دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :مقایسه ویژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و عادی در مدارس ابتدایی

نظریه شناختی

همانند دیدگاه روان­کاوی، دیدگاه شناختی[۱] متوجه فرآیند درونی است. البته بیش از آن چه بر امیال، نیاز، و انگیزش­ها تأکید کند، بر این که افراد چگونه اطلاعات را کسب کرده و تفسیر می­کنند و آن­ها را در حل مشکلات به کار می­گیرند تأکید دارد. اصولاً دیدگاه شناختی بیشتر به افکار کنونی و شیوه­های حل مسأله توجه دارد تا تاریخچه شخصی (دوراند و بارلو[۲]، ۱۹۹۷).

دیدگاه شناختی تأکید ویژه­ای بر شخص به عنوان پردازش­کننده اطلاعات دارد، افراد دائماً در حال جمع­آوری، اندوزش، تغییر و تفسیر و فهم اطلاعات تولید شده درونی و همین­طور محرک­های محیطی هستند. انسان­ها موجوداتی فعال، جوینده، انتخاب­گر، آفریننده و به کارگیرنده اطلاعات و رفتار و هم محصول و هم آغازگر اعمال روانی و تغییرات محیطی به شمار می­آیند. در این دیدگاه «اختلال اعتیاد به اینترنت» برآمده از شناخت­های معیوب و یا پردازش معیوب شناختی است و درمان آن مبتنی بر تصحیح فرآیند شناخت­های معیوب است (دیویس، ۲۰۰۱؛ یانگ، ۱۹۹۸).

زندگی روانی فرد مجموعه­ای از طرح­واره­ها است. طرح­واره­ها از طریق تأثیر بر فرآیندهای شناختی، افراد را قادر می­سازد محرک­ها را به سرعت بشناسد، در واحدهای قابل کنترل دسته­بندی کنند و اطلاعات افتاده را تکمیل نمایند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، حل مسأله یا دست­یابی به هدف، شیوه­ای را انتخاب کنند (دوراند و بارلو، ۱۹۹۷).

[۱] – cognitive

[۲] – Durand & Barlow

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی روان رنجور خویی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۲-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی برون گرایی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۳-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی گشودگی نسبت به تجربه دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

۴-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی سازش پذیری دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقایسه ویژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و عادی در مدارس ابتدایی