دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

جورج کلی:[۱]

کلی معتقد است که ساختار شخصیت هر فرد براساس نظام استنباطی وی است و هر فرد آن چیزی است که از خود برداشت می کند. استنباط در این نظریه به شیوه ادراک”تفسیر، تجزیه و تحلیل داده ها اطلاق می شود و به عبارتی انسان ها به صورت منحصر به فردی از دنیای اطراف خود برداشت، تفسیر و مفهوم سازی می کنند. بنابراین هر فرد جهان را به صورت متفاوتی ادراک می نماید و معتقد است انسان موجودی است از یک سو عاقل و دارای شناخت و از سوی دیگر، موجودی است که برای تعبیر و تفسیر رویدادهای زندگی خود از سازه هایی که خود می سازد، استفاده می کند (کریمی،۱۳۸۰).

 

۲-۱۴-۸- اسکینر:[۲]

ایشان وجود چیزی به نام شخصیت را انکار کرد و به دنبال علت ها در درون ارگانیزم نبود. وی معتقد است که فرایند های ذهنی و فیزیولوژیکی مستقیما قابل مشاهده نیستند. بنابراین ربطی به علم ندارند، علت های رفتار بیرون از ارگانیزم قرار دارند. رفتار را می توان با پیامدهایش کنترل کرد، با تقویت        کننده ای که به دنبال رفتار روی می دهد. شرطی سازی جایگزین شدن یک محرک به جای محرک دیگر را شامل می شود (شولتز، به نقل از سید محمدی،۱۳۸۴).

[۱]– George Kelly

[۲]– B.F.skinner

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه ویژگی شخصیت با اعتیاد به بازی رایانه ای در دانشجویان می باشد. و در این راستا می خواهیم ببینیم از لحاظ آماری ویژگی شخصیت چه رابطه ای با اعتیاد به بازی های رایانه ای دارد. به دنبال این هدف، انتظار می رود این پژوهش نقش ویژگی های شخصیت در اعتیاد به بازی رایانه ای را روشن بسازد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :رابطه ی ویژگی های شخصیت با اعتیاد به بازی های رایانه ای در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان