دانلود پایان نامه

ی است!
________________________________________
: طرز تهیه نوشیدنی لاغری؛ ?? نوشیدنی چربی سوز که باید بشناسید
________________________________________
آیا رژیم لاغری یک هفته ای پشتوانه‌ی علمی دارد؟
هیچ مطالعه‌ای روی رژیم لاغری یک هفته ای انجام نشده است. اما احتمال اینکه یک فرد معمولی به خاطر محدودیت مصرف کالری در یک هفته، چند کیلوگرم از وزنش کم شود، زیاد است. اگر کالری ورودی به بافت چربی، کمتر از کالری خروجی آن باشد، چربی‌سوزی روی خواهد داد. طرفداران این رژیم عقیده دارند ترکیبات غذایی متنوع در این برنامه باعث می‌شود این رژیم لاغری، سودمند باشد چون ترکیبات غذایی تعیین‌شده در رژیم غذایی لاغری، متابولیسم و چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد، اما حقیقتی پشت این ادعا وجود ندارد.
قهوه و چای سبز حاوی ترکیباتی هستند که می‌توانند متابولیسم را تا حدودی افزایش بدهند، اما تاکنون هیچ ترکیب غذایی که بتواند چنین اثری داشته باشد شناخته نشده است. اگر شما هم نگاهی به غذاهای موجود در این برنامه بیندازید خواهید دید که شباهتی به خوراکی‌ های چربی سوز ندارد.
غذاهایی که حاوی پروتئین بالایی هستند، بیشتر از هر غذای دیگری، متابولیسم را افزایش می‌دهند. اما بیشتر غذاهای رژیم لاغری نظامی، کم‌پروتئین و پُرکربوهیدرات هستند که ترکیب مناسبی برای کاهش وزن نیست.
همچنین عده‌ای ادعا می‌کنند که این رژیم، فوایدی مشابه روز‌ه‌‌ی متناوب دارد. اما هیچ نوع شباهتی بین روزه و رژیم لاغری نظامی مشاهده نمی‌شود، پس این ادعا نادرست است.
________________________________________
: بهترین منابع پروتئین گیاهی و غیرگوشتی
________________________________________
آیا رژیم لاغری نظامی بی‌خطر و قابل پیگیری است؟

رژیم لاغری یک هفته ای برای یک فرد عادی خطری ندارد چون کوتاه‌تر از آن است که آسیبی ماندگار وارد کند. اما اگر بخواهید این رژیم را به‌مدت چند ماه ادامه بدهید، محدودیت مصرف کالری آن ممکن است شما را درمعرض کمبود مواد مغذی قرار بدهد، مخصوصا اگر در روزهای آزادتان، به‌طور مرتب سبزیجات و سایر غذاهای مغذی مصرف نکنید.
ضمنا خوردن هات‌داگ، بیسکویت ترد و نمکی و بستنی آن هم هر هفته، احتمال بروز مشکلات متابولیسمی را ایجاد می‌کند. هله‌هوله نباید پای ثابت تغذیه‌تان باشد.
درمورد قابل پیگیری بودن این رژیم هم باید بگوییم رژیم لاغری نظامی نسبتا راحت است و نیازی به ایجاد تغییرات بلندمدت در عادات ندارد و تنها باید برای مدت کوتاهی اراده داشته باشید. یعنی، احتمالا برای حفظ وزن در طولانی‌مدت کمکی نخواهد کرد، زیرا برای تغییر عادت‌ها و سبک زندگی کمکی به شما نمی‌کند.
آیا واقعا می‌توانید در عرض یک هفته، ??? کیلوگرم از وزن‌تان کم کنید؟
رژیم لاغری نظامی به شهرت رسیده است چون ادعا دارد که می‌توانید در عرض یک هفته، چهار و نیم کیلوگرم از وزن‌تان را کم کنید. از نظر تئوری، این میزان کاهش وزن برای افراد دارای اضافه‌وزن که مصرف کالری‌شان را به‌شدت محدود می‌کنند، امکان‌پذیر است. اما بخش عمده‌ی این کاهش وزن به‌دلیل از دست دادن آب بدن است، نه چربی!
با کاهش ذخیره‌ی گلیکوژن بدن، وزن آب فورا افت می‌کند و این اتفاقی است که وقتی مصرف کربوهیدرات و کالری را محدود می‌کنید روی می‌دهد. این حالت، شاید وقتی روی ترازو می‌روید خوشایند باشد اما زمانی که مجددا به تغذیه‌ی عادی‌تان برگردید، این وزن از دست رفته، دوباره برمی‌گردد.
رژیم لاغری یک هفته ای مفید است اما نه برای طولانی‌مدت!
اگر قصد دارید سریع‌تر چند کیلوگرم از وزن خود کم کنید، پس رژیم لاغری نظامی برای‌تان مناسب است. اما باید بدانید که وزنِ کم‌شده، خیلی زود برمی‌گردد. به همین دلیل ساده، رژیم لاغری یک هفته ای برای اهداف بلندمدت‌تان خوب نیست. اگر واقعا می‌خواهید وزن کم کنید و بعد از رسیدن به وزن مطلوب‌تان آن را حفظ کنید، شیوه‌های کاهش وزن زیادی وجود دارند که بسیار بهتر و سودمندتر از رژیم لاغری نظامی هستند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: رژیم کتوژنیک چیست و آیا برای لاغری و سلامتی موثر است؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه برای رسیدن به اندام دلخواه‌تان باید بدانید

7000تومانجدیدترین «رژیمی» که در رسانه‌های اجتماعی مطرح شده‌ است رژیم «وایکینگی» نام دارد. طرفداران این رژیم لاغری ادعا می‌کنند می‌توانید با خوردن غذاهای «وایکینگی»، یا همان غذاهای سنتی که مصرف آن در میان مردم اروپای شمالی رواج دارد، سلامتی خود را بهبود ببخشید. چندین تحقیق هم نشان داده‌اند این رژیم، حداقل در کوتاه مدت، می‌تواند وزن را پایین بیاورد و سلامتی شما را بهبود بخشد. مشاهده‌ی این حقیقت که میزان چاقی در کشور‌های اسکاندیناوی بسیار کمتر از آمریکا است نیز نشان می‌دهد این رژیم می‌تواند کارآمد باشد.
این مقاله را بخوانید تا اطلاعاتی در مورد رژیم وایکینگی به دست بیاورید، اطلاعاتی از قبیل چه بخورید، چه نخورید، و این رژیم لاغری چه فوایدی دارد. این مقاله نتایج بعضی تحقیقات و برخی نکات مفید درباره‌ی این رژیم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

:
انواع روش های لاغری در دنیا
تاثیر رژیم گیاهخواری بر لاغری
لاغری با تردمیل با خواندن ? نکته هوشمندانه
رژیم وایکینگی چیست؟
همان‌طور که از اسمش پیداست، به رژیمی می‌گویند که بر غذاهای سنتی کشورهای اسکاندیناوی (نروژ، دانمارک،‌ سوئد، فنلاند و ایسلند) متمرکز است.
در سال ????، گروهی متشکل از کارشناسان تغذیه، دانشمندان و سرآشپزها، رژیم وایکینگی را به وجود آوردند. هدف این رژیم، مبارزه با میزان فزاینده‌ی چاقی و روش‌های ناپایدار کشاورزی در کشور‌های اسکاندیناوی بود.

در مقایسه با رژیم‌های غربی، این رژیم شکر و چربی کمتری دارد و در عوض فیبر، ماهی و غذاهای دریایی آن دو برابر است.
چه بخوریم و چه نخوریم
رژیم وایکینگی بر مصرف منابع غذایی پایدار و محلی تأکید دارد، مخصوصا غذاهایی که علم تغذیه‌ی «شاخص» آنها را سالم می‌شمارد.
تبلیغات

بیشتر بخورید: میوه‌ها، توت‌ها،‌ سبزیجات، بُنشن‌، سیب‌زمینی، غلات کامل،‌ آجیل،‌ دانه‌ها، نان چاودار، ماهی، غذاهای دریایی، لبنیات کم‌چرب، گیاهان دارویی، ادویه‌جات، روغن کلزا (کانولا).
تا حدی بخورید: گوشت شکار، تخم‌مرغ محلی، پنیر و ماست.
کمتر بخورید: دیگر گوشت‌های قرمز و چربی‌های حیوانی.
نخورید: نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر، شکرهای افزودنی به غذا، گوشت فرآوری‌شده، مواد افزودنی به غذا و غذا‌های آماده و فست‌فود.
رژیم وایکینگی بسیار شبیه به رژیم مدیترانه‌ای است. این رژیم بیشتر روی روغن کانولا تمرکز می‌کند تا روغن زیتون خالص، و این بزرگترین تفاوت این دو رژیم است.
همان‌طور که منتقدان این رژیم به درستی اشاره کرده‌اند، بسیاری از غذاهای رژیم وایکینگی در روزگار گذشته در کشور‌های اسکاندیناوی اصلا استفاده نمی‌شدند.
این غذاها از قبیل لبنیات کم‌چرب و روغن کانولا غذاهای مدرن هستند. میوه‌ها هم، غیر از چند نوع توت، در شمال به خوبی رشد نمی‌کنند.
نتیجه‌گیری
رژیم وایکینگی بر مصرف غذاهای سنتی کشور‌های اسکاندیناوی اصرار دارد. این رژیم بسیار شبیه رژیم مدیترانه‌ای است، و تا حد زیادی بر غذاهای گیاهی و دریایی تمرکز دارد.
________________________________________
: لاغری بدون رژیم و ورزش با ?? روش ساده و موثر
________________________________________
رژیم وایکینگی و کاهش وزن

چندین تحقیق، تأثیرات ‌رژیم وایکینگی را بر کاهش وزن بررسی کرده‌اند.
در تحقیقی که روی ??? زن و مرد دارای اضافه‌وزن انجام شد، افرادی که تحت ‌رژیم وایکینگی قرار گرفتند ?? کیلوگرم وزن کم کردند، در حالی که کسانی که رژیم دانمارکی معمولی داشتند فقط ?? کیلوگرم وزن کم‌ کردند.
این نتیجه بسیار قابل توجه است، مخصوصا که افراد مجبور نشدند در این رژیم کالری کمتری مصرف کنند. اما تحقیقی که یک سال بعد انجام شد نشان داد افرادی که رژیم وایکینگی گرفته بودند دوباره به وزن قبلی خود بازگشتند.
در واقع این نتایج، از نتایج معمول تحقیقات بلندمدت درباره‌ی کاهش وزن هستند. افراد در ابتدا وزن خود را کاهش می‌دهند، ولی در مدت یک یا دو سال دوباره به وزن قبلی خود باز‌می‌گردند.
تحقیق دیگری عملکرد مثبت رژیم وایکینگی در کاهش وزن را نشان می‌دهد. در این تحقیق ? هفته‌ای، افرادی که رژیم وایکینگی گرفته بودند ?? وزن خود را از دست دادند. این مقدار بسیار بیشتر از وزنی است که افراد دارای رژیم استاندارد از دست دادند.
نتیجه‌گیری
به نظر می‌رسد حتی اگر افراد کالری کمتری مصرف نکنند نیز رژیم وایکینگی برای کاهش وزن در کوتاه‌مدت کارآمد است.
________________________________________
: لاغری با پیاده روی؛ برای کاهش وزن چقدر باید راه رفت؟
________________________________________
فواید رژیم وایکینگی برای سلامتی

تغذیه‌ سالم تنها باعث کاهش وزن نمی‌شود، بلکه می‌تواند تا حد زیادی سلامت متابولیک بدن را بهبود ببخشد، و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن فراوانی را کاهش دهد. چندین تحقیق به بررسی تأثیر رژیم وایکینگی بر سلامتی پرداخته‌اند.
فشار خون
در تحقیقی ? ماهه که روی شرکت‌کنندگان دارای اضافه وزن انجام گرفت، مشخص شد در مقایسه با افرادی که رژیم معمولی داشتند، فشار‌خون انقباضی و انبساطی شرکت‌کنندگان تحت رژیم وایکینگی به ترتیب ?? و ?? درجه کمتر بود.
محققین در پژوهش ?? هفته‌ای دیگری به این نتیجه رسیدند که رژیم وایکینگی باعث می‌شود فشارخون و کلسترول بالا در افراد کاهش یابد.
کلسترول و تری‌گلیسیرید‌ها
با اینکه رژیم وایکینگی پر از غذاهای مناسب برای قلب است، ولی تأثیرات آن روی کلسترول و تری‌گلیسیرید یکسان نیست. برخی تحقیقات، ولی نه همه‌ی آنها، نشان می‌دهند این رژیم تری‌گلیسیرید‌ را کاهش می‌دهد، ولی تأثیر آن بر کلسترول «ال دی ال» (LDL) و «اچ دی ال» (HDL) آن‌قدر کم است که از نظر آماری اهمیتی ندارد.
تحقیقی دیگر کاهش کمی را در نسبت LDL-c/HDL-c و نسبت Apo B/Apo A1 و همچنین کلسترول غیر «اچ دی ال» نشان می‌دهد که همگی جزو عوامل بسیار خطرآفرین برای بیماری‌های قلبی هستند.
________________________________________
: درمان چربی خون؛ علائم و نحوه تشخیص آن
________________________________________
کنترل قندخون
به نظر نمی‌رسد رژیم وایکینگی تأثیر زیادی بر کاهش سطح قندخون داشته‌ باشد، اما پژوهشگران در تحقیقی دیگر به این نتیجه رسیده‌اند که این رژیم، قندخون ناشتا را اندکی کاهش می‌دهد.
التهاب
التهاب مزمن از نشانه‌های اصلی بسیاری از بیماری‌های خطرناک است. تحقیقاتی که در مورد ارتباط رژیم وایکینگی و التهاب انجام شده‌، نشان‌دهنده‌ی نتایج متناقضی هستند. در تحقیقی، نشانگر «سی آر پی» (CRP) التهاب در اثر این رژیم کاهش یافت اما در تحقیقات دیگر هیچ نتیجه‌ی معنی‌داری دیده نشد.
پژوهشی دیگر نشان داد رژیم وایکینگی میزان ظاهر شدن ژن‌های مربوط به التهاب در بافت‌های چربی بدن را کاهش می‌دهد.
________________________________________
: ?? غذایی که به درمان التهاب کمک می‌کنند
________________________________________
نتیجه‌گیری
به نظر می‌رسد رژیم وایکینگی برای کاهش فشار خون مناسب است. تأثیرات رژیم وایکینگی بر کلسترول، تری‌گلیسیرید، سطح قندخون و نشانگرهای تورم، ضعیف و متناقض هستند.
جنبه‌ی محیطی رژیم وایکینگی
رژیم وایکینگی از دیدگاه محیطی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این رژیم روی غذاهای محلی که با روش‌های کشاورزی پایدار تولید شده‌اند تمرکز می‌کند. برخی طرفداران این رژیم نیز به دیگران توصیه می‌کنند از غذاهای ارگانیک استفاده کنند.
پیام اصلی
نتایج تحقیقات درباره‌ی رژیم وایکینگی چندان چشمگیر نیستند. این رژیم باعث کاهش وزن کوتاه‌مدت می‌شود، و تا حد کمی فشارخون و نشانه‌های تورم را کاهش می‌دهد، ولی ظاهرا این نتیجه‌ها ضعیف و متناقض هستند.
در نهایت هر رژیمی که روی غذاهای واقعی تمرکز کند نه غذاهای غربی ناسالم، احتمالا بیشتر باعث کاهش وزن و بهبود سلامت می‌شود. این مسئله بارها و بارها در صدها تحقیق مختلف روی رژیم‌های متفاوت تأیید شده‌ است.
در غذاهای «اسکاندیناوی» یا «غذاخوردن مثل یک وایکینگ» هیچ جادویی وجود ندارد. این رژیم موفق است چون به جای غذاهای آماده از غذاهای کامل و تک ماده‌ای استفاده می‌کند. همین.
برگرفته از: healthline

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه برای رسیدن به اندام دلخواه‌تان باید بدانید

7000تومانما در تمام زندگی‌مان به‌دنبال چیزی هستیم. اگر چاق باشیم، به‌دنبال کاهش وزن هستیم. اگر زیادی لاغر باشیم، می‌خواهیم وزن اضافه کنیم. خلاصه مرغ همسایه همیشه غاز است. درست است که همه می‌خواهند لاغر و روی فرم باشند، ولی خیلی لاغر بودن هم خوب نیست. زنان زیادی هستند که می‌خواهند با استفاده از مواد مختلف کمی وزن اضافه کنند. البته این مواد هم عوارض جانبی خود را دارند. اگر از روش‌های مضر برای اضافه کردن وزن خود استفاده کنید، به سلامتی‌تان آسیب زده‌اید. یادتان باشد که سلامتی از همه‌‌چیز مهم‌تر است، بنابراین بهتر است که روش‌های طبیعی را انتخاب کنید. در این مقاله با رژیم چاقی و روش‌های مؤثری آشنا می‌شوید که می‌تواند برای چاق شدن به شما کمک کند.

:
میوه‌ها لاغرکننده هستند یا چاق‌کننده؟‌
رابطه چاقی و دیابت چیست؟
همه چیز درباره چاقی کودکان
چاق شدن ممکن است زمان زیادی طول بکشد. ولی باید صبور باشید و از راه درست وزن اضافه کنید. هدف شما این است که با کم‌خطر‌ترین روش ممکن، چاق شوید؛ نه اینکه برای چند کیلو، سلامتی خود را به‌خطر بیندازید. بنابراین روی غذا خوردن تمرکز کنید، ولی به‌موقع و به‌اندازه. کورکورانه از برنامه‌های غذایی مختلف پیروی نکنید.
اولین قدم در رژیم چاقی این است که مقدار کالری دریافتی روزانه‌ی خود را افزایش دهید. در بخش بعدی خواهید دید که کدام غذاهای سالم و پرکالری می‌توانند به شما کمک کنند.
?. رژیم‌تان را پرکالری کنید

هر‌چیزی که می‌خورید مقداری کالری دارد. همان‌طور که برای کاهش وزن باید غذاهای کم کالری بخوریم، برای افزایش آن هم مصرف غذاهای پرکالری ضروری است. برای اینکه نیم کیلو وزن اضافه کنید، باید روزی ??? کالری بیشتر از قبل دریافت کنید.
آنچه نیاز دارید
غذاهایی بخورید که کالری بالایی دارند. حبوبات،‌ غلات، گوشت، برنج، نان، میوه‌های خشک و آجیل گزینه‌های خوبی هستند.
کاری که باید بکنید
سبزیجاتی مانند لوبیاسبز، کلم بروکلی، کلم چینی، هویج، کاهو، اسفناج، کنگر فرنگی، کدو تنبل و بادمجان را در رژیم خود بگنجانید.
مقدار مناسبی گوشت هم به رژیم خود اضافه کنید، ولی حواس‌تان باشد که زیادی گوشت نخورید. هدف شما اضافه کردن وزن است نه کلسترول!
حتی می‌توانید مقدار زیادی روغن زیتون به سالاد خود اضافه کنید.
یکی از روش‌های اضافه کردن کالری به رژیم غذایی این است که لبنیات بیشتری استفاده کنید. شیر کم‌چرب نخورید. وقتی به سوپرمارکت می‌روید، ماست کم‌چرب نخرید. هر محصول لبنی که استفاده می‌کنید، حتما باید چربی کامل داشته باشد.
چرا این روش مو?ثر است؟
غذاهای پرکالری و نیز غذاهایی که پروتئین زیادی دارند، می‌توانند به‌راحتی باعث اضافه‌وزن شوند و شما هم وزن اضافه‌شده را حفظ کنید.
تبلیغات

هشدار
از فست فود و شکلات‌های حاوی غلات دوری کنید.
اشتباه نکنید. درست است که باید کالری دریافتی خود را افزایش دهید، ولی نباید در سه وعده‌ی غذایی خود بیش از همیشه غذا بخورید. باید تعداد وعده‌های غذایی خود را هم افزایش دهید. حالا ببینید چطور می‌توانید این کار را انجام دهید.
________________________________________
: کالری مورد نیاز بدن برای افزایش، کاهش و ثابت نگه داشتن وزن
________________________________________
?. تعداد وعده‌های غذایی را افزایش دهید

روزی شش‌بار غذا بخورید. سه وعده‌ی اصلی و سه میان‌وعده. صبحانه‌، ‌ناهار و شام باید سنگین و پرکالری باشند. وقتی شام سنگینی می‌خورید، بیشتر وزن اضافه می‌کنید، چراکه هنگام خواب، سوخت‌و‌ساز شما کمتر از ساعت‌های بیداری است.
کاری که باید بکنید
برای صبحانه یک کاسه غلات‌ صبحانه، نان تست با کره و میوه بخورید. اگر خیلی کره دوست ندارید، می‌توانید به‌جای آن پنیر یا کره‌‌ی بادام زمینی بخورید.
برای میان‌وعده آجیل با میوه‌ی خشک، سبزیجات پخته با یک قاشق خامه یا ساندویچ پنیر بخورید.
می‌توانید چند خوراکی اضافه هم برای دسر بخورید.
گاهی‌اوقات می‌توانید شکمی از عزا در بیاورید؛ کمی کیک، پیتزا، برگر یا هرچه دوست داشتید بخورید.
چرا این روش مو?ثر است؟
اگر به‌طور منظم هر سه یا چهار ساعت یک‌بار غذا بخورید، سطح انرژی در بدن شما ثابت می‌ماند. پس در هر وعده، غذای زیادی نمی‌خورید، برای همین هم چربی اضافه نمی‌کنید.
هدف دقیقا همین است؛ که چربی اضافه نکنید. تمرکز شما باید روی اضافه کردن حجم ماهیچه باشد، نه چربی. این کارها را بکنید:
________________________________________
: بدترین خوراکی‌هایی که می‌توانید برای صبحانه میل کنید
________________________________________
?. پروتئین و کالری زیادی مصرف