورده و با مقداری ادویه، نمک و روغن زیتون می‌پزند)؛
سوپ‌ها (مانند سوپ میسو، گوجه فرنگی، گل‌کلم یا سبزیجات)،
سوپ‌های آماده‌ی کم‌کالری،
قهوه تلخ،
چای،
آب گازدار.
هیچ قانون و قاعده‌ی ثابتی برای غذاخوردن در روزهای روزه‌داری وجود ندارد. باید خودتان کم‌کم با آزمون و خطا متوجه شوید چه غذاهایی برای‌تان مناسب‌ترند. دستورالعمل‌های مختلفی برای تهیه‌ی غذاهای کم کالری خوشمزه رژیم ?:? در کتاب‌ها و وبسایت‌ها وجود دارند. با کمی جست‌وجو می‌توانید این غذاها را در خانه تهیه کنید و از خوردن آنها لذت ببرید.
________________________________________
: ?? غذا را که دشمن چربی‌ها هستند بهتر بشناسیم
________________________________________
در صورت بروز احساس ناخوشی یا گرسنگی مفرط، باید چه‌کار کرد
در روزهای اول روزه‌داری احساس ولع برای غذاخوردن و کمی ضعف و رخوت طبیعی است. البته شما از اینکه خیلی زود گرسنگی‌تان از بین می‌رود، متعجب می‌شوید. اگر خودتان را به کاری یا چیزی سرگرم کنید، تحمل گرسنگی برای‌تان آسان‌تر می‌شود. معمولا پس از گذشت چند روز روزه‌داری، این کار برای‌تان آسان‌تر می‌شود. اگر به روزه‌داری عادت ندارید، بد نیست در روزهای ابتدایی یک میان‌وعده‌ی کوچک همراه‌تان باشد تا اگر حال‌تان خیلی بد شد و احساس ضعف شدید کردید، آن را میل کنید.
اگر پس از گذشت مدتی باز هم احساس ناخوشی و ضعف شدید کردید، باز هم چیزی برای خوردن همراه‌تان نگه دارید و با پزشک مشورت کنید که آیا به این رژیم باید ادامه بدهید یا خیر. روزه‌ی متناوب برای همه‌ی افراد مناسب نیست و برخی تحمل آن را ندارند.
چه کسانی باید کلا از رژیم ?:? یا روزه‌ی متناوب خودداری کنند؟

روزه‌ی متناوب برای افراد سالمی که تغذیه‌ی خوبی دارند مشکلی ایجاد نمی‌کند، ولی شاید برای برخی افراد مناسب نباشد. برخی افراد باید از محدودیت‌های تغذیه‌ای و روزه‌داری در هر حالتی پرهیز کنند. این افراد عبارت‌اند از:
افرادی با سابقه‌ی اختلالات تغذیه‌ای؛
مبتلایان به هیپوگلیسمی (قند خون زیر ?? میلی گرم در دسی‌لیتر)
زنان باردار، زنانی که نوزادشان را با شیر خودشان تغذیه می‌کنند، نوجوانان، کودکان و افرادی که دیابت نوع یک دارند؛
افرادی که سوتغذیه دارند، کسانی‌که وزن‌شان کمتر از حد طبیعی است و کسانی‌که کمبود مواد مغذی دارند؛
زنانی که قصد بارداری دارند یا برای بارداری با مشکلاتی مواجه‌اند.
علاوه‌بر اینها ممکن است روزه‌داری برای زنان مانند مردان مفید نباشد. برخی زنان می‌گویند زمانی‌که این الگوی غذاخوردن را دنبال می‌کنند، چرخه‌های قاعدگی‌شان متوقف می‌شود. البته این مشکل آنها با برگشت‌شان به رژیم غذایی عادی به حالت طبیعی بازمی‌گردد. بنابراین برای روزه‌ی متناوب، زنان باید بیشتر مراقب باشند و درصورت بروز هر گونه عوارض جانبی فورا آن را متوقف کنند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: برنامه رژیم تخم مرغ و تاثیر آن بر سلامتی
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانرکود تورمی اصطلاحی است که طوفانی از خبرهای بد اقتصادی را به همراه دارد: میزان بالای بیکاری، رشد اقتصادی کند و تورم بالا. این اصطلاح در زمان اُفت طولانی مدت اقتصاد آمریکا در دهه‌ی ???? شکل گرفت، یعنی زمانی که آمریکا با تورمی شدید و اقتصادی رو به نزول مواجه بود؛ شرایطی که تا پیش از آن از نظر اقتصاددانان غیر ممکن می‌آمد.
کلمه‌ی انگلیسی رکود اقتصادی یعنی stagflation حاصل ترکیب دو کلمه‌ی stagnant به معنای راکد و inflation به معنای تورم است. وقتی اقتصاد راکد باشد، یعنی تولید ناخالص داخلی (GDP) (مقیاس استاندارد مجموع خروجی اقتصادی یک کشور) یا رشدی بسیار آهسته دارد یا رو به کاهش است. نتیجه‌ی طبیعی این رکود اقتصادی، افزایش بیکاری است. بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها به تعدیل نیرو می‌پردازند که این کار باعث کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان و در نتیجه خرج شدن پول کمتر از سوی مصرف‌کننده و حتی رشد اقتصادی کندتر می‌شود.

________________________________________
: تورم چیست؛ آیا تورم جنبه‌های مثبتی هم دارد؟
________________________________________
کاهش رشد اقتصادی بخش طبیعی چرخه‌ی اقتصاد کلان را در برمی‌گیرد. وقتی اتفاقات خلاف انتظار باشد، بازار نیاز به ایجاد ثبات دارد که معمولا در یک رکود موقتی به وقوع می‌پیوندند. تفاوت‌ میان رکود و رکود تورمی در این است که دوره‌ی طولانی‌مدت کاهش رشد اقتصادی در شرایط بالا بودن نرخ تورم چند برابر می‌شود. تورم افزایش مستمر قیمت کالاها و خدمات است، اما می‌توان آن را کاهش مستمر قدرت خرید پول نیز توصیف کرد. در یک سال طبیعی، تورم ممکن است ? یا ? درصد تغییر کند. اگر نرخ تورم از ? یا حتی ?? درصد بگذرد، شرایط اقتصادی دشوار خواهد شد.

به همین علت رکود تورمی بسیار خطرناک است. سناریویی را فرض کنید که بر اساس آن هم اقتصاد رکود پیدا کرده است و هم تورم سیر صعودی دارد. با وجود نرخ بالای بیکاری، مصرف‌کنندگان پول کمتری خرج می‌کنند. با افزایش تورم، پول در اختیار مصرف‌کننده روز به روز کم‌ارزش‌تر می‌شود. اگر شما درآمد ثابت داشته باشید، تورم باعث فرسایش ارزش درآمد ماهانه‌ی شما می‌شود و اگر اقدام به پس‌انداز پول کرده باشید، تورم باعث از بین رفتن ارزش آن می‌شود. تورم در یک فضای اقتصادی راکد نقش یک قاتل خونسرد را بازی خواهد کرد.
تا پیش از دهه‌ی ????، اقتصاددانان فکر می‌کردند، وجود همزمان رکود اقتصادی و نرخ بالای تورم امکان‌پذیر نیست. بر اساس اصول اقتصادی جان مینارد کینز (John Maynard Keynes)، اقتصاددان برجسته‌ی بریتانیایی، تورم محصول جانبی رشد اقتصادی است. برای مریدان مکتب کینزی، اقتصاد فقط به معنی عرضه و تقاضا است. وقتی تقاضا بالا باشد، قیمت‌ها بالا می‌رود. چیزی که کینزی‌ها متوجه نشدند وجود نیروهای قدرتمند اقتصادی دیگر بود که تورم را در یک مارپیچ صعودی بیاندازند.
________________________________________
: سود تقسیمی هر سهم یا DPS چیست؟
________________________________________
تبلیغات

رکود تورمی در دهه‌ی ????
واژه‌ی رکود تورمی تا پیش از دهه‌ی ???? وجود نداشت. آمریکا پس از جنگ جهانی، از سال ???? تا ????، یک رونق اقتصادی فزاینده را تجربه کرد. تولید ناخالص سالانه‌ی کشورهای غربی به‌طور متوسط سالانه ? درصد رشد داشت که همین باعث افزایش آهسته، اما مدام قیمت‌ها در این دوران شد (تورم).
بنابراین چرا در دهه‌ی ?? اقتصاد آمریکا وارد دورانی تلخ شد؟ زیرا مشخص شده سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا در دوران رونق اقتصادی اواخر دهه‌های ?? و ?? پایدار نبوده است. اقتصاددانان بانک مرکزی مریدان سرسخت مکتب کینزی بودند که به چیزی به نام منحنی فیلیپ معتقد بودند. منحنی فیلیپ رابطه‌ی میان بیکاری و تورم را رسم می‌کند. بر اساس داده‌های تاریخی، وقتی نرخ بیکاری پایین است، تورم بالا می‌رود و وقتی نرخ بیکاری بالا باشد، تورم سیر نزولی دارد.
در دهه‌ی ????، بانک مرکزی بر این باور بود که رابطه‌ی معکوس بیکاری و تورم همیشه پایدار است. در نتیجه تصمیم گرفت از سیاست پولی خود برای بالا بردن تقاضای محصولات و خدمات و پایین نگه داشتن بیکاری استفاده کند. به اعتقاد اقتصاددانان بالا بردن نرخ تورم، تنها راه برای برقراری تعادل بود.
متأسفانه، آنها مرتکب اشتباه شده بودند. نتیجه‌ی پایین بودن غیر طبیعی بیکاری در دهه‌ی ???? پدیده‌ای به نام مارپیچ قیمت-دستمزد (wage-price spiral) بود. دولت برای بالا بردن تقاضا به تزریق پول پرداخت که همین باعث بالا رفتن قیمت‌ها شد. کارگران که متوجه افزایش قیمت‌ها (تورم) شده بودند انتظار داشتند دستمزدها نیز متناسب با قیمت‌ها افزایش پیدا کند. برای مدتی، کارفرماها دستمزدها را افزایش دادند، اما سرعت تورم بیشتر از افزایش دستمزدها بود. کارگران دیگر تمایلی به مشاغل کم‌درآمد نشان ندادند و میزان بیکاری حتی با ادامه‌ی افزایش تورم بالا رفت.

اما مارپیچ قیمت-دستمزد به تنهایی عامل رکود تورمی نبود. محرک اصلی را تحریم نفتی اُپک (OPEC) در سال ???? رقم زد و باعث شد قیمت نفت رکود تازه‌ای از خود به جای بگذارد. با افزایش سرسام‌آور قیمت‌ نفت خام، نه تنها صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌ها شکل گرفت، بلکه کل صنایع آمریکا با کمبود شدید انرژی فسیلی مواجه شدند.
در سال ????، تورم ?/? درصد بود. در سال ???? تورم به ?/?? درصد رسید که در سال ???? با ?/?? درصد به اوج خود رسید. بازار سهام نیز با رکود شدید مواجه شده بود. از سال ???? تا ????، سود سالانه‌ی شاخص اس اند پی ??? (S&P 500) به ?/? درصد رسیده بود، اما با کنار گذاشتن تورم (متوسط تورم سالانه ?/? درصد) بازار در واقع هر سال با ضرر مواجه بود. نرخ بهره‌ی سالانه‌ی اوراق قرضه ?/? درصد کمتر از تورم بود.
جیمی کارتر (Jimmy Carter)، رییس جمهور وقت آمریکا، و بانک مرکزی سعی کردند به روش‌های مختلف همچون صدور بخش‌نامه‌های دستمزد و قیمت و مالیه‌ی عمومی وسیع (استقراض) ثبات را به اقتصاد بازگردانند، اما این راهکارها تنها باعث وخامت اوضاع می‌شد.
اقتصاددانی به نام میلتون فریدمن (Milton Friedman) یکی از اولین افرادی بود که رکود تورمی دهه‌ی ???? را پیش‌بینی کرد. فریدمن متوجه شد بانک مرکزی قدرت فوق‌العاده‌ای در

92