دانلود پایان نامه رشته روانشناسی نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

روش اجرایی پژوهش :

در این پژوهش پس از تعیین و شناسایی نمونه پژوهش فرایند اجرا طی چند مرحله صورت گرفت. در مرحله­ی اول، ابزارهای اندازه گیری ( پرسشنامه ویژگی های شخصیت و اعتیاد به بازی رایانه ای )  تهیه و در دو قسمت پرسشنامه و پاسخ نامه تنظیم و پس از کدگذاری پرسشنامه ها و پاسخ نامه ها به یکدیگر الصاق گردید.

و به افراد نمونه به صورت انفرادی داده شد. و به آن ها گفته شد که این تحقیق کاملاً محرمانه بوده و فقط از اطلاعات شما استفاده می شود. نیازی به نوشتن اسم و فامیل و سایر اطلاعات نمی باشد. در مرحله بعد به اجرای پژوهش پرداخته شد و طی آن ابتدا مقیاس ویژگی های شخصیت در بین دانشجویان به صورت انفرادی صورت گرفت از آنان خواسته شد به آن پاسخ بدهند و پس از تکمیل پرسشنامه که حدوداً ۲۰ دقیقه زمان می برد.

بعد از آن پرسشنامه اعتیاد به بازی رایانه ای توزیع شد و از آنان خواسته شد تا پرسشنامه را تکمیل کنند. در مرحله بعد پرسشنامه ها کدگذاری شد و به روش آماری ضرایب همبستگی پیرسون و t گروه های مستقل و رگرسیون خطی مورد تجزیه و تحلیل آماری واقع شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه ویژگی شخصیت با اعتیاد به بازی رایانه ای در دانشجویان می باشد. و در این راستا می خواهیم ببینیم از لحاظ آماری ویژگی شخصیت چه رابطه ای با اعتیاد به بازی های رایانه ای دارد. به دنبال این هدف، انتظار می رود این پژوهش نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای را روشن بسازد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *