دانلود پایان نامه

می‌کند.
به‌آرامی پای راست را جلو و پای چپ را عقب ببرید. زانوی چپ را روی زمین بگذارید و پای راست‌ را محکم کنید. با کشش بدن تا جایی که می‌توانید لگن را پایین بیاورید تا کشش را در ران پای چپ احساس کنید.
تصور کنید کفل راست را به عقب و کفل چپ را به جلو می‌رانید. ساق پای راست باید عمود بر مچ پا باشد. لزومی ندارد روی پای چپ زمین را لمس کند.
پس از ? تا ? نفس عمیق، پاها را عوض و حرکت را تکرار کنید.
نکته: برای تعادل بیشتر می‌توانید انگشتان پا را جمع کنید. می‌توانید دست‌ها را روی ران قرار بدهید یا به سمت بالا دراز کنید. اگر دست‌ها را بالا می‌گیرید حواس‌تان باشد که نباید درد یا ناراحتی در کمر و پشت احساس کنید.
??. ایستادن نوع ?

این حرکت ترکیبی از تعادل و پویایی لگن و باسن است. صاف بایستید. زانوی چپ را به‌سوی قفسه‌ی سینه ببرید.
مچ پای چپ را روی ران راست محکم کنید. باسن را کمی عقب و پایین ببرید انگار می‌خواهید روی صندلی بنشینید. زانوی چپ را به سمت چپ فشار دهید.
می‌توانید دست‌ها را مقابل قفسه‌ی سینه بگیرید یا بالا ببرید.
نگاه‌تان به پایین کمی جلوتر از انگشتان پاها باشد. برای درگیر کردن ستون فقرات کمی به جلو خم شوید.
نکته: هرچه باسن را پایین‌تر ببرید، کشش بیشتری در مفاصل ناحیه لگن و باسن احساس می‌کنید.
??. سر گاو نشسته

حرکت‌های سر گاو معمولا پاها را هم درگیر می‌کنند ولی این حرکت بر بازوها و شانه‌ها تمرکز دارد.
در جایی راحت، صاف و کشیده بنشینید و باسن را روی زمین قرار دهید. دست راست را بالا ببرید طوری‌ که بازو کاملا کشیده باشد. اکنون دست را از آرنج خم کنید.
دست راست را به پشت گردن نزدیک کنید و بکوشید آن را به نیمه‌ی پشت‌تان برسانید. با دست چپ آرنج راست را بگیرید و به بالا و پایین حرکت دهید.
برای کشش بیشتر سعی کنید دست چپ را از پشت به دست راست نزدیک کنید و آن را بگیرید. اگر دست‌هایتان به هم نمی‌رسند می‌توانید از تکه‌ای طناب، حوله یا پارچه استفاده کنید.
برای کشش بیشتر ستون فقرات، گردن را بکشید و سرتان را به سوی سقف ببرید، تصور کنید آرنج‌هایتان از هم فاصله می‌گیرند.
پس از ? تا ? نفس عمیق، دست‌ها را عوض و حرکت را تکرار کنید.
??. کودک شاد

این حرکت تنش و خستگیرا رفع می‌کند. همچنین باعث گشودگی لگن و ران‌ها و کاهش فشار بر کمر می‌شود.
به پشت دراز بکشید و زانوها را در قفسه‌ی سینه جمع کنید. زانوها را به دو سمت بدن متمایل و کمی آنها را خم کنید.
کمر را به زمین فشار دهید و شانه‌ها را شل کنید. دست‌ها را کنار ران‌ها قرار دهید و پشت ساق یا کناره‌ی‌ پاها را با کف دست لمس کنید.
در این وضعیت بمانید و نفس بکشید. می‌توانید خودتان را از این بغل به آن بغل کمی تاب دهید.
نکته: دست‌ها را هرجا قرار می‌دهید، کاری کنید زانوهایتان در زیر بغل قرار بگیرند. پاها را کش دهید و تماس کمر را با کف زمین حفظ کنید.
??. حالت کودک

این حرکت از حرکت‌های نیروبخش یوگاست که اندام‌های جلوی بدن را آرام می‌کند و انعطاف‌پذیری لگن، قوزک‌ها و ران‌ها را افزایش می‌دهد.
زانو بزنید. درحالی‌که شست پاهایتان مماس بر یکدیگر است، زانوها را از هم دور کنید. دست‌ها را کشیده دراز کنید و به جلو خم شوید تا جایی‌که پیشانی‌تان روی زمین قرار بگیرد.
درحالی‌که ستون فقرات را کش می‌دهید، انگشتان‌ را به جلو برانید و سر و شکم را رها کنید تا روی سطح زمین قرار بگیرند.
چشم‌ها را ببندید و چند نفس عمیق یا بیشتر در این وضعیت بمانید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ارگونومی کار با کامپیوتر چگونه است
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه برای رسیدن به اندام دلخواه‌تان باید بدانید

7000تومانوقتی مسیری را که مایکل دل برای موفقیت طی کرده است در نظر بگیریم، به‌راحتی می‌توانیم شخصیت و نگرش او را تصور کنیم. رؤیای مایکل، تأسیس یک شرکت کامپیوتری بزرگ هم‌طراز با IBM ،HP و Compaq بود. اما در این دنیا، موفقیت بدون هزینه و با راحتی به‌دست نمی‌آید. برای رسیدن به موفقیتی نظیر موفقیت مایکل دل، واقعا باید تلاش کرد. اگر شما هم دوست دارید با راز و رمز موفقیت مایکل دل بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

:
زندگی نامه استیو جابز؛ زندگی پر فراز و نشیب بنیانگذار اپل چگونه گذشت؟
?? پند وارن بافت برای پولدار شدن
?? نشانه برای اینکه شما هم می‌توانید کارآفرین باشید
«برای دستیابی به موفقیت، نیازی نیست نابغه باشید یا تحصیلات دانشگاهی داشته باشید، فقط به یک برنامه و یک رؤیا نیاز دارید.»
– مایکل دل، سرمایه‌دار آمریکایی
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

مایکل دل با تأسیس شرکتی به نام «PC`S Limited» برای تحقق رؤیای خود کارش را آغاز کرد. در سال ????، دل جوان‌ترین مدیرعامل ??? شرکت برتر دنیا بود. این موفقیت بزرگی بود اما برای او چندان رضایت‌بخش نبود. مایکل دل آن‌قدر تلاش کرد تا در سال ????، اَبَرشرکت دل توسط Compaq به‌عنوان برترین ارائه‌کننده‌ی سیستم‌های کامپیوتری در دنیا انتخاب شد. در سال ????، دل با EMC ادغام شد تا «Dell Technologies» را راه‌اندازی کند. این حرکت، بزرگ‌ترین ادغام فناوری در تاریخ نام گرفته است.
تمام موفقیت‌هایی که دل در این سال‌ها به‌دست آورده است، کارآفرین بالقوه‌ای را که در نهاد همه‌ی ما وجود دارد، به پرسیدن این پرسش برانگیزاند که چطور می‌توان به این همه موفقیت دست یافت؟ چطور می‌توان این‌قدر پُرکار و فوق‌العاده بود؟ برای پاسخ به این پرسش، فهرستی از رازهایی را که در پشت موفقیت دل قرار دارند، برای‌تان فراهم کرده‌ایم.
?. کارهایی انجام بدهید که منجر به موفقیت‌تان می‌شوند
«خیلی چیزها باعث موفقیت می‌شوند. من نمی‌خواهم فقط به کارهایی بپردازم که خودم دوست دارم. می‌خواهم کارهایی انجام بدهم که باعث موفقیت شرکت می‌شوند.»
– مایکل دل
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

این هم نمونه‌ی دیگری از روش مایکل دل است. او با بهره‌گیری از هوش بازاری و تمرکز بر فعالیت‌هایی که باعث تقویت شایستگی‌هایش می‌شوند، هرگز در برابر مشکلات جا نزد و این اولین رمز موفقیت است. با تحلیل مداوم بود که مایکل دل توانست اولین طیف چاپگر را به بازار عرضه کند.
?. به‌دنبال علایق واقعی‌تان بروید
«من معتقدم که شما باید چیزی را دنبال کنید که واقعا عاشقش هستید. باید به‌دنبال علایق خودتان بروید نه دیگران.»
– مایکل دل
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

برای اینکه به موفقیتی مانند موفقیت دل دست یابیم، ابتدا باید ایده‌ای داشته باشیم و سپس محیطی را خلق کنیم که ایده‌مان در آن جوانه بزند و شکوفا شود.
?. فکرِ زود ثروتمند شدن را از سرتان بیرون کنید

«کسب‌وکاری راه نیندازید که هرکس دیگری هم مشغول انجام آن است، به‌دنبال کسب‌وکاری نروید که در ظاهر پول زیادی نصیب‌تان می‌کند، کسب‌وکاری راه بیندازید که به آن علاقه دارید.»
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

از نقل قول بالا به‌راحتی می‌توان نتیجه گرفت که صرفا با مُد روز حرکت کردن یا تقلید از دیگران نتیجه نخواهد داد. گذشته از این، به‌عنوان کسی که دوست دارد کارآفرین شود، باید محیطی خلق کنید که به‌جای وابستگی به یک «فرد»، به «گروه» وابسته باشد، گروهی که در راه رسیدن به یک هدف مشترک با جان و دل تلاش می‌کند.
?. تحول واقعی ایجاد کنید
«برای ایجاد تحول واقعی در صنعت فناوری اطلاعات، یا باید کاری انجام بدهید که هیچ‌کس قبلا انجام نداده است یا باید کار را به شیوه‌ی بسیار بهتری انجام بدهید.»
کل اعضای دپارتمان فروش و بازاریابی، باید ذهنیتی نوآورانه داشته باشند. هرکدام از محصولات اَبَرشرکت دل، نشانه‌ای از نبوغ مایکل دل است. شما با تحقیق در بازار می‌توانید نیازهای بازار را پیش‌بینی کنید و بفهمید که چطور می‌توان خلأ را با محصولی نوآورانه پر کرد.
?. به همه‌ی افراد سازمان‌تان مسئولیت‌هایی بسپارید
«اگر سعی دارید همه چیز را خودتان کنترل کنید، باد بدانید که خود را محدود خواهید کرد. اینکه تمام تصمیم گیری های سازمان را به مرکز شرکت یا یک شخص واگذار کنید، اشتباه بزرگی است.»
– مایکل دل
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

مایکل دل می‌داند که مسئولیت‌پذیریِ همه‌ی افراد شرکت چقدر مهم است. یک شخص، حتی اگر مالک شرکت هم باشد، به‌تنهایی نمی‌تواند همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشد. رمز موفقیت مایکل دل این است که کارمندان او از خودش باهوش‌تر هستند و دل درمورد هر مسئله یا مشکلی با آنها حرف می‌زند. او به این شیوه می‌تواند بزرگ‌ترین مشکلات را در عرض چند روز حل کند.
?. به یاد داشته باشید شکست، پلی به‌سوی موفقیت است
«سعی کنید از شکست نهراسید. با شکست، همه چیز خواهید آموخت.»
با اینکه به‌طورکلی شکست چندان خوشایند نیست، اما مایکل دل طور دیگری می‌اندیشد. او به کارمندان خود مخصوصا تیم تحقیق و توسعه آزادی داده است تا بتوانند ایده‌های جدیدی ارائه کنند. اگرچه هزینه‌ی تحقیق و توسعه هنگفت است، اما با صرف این هزینه، می‌توان به ایده‌ی جدیدی رسید که کاملا از پشتوانه‌ی داده‌ای برخوردار است. بر همین اساس خواهید توانست محصول یا خدمت خود را ارائه کنید.
?. همیشه در حال یادگیری باشید
«یادگیری پیوسته و مداوم مهم است.»
یادگیری مداوم، عادتِ تمامِ رهبران و نوآوران بزرگ دنیاست. مایکل دل هم از این قاعده مستثنی نیست و همیشه سعی می‌کند هنگام کارها و فعالیت‌های روزانه، چیزهای جدیدی یاد بگیرد. دل از شرکت‌هایی که مورد تحسینش بودند بازدید می‌کرد تا بتواند درمورد نحوه‌ی کار آنها نکاتی بیاموزد و جنبه‌ی جدیدی را در اَبَرشرکت خود بگنجاند. این‌گونه موفق شد دل را به شرکتی بدل کند که همواره از ایده‌های جدید استقبال می‌کند.
?. بین خانواده و کارتان تعادل برقرار کنید

«من فکر می‌کنم که توازن بخشیدن به زندگی، یک اولویت است. خانواده برای من بسیار مهم است. به همین دلیل اگر به برنامه‌ی کاری من نگاه کنید، می‌بینید یکی از چیزهایی که مدت‌ها قبل آموخته‌ام این است که کار کردن در طول هفته حدومرزی دارد.»
مایکل دل از همان ابتدای تأسیس شرکتش، به این مسئله اعتقاد راسخ داشت. او همیشه بین زندگی و کار توازن برقرار می‌کند تا بتواند کارمندان خود را خوشحال و راضی نگه دارد. او می‌داند تنها به این شیوه است که راندمان کاری کارمندان بالا می‌رود و با تعهد کامل در راه رسیدن به هدف شرکت تلاش خواهند کرد.
?. تلاش کنید همواره بیشترین تأثیر را داشته باشید
دل به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک توصیه می‌کند به‌طور مداوم بپرسند که چه مسیری را برای رسیدن به هدف شرکت باید طی کنند و چگونه می‌توانند بیشترین تأثیر را داشته باشند. این چالش بزرگی است که هنگام گسترش سازمان ایجاد می‌شود.
دل گفته است: «وقتی تعداد کارمندان من کم بود، همه‌ی کارها را خودم می‌کردم، اما الان هزاران کارمند دارم و خودم را وقف استراتژی شرکت کرده‌ام.»
??. با افراد باهوش معاشرت کنید

این افراد می‌توانند کارمند، سرمایه‌گذار، شریک، تأمین‌کننده و … باشند. دل به کارآفرینان و مدیران توصیه می‌کند تا می‌توانند، دوروبر خود را با بهترین افراد پر کنند تا بدین ترتیب به رشد سازمان کمک کنند.
افراد باهوش، سازمان را به چالش خواهند کشید و آن را وادار می‌کنند متفاوت بیندیشد.
«هرگز سعی نکنید باهوش‌ترین فرد یک اتاق باشید. اگر هم هستید، من به شما پیشنهاد می‌کنم افراد با‌هوش‌تر را هم به اتاق دعوت کنید یا اتاق دیگری پیدا کنید.»
– مایکل دل
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

??. مشتری مداری را فراموش نکنید
فلسفه‌ی دل این است: «ما گوش می‌دهیم و پاسخ خواهیم داد؛ حق با مشتری است. به همین سادگی!»
دل از روز اول شرکت خود را بر این ایده بنا نهاده است که هرچه مشتری می‌گوید، همان درست است و لاغیر. وقتی او در سن ?? سالگی Dell Computer را در خوابگاه دانشگاه تگزاس راه‌اندازی کرد، ایده‌ی ساده‌ای داشت: «خرید قطعات، مونتاژ آنها و فروش مستقیم محصول به مشتری.» او توانست دست توزیع‌کنندگان را از میان بردارد و قیمت نهایی را کاهش بدهد.
دل ادعا می‌کند شرکتش براساس یک مفهوم نسبتا ساده فعالیت می‌کند: «مهم‌ترین نکته، جلب رضایت مشتری است.»
??. یک ایده‌ی خوب انتخاب کنید و روی همان کار کنید
«من برحسب تجربه یاد گرفته‌ام شرکت می‌تواند خیلی سریع رشد کند. مراقب باشید وارد کسب‌وکارهای جدید نشوید، انتظار نداشته باشید بتوانید با تجربه و زیرساخت کم، با یک دست چند هندوانه بردارید و غوره نشده، مویز شوید.»
گفته می‌شود که دو نوع کارآفرین وجود دارد:
یک دسته از کارآفرینان تا پای مرگ هم به‌دنبال معاملات و بازارهای جدید هستند؛
دسته‌ی دیگر، یک ایده‌ی خوب برمی‌دارند و تا پای مرگ روی همان کار می‌کنند.
دل می‌گوید: «من از دسته‌ی اول نیستم.» شاید این امر هم راز موفقیت دل باشد.
??. روابط خود را گسترش بدهید
مایکل دل یک جا گفته است: «چیزی به نام موفقیت خودساخته وجود ندارد.» بهترین فرصت برای رشد کسب‌وکار کوچک‌تان، گسترش دادن شبکه‌ی آدم‌های اطراف‌تان است. مایکل دل معتقد است اگرچه ثروت خوبی به‌دست آورده است، اما یک ریال از این ثروت بدون استفاده از دانش و تجربیات دیگران، سخت‌کوشی تیم دل در سراسر جهان و عشق و حمایت خانواده و دوستانش، حاصل‌شدنی نبود.
??. مناعت طبع داشته باشید
مایکل دل گفته است: «در دانشگاه می‌خواستم IBM را شکست بدهم.» شاید شما نخواهید کسب‌وکار کوچک خود را تا این اندازه به پرواز درآورید، اما هیچ‌وقت دست‌و‌پای خود را نبندید. مایکل دل ?? سال پیش، در اتاق ???? دانشگاه تگزاس کار خود را آغاز کرد و توانست با داشتن ??? هزار کارمند، کسب‌وکاری جهانی به ارزش ?? میلیارد دلار را به پیش براند.
سخن آخر
رمز و راز موفقیت مایکل دل، وجدانِ کاریِ اوست. او با این وجدان کاری توانست ظرف مدت کوتاهی به موفقیت چشمگیری دست یابد و آن را در سال‌های بعد هم ادامه بدهد. شرکت او که در ابتدا خیلی کوچک و ساده بود، اکنون به بزرگ‌ترین شرکت فناوری در جهان تبدیل شده است. بله، مسیری که مایکل دل طی کرد، مسیر سختی بوده است، اما او به‌خوبی می‌دانست چه می‌خواهد.
برگرفته از: knowstartup.com blog.taskque.comمصرف زیاد شکر، یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید در حق بدن خود انجام بدهید، چون اثرات منفی زیادی روی سلامتی‌تان می‌گذارد. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف بیش‌ازحد شکر (قند) باعث ابتلا به دیابت نوع دو، بیماری‌های قلبی، سرطان و پوسیدگی دندان می‌شود. البته قند در میوه‌ و سبزیجات نیز پیدا می‌شود اما اثر آنها روی قند خون ناچیز است و این نوع قند خیلی هم سالم است. میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنیِ زیادی هستند. خطر اصلی، شکرهای اضافه‌شده به مواد غذایی فراوری‌شده است. حداکثر میزان مجاز مصرف شکر در روز، ?? گرم (? قاشق چای‌خوری) برای زنان و ?? گرم (? قاشق چای‌خوری) برای مردان است. همراه ما باشید، در ادامه با روش‌هایی برای کاهش مصرف شکر آشنا خواهید شد.

:
?? باور نادرست درباره تغذیه سالم که بین مردم رواج پیدا کرده است
تغذیه و افسردگی؛ چه خوراکی‌هایی برای حال روحی‌مان خوب است؟
? خوراکی سالم که باعث جوش زدن شما می‌شود
?. نوشیدنی‌های بدون شکر انتخاب‌های بهتری هستند
نوشابه‌ها، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و آبمیوه‌ها حاوی ?? درصد شکر هستند. حتی اسموتی‌ها و آبمیوه‌های به‌ظاهر سالم هم حاوی شکر هستند. به‌عنوان مثال ??? میلی‌لیتر از آب سیب حاوی ?? قاشق چای‌خوری شکر است.
بدن شما متوجه کالری‌های دریافتی از طریق مصرف مایعات نمی‌شود. نوشیدن شما را سیر نمی‌کند و افرادی که زیاد نوشیدنی مصرف می‌کنند، مصرف مواد غذایی خود را کم نمی‌کنند. تحقیقات زیادی نشان می‌دهند که کاهش مصرف شکر به کاهش وزن هم کمک می‌کند.
نوشیدنی‌های جایگزین و کم‌شکر:
آب: ارزان و بدون کالری است.
آب همراه با لیموی تازه.
آب همراه با نعناع و خیار.
چای‌های گیاهی و میوه‌ای.
چای و قهوه (انواع بدون شکر و تلخ را مصرف کنید).
?. دسرهای خوش‌مزه‌تر اما کم شکرتر را انتخاب کنید

اغلب دسرها به‌اندازه‌ی کافی مواد مغذی ندارند. آنها سرشار از شکر هستند که باعث افزایش قند خون می‌شوند و شما را خسته، گرسنه و نیازمند مصرف بیشتر شکر می‌کنند. اگر واقعا نیازمند مصرف دسری شیرین هستید، این جایگزین‌ها را مصرف کنید:
میوه‌ی تازه: به‌طور طبیعی شیرین و سرشار از فیبر، ویتامین و مواد معدنی است.
ماست یونانی همراه با دارچین یا میوه: سرشار از کلسیم، پروتئین و ویتامین B12 است.
میوه‌ی پخته‌شده همراه با خامه: از گلابی، سیب و آلو استفاده کنید.
شکلات تلخ: به‌طورکلی هرقدر میزان کاکائو بیشتر باشد، میزان شکر کمتر است.
مقداری خرما: این میوه به‌طور طبیعی شیرین و سرشار از مواد مغذی است.
?. از مصرف سُس‌های حاوی شکر خودداری کنید
سس‌های کچاپ، باربیکیو و فلفل شیرین در اغلب آشپزخانه‌ها پیدا می‌شود. اما اغلب افراد از میزان بالای شکر آنها اطلاعی ندارند. یک قاشق غذاخوری سس کچاپ حاوی ? قاشق چای‌خوری شکر است.
البته بعضی از انواع سس‌ها، هیچ شکر اضافی‌ای ندارند. همیشه برچسب