دانلود پایان نامه بررسی شاخص های فرآیند داخلی کلیدی موفقیت در استقرارERP

وجه رشد و یادگیری

یادگیری و رشد سازمان از سه منبع اساسی نیروی انسانی و سیستم‌های اطلاعاتی و دستورالعمل‌ها و رویه‌های سازمانی حاصل می‌شود. سطح دستیابی به قابلیت‌ها و توانمندی‌های ویژه در این منابع در وجه یادگیری و رشد کارت امتیازی مورد سنجش قرار می‌گیرد.

جهت سنجش اهداف مربوط به این وجه، عواملی همچون میزان دسترسی مشتری به اطلاعات و فرآیندهای داخلی توسط مدیران و کارکنان عملیاتی در خصوص سیستم‌های اطلاعات و میزان همسویی انگیزه‌های پرسنل با رسالت و اهداف سازمان درخصوص دستورالعمل‌‌ها و رویه‌های سازمانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

۲-۶-۴ وجه فرآیندهای داخلی

در وجه فرآیندهای داخلی کارت امتیازی متوازن، مدیران ابتدا فرآیندهای داخلی کلیدی را که باید جهت اجرای استراتژی به آن‌ها تاکید شود، معین می‌کنند (این فرایندها سازمان را به ایجاد ارزش برای جذب و حفظ مشتری مورد نظر و تامین انتظارات سهامداران قادر می‌سازند).

هر واحد کسب و کاری مجموعه فرآیندهای خاصی جهت ایجاد ارزش برای مشتریان و نتایج مالی برای سهامداران دارد. رویکرد کارت امتیازی مدل زنجیره ارزش پورتر را به عنوان الگوی عمومی جهت به‌کارگیری در وجه فرآیندهای داخلی انتخاب می‌کند، که شامل سه فرآیند نوآوری، فرآیندهای عملیات و خدمات پس از فروش می‌باشد. هدف این مطالعه پرداختن به مساله «اندازه‌گیری منافع عملکردی سیستم‌های برنامه‌ریزی سازمانی به عنوان یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه» به شکل موثر و با توجه به در نظر گرفتن جنبه‌های کمی و کیفی آن است. نتایج این تحقیق نشان خواهد داد که منافع این سیستم اطلاعاتی سازمانی در کدام حوزه بیشتر بحث شده و سازمان می‌بایست در کدام بخش برای رفع کاستی‌های احتمالی و تحقق منافع مورد نظر سرمایه‌گذاری کند. رویکرد مورد استفاده در این تحقیق استفاده از کارت امتیازی متوازن  برای در نظر گرفتن همه ‌جنبه‌های مالی و غیرمالی عملکرد سیستم‌های اطلاعاتی سازمانی است.

از آنچه تا کنون گفته شده می‌توان اینگونه برداشت کرد که پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی از جمله سیستم‌های سازمانی نظیر ERP به واسطه ویژگی‌‌های خاص خود بر تمامی فرآیندها و زیرفرآیندهای سازمان اثر می‌گذارند.

این تاثیرات به نوبه خود باعث تغییر در عملکرد سازمان می‌شوند و BSC ابزاری است که به ما در ارزیابی شاخص‌های عملکردی سازمان پس از پیاده‌سازی یاری می‌رساند.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>