دانلود پایان نامه

مهم‌تر این است که اگر در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده باشید، احتمالا با باورها و افکار مثبت بیشتر و موانع ذهنی کمتری در مورد پول و ثروت بزرگ شده‌اید. این دیدگاه مثبت به ثروت باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید به استقلال و آزادی مالی خود دست یابید. اما ثروتمندزادگان بسیاری نیز بوده‌اند که نه‌تنها بر ثروت موروثی خود اضافه نکرده‌اند بلکه تمام آن را نیز بر باد داده‌اند، شاید به این دلیل که بادآوره را معمولا باد راحت‌تر با خود می‌برد. اما فرض من این است که شما نیز مثل خود من، در خانواده‌‌ای ثروتمند به دنیا نیامده‌اید! در غیر این صورت شاید هیچ انگیزه‌ای برای مطالعه‌ی این مقاله نداشتید. اما آیا من و شما که در خانواده‌های فقیر یا متوسط به دنیا آمده‌ایم، محکوم به یک زندگی مالی فقیرانه یا متوسط هستیم؟ شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد چنین نیست. اگر خودتان نیز نگاهی به دوروبَرتان بیندازید افرادی را خواهید یافت که از یک وضعیت فقیرانه و از راه‌های انسانی، مشروع و قانونی، خود را به قله‌های ثروت رسانده‌اند. بنابراین شما هم می‌توانید با الهام گرفتن از آنها این مسیر را طی کنید و به جایگاهی مشابه دست یابید.
«اغلب اشخاص با ارث یا برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌های بخت‌آزمایی میلیونر نمی‌شوند، بلکه با انجام کاری که دوست دارند درآمد خوبی به‌دست می‌آورند و اقدام به پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری می‌کنند.»
– توماس جی استنلی و ویلیام دی دانکو از کتاب همسایه میلیونر
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

________________________________________
: چطور با انجام کاری که دوست داریم، کسب درآمد کنیم؟
________________________________________
?. ثروتمندان تافته‌ی جدابافته نیستند

برخی از ما فکر می‌کنیم که ثروتمندان انسان‌های خاصی هستند و تصور می‌کنیم که آنها با ساختار ژنتیکی یا خصوصیات خاصی به دنیا آمده‌اند. اما حقیقت این است که ثروتمندان هم آدم‌هایی معمولی هستند. ثروتمندان هم مثل همه‌ی افراد، ضعف‌ها و قوت‌های خود را دارند. در میان ثروتمندان هم انواع افراد با خلقیات، رفتار و ویژگی‌های متفاوت را می‌توان دید. کسانی که تلاش کرده‌اند خصوصیات مشترکی را در میان ثروتمندان بیابند شاید باعث شکل گرفتن این تصور شده‌اند که آنها تافته‌ای جدابافته هستند اما چنین نیست. ثروتمندان باهوش‌تر از سایرین نیستند، توانایی‌های عجیب‌وغریب یا خصوصیات اخلاقی متفاوتی هم ندارند. ثروتمندِ درستکار داریم و ثروتمند خلافکار، ثروتمند صادق داریم و ثروتمند دروغگو، ثروتمند خسیس داریم و ثروتمند بخشنده و سایر ویژگی‌هایی که در تمام انسان‌ها می‌تواند وجود داشته باشد. در اصل ثروتمند بودن باعث نمی‌شود که کسی ویژگی روان‌شناختیِ خاصی پیدا کند. ثروتمند شدن باعث نمی‌شود که یک نفر خسیس شود. چنین فردی وقتی فقیر و بی‌پول بود نیز حتما خسیس بوده است اما چون آن زمان پولی برای بخشش نداشته، خساست او به چشم نمی‌آمده اما حالا که ثروتمند شده است، خساست او راحت‌تر به چشم می‌آید. از طرف دیگر چون ثروت به آدم قدرت می‌دهد باعث می‌شود که ویژگی‌های او آشکار شود. مثلا اگر فردی بی‌پول دارای ویژگی سلطه‌گری و بهره‌کشی باشد، کسی به این ویژگی او پی نمی‌برد اما وقتی که ثروتمند شد این ویژگی او آشکار می‌شود. نتیجه اینکه ثروت، کسی را خوب یا بد نمی‌کند بلکه ثروت و قدرت ناشی از آن، فقط ذات آدم‌ها را آشکار می‌کند. بنابراین ثروتمندان هیچ تفاوتی با من و شما ندارند که آنها را مستحق این ثروت و شما را از آن محروم کند. هر کسی که بخواهد ثروتمند شود و حاضر باشد متعهدانه مسیر دستیابی به آن را طی کند، در جمع ثروتمندان قرار خواهد گرفت.
________________________________________
: ?? عادت قدرتمند که شما را میلیونر می‌کند
________________________________________
?. ثروتمند شدن به تحصیلات ربطی ندارد
بعضی از ما فکر می‌کنیم که برای ثروتمند شدن حتما باید تحصیلات بالایی داشته باشیم. اما تحصیلات به‌خودیِ‌خود کسی را ثروتمند نمی‌کند. حتی ممکن است که تحصیلات مانعی هم برای ثروتمند شدن به حساب بیاید چون مهارت و دانشی که برای ثروتمند شدن لازم است، چیزی نیست که لزوما در دانشگاه‌ها تدریس شود. شاید به همین دلیل است که رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» می‌گوید که «شاگردان ممتاز برای شاگردان ضعیف کار می‌کنند و شاگردان متوسط برای دولت کار می‌کنند.» این حقیقت را شخصا تجربه کرده‌ام. من به‌عنوان مهندس صنایع غذایی در کارخانه‌های مختلفی کار کردم که در میان صاحبان آنها که ثروت میلیاردی داشتند بالاترین مدرک تحصیلی، سوم راهنمایی بود. بنابراین نداشتن تحصیلات و مدرک تحصیلی را نمی‌توان توجیهی برای ثروتمند نشدن دانست. بیشتر بیکاران جامعه‌ی ما دارای تحصیلات عالی یعنی فوق لیسانس و دکتری هستند، اما نه‌تنها ثروتمند نیستند بلکه هیچ درآمدی نیز ندارند. البته باید توجه داشت که در این مورد نیز، باز هم خود این تحصیلات دانشگاهی نیست که مانع ثروتمند شدن است بلکه توقع صرف از مدرک دانشگاهی برای ثروتمند شدن است که مانع به حساب می‌آید. تحصیلات می‌تواند ابزاری قوی برای ثروتمند شدن باشد. همه چیز به این برمی‌گردد که چگونه به آن بنگریم و به چه نحوی از آن استفاده کنیم. البته در عصری که اطلاعات در دسترس همگان قرار دارد شاید باید در نگاه کلی در تحصیلات و تعریف آن بازنگری کنیم. ناپلئون هیل، نویسنده‌ی کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید»، تعریف جالبی از انسانِ تحصیل‌کرده دارد که می‌تواند راه‌گشا باشد.
«انسانِ تحصیل‌کرده لزوما کسی نیست که دانش عمومی و تخصصی زیادی داشته باشد. انسان تحصیل‌کرده کسی است که ذهنش را آنچنان وسعت بخشیده است که به کمک آن می‌تواند بدون زیر پا گذاشتن حقوق دیگران، به آنچه می‌خواهد، دست یابد.»
________________________________________
: ? دلیلی که معدل‌پایین‌ها موفق‌ترین آدم‌های دنیا می‌شوند
________________________________________
?. ثروتمند شدن به سن و سال بستگی ندارد

ممکن است که خیلی از ما فکر کنیم که برای ثروتمند شدن هنوز خیلی جوان یا خیلی پیر هستیم. درست است که برخی روش‌های ثروتمند شدن مثل پس‌انداز کردن نیازمند سپری شدن سال‌های طولانی است اما همچنان روش‌های بسیاری برای ثروتمند شدن هست که چه در بیست سالگی و چه در شصت سالگی با استفاده از آنها در طول چند سال می‌توانید به ثروت بالایی دست پیدا کنید. با نگاهی به اطراف خود می‌توانید مثال‌هایی از ثروتمندان جوان، میان‌سال و پیر را ببینید. با اینکه سن و سال تعیین‌کننده نیست، اما هرچه زودتر تصمیم به ثروتمند شدن بگیرید، بهتر است. هرچه زودتر شروع کنید مسیرهای رسیدن به قله‌های ثروت و توانگری را زودتر خواهد پیمود و فرصت بیشتری برای صعود به قله‌های بلندتر و زمان بیشتری برای برخورداری و لذت بردن از ثروت خود خواهید داشت.
________________________________________
: درس‌هایی از موفقیت ایلان ماسک برای کارآفرینان جوان
________________________________________
?. ثروتمند شدن به محل زندگی ربطی ندارد
منظور من این نیست که میزان رونق اقتصادی، فرصت‌ها و امکانات محلی که در آن زندگی می‌کنیم، در ثروتمند شدن بی‌تأثیر است بلکه منظور این است که این شرایط یک مانع غیرقابل عبور نیست. شما در هر محل و شرایطی که باشید در اطراف‌تان هم آدم‌های فقیر می‌بینید و هم آدم‌های ثروتمند. حتی در محروم‌ترین مناطق ایران، پتانسیل‌های بسیاری برای کسب درآمد و ثروتمند شدن وجود دارد. اما اگر بر این باور باشیم که «اینجا منطقه‌ی محرومی است و هیچ فرصت و امکانی برای ثروتمند شدن نیست» قطعا قادر نخواهیم بود فرصت‌های موجود را ببینیم و از آنها استفاده کنیم. در هر جا که زندگی می‌کنید به این فکر کنید که چه چیزی در منطقه‌ی شما به وفور یافت می‌شود و چه چیزی کمیاب است. یکی از ساده‌ترین و بدیهی‌ترین راه‌های کسب درآمد برای شما خرید و فروش همین چیزهاست. اگر به‌دقت نگاه کنید در همان محل زندگی خود فرصت‌های بی‌نظیری برای کسب ثروت خواهید یافت. از طرف دیگر با وجود اینترنت، دسترسی به مشتری در هر نقطه‌ای از کره‌ی زمین به‌طور بالقوه فراهم است. ببینید که از همان محل زندگی خود چه نوع کسب و کار اینترنتی را می‌توانید راه بیندازید. حتی اگر وسط کویر هم باشید، فرصت‌های خوبی برای کسب درآمد دارید مثلا می‌توانید وبلاگی درست کنید و با تبلیغ جاذبه‌های منطقه‌ی خود، با دعوت توریست‌های طبیعت به محل خود کسب درآمد کنید.
«دنیا محل وفور و فراوانی است که در آن تکنولوژی در حکم موتوری بوده است که بیشترین فایده را به بیشترین تعداد مردم ارزانی داشته است.»
– پل زین پیلرز
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

?. ثروتمند شدن نیازی به جان‌کندن ندارد

برخی فکر می‌کنند که ثروتمند شدن نیازمند تحمل سختی‌ها و دشواری‌های بسیاری است، اما حقیقت این است که سختی ثروتمند شدن بیشتر از سختی زندگی فقیرانه یا متوسط نیست. از طرف دیگر طبیعی است که هر چیزی بهایی دارد و برای صعود به قله‌های بالاتر باید انرژی‌، شهامت و تعهد بیشتری داشته باشید.
مارک فیشر و مارک آلن در کتاب «چگونه مانند میلیاردرها فکر کنیم» می‌گویند: «برای اغلب مردم شکست، شیوه‌ای از زندگی شده است. شکست عادتی است که رها شدن از آن دشوار است. فضای اجتماعی ما انتظارات بزرگ به ما داده، اما شرطی شدن اجتماعی روحیه‌ی ما را تضعیف کرده است. چرخه‌ی معیوبی ایجاد شده است. برای اینکه موفق شویم باید بدانیم که موفقیت هرگز دشوارتر از شکست خوردن نیست، بلکه روشی برای برنامه‌ریزی ذهنی است.»
اگر ثروتمند باشید و به آزادی مالی برسید می‌توانید کنترل زمان خود را در اختیار داشته باشید و با سبک دلخواه خود زندگی کنید اما اگر ثروتمند نباشید احتمال زیادی وجود دارد که تمام عمر را محکوم به جان‌کندن باشید. تحمیل اختیاری دشواری‌های مسیر ثروتمند شدن بر خویشتن، بسیار راحت‌تر از تحمل سختی‌هایی است که فقر و ضعف مالی بر ما تحمیل می‌کند.
?. برای ثروتمند شدن لزوما به سرمایه‌ی اولیه نیاز ندارید
نداشتن سرمایه‌ی اولیه، توجیه افراد زیادی برای اقدام نکردن در جهت دستیابی به درآمد بیشتر و ثروتمند شدن است. اولاً همه‌ی کسب‌وکارها برای شروع نیاز به سرمایه‌ی زیادی ندارند و از طرف دیگر اگر برای ثروتمند شدن مصمم باشید، حتما می‌توانید سرمایه‌ی مورد نیازتان را تأمین کنید. همه چیز به میزان اشتیاق و تعهد شما به ثروتمند شدن برمی‌گردد. درصورتی‌که دارای چنین عزمِ جزم و اشتیاق سوزانی برای صعود به قله‌های ثروت و توانگری باشید، حتما راهی برای جور کردن سرمایه‌ی موردنیازتان خواهید یافت. شاید وام بگیرید، سرمایه‌گذار پیدا کنید یا از اطرافیان خود قرض کنید. شاید هم مناسب باشد که کار را در اندازه‌ی بسیار کوچک‌تر که متناسب است، شروع کنید و به مرور آن را توسعه بدهید.
تصمیم قاطع برای ثروتمند شدن
اگر با تمام وجود برای صعود به قله‌ی ثروت مصمم باشید، هیچ مانعی نمی‌تواند شما را متوقف کند. همه چیز به میزان اشتیاق و تعهد شما به ثروتمند شدن برمی‌گردد. اگر چنین اشتیاق و عزمی در خود نمی‌بینید، ممکن است ناشی از یکی از باورهای محدودکننده‌ای باشد که در این مقاله آنها را بررسی کردیم. اگر از وضع مالی خود راضی نیستید شاید ترموستات مالی شما در درجه‌ی پایینی تنظیم شده است و لازم است که با بازنگری باورهای خود آن را برای یک زندگی ثروتمندانه تنظیم کنید. تصور کنید که اگر به ثروت دلخواه خود دست پیدا می‌کردید زندگی شما چه تغییری می‌کرد؟ خودتان، خانه، ماشین، امکانات، تفریحات و روابط‌تان چگونه بود؟ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دستیابی به این زندگیِ رؤیایی این است که از هم‌اکنون تصور کنید که رؤیاهای شما محقق شده است و از همین لحظه با افکار، احساسات و رفتارهای آن موقع، زندگی کنید. شاید این پیشنهاد خنده‌دار و حتی مسخره به نظر برسد اما این حقیقت دارد که حتی تظاهر به موفقیت شما را موفق می‌کند. تنها در صورتی ثروتمند خواهید شد که بتوانید در ذهن‌تان خودتان را آدمی ثروتمند ببینید و یقین داشته باشید که ثروتمند خواهید شد. تظاهر به ثروتمند بودن این باور را در ضمیر ناخودآگاه شما تثبیت و برای غلبه‌ بر موانعِ مسیرِ صعود به قله‌ی ثروت و توانگری شما را یاری می‌کند.
«اگر شما اطمینانی مطلق که ناشی از ایمان قوی است در خود به‌وجود بیاورید، در آن صورت واقعا قادر به انجام هر کاری خواهید بود، ولو اینکه دیگران به غیرممکن بودن آن ایمان داشته باشند.»
– آنتونی رابینز
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

تهیه‌شده برای: chetor.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000توماناغلب دانشجویان یا حتی پدر و مادرها فکر می‌کنند اگر خیلی درس بخوانید و شاگرد اول باشید، بدون ردخور یک شغل عالی پیدا می‌کنید و حسابی پول درمی‌آورید. اما متاسفانه واقعیت طور دیگری‌ است. با اینکه بیشتر موقعیت‌های شغلی به مدرک نیاز دارند، اما معمولا کسی با نمره‌های شما کاری ندارد. وقتی که فارغ‌التحصیل می‌شوید، تنها چیزی که مهم است دانش و توانایی شما برای وارد شدن به بازارِ کار است. در واقع رفتن به دانشگاه برای این است که شخص تحصیل‌کرده‌ای به حساب بیایید، نه اینکه میلیاردر شوید. حتی رفتن به بهترین دانشگاه کشور هم برای این ممکن است باعث پولدار شدن شما شود که با آدم‌های بیشتری آشنا ‌می‌شوید. متاسفانه اکثر دانشجوها هیچ هدفی از چیزی که یاد می‌گیرند ندارند و بعد از چند سال تلاش و زحمت با یک تکه کاغذ، کلی هزینه و وام دانشجویی و بدون هیچ مهارت یا برنامه‌ای برای آینده از دانشگاه بیرون می‌آیند و حتی نمی‌توانند یک شغل معمولیِ متناسب با رشته‌ی تحصیلی‌شان پیدا کنند.

?. آنها زودتر از بقیه می‌فهمند از زندگی چه می‌خواهند

معدل‌پایین‌ها زمان زیادی را در کلاس‌های غیرضروری که ما در آنها برایشان غیبت نمی‌کنیم، نمی‌گذارند.
اگر می‌خواهید کارشناس فنی شوید، قطعا نیازی نیست چندین مقاله با موضوع «چگونه تابستان خود را سپری کردید؟» بنویسید یا غزل‌های حافظ را از بر کنید.
آدم‌های موفق بیشتر تمرکزشان را روی درس‌های عملی می‌گذارند و موضوعاتی را انتخاب می‌کنند که برای شغل آینده‌شان مفید باشد. مخترع و کارآفرین معروف دنیا، استیو جابز دانشگاه را تمام نکرد ولی به یک چهره‌ی موفق در تکنولوژی تبدیل شد، فقط به خاطر اینکه روی کاری که دوست داشت وقت می‌گذاشت. او در سخنرانی معروفش برای دانش‌آموختگان دانشگاه استنفورد گفت: «تنها راه موفقیت این است که به کارتان علاقمند باشید. به جستجو ادامه دهید و ناامید نشوید. وقتی علاقه قلبی‌تان را پیدا کنید، خودتان خواهید دانست که آن را یافته‌اید.»

?. تجربه‌های دستِ‌ اول به دست می‌آورند
بیشتر معدل‌‌پایین‌ها زودتر از همکلاسی‌هایشان شروع به کار می‌کنند. چون باید پول در بیاورند، بیشتر در کلاس‌هایشان غیبت می‌کنند و نمره‌هایشان پایین می‌آید. در عوض تجربه‌هایی به‌دست می‌آورند که بیشترِ شاگرداول‌ها از آنها بی‌نصیب می‌مانند و همه می‌دانند که استخدام شدن بدون تجربه، چقدر سخت است.
?. ارتباط برقرار می‌کنند

وقتی که شاگرداول‌‌ها حسابی به موضوعات غیرضروری چسبیده‌اند، معدل‌پایین‌ها کتاب‌های مفید می‌خوانند و هر روز با کلی آدم جدید آشنا می‌شوند. در زندگی واقعی، شناختن آدم‌های قدرتمند می‌تواند به اندازه‌ی توانایی ارتباط برقرار کردن، برای شغل شما مهم باشد.
تبلیغات

?. می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند

آنها حتی وقتی به‌خاطر مهمانی شب قبل، صبح‌ خواب‌آلود سرکلاس حاضر می‌شوند هم از زندگی لذت می‌برند. وقتی شروع به کار می‌کنند هم همین جور هستند. خیلی صاف و ساده اگر بگوییم، قضیه به این صورت است که آدم‌های شاد از آدم‌های ناشاد موفق‌تر هستند. آنها به این خاطر که بودن در کنارشان لذت‌بخش‌تر است، در کارهای گروهی نقشی فعال دارند و به همه‌ی گروه انرژی می‌دهند. اینها ویژگی‌هایی هستند که هر رئیسی به دنبالش است. آدم‌های منفی‌باف و پراسترس و بداخلاق هرچقدر هم باهوش باشند، بهترین گزینه برای استخدام نیستند.
?. ساده‌ترین راه‌حل‌ها را پیدا می‌کنند

متخصص کامپیوتر معروف، بیل گیتس یکی از موفق‌ترین آدم‌های دنیاست که نمی‌تواند پُز نمره‌های دانشگاهش را بدهد. با وجودِ این، او توانست با ساختن مایکروسافت به موفقیت دست پیدا کند. بیل گیتس هیچ‌وقت به معدل و نمره اهمیت نمی‌دهد و می‌گوید فقط خلاقانه فکر کنید. یکی از معروف‌ترین گفته‌هایش این است که «من همیشه آدم‌های تنبل را برای کارهای سخت انتخاب می‌کنم. چون آنها یک راه ساده برای انجام کارهای دشوار پیدا می‌کنند.»
________________________________________
: چگونه پولدار شویم؛ ?? راه پولدار شدن که باید بدانید
________________________________________
?. دنبال آرزوهایشان می‌روند

خیلی از آدم‌های موفق عاشق کارشان هستند. وقتی وارد دانشگاه می‌شوید هنوز خیلی جوان هستید و ممکن است ندانید دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارید.
به همین خاطر باید بدانید که مجبور نیستید انتخاب ?? سالگیتان، یا بدتر انتخاب پدر و مادرتان را دنبال کنید. الیزابت هولمز یکی از زنان میلیاردر دنیا، نمونه‌ی خوبی است. او پزشکی را