دانلود پایان نامه پیش‌بینی رفتارهای ضدتولید بر اساس پنج عامل بزرگ شخصیت و رفتارهای شهروندی سازمانی

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : پیشبینی رفتارهای ضدتولید بر اساس پنج عامل بزرگ شخصیت و رفتارهای شهروندی سازمانی در کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینیشهر

روان‌رنجوری

مردان و زنان با نمره بالا در این شاخص مستعد داشتن عقاید غیرمنطقی هستند و کمتر از افراد دیگر قادر به کنترل تکانش‌های خود بوده و نمی‌توانند به خوبی با استرس کنار آیند (پروین و جان ۱۳۸۱به نقل از کنعانی ۱۳۸۵ص۹)

 

برونگرایی

برون‌گراها جامعه‌گرا هستند و اغلب دوستدار مردم و خواستار هیجان و تحریک می‌باشند و تمایل به شادی، فعالیت و پرحرفی دارند (پروین و جان۱۳۸۱ به نقل از کنعانی ۱۳۸۵ص۱۱).

برون‌گراها افرادی اجتماعی هستند. علاوه بر آن این‌گونه افراد دوستدار دیگران بوده و تمایل به شرکت در اجتماعات و میهمانی‌ها را دارند (فتحی آشتیانی،۱۳۸۸، ص۴۱).

سازگاری

این تمایل وجود دارد که سازگار بودن را هم به عنوان صفتی که هم از لحاظ اجتماعی مطلوب است و هم از لحاظ روانی حالت سالم‌تری است، ببینند این افراد مقبول‌تر و محبوب‌تر از افراد ستیزه‌جو هستند، اما آمادگی برای جنگیدن در برابر منافع خود هم یک امتیاز است فرد موافق اساساً نوع‌دوست است، با دیگران احساس همدردی می‌کند و مشتاق کمک به آنان است و اعتقاد دارد که دیگران با او همین رابطه را دارند (پروین و جان ۱۳۸۱به نقل از کنعانی ۱۳۸۵ص۱۳).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • پیش‌بینی رفتارهای ضدتولید معطوف به همکاران بر اساس رفتار شهروندی سازمانی
  • پیش‌بینی رفتارهای ضدتولید معطوف به سازمان بر اساس رفتار شهروندی سازمانی
  • پیش‌بینی رفتارهای ضدتولید معطوف به همکاران بر اساس پنج عامل بزرگ شخصیت
  • پیش‌بینی رفتارهای ضدتولید معطوف به سازمان بر اساس پنج عامل بزرگ شخصیت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : پیشبینی رفتارهای ضدتولید بر اساس پنج عامل بزرگ شخصیت و رفتارهای شهروندی سازمانی در کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینیشهر

این نوشته در مقالات ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *