دانلود پایان نامه تاثیر درآمد کشور در بهره گیری از مشارکت های عمومی خصوصی

تامین مالی پروژه محور

در تامین مالی پروژه، دارائیهای پروژه و یا درآمدهای آتی به عنوان مبنایی برای افزایش سرمایه استفاده می شود. به طور کلی مالکان، که قانونا در شرکت های مستقل هر یک به عنوان سهامدار اصلی محسوب می شوند، یک هدف خاص را ایجاد می کنند. معمولا شرکت تازه تاسیس که کمترین صاحبان سهام را دارد نیازمند انتشار بدهی با هزینه معقول است که عموما متوسط بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از کل سرمایه مورد نیاز برای پروژه توسط حقوق صاحبان سهام تامین می شود. اغلب مالکان شخصا سهم کوچکی از حقوق صاحبان سهام شرکت جدید را به منظور اطمینان از اینکه او نمی تواند به عنوان یک شرکت تابعه برای اهداف قانونی و محاسباتی تعبیر شود، نگهداری می کنند.

آخرین ساختار قانونی هر یک از پروژه های مستقل متفاوت می باشد. شکل زیر مثال ساده ای از تامین مالی پروژه را شرح می دهد. این شکل نشان می دهد که ناقل قانونی (شرکت) اغلب بیش از یک مالک را دارا می باشد، به این علت که:

  1. پروژه امکانات تکنیکی و مالی یک مالک را افزایش می دهد.
  2. ریسک های مرتبط شده با پروژه ها باید تسهیم شود.
  3. پروژه بزرگتر به صرفه جویی های تولید انبوه دست می یابد که چندین پروژه کوچکتر دست پیدا نخواهند کرد.
  4. مالکان برحسب توانایی مکمل یکدیگر می شوند.
  5. فرآیند به یک سرمایه گذاری مشترک با بهره معین نیاز دارد یا ترغیب می شود (برای مثال مشارکت یا اقتدار ملی).
  6. قوانین حسابداری و قانونی حداکثر موقعیت حقوق صاحبان سهام را به وسیله یک مالک، که در بالا شرکت پروژه ای به عنوان شرکت تابعه رسیدگی شده بود را قید می کند.

در پروژه های بزرگ ناقلان قانونی متفاوت ممکن است برای آماده سازی وظایف مشخص تاسیس شده باشند (به عنوان مثال، ساخت، تعمیر و نگه داری و مالکان واقعی). این ساختار غالبا توسط مالیات و دیگر شرایط قانونی به همان میزان مفهوم اعتبار به هر شریک، تحمیل شده است.

در طراحی ساختار پروژه، سهامداران باید در حداکثر انعطاف پذیری باقی بمانند، به عبارت دیگر، مالکان اغلب سودهای دیگری نیز در پروژه دارند، شامل طراحی، ساخت یا مدیریت پروژه که برای هر یک از آنها موسسات مستقل قانونی را تاسیس خواهند کرد.

این ارتباطات به وسیله قراردادهای اضافی میان شرکت پروژه ای و مالکان حاکم خواهد شد. مانعی برای قرض دهنده بودن مالکان وجود ندارد، این تطابق در عمل رخ می دهد.

 

 

 

حامی ۱

وام دهندگان

حامی ۲

حامی ۳

 

 

 

دولت

شرکت پروژه ای

وام

قرارداد اعطای امتیاز                                              بازپرداخت

مصرف کنندگان

خدمات             تعرفه ها

 

شکل ۲-۳- تامین مالی پروژه

  • یک تیم یا کنسرسیوم از موسسات خصوصی، یک شرکت پروژه ای جدید را برای ساخت، مالکیت و عملیات ایجاد پروژه زیربنایی مشخص تاسیس می کند.
  • شرکت پروژه ای جدید با همکاری صاحبان سهام هر یک از مالکان گسترش می یابد.
  • شرکت پروژه ای، سرمایه ها را از وام دهندگان قرض می گیرد. وام دهندگان به جریان درآمد های آتی پروژه که به وسیله پروژه و دارائیهای شرکت بدست می آید، برای بازپرداخت کلیه وام ها توجه می کنند.

دولت کشور میزبان ضمانت مالی برای وام دهندگان آماده نمی سازد و موسسات مالک، گارانتی های محدود شده ای را ارائه می دهند و تامین مالی خارج از ترازنامه می باشد.

 

 متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *