دانلود پایان نامه رشته روانشناسی تعاملات اجتماعی در دانش آموزان

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :مقایسه ویژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و عادی در مدارس ابتدایی

تعریف ویژگی­های شخصیتی

اولین اقداماتی که در زمینه­ی شناخت ساختار شخصیت صورت می­گیرد بر محور اقداماتی است که در زمینه­ی شناسایی و تشخیص خصوصیات دائمی و پایدار است و نشان دهنده­ی رفتار فرد می­باشد. این ویژگی­ها می­توانند شامل: کمرویی، پرخاشگری، حجب و حیاء، تنبلی، بلند پروازی، وفاداری یا بزدلی و ترسویی باشند. هنگامی­که این خصوصیات در موارد و دفعات متعدد بروز یابند، آن­ها را خصوصیت یا ویژگی شخصیتی می­نامند. این ویژگی هر اندازه پایدارتر و تکرار آن بیش­تر باشد بهتر می­تواند معرف فرد یا صاحب آن خصوصیت باشد (رابینز،۲۰۱۱).

به گزارش رابینز نخستین تلاش­هایی که در جهت شناخت ویژگی­های شخصیتی و تفکیک آن­ها صورت گرفت راه به­جایی نبرد، زیرا تعداد ویژگی­ها بسیار زیاد بود. در یک تحقیق ۱۷۹۵۳ خصوصیت فردی شناسایی شد (آلبورت و آدبرت، ۲۰۱۱؛ به نقل از رابیتز، ۲۰۱۱)، هنگامی­که باید تعداد زیادی خصوصیات فردی را مورد بررسی قرار داد، عملاً شناخت شخصیت فرد و پیش­بینی رفتار او غیرممکن می­شود. برای اینکه بتوان خصوصیات اصلی فرد را شناسایی کرد، باید آن­ها را محدود نمود.

اونز، ویس وزواران و دیلچرت (۲۰۱۵) ویژگی­های شخصیتی را به­صورت حالات بادوام و تمایلات افراد برای رفتار به شیوه­ای خاص تعریف می­کنند. از این­رو، شخصیت افراد قسمتی از هویت آنان را شکل می­دهد، وی را از دیگران متمایز می­کند و در گرایشات فکری، احساسات و اقداماتش بروز می­یابد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی روان رنجور خویی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۲-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی برون گرایی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۳-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی گشودگی نسبت به تجربه دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۴-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی سازش پذیری دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقایسه ویژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و عادی در مدارس ابتدایی

این نوشته در مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *