تهوع، يا، اين، يک، براي

راحت‌گذاشتن مشتري بسيار مهم است، درنتيجه مدام دنبال آنها حرکت نکنيد. اين استراتژي در طولاني‌مدت نتايج خوبي به‌همراه مي‌آورد.
??. از مشتري سؤال کنيد
سوال‌کردن از مشتري اثر بسيار بيشتري دارد تا اينکه اصرار کنيد مشتري محصولي را انتخاب کند. حتي اگر تعداد بسيار زيادي از يک محصول داريد، نبايد مدام از مزاياي بي‌پايان آن صحبت کنيد. هنگامي که از آنها مي‌پرسيد چه چيزي مي‌خواهند يا به چه چيزي نياز دارند، بايد به مشتري‌ها نشان بدهيد که به خواسته‌شان اهميت مي‌دهيد. فشار به مشتري را در کمترين حد ممکن نگه داريد و نشان دهيد که واقعا مي‌خواهيد به آنها کمک کنيد که گزينه‌ي مناسب را انتخاب کنند.
??. هرگز نپرسيد: «مي‌توانم کمکي بکنم؟»
تاکنون چند بار شده است که وارد فروشگاهي بشويد و از شما بپرسند که آيا به کمک احتياج داريد يا خير و شما هم پاسخ بدهيد: «نه، ممنون. فقط مي‌خواهم نگاه کنم»؟ احتمالا از بس اين اتفاق براي‌تان افتاده است،‌حتي نمي‌توانيد تعداد دفعات تکرارش را به‌خاطر بياوريد. روش بهتر اين است که اجازه بدهيد مشتري‌ها وارد شوند و محصولات را ببينند. پس از اينکه چند دقيقه در مغازه پرسه زدند، باتوجه‌به جايي که در آن مشغول گشتن هستند، اين سؤال را از آنها بپرسيد.
??. در کنار محصول اصلي، محصولات ديگر هم بفروشيد، اما درک درستي از اين کار داشته باشيد

فروش محصولات فرعي در کنار محصول اصلي، روشي قديمي و مناسب براي افزايش فروش است. اگر اين کار را پاي صندوق انجام دهيد، احتمالا باعث رنجش افراد مي‌شويد؛ مشتري در پاي صندوق تصميم خود را گرفته است و مي‌خواهد به زندگي عادي خودش بازگردد. فشارآوردن به او براي اينکه خريد بيشتري بکند، ممکن است تمام تجربه‌ي خريد او را خراب کند. به‌جاي اين کار، هنگامي که هنوز مشغول خريد هستند، محصولات فرعي را به آنها پيشنهاد بدهيد.
استفاده از تکنيک‌ها و استراتژي‌هاي فروش مناسب تفاوتي چشمگير در موفقيت شما ايجاد مي‌کند. با استفاده از فروشنده‌هاي آگاه، خوش‌‌مشرب و واقعا علاقه‌مند، مي‌توانيد کارايي اين استراتژي‌ها را بيشتر کنيد. در اينجا هدف نهايي اين است که مشتري‌ها براي خريد بارهاوبارها پيش شما بازگردند. هنگامي که مشتري‌ها با ذهنيتي مثبت درباره‌ي فروشنده‌ها مکان را ترک کنند، تمايل خواهند داشت که باز هم به فروشگاه شما مراجعه کنند. تکرار خريد براي رشد کسب‌وکار شما ضروري است، درنتيجه تمام تلاش‌تان را بکنيد تا بتوانيد توصيه‌هاي بالا را به‌اجرا دربياوريد. تکنيک‌هاي فروش دوستانه و غيرتهاجمي، افراد را به‌سمت خريد چيزي هدايت مي‌کند که نياز دارند. با استفاده از اين تکنيک‌ها مي‌توان مشتري‌ها را خوشحال کرد.
برگرفته از: mechtron cashierlive
تبليغات
موفقيت در مغازه‌داري نيازمند مديريت درست هزينه‌ها به کمک يک نرم افزار حسابداري فروشگاهي است.


همه‌ي ما حداقل يک‌بار دچار حالت تهوع شده‌ايم. حالت تهوع، همان حس آزاردهنده‌اي است که در معده‌تان داريد و احساس مي‌کنيد که مي‌خواهيد بالا بياوريد. حالت تهوع ممکن است توسط يک ويروس، مشکل يا بيماري‌هاي گوارشي، بارداري يا حتي يک بوي ناخوشايند ايجاد شود. بعضي وقت‌ها نيز ممکن است علاوه بر داشتن حالت تهوع، استفراغ کنيد. علت حالت تهوع در بسياري از اوقات کاملا مشخص نيست اما دليل آن هرچه باشد، آن‌قدر زجرآور است که حاضريد براي خلاص شدن از شرّش هر کاري انجام بدهيد. در ادامه، به برخي از علل حالت تهوع اشاره مي‌کنيم و سپس چند درمان خانگي حالت تهوع را به شما پيشنهاد مي‌دهيم.

:
درمان اسهال با چند روش موثر خانگي
چرا نمي‌توانيم شب‌ها راحت بخوابيم؟
خواص کفير؛ ?? خاصيتي که اين خوراکي براي سيستم ايمني و گوارش دارد
چه چيزي باعث ايجاد حالت تهوع مي‌شود؟
موارد بسياري مي‌توانند باعث ايجاد حالت تهوع شوند. برخي از مردم نسبت به حرکت يا نسبت به برخي غذاهاي خاص، داروها يا اثرات برخي شرايط پزشکي به‌شدت حساس هستند. همه‌ي اينها مي‌توانند باعث تهوع شوند. در اينجا برخي از علل رايج حالت تهوع را توضيح مي‌دهيم.
?. سوزش سردل يا رفلاکس معده

سوزش سردل يا بيماري رفلاکس معده به مري باعث مي‌شود هنگام غذا خوردن، محتويات معده به مري برگردد. اين رفلاکس، حس سوزشي ايجاد مي‌کند که موجب تهوع مي‌شود.

?. عفونت يا ويروس
باکتري‌ها يا ويروس‌ها مي‌توانند بر معده تأثير بگذارند و حالت تهوع ايجاد کنند. باکتري‌هاي ناشي از مواد غذايي ممکن است باعث مسموميت غذايي شوند. عفونت‌هاي ويروسي نيز مي‌توانند موجب تهوع شوند.
?. داروها

برخي از داروها مثلا داروها و درمان‌هاي مربوط به سرطان مانند شيمي‌درماني، ممکن است معده را اذيت کنند يا در ايجاد تهوع نقش داشته باشند. حتما قبل از مصرف هر داروي جديد، اطلاعات روي جعبه‌ي آن را به‌دقت مطالعه کنيد. خواندن اين اطلاعات و صحبت کردن با پزشک‌تان درمورد درمان‌هايي که روي شما انجام مي‌شود، مي‌تواند کمک کند تهوع ناشي از مصرف دارو را به حداقل برسانيد.
تبليغات

________________________________________
: کدام غذاها را مي‌توانيد با معده خالي بخوريد و کدام غذاها را نه!
________________________________________
?. ماشين‌گرفتگي و دريازدگي

ماشين‌گرفتگي و دريازدگي به‌خاطر تکان‌هاي شديد وسيله‌ي نقليه اتفاق مي‌افتند. در حين ماشين‌‌گرفتگي و دريازدگي، پيام‌هايي که به مغز منتقل مي‌شوند، با حواس پنج‌گانه هماهنگ نيستند و درنتيجه فرد دچار حالت تهوع، سرگيجه يا استفراغ مي‌شود.
?. رژيم غذايي
پُرخوري يا خوردن برخي غذاها مانند غذاهاي تُند يا پُرچرب ممکن است معده را اذيت کند و باعث تهوع شود. خوردن مواد غذايي‌اي که به آنها آلرژي داريد نيز ممکن است حالت تهوع ايجاد کند.
?. درد
درد شديد مي‌تواند در ايجاد حالت تهوع نقش داشته باشد. اين مسئله درمورد بيماري‌هاي دردناکي مانند پانکراتيت (التهاب لوزالمعده)، سنگ کيسه صفرا يا سنگ کليه صدق مي‌کند.
?. زخم معده
زخم معده يا التهاب در معده و پوشش مخاطي روده‌ي کوچک، مي‌تواند موجب تهوع شود. هنگامي که غذا مي‌خوريد، اين زخم يک حس سوزش و تهوع ناگهاني ايجاد مي‌کند.
________________________________________
: درمان زخم معده با مصرف بيشتر اين خوراکي‌ها
________________________________________

تهوع نشانه‌ي چندين مشکل پزشکي ديگر نيز هست، از جمله:
سرگيجه‌ي ناشي از حرکت دادن سريع سر (BPPV)؛
عفونت گوش؛
حمله قلبي؛
انسداد روده؛
نارسايي کبد يا سرطان کبد؛
مننژيت؛
سردردهاي ميگرني.
?? راه براي درمان حالت تهوع
در فهرست زير، ابتدا درمان‌هاي اصلي و سريع تسکين حالت تهوع را بررسي مي‌کنيم سپس به سراغ درمان‌هايي مي‌رويم که ديرتر اثر مي‌کنند. بسياري از مواردي که تحت عنوان «درمان تهوع» وجود دارند، لزوما حالت تهوع را درمان نمي‌کنند اما مي‌توانند به شما کمک کنند احساس راحتيِ بيشتري کنيد.
?. صاف بنشينيد و به شکم‌تان فشار نياوريد
مادرتان حق دارد که مي‌گويد هرگز پس از غذا خوردن دراز نکشيد. هنگامي‌ که دراز مي‌کشيد، شيره‌هاي معده ممکن است به‌سمت بالا حرکت کنند و حالت تهوع را تشديد کنند، به‌خصوص اگر به بيماري رفلاکس معده مبتلا باشيد.

فشار آوردن به شکم‌تان و خم شدن روي آن نيز ممکن است حالت تهوع را بدتر کند، چون اين ناحيه را فشرده مي‌کند و باعث مي‌شود احساس ناراحتي کنيد. هنگامي که تهوع داريد، لم بدهيد و چند بالش پشت‌تان بگذاريد تا بالاتنه‌تان بالا بيايد و تا حد ممکن، کمتر به طرفين بچرخيد.
?. پنجره را باز کنيد يا جلوي پنکه بنشينيد
حتما تابه‌حال ديده‌ايد افرادي که دچار ماشين‌گرفتگي مي‌شوند، سرشان را از پنجره بيرون مي‌آورند. هواي تازه، علائم حالت تهوع را در بسياري از افراد کاهش مي‌دهد. علت اين مسئله هنوز کاملا مشخص نيست. ممکن است دليلش اين باشد که شخص با اين کار ديگر، بوهاي تهوع‌آور درون ماشين را استشمام نمي‌کند يا با نگاه کردن به بيرون، روي چيز ديگري به‌جز تهوع تمرکز مي‌کند.
با بروز اولين نشانه‌ي حالت تهوع سعي کنيد جلوي پنکه يا پنجره بنشينيد، به‌خصوص اگر بيش‌ازحد گرم‌تان است.
________________________________________
: درمان معده‌ درد به روش خانگي؛ آشنايي با ?? درمان جادويي
________________________________________
?. از کمپرس سرد استفاده کنيد
قرار دادن يک کمپرس سرد و آرام‌بخش در پشت گردن ممکن است به تسکين حالت تهوع کمک کند. هنگامي که حالت تهوع پيدا مي‌کنيد، درجه‌حرارت بدن‌تان ممکن است افزايش يابد. قرار دادن يک کمپرس سرد پشت گردن‌تان به‌مدت چند دقيقه مي‌تواند تسکين‌دهنده باشد. هم‌چنين به کاهش درجه‌حرارت بدن کمک مي‌کند. (بالا بودن دماي بدن ممکن است باعث ايجاد حالت تهوع شود.)
?. از «طبِ فشاري» استفاده کنيد

طب فشاري، يک درمان پزشکي جايگزين است که در آن براي کاهش علائم، بايد روي نقاط خاصي از بدن فشار وارد شود. نقطه‌ي فشار براي تسکين حالت تهوع، در قسمت داخلي مچ دست و حدود ? انگشت پايين‌تر از مچ، بين دو تاندون بزرگ است. براي کاهش حالت تهوع، اين نقطه را به‌مدت چند دقيقه به‌صورت دايره‌وار فشار بدهيد.
?. مراقبه کنيد يا نفس‌هاي عميق بکشيد
ممکن است مديتيشن (تمريني براي تمرکز کردن و رسيدن به آرامش ذهن) به کاهش حالت تهوع کمک کند. اين يک نوع روش آرام‌سازي است که ممکن است براي تهوع ناشي از اضطراب و استرس، بسيار مفيد باشد.
تمرين‌هاي تنفس عميق، جزو تکنيک‌هاي مراقبه هستند اما شما مي‌توانيد براي فرونشاندن تهوع ناشي از استرس، آنها را به‌تنهايي امتحان کنيد. هوا را به‌آرامي از طريق بيني تنفس کنيد و به‌آهستگي آن را بيرون بدميد. اين کار را چندين بار تکرار کنيد تا حالت تهوع‌تان فروکش کند.
________________________________________
: آموزش مديتيشن براي تازه‌کارها با ?? نکته عملي
________________________________________
?. حواس‌تان را پرت کنيد

گاهي اوقات مي‌توانيد تهوع را با استفاده از قدرت ذهن‌تان درمان کنيد. هرچه بيشتر به تهوع‌تان توجه کنيد، احتمالا حالت تهوع‌تان بيشتر مي‌شود. دفعه‌ي بعدي که دچار حالت تهوع شُديد، با خواندن کتاب يا تماشاي تلويزيون حواس‌تان را پرت کنيد. اگر حرکت کردن حال شما را بدتر نمي‌کند، کارهاي سبک خانه را انجام بدهيد يا با بچه‌هايتان بازي کنيد، خلاصه خودتان را مشغول کنيد تا درمورد حالت تهوع‌تان فکر نکنيد.
اگر سر کار هستيد، چند نفس عميق بکشيد و سعي کنيد با رسيدگي به کارهاي عقب‌افتاده، سرتان را گرم کنيد. اما اگر حالت تهوع‌تان همچنان ادامه داشت و حتي شديدتر شد، دست از کار بکشيد و به پزشک مراجعه کنيد، چون ممکن است يک بيماري بسيار واگيردار و خطرناک مانند التهاب معده و روده داشته باشيد.
?. بدن‌تان را هيدراته نگه داريد
اگر تهوع باعث شود که نتوانيد غذا بخوريد يا مايعات بنوشيد، ممکن است به کم‌آبي بدن دچار شويد. تهوع از علائم کم‌آبي بدن نيز هست اما نوشيدن آب و ديگر مايعات به مقدار خيلي زياد ممکن است با پُر کردن شکم، حالت تهوع را بدتر کند.
وقتي حالت تهوع داريد، سعي کنيد به‌تدريج و جرعه‌جرعه مايعات بنوشيد. اگر آب معده‌تان را به‌هم مي‌ريزد و تهوع‌تان را بيشتر مي‌کند، از چاي بدون کافئين يا آب همراه با بُرش‌هايي از ميوه‌ي تازه استفاده کنيد.
________________________________________
: ?? خاصيت باورنکردني نوشيدن آب داغ
________________________________________
?. چاي بابونه بنوشيد

چاي بابونه، يک درمان سنتي محبوب براي حالت تهوع است. اين چاي داراي اثر آرام‌بخشي است که ممکن است به شما کمک کند هنگامي که تهوع داريد، بخوابيد و کمي استراحت کنيد. چاي بابونه يکي از خوراکي‌هاي کاهش‌دهنده‌ي اضطراب هم است.
چاي‌هاي کيسه‌اي بابونه در اکثر فروشگاه‌هاي مواد غذايي و داروهاي گياهي يافت مي‌شوند. شما مي‌توانيد با ريختن يک فنجان آب جوش روي يک قاشق غذاخوري گل بابونه‌ي تازه يا خشک‌شده، براي خودتان چاي بابونه درست کنيد. بگذاريد حداقل ? دقيقه خيس بخورد و سپس آن را صاف کنيد و بنوشيد.
?. ليموترش مصرف کنيد
ليمو ترش حاوي اسيد سيتريک است. اسيد سيتريک، يک ترکيب طبيعي است که به هضم غذا کمک مي‌کند و معده را تسکين مي‌دهد. مقداري آب ليمو را به ليواني آب اضافه کنيد و در طول روز جرعه‌جرعه بنوشيد.
اگر تهوع شما ناشي از يبوست باشد، نوشيدن آب گرم با آب ليمو ممکن است باعث تحريک روده‌‌ها شود و يبوست را برطرف کند. بااين‌حال در مصرف آن زياده‌روي نکنيد، چون نوشيدن مقدار زيادي آب ليمو در يک مدت کوتاه ممکن است تهوع را بدتر کند.
رايحه‌ي ليمو نيز مي‌تواند تهوع را کاهش بدهد. براساس پژوهشي در سال ???? مشخص شد که استنشاق عطر ليمو ممکن است به کاهش تهوع و استفراغ در زنان باردار کمک کند. اگر اسانس يا عطر ليمو نداريد، کافي است يک ليموي تازه را ببُريد و آن را بو کنيد.
________________________________________
: ? فايده‌ نوشيدن آبليمو و عسل قبل از صبحانه
________________________________________
??. از زنجبيل غافل نشويد

زنجبيل احتمالا محبوب‌ترين درمان خانگي تهوع است. براساس يک بررسي در سال ????، زنجبيل خواص ضدتهوع دارد، البته براي اثبات تأثيرات زنجبيل بر حالت تهوع به تحقيقات بيشتري نياز است. براي کمک به تسکين حالت تهوع، يک قطعه‌ي کوچک زنجبيل تازه يا زنجبيل شکري (آبنباتي) بخوريد. همچنين مي‌توانيد چاي زنجبيل بنوشيد. اين چاي در اکثر فروشگاه‌هاي مواد غذايي و داروهاي گياهي يافت مي‌شود.
با ريختن يک فنجان آب جوش روي يک قطعه‌ي کوچک از ريشه‌ي زنجبيل تازه و پوست‌کنده براي خودتان چاي زنجبيل درست کنيد. بگذاريد حداقل به‌مدت ? دقيقه خيس بخورد، سپس آن را صاف کنيد و بنوشيد.
________________________________________
: زنجبيل و لاغري؛ نحوه مصرف زنجبيل براي چربي سوزي چگونه است؟
________________________________________
??. نعناع فلفلي را امتحان کنيد
براساس پژوهشي در سال ???? مشخص شد که روغن نعناع فلفلي، يک راه مطمئن و مؤثر براي مبارزه با تهوع ناشي از شيمي‌درماني است. براي بهره‌مندي از اين مزيت، مي‌توانيد چاي نعناع فلفلي بنوشيد يا از کپسول‌هاي نعناع استفاده کنيد.
چاي نعناع فلفلي در اکثر فروشگاه‌هاي مواد غذايي و داروهاي گياهي يافت مي‌شود. همچنين مي‌توانيد با ريختن يک فنجان آب جوش روي يک قاشق چاي‌خوريِ سرپُر برگ نعناع فلفلي تازه، براي خودتان چاي درست کنيد. بگذاريد حداقل به‌مدت ? دقيقه خيس بخورد، سپس آن را صاف کنيد و بنوشيد.
با توجه به مطالعه‌ي ديگري در سال ????، بوييدن اسانس نعناع فلفلي يا برگ‌هاي تازه‌ي آن نيز ممکن است تهوع پس از بيهوشي را کاهش بدهد.
??. از مصرف نوشيدني‌هاي گازدار اجتناب کنيد

يک باور قديمي غلط وجود دارد که مي‌گويد مصرف نوشابه و نوشيدني‌هاي گازدار به کاهش مشکلات معده کمک مي‌کند اما اغلب، دقيقا برعکس آن درست است.
نوشيدني‌هاي گازدار ممکن است باعث نفخ شکم شوند و رفلاکس معده را تشديد کنند، همه‌‌ي اينها مي‌تواند باعث ايجاد حالت تهوع شود. به‌علاوه اکثر نوشيدني‌هاي گازدار سرشار از شکر هستند و ممکن است حال شما را بدتر کنند. اگر مي‌خواهيد نوشيدني گازدار مصرف کنيد، بهتر است قبل از نوشيدن آن اجازه بدهيد گازش خارج شود يا آن را با آب رقيق کنيد.
________________________________________
: طرز تهيه‌ يک نوشيدني‌ مفيد براي سم ‌زدايي بدن
________________________________________
??. يک وعده‌ي غذايي سبک بخوريد
پيروي از يک رژيم غذايي سبک ممکن است مانع بدتر شدن تهوع شود يا از استفراغ جلوگيري کند. رايج‌ترين رژيم غذايي توصيه‌شده براي کاهش حالت تهوع، «رژيم BRAT» ناميده مي‌شود که شامل موز، برنج، پوره‌ي سيب‌زميني و نان تُست است.
مي‌توانيد مقدار کمي از مواد غذايي زير را نيز مصرف کنيد:
کراکر نمکي؛
نودل يا ماکاروني ساده؛
سيب‌زميني له‌شده يا پخته‌شده‌ي ساده؛
نيمروي تهيه‌شده با تخم‌مرغ، کره، فلفل، نمک و شير؛
تخم‌مرغ آب‌پز.
تا زمان برطرف شدن حالت تهوع‌تان از غذاهاي سرخ‌شده، محصولات لبني مانند پنير و شير، گوشت و مواد غذايي سرشار از فيبر اجتناب کنيد.
________________________________________
: درمان نفخ شکم با ?? نکته‌اي که لازم است رعايت کنيد
________________________________________
??. از داروهاي بدون نسخه (OTC) استفاده کنيد

به داروهايي که باعث تسکين حالت تهوع مي‌شوند، داروهاي ضدتهوع مي‌گويند. هنگامي که حالت تهوع شديد است، ممکن است فرد به يک داروي بدون نسخه نياز داشته باشد تا معده‌‌اش را آرام کند.
برخي از اين داروهاي ضدتهوع بدون نسخه عبارتند از:
اِمِترول؛
درامامين؛
پپتو بيسمول؛
گراوُل.
اگر باردار هستيد، بدون مشورت با پزشک‌تان از هيچ داروي بدون نسخه‌اي استفاده نکنيد.
??. مکمل‌هاي ويتامين B6 مصرف کنيد
سازمان غذا و داروي ايالات متحده در سال ????، ديکلجيس (Diclegis) را به‌عنوان درماني براي تهوع ناشي از بارداري تأييد کرد. اين قرص، ترکيبي از ويتامين B6 (پيريدوکسين) و آنتي‌هيستامين دوکسيلامين است.
نتايج حاصل از درمان تهوع با ويتامين B6 (به‌تنهايي) قطعي نيستند. دُز معمول بين ?? تا ??? ميلي‌گرم در روز است که بايد در يک تا سه دُز به‌مدت سه هفته مصرف شود. بااين‌حال مصرف مکمل هاي غذايي ويتامين B6 بيش‌ازحد ممکن است حالت تهوع را بدتر کند. همچنين مي‌تواند باعث عوارض جانبي جدي شود، ازجمله:
ريتم غيرطبيعي قلب؛
خواب رفتن دست و پا؛
ضعف ماهيچه‌ها.
به همين علت،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا