مقالات

خواب، برای، این، مدیریت، ?

دانلود پایان نامه

کار را کردند».
?. بدانید که رئیس آدم ساده‌لوحی نیست
این شاید درست باشد و شاید هم نباشد. او بهترین مدیر دنیا نیست، اما احتمالا آن‌قدرها هم احمق نیست! مدیران معمولا متوجه می‌شوند که کارمندی در تلاش است کارمند دیگر را تخریب کند. بنابراین حتی اگر دقت به خرج می‌دهید که نگذارید همکارتان زیرآب شما را بزند، درعین‌حال می‌توانید طوری رفتار کنید که انگار مدیرتان حقیقت را می‌داند. این شیوه لازم است، چون در غیر این‌صورت فقط خودتان سرخورده خواهید شد.
حالا اگر بخواهیم بدبینانه نگاه کنیم، عجیب نیست که هیچ‌یک از این دو همکار تا پایان سال ارتقای شغلی نیابند، اما دوست مذکور می‌تواند روی تقویت روابط خود با مدیر کار کرده، و مطمئن شود که او برای کارش ارزش قائل است و این او را در موضع بسیار قدرتمندتری نسبت به گذشته قرار خواهد داد.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? دلیلی که نمی‌گذارد شما ارتقای شغلی بگیرید
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000تومانخوابیدن برای اغلب ما یک لذت همیشگی است که صبح‌ها به سختی از آن دل می‌کنیم. اینکه خوب، کافی و به‌موقع بخوابیم حتما موضوع مهمی است. مهم است چون خواب ناکافی تأثیرات بدی بر جسم‌ و‌ ذهن می‌گذارد. گاهی وقت‌ها هر راه‌حلی که برای خواب راحت می‌شناسیم به کار می‌بندیم اما دریغ از یک ساعت خواب عمیق و لذت‌بخش که در تمام طول شب به سراغ‌مان بیاید. در این مطلب می‌خواهیم ? اشتباه رایج را که هرگز نباید قبل از خواب مرتکب شوید، به شما معرفی کنیم تا با اصلاح آنها، شما هم بتوانید خواب راحت داشته باشید.

:
بهترین ساعت بیدار شدن از خواب چه زمانی است؟
? راه درمان بی خوابی؛ بهترین غذاها برای رفع بی خوابی چیست؟
?? خوراکی که خواب شما را مختل می‌کنند
کم خوابی بر شما و شغل‌تان تأثیراتی می‌گذارد و روزتان را خراب می‌کند. براساس نتایج تحقیقات خواب ناکافی روی سلامت ذهن تأثیرات مخربی برجای می‌گذارد و یکی از علت‌های عدم تمرکز و کاهش کارآیی مغز است. خواب ناکافی در درازمدت خطر بروز برخی بیماری‌ها مانند سرطان و آلزایمر را افزایش می‌دهد. اما مهم نیست چند بار از اهمیت خواب کافی گفته شود، زیرا هنوز هم بسیاری از ما آن را جدی نمی‌گیریم.
براساس تحقیقاتی که روی عادات خواب ???? دانشجوی بریتانیایی ?? تا ?? ساله صورت گرفت، مشاهده شد ??? این افراد برای مطالعه، انجام تکالیف و آمادگی برای امتحانات از زمان خواب خود کم می‌کنند. (بد نیست بدانید خواب کافی یکی از نکات اثبات‌شده برای موفقیت در کنکور و امتحانات است!)
این مطالعه نشان داد برخی ترفندهایی که دانشجویان برای خواب راحت‌تر به‌کار می‌بندند، تأثیری ندارد. کم‌خوابی برای درس‌خواندن و امتحانات عادتی است که معمولا پس از تحصیل متوقف می‌شود، ولی بسیاری از افراد به دلایل مختلف در زندگی‌شان به‌اندازه‌ی کافی نمی‌خوابند.

استفانی رومیزوسکی دانشمند خواب و صاحب کلینیک Sleepyhead با بررسی عادات خواب دانشجویان، توصیه‌هایی برای بهبود الگوی خواب آنها ارائه کرده است.
در زیر، تعدادی از اشتباهات رایج آمده است. با این اشتباهات بیشتر آشنا شوید و آنها را اصلاح کنید.
?. فعال کردن حالت شب (night mode) در تلفن‌های همراه و مانیتورها
??? دانشجویان با تاریک شدن هوا، حالت شب تلفن همراه‌شان را فعال می‌کنند فارغ از اینکه آن‌قدرها هم که به‌نظر می‌رسد این کار جلوی بی‌خواب شدن‌شان را نمی‌گیرد. هورمون ملاتونین، هورمونی است که بدن‌مان را برای خواب آماده می‌کند. رومیزوسکی می‌گوید هر نوری (حتی کم) مقدار تولید هورمون ملاتونین را کاهش می‌دهد. وقتی شب‌ها به صفحه‌ی گوشی‌تان نگاه می‌کنید، جلوی ایجاد حالت آرامش قبل خواب را می‌گیرید و باعث می‌شوید خواب‌تان نبرد. این قضیه برای تلویزیون و لپ‌تاپ نیز صادق است و نگاه‌ کردن به آنها قبل از خواب، می‌تواند خواب را با اختلال مواجه کند.
تبلیغات

________________________________________
: ? اشتباهی که باعث می‌شود صبح‌ها خواب بمانید
________________________________________
?. گوش‌دادن به موسیقی

??? دانشجویان می‌گویند برای خوابیدن به موسیقی کلاسیک و آرامش‌بخش گوش می‌دهند. رومیزوسکی می‌گوید اگر موسیقی‌ای که به آن گوش می‌دهید، آرامش‌بخش باشد و ضربان قلب‌تان را بالا نبرد، ایرادی ندارد. اما زمانی‌که برای خواب به موسیقی گوش می‌دهید، حتما باید دستگاه پخش خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا موسیقی پس از مدتی خودبه‌خود قطع شود. زیرا زمانی‌که موسیقی روشن باشد، وارد مرحله‌ی خواب عمیق نمی‌شوید و صبح‌ها بعد از بیدار شدن، احساس نشاط و سرزندگی نخواهید داشت.
________________________________________
: تاثیر موسیقی بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
?. ورزش‌ کردن
امروزه فواید ورزش برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. ??? کسانی‌که در نظرسنجی شرکت کردند، قبل از خوابیدن ورزش می‌کردند. رومیزوسکی می‌گوید ورزش راهی مناسب برای خسته‌کردن فرد و کمک به خوابیدن است. اما زمانی‌که دقیقا قبل از خواب ورزش کنید، بدن‌تان سخت‌تر وارد مرحله‌ی آرامش موردنیاز برای خوابیدن می‌شود. بنابراین بهتر است در طول روز یا حداقل چند ساعت قبل از خوابیدن ورزش کنید.
?. خالی کردن ذهن از افکار مختلف از طریق نوشتن

??? دانشجویان می‌گویند که برای داشتن ذهن آرام، قبل از خوابیدن افکارشان را روی کاغذ می‌آورند.
نوشتن ایده‌ی بدی نیست. ولی حتما باید این کار را حداقل یک ساعت قبل از رفتن به خواب انجام دهید. در غیر این‌ صورت احتمالا هنگام خواب ذهن‌تان درگیر چیزهایی است که نوشته‌اید. رومیزوسکی می‌گوید اگر قصد تهیه‌ی فهرستی برای انجام کارهایتان را دارید، باید کارهایی را بنویسید که دست‌یافتنی هستند.
________________________________________
: رسیدن به آرامش ذهن با ?? حرکت ساده یوگا
________________________________________
?. استفاده از نرم‌افزارهای آرامش و مدیریت خواب
??? دانشجویان گفتند قبل از خواب از نرم‌افزارهای ایجاد آرامش و مدیریت خواب استفاده می‌کنند. رومیزوسکی می‌گوید ممکن است این نرم‌افزارها مفید باشند، ولی نباید فقط شب‌ها از آنها استفاده کنید. اگر می‌خواید از فواید مدیتیشن بهره‌مند شوید، باید آن را به‌طور مداوم در طول روز انجام دهید. این نرم‌افزارها راهی کوتاه برای بهبود خواب‌تان نیستند. بلکه باید به‌طور منظم و در درازمدت از آنها استفاده کنید تا بتوانید تغییرات لازم را در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید.
همچنین نرم‌افزارهای مدیریت خواب ممکن است معایب‌شان بیش از مزایایشان باشد. ممکن است زمانی‌که مشکل خواب دارید، این نرم‌افزارها با افزایش استرس تان، شما را نگران‌تر کنند.
?. آماده‌شدن برای خوابیدن دقیقا قبل از رفتن به رختخواب
آمادگی برای خواب می‌تواند اثری معکوس داشته باشد. رومیزوسکی می‌گوید پوشیدن پیژامه، تعویض بلوز و مسواک‌زدن قبل خواب، می‌تواند حالت آرامش‌تان را برهم بریزد و تأثیری منفی داشته باشد. بنابراین بهتر است این کارها را حداقل یک ساعت قبل از خواب انجام دهید تا بدن‌تان پس از آن زمان داشته باشد تا وارد حالت آرامش شود.
?. تمرکز روی مقدار خواب‌تان؛ به‌جای کیفیت خواب‌تان
کیفیت مهم‌تر از کمیت است. تنها تعداد ساعاتی که می‌خوابید، مهم نیست. رومیزوسکی می‌گوید در حقیقت بهتر است به‌جای اینکه نگران باشید که باید دقیقا در فلان ساعت خواب‌تان ببرد، صبر کنید تا حسابی خسته شوید و سپس به رختخواب بروید. خواب کوتاهِ بی‌وقفه بهتر از درازکشیدن در رختخواب و بیدارماندن است.
________________________________________
: چطور با تنظیم ساعت بیولوژیک بدن خواب راحت‌تری داشته باشیم؟
________________________________________
?. چرت‌زدن در طول روز

??? دانشجویان می‌گویند در زمان تدریس اساتید به‌خواب می‌روند. چرت‌زدن در طول روز ایده‌ی بدی است. چرت‌زدن خستگی‌تان را از بین می‌برد. بنابراین بدن‌تان دوباره کمتر خسته می‌شود و شب‌ سخت‌تر به خواب می‌روید. (برای پیشگیری از این مسئله، در طول روز بهتر است روش‌های غلبه بر خواب آلودگی را به‌کار بگیرید.)
رومیزوسکی می‌گوید برای قرارگرفتن در چرخه‌ی خواب منظم باید هر روز در یک زمان مشخص بیدار شوید؛ حتی اگر هنوز خسته‌اید. اگر خواب‌تان نامنظم است، این کار در ابتدا دشوار است. اما با این کار خودتان را برای خواب روز بعد بهتر آماده می‌کنید. با تکرار این روند وارد چرخه‌ی منظم خواب می‌شوید و دیگر مجبور نخواهید بود، ساعت‌ها بیدار بمانید و به سقف زل بزنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چرا نمی‌توانیم شب‌ها راحت بخوابیم؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماناحساس خواب‌آلودگی و خستگی در ابتدای صبح تقریبا برای همه‌ی ما آشناست. گاهی بااینکه شب‌ها زود به رختخواب می‌رویم و حدود ? ساعت می‌خوابیم، باز که صبح از خواب بیدار می‌شویم، احساس خستگی می‌کنیم؛ انگار به‌ اندازه‌ی کافی نخوابیده‌ایم. این حالت را معمولا به استرس و مشغله‌های روزانه نسبت می‌دهیم که البته بی‌ربط هم نیست، اما بعضی‌اوقات خستگی صبحگاهی از علل متفاوت دیگری همچون به‌هم‌ریختگی ساعت خواب ناشی می‌شود. درادامه با ما همراه باشید تا درمورد ? اشتباهی که باعث می‌شوند صبح‌ها خسته و خواب‌آلوده از خواب بیدار شویم، بیشتر بدانید.

:
? راه درمان بی خوابی؛ بهترین غذاها برای رفع بی خوابی چیست؟
بررسی دلایل بی خوابی؛ ?? دلیلی که می‌تواند خواب را از چشمان‌ ما برباید
وقتی واقعا استرس داریم چگونه بخوابیم؟
?. حمام یا دوش آب گرم درست پیش‌ازخواب
البته که حمام یا دوش آب گرم در آرامش و کمک به خواب راحت مؤثر است، اما نه‌اینکه درست پیش‌ازخواب حمام کنید یا دوش آب گرم بگیرید و بعد بلافاصله به رختخواب بروید. دمای بدن پیش‌ازخواب اُفت می‌کند. این افت دما درواقع به بدن می‌فهماند که وقت خواب است. اما حمام یا دوش آب گرم در ارسال این پیام اختلال ایجاد می‌کند. پس بهتر است که زمان حمام یا دوش آب گرم را به حداقل ??? تا ? ساعت پیش‌ازوقت خواب‌تان موکول کنید.

?. اتاق‌خواب شلخته
مطالعات نشان داده است که شلختگی و انباشتگی وسایل در اتاق‌خواب باعث می‌شود که ذهن‌تان به کارهایی که درطول روز نتوانستید تمام‌شان کنید، مشغول شود. این درحالی است که اگر اتاق‌خواب‌تان مرتب باشد و از ملحفه‌ی تخت‌تان بوی تمیزی به مشام برسد، زودتر خواب‌تان می‌برد. پس برای اینکه خواب شبانه‌ی خوب و راحتی داشته باشید، همیشه اتاق‌خواب‌تان را تمیزومرتب نگه دارید و از به‌هم‌ریختگی بپرهیزید.

________________________________________
: نظم در زندگی و ?? نکته برای پیاده سازی آن
________________________________________
?. مصرف خوراکی‌های شیرین یا نشاسته‌دار پیش‌ازخواب

غذاخوردن پیش‌ازخواب نه‌تنها برای سلامتی بدن مضر است، بلکه روی کیفیت خواب نیز تأثیر نامطلوب می‌گذارد. توصیه شده است که از مصرف خوراکی‌های دارای شاخص گلیسمی بالا پیش‌ازخواب بپرهیزید، چراکه این قبیل مواد‌غذایی موجب افزایش سطح کورتیزول (هورمون استرس) در بدن‌ می‌شوند و این تأثیر تا ? ساعت ادامه خواهد داشت. پس بهتر است که از ? ساعت پیش‌ازوقت خواب‌تان از مصرف غذاهایی مانند پیتزا، کیک یا سیب‌زمینی صرف‌نظر کنید و درعوض، غذاهای سبک‌تر مثل ماست یا گوشت کم‌چربی بخورید.
تبلیغات

________________________________________
: ?? دلیل برای اینکه باید مصرف شکرتان را پایین بیاورید
________________________________________
?. صبحانه‌نخوردن
صبحانه‌خوردن به ساعت بیولوژیکی بدن کمک می‌کند که فاصله‌‌ی زمانی تا استراحت بعدی‌تان را محاسبه کند. ساعت بیولوژیکی که به «ریتم شبانه‌روزی» نیز معروف است، عبارت است از چرخه‌ی متناوب خواب‌وبیداری. اگر فاصله‌ی بین بیدارشدن از خواب تا خوردن صبحانه خیلی طولانی شود، سطح کورتیزول در بدن افزایش می‌یابد.
?. نور اضافه در اتاق‌خواب

مشاهده‌ی نور باعث می‌شود که ترشح هورمون خواب‌آور ملاتونین در بدن سرکوب شود. توقف ترشح ملاتونین با اختلالات خواب همراه خواهد بود. منظور از نور فقط نورهای طبیعی نیست و حتی نورهای مصنوعی مانند نور صفحه‌ی تلویزیون یا گوشی همراه نیز می‌توانند آسیب‌رسان باشند. پس بهترین کار این است که همه‌ی وسایل الکترونیکی داخل اتاق‌تان را کاملا خاموش کنید.
________________________________________
: بهترین ساعت بیدار شدن از خواب چه زمانی است؟
________________________________________
?. دیر بیدارشدن در روزهای تعطیل
کسانی‌که درطول هفته، به‌جز روزهای تعطیل، ? تا ? ساعت و در روزهای تعطیل دوبرابر این مقدار می‌خوابند، ریتم بیولوژیکی بدن‌شان به‌هم می‌ریزد. اختلال در ریتم شبانه‌روزی بدن، علاوه‌بر اختلالات خواب با افزایش خطر ابتلا به چاقی، دیابت نوع? و بیماری‌های قلبی‌عروقی در ارتباط است. بنابراین سعی کنید که ساعت بیدارشدن‌تان بیشتر از یک ساعت تغییر نکند.
?. تنظیم ساعت روی زنگ تکرارشونده

فقط چند دقیقه چرت بیشتر هیچ تأثیری نخواهد داشت. اگر ساعت زنگ بزند و تا تکرار بعدی زنگ ساعت، دوباره بخوابید، ممکن است به مرحله‌ی خواب عمیق فرو بروید و پس از بیدارشدن حتی بیشتر احساس خستگی کنید. توصیه می‌شود ساعت‌تان را دقیقا روی همان زمانی که باید از خواب بیدار شوید، تنظیم کنید و همچنین روی نیروی اراده‌تان بیشتر کار کنید.
?. بی‌برنامه‌گی در ساعت خواب
اگر هرشب در ساعت متفاوتی به رختخواب بروید، ریتم شبانه‌روزی بدن‌تان به‌هم می‌ریزد و باعث خواب‌آلودگی و خستگی صبحگاهی می‌شود. پس عادت کنید که هرشب سر یک ساعت معین بخوابید.
برگرفته از: brightside.me

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانگواهینامه ISO 9001 بر پایه‌ی «? اصل مدیریت کیفیت» بنا نهاده شده است. علاوه بر اینکه این اصول، راهنمایی برای توسعه‌ی رایج‌ترین استانداردهای کیفیت هستند، منابع مفیدی نیز برای مدیران حرفه‌ای به شمار می‌آیند که قصد اجرا و توسعه‌ی برنامه‌ای در زمینه مدیریت کیفیت دارند. برای همین در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ? اصل مدیریت کیفیت آشنا کنیم.

مقدمه‌ای بر ? اصل مدیریت کیفیت
? اصل مدیریت کیفیت، اصولی هستند که سیستم استاندارد مدیریت ISO 9000 بر اساس آنها پایه‌گذاری شده‌ است. مدیران ارشد می‌توانند از ? اصل مدیریت کیفیت به عنوان چارچوبی برای هدایت شرکت به سمت عملکرد بهتر استفاده کنند. این اصول از مجموعِ تجارب و دانش متخصصان بین‌المللی‌ای به دست آمد که در کمیته‌ی فنیِ مدیریت کیفیت و تضمین کیفیتِ ISO، یعنی ISO/TC 176 که استانداردهای ISO 9000 را توسعه و بسط داد، شرکت داشتند.
? اصل مدیریت کیفیت در «ISO 9000:2005، سیستم‌های مدیریت کیفیت، اصول و واژه‌ها» و «ISO 9004:2009، رهبری برای موفقیت پایدارِ سازمان، رویکردی به مدیریت کیفیت» تعریف شده‌اند. این اسناد تعریف استانداردی از اصول هشت‌گانه ارائه می‌دهند. علاوه بر این، مثال‌هایی از فواید به‌کارگیری این استانداردها برای بهبود عملکرد سازمان‌ها را نیز بیان می‌کنند.
? اصل مدیریت کیفیت
اصل ?: تمرکز بر مشتری

سازمان‌ها بسته به نوع مشتری باید نیازهای مشتریان فعلی و آتی خود را بشناسند و ضمن برآورده کردن این نیازها، سعی کنند پا را فراتر گذاشته تا انتظارات و نیازهای مشتریان را پیش‌بینی کنند.

فواید کلیدی:
افزایش سود و سهام بازار، به دلیل پاسخ‌های سریع و انعطاف‌پذیر به فرصت‌های بازار
افزایش استفاده‌ی بهینه از منابع سازمان برای تقویت رضایت مشتریان
بهبود وفاداری مشتریان‌ که به تکرار معامله می‌انجامد.
به‌کارگیری این اصل به موارد زیر منجر می‌شود:
شناخت و درک نیازها و خواسته‌های مشتریان
اطمینان از مرتبط بودن اهداف شرکت با نیازها و خواسته‌های مشتریان
مطلع شدن تمامی سازمان از نیازها و خواسته‌های مشتریان
ارزیابی رضایت مشتریان و اقدام بر اساس نتایج به دست آمده
مدیریت ارتباط با مشتریان به صورت سیستماتیک
تضمین رویکردی متعادل بین جلب رضایت مشتریان و دیگر افراد ذی‌نفع (مانند مالکان، کارمندان، تأمین‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، انجمن‌های محلی و جامعه به صورت کلی)
________________________________________
: تاثیرگذارترین اصول مشتری مداری برای فروش بیشتر
________________________________________
اصل ?: رهبری
رهبران، یکپارچگی اهداف و مسیر سازمان را تعیین می‌کنند. آنها باید محیط درونی شرکت را به شکلی سازمان‌دهی کنند که افراد با تعهد کامل برای رسیدن به اهداف سازمان فعالیت کنند.
فواید کلیدی:
شناخت کارکنان از اهداف سازمان و افزایش انگیزه برای تلاش در راه رسیدن به آنها
ارزیابی فعالیت‌ها و تنظیم و اجرای آنها به صورت

92