داشته باشید تا تمام شواهدی را که نشان می‌دهد، کارتان با مشکل روبه‌روست، یادداشت کنید.
تبلیغات

سپس فهرستی بسازید و تمام شواهدی را که نشان می‌دهد در کارتان موفق و پیروز خواهید شد، یادداشت کنید. حال دو گروه فهرستی را که ایجاد کرده‌اید باهم مقایسه کنید. این کار باعث می‌شود تا معقول‌تر و به دور از احساس اوضاع را قضاوت و بررسی کنید. به خودتان گوشزد کنید که مغزتان همیشه درست نمی‌گوید و نجواهای درونی در سرتان ??? درصد درست و منطقی حرف نمی‌زنند. این کار باعث تقویت اعتمادبه‌نفس شما می‌شود.
?. افکار منفی و اغراق‌آمیز را با عبارات مثبت جایگزین کنید
وقتی متوجه شده‌اید که افکار منفی‌ شما کاملا درست نیستند، سعی کنید آنها را با عباراتی واقع‌بینانه جایگزین کنید. برای مثال هیچ‌گاه نگویید:‌ «من هیچ‌وقت ارتقای شغلی پیدا نمی‌کنم» درعوض، این جمله را که هم مثبت است و هم واقع‌بینانه، جایگزین آن کنید: «اگر سخت کار کنم و روی توانایی‌های خود سرمایه‌گذاری کنم، ممکن است روزی ارتقای شغلی هم داشته باشم.»
یادتان باشد که لازم نیست از جملات مثبت غیرواقعی استفاده کنید. تزریق «اعتمادبه‌نفس کاذب و الکی» نیز گاهی همان کارکرد مضرِ «شک و دودلی» نسبت به مهارت‌ها را دارد. اما چشم‌اندازی واقع‌بینانه و متعادل کلید تقویت بیشتر روح و روان است.
?. به نتایج افکار منفی‌تان در صورت تحقق، فکر کنید

همیشه این احتمال وجود دارد که با افکار خود از یک اشتباه ساده، فاجعه درست کنید. پس باید خیلی خیلی مواظب باشید. واقعیت این است که همیشه سناریوهایی که از اتفاقات ناخوشایند آینده در ذهن می‌نویسیم، به‌وقوع نمی‌پیوندند. سعی کنید میزان ناخوشایندی سناریویی را که در ذهن ساخته‌اید، بررسی کنید. فرض کنید اگر در شغلی پذیرش نشوید، علی‌رغم اینکه این موضوع ناراحت‌کننده است، دنیا به آخر نمی‌رسد. اگر بتوانید اوضاع سخت و شرایط دشوار را مدیریت کنید، اعتمادبه‌نفس‌تان هم افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از نگرانی‌ها و ترس‌هایتان غیب خواهند شد.
?. نصیحت‌هایتان به دیگران را به‌ خاطر بیاورید
همدردی با دیگران خیلی ساده‌تر از همدردی با خود است. برای مثال وقتی اشتباهی از شما سر می‌زند، به‌راحتی خود را با عناوینی همچون احمق و … خطاب می‌کنید. حال در نظر بگیرید که همان خطا از دوست‌تان یا یکی از عزیزان‌تان سرزده است، به‌طور قطع چنین چیزی به او نخواهید گفت. وقتی اوضاع سختی را از سر می‌گذرانید یا در موفقیت خود تردید دارید، از خود بپرسید که اگر کس دیگری از عزیزان‌تان دچار این مشکلات می‌شد، چه به او می‌گفتید؟ سپس از همان جملات امیدبخش به خودتان بگویید.
?. با پذیرش ایرادات و کاستی‌هایتان در مسیر بهبود گام بردارید

همیشه فاصله‌ای بزرگ میان این ? جمله هست: «من برای موفقیت کفایت لازم ندارم» و «همچنان جای رشد و پیشرفت وجود دارد». نواقص و اشتباهات خود را بپذیرید و برای تغییر آنها در آینده متعهد بشوید. شاید کمی غیرمعمول به نظر برسد، اما می‌توان این دو موضوع را باهم پیش برد: ممکن است شما بپذیرید که درباره‌ی سخنرانی پیش‌رویتان در محل کار، کمی مضطرب هستید، اما کماکان به پیشرفت و توسعه‌ی مهارت‌هایتان در این زمینه نیز فکر می‌کنید. خود را بپذیرید با همه نواقص و ایرادهایی که دارید. اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود. ضمن پذیرش خود، تلاش کنید تا به نسخه‌ی بهتری از خود بدل بشوید.
در آخر: متفاوت اندیشیدن را یاد بگیرید
مغزتان این قابلیت را دارد که به بهترین دارایی شما بدل بشود یا اینکه دشمنی خونی و درجه یک باشد که تمام موفقیت‌هایتان را از بین می‌برد. باید مغزتان را درست آموزش بدهید. تمرینات روانی و روحی به شما کمک می‌کنند تا نقد مخرب از خود را کنار بگذارید. با تمریناتی که در بالا مطرح شد، نجواهای درونی سمی و مخرب را به گفت‌وگویی سازنده تبدیل کنید. این گفت‌وگوی سازنده، موتور محرک شما برای رسیدن به اهداف‌تان خواهد بود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چگونه مثبت‌اندیشی را جایگزین بدبینی کنیم؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000تومانبا سردشدن هوا، گلودرد، سرفه و آبریزش بینی مشکلاتی هستند که گریبان اکثر ما را خواهند گرفت. با «چطور» همراه باشید تا با راه‌های قطع و کاهش آبریزش بینی آشنا شوید.

:
درمان عفونت گوش، علل و علائم ایجاد آن
انواع سردرد؛ چه نوع سردردهایی نگران‌کننده‌اند و برای درمان آنها چه باید کرد؟
علائم مننژیت، روش درمان و پیشگیری از آن
آبریزش بینی برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتد و وضعیتی است که می‌توان به‌راحتی آن را در خانه برطرف کرد. آبریزش بینی دلایل بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل آن، عفونت ویروسی سینوس‌ها و سرماخوردگی است. دلایل دیگری که می‌توانند باعث آبریزش بینی شوند، عبارت‌اند از آلرژی، تب بالا و… .
اگر ترجیح می‌دهید که برای قطع‌کردن آبریزش بینی از راه‌حل‌های طبیعی استفاده کنید، چند روش را برای شما ذکر کرده‌ایم. راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک برای شما مفید است و آبریزش بینی شما را قطع می‌کند.
?. مایعات فراوان بنوشید
اگر گرفتگی بینی هم دارید، مصرف آب و مایعات می‌تواند به بهبود آبریزش بینی شما کمک کند. مصرف مایعات باعث می‌شود که مخاط سینوس‌های شما رقیق شود و تمیزکردن بینی‌تان آسان‌تر شود. در غیر این‌ صورت، مخاط بینی شما ضخیم و چسبنده می‌شود و به بینی شما بیشتر صدمه خواهد زد.

از مصرف نوشیدنی‌هایی که آب بدن شما را کم می‌کنند، مانند نوشیدنی‌های کافئین‌دار یا الکلی اجتناب کنید.
________________________________________
: درمان سرفه با ?? روش موثر خانگی
________________________________________
?. دمنوش‌های داغ

تبلیغات

از سوی دیگر، مصرف نوشیدنی‌های داغ مانند چای، بیشتر از نوشیدنی‌های خنک به شما کمک می‌کنند. نوشیدنی‌های داغ به‌سبب بخار و حرارت، راه‌های تنفسی را باز و گرفتگی آن را برطرف می‌کنند.
برخی از دمنوش‌ های گیاهی حاوی موادی هستند که گرفتگی بینی را از بین می‌برد. به‌دنبال دمنوش‌هایی باشید که حاوی مواد ضدالتهاب و آنتی‌هیستامین هستند. برخی از گیاهان داری این مواد، عبارت‌اند از: بابونه، زنجبیل، نعناع و گزنه.
یک فنجان دمنوش گیاهی داغ (ترجیحا بدون مواد کافئینی) تهیه کنید و پیش از نوشیدن، بخار آن را استشمام کنید. معمولا آبریزش بینی با گلویی دردناک همراه است. نوشیدن دمنوش‌های داغ گیاهی، برای درمان گلودرد هم مفید است.
?. بخور صورت

پژوهش‌ها نشان داده است که تنفس بخار داغ آبریزش بینی را درمان می‌کند. پژوهشی که در سال ???? روی افراد مبتلا به سرماخوردگی انجام شد، نشان داد که استنشاق بخار خیلی مؤثر است. استفاده از بخار، زمان بهبودی بیماری را یک هفته کاهش می‌دهد. علاوه‌بر استشمام بخار داغ یک فنجان دمنوش گیاهی، از بخور هم استفاده کنید. به روش زیر اقدام کنید:
آب تمیز را در قابلمه‌ای تمیز روی اجاق گرم کنید. آن را فقط تا جایی گرم کنید که بخار تولید شود. نگذارید ظرف آب شما بجوشد.
برای ?? تا ?? دقیقه صورت خود را روی بخار نگه دارید. از راه بینی نفس‌های عمیق بکشید. اگر صورت‌تان خیلی داغ شد، لحظه‌ای صورت‌تان را کنار بکشید و سپس دوباره ادامه دهید.
پس از بخور، محتویات بینی خود را خالی کنید تا از شر مخاط راحت شوید.
اگر مایل بودید، چند قطره از اسانس‌های رفع گرفتگی بینی به آب بخور اضافه کنید. به‌ازای هر لیتر آب، ?? قطره اسانس رفع گرفتگی بینی کافی است. روغن‌ها و اسانس‌های اکالیپتوس، نعناع، کاج، رزماری، مریم گلی، نعنای تند، درخت چای (مالهوکا) و آویشن انتخاب‌های خوبی هستند. ترکیبات موجود در این گیاهان مانند منتول و تیمول در بسیاری از داروهای عمومی رفع گرفتگی بینی وجود دارند. اگر این اسانس‌ها را در اختیار ندارید، از گیاهان خشک استفاده کنید. بخور خود را به یک دمنوش گیاهی تبدیل کنید و بخارها را تنفس کنید. نتیجه در هر دو حالت یکسان است.
________________________________________
: بخور صورت و پاکسازی پوست با دو روش موثر خانگی
________________________________________
?. دوش آب داغ
می‌خواهید خیلی سریع از شر آبریزش بینی خلاص شوید؟ از دوش آب گرم استفاده کنید. دوش آب گرم مانند دمنوش داغ یا بخور می‌تواند به بهبود آبریزش بینی کمک کند. صورت و سینوس‌های خود را زیر دوش نگه دارید تا بهترین نتیجه را برای کاهش آبریزش بینی بگیرید.
?. نتی پات

استفاده از نتی پات برای مرطوب‌کردن بینی (شست‌وشوی بینی) راهی معمول برای حل مشکلات سینوسی مانند آبریزش بینی است. نتی پات‌ها قوری‌هایی کوچک هستند. شما محلول آب نمک گرم را درون نتی پات می‌ریزید. سپس از نتی پات برای ریختن محلول داخل یک سوراخ بینی و خروج آن از سوراخ بینی دیگر استفاده می‌کنید. این کار سینوس‌های شما را به‌خوبی می‌شوید.
بسته‌ی نتی پات را از داروخانه تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که با دقت به دستورالعمل آن عمل می‌کنید. استفاده‌ی نادرست از نتی پات می‌تواند آبریزش بینی شما را بدتر کند یا منجر به عفونت سینوس شود. البته چنین اتفاقاتی به‌ندرت رخ می‌دهند.
به‌جای آب شهری از آب مقطر و استریل برای نتی پات خود استفاده کنید. می‌توانید از اسانس‌های رفع گرفتگی بینی که در بالا اشاره شد، استفاده و به محلول نمکی نتی پات خود اضافه کنید. دو یا سه قطره در هر پات کافی است.
?. استفاده از غذاهای تند
غذاهای تند آبریزش بینی شما را بدتر می‌کنند. اما اگر نشانه‌های گرفتگی بینی دارید، غذاهای تند می‌توانند به شما کمک کنند. اگر می‌توانید غذاهای تند را تحمل کنید، بد نیست که این روش را امتحان کنید. اگر به غذاهای تند عادت ندارید، در ابتدا کمی ادویه‌ی تند را امتحان کنید تا ببینید آیا برای شما مفید است یا خیر.
ادویه‌های تند مانند فلفل هندی،‌ هابانرو، ترب کوهی و زنجبیل انتخاب‌های مناسبی هستند. این ادویه‌ها، وقتی خورده می‌شوند، بدن را گرم، مخاط راه‌های تنفسی را رقیق و مشکلات سینوسی را حل می‌کنند.
________________________________________
: سس تند چه تاثیری روی سلامتی شما دارد؟
________________________________________
?. کپسِیسین
کپسِیسین ماده‌ی شیمیایی عامل تندی فلفل است. از کپسِیسین برای درمان دردهای عصبی و پسوریازیس استفاده می‌شود؛ اما اگر آن را به بینی خود بمالید، آبریزش بینی ناشی از گرفتگی بینی بهبود پیدا می‌کند.
چندین پژوهش نشان داده‌اند که کپسِیسین در درمان آبریزش بینی از محصولات تجاری بودزوناید مؤثرتر عمل می‌کند.
نتیجه‌گیری
داروهای خانگی زیادی برای رهایی از آبریزش بینی وجود دارد. هیچ‌یک از این درمان‌های خانگی برای درمان سرماخوردگی، درمان حساسیت فصلی و عفونت‌های ویروسی و سایر علت‌های محتمل آبریزش بینی طراحی نشده‌اند.
این روش‌ها فقط آبریزش بینی شما را تسکین می‌دهد. اگر سرما خورده‌اید، عفونتی ویروسی یا آلرژی دارید، از درمان‌های تخصصی‌تری استفاده کنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: درمان سرفه خشک؛ ? درمان خانگی و سریع که سرفه را متوقف می‌کند
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع علائم، پیشگیری و درمان بیماری‌ها
سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

7000تومانما در طول روز بیشتر اوقات بیداری‌مان را مشغول کار هستیم؛ یا در جلسه‌ایم یا در دفتر خود نشسته‌ایم و به کارها رسیدگی می‌کنیم. ناگزیر در این ساعات طولانی گاهی با همکاری بدقلق یا رئیسی متکبر مواجه خواهیم شد. برقراری رابطه با چنین افرادی مشکل است اما غیرممکن هم نیست. به خصوص که ما برای موفقیت به این روابط کاری نیاز داریم. روابط سازنده، در عین حال که دستاوردهای کاری را افزایش می‌دهند باعث می‌شوند از محیط کاری لذت بیشتری ببرید. در ادامه، هفت راهکار برای برقراری رابطه‌ی بهتر با بالادستی‌ها،‌ زیردستان، همکاران و مشتریان‌تان ارائه کرده‌ایم که به محبوبیت بیشتر شما در محیط کاری منجر می‌شود.

?. به وقتِ دیگران احترام بگذارید
اگر می‌خواهید حسابی منفور شوید، از آن دسته افرادی باشید که بی‌خبر سر و کله‌شان در دفتر این و آن پیدا می‌شود. حضور شما ناخوشایند خواهد بود چون همه می‌دانند که باز هم آمده‌اید تا یک سؤال بی‌ربط بپرسید یا حرف بی‌فایده‌ای بزنید. اگر مدام مزاحم کار دیگران شوید یا یک سؤال ?? ثانیه‌ای را ده دقیقه کش بدهید،‌ مطمئنا در صدر لیست افراد آزاردهنده‌ی دفترتان جای خواهید گرفت!
این احترام را باید در مسائل دیگر هم لحاظ کنید. مثلا،‌ اگر چیدمان دفتر طوری است که همکارانتان می‌توانند صدای شما را بشنوند، با پایین آوردن صدا موقع صحبت کردن و اجتناب از حرف زدن با آنها وقتی می‌بینید مشغول کار هستند به آنها احترام بگذارید. در یک کلام: حرفه‌ای رفتار کنید.
________________________________________
: ?? راه برای اینکه در محل کار به شما احترام بگذارند
________________________________________
?. مراقب ایمیل‌هایتان باشید

ایمیل تأثیر بلندمدتی دارد. اگر یک ایمیل فتنه‌انگیز در مورد یکی از کارکنان برای کس دیگری بفرستید ممکن است قبل از اینکه بفهمید، دست به دست بشود و در نهایت به دست همان کسی برسد که متن را درباره‌اش نوشته‌اید. یک ایمیل بد علاوه بر این که می‌تواند برای همیشه روابط کاری شما را با یک همکار تخریب کند، تهدیدی هم برای وجهه‌ی کاری شماست.
اگر نیاز دارید درباره‌ی همکارتان غر بزنید یا پشت سرش غیبت کنید این کار را دور از محل کار و ترجیحا با دوستی قابل اعتماد یا همسرتان انجام دهید. حتی اگر دل‌تان می‌خواهد دق و دلی‌تان را سر همکاری خالی کنید یادتان باشد که هیچ‌وقت آن را مکتوب نکنید!
?. مثبت باشید
دوستی دارم که همیشه می‌گوید :«آدم‌ها جذب افراد مثبت می‌شوند چون این افراد با رفتارشان باعث می‌شوند دیگران احساس انگیزش و الهام کنند. مدیران هم معمولا به آدم‌های مثبت برای انجام پروژه بیشتر اعتماد می‌کنند چون رفتار آنها نشان از حمایت نسبت به سازمان و کارشان دارد.»
تبلیغات

البته باید مراقب باشید که در مثبت بودن زیاده‌روی نکنید. آدمِ زیادی خوش‌بین می‌تواند آزاردهنده باشد، به خصوص وقتی سایرین تحت فشار تحویل کار در موعد مقرر هستند یا مشکلی دارند. با این حال، اگر بتوانید در هر حالتی رویکرد مثبت خود را حفظ کنید، احتمال بیشتری دارد که بتوانید فشارهای مختلف و زیادی را که هر روز با آنها مواجه خواهید شد مدیریت کنید.
________________________________________
: چرا باید مثبت‌اندیش باشیم؟
________________________________________
?. علایق مشترک را پیدا کنید

چه برای اولین بار با یک مشتری جلسه داشته باشید چه کنار غریبه‌ای سرگرم وقت‌کشی بین جلسات باشید، بهترین چیزی که به شما کمک می‌کند ارتباط برقرار کنید یافتن علاقه‌ی مشترک است. بد نیست کار را با این پرسش که آیا آخرهفته‌ی خوبی داشته‌اند شروع کنید یا به یک برنامه‌ی تلویزیونی مهم مثل یک بازی فوتبال اشاره کنید.
اگر بتوانید از این طریق پیوند مشترکی ایجاد کنید، مرتبه‌ی بعدی که آن فرد را دیدید حرفی برای گفتن به هم خواهید داشت. اگر آن فرد مشتری شما باشد،‌ نه تنها در خاطرش خواهید ماند بلکه احتمال اینکه جلسه‌تان نتیجه‌ی مثبتی داشته باشد هم بیشتر می‌شود.
________________________________________
: ? راه افزایش کاریزما