بيني، براي، اين، آبريزش، کنيد.

داشته باشيد تا تمام شواهدي را که نشان مي‌دهد، کارتان با مشکل روبه‌روست، يادداشت کنيد.
تبليغات

سپس فهرستي بسازيد و تمام شواهدي را که نشان مي‌دهد در کارتان موفق و پيروز خواهيد شد، يادداشت کنيد. حال دو گروه فهرستي را که ايجاد کرده‌ايد باهم مقايسه کنيد. اين کار باعث مي‌شود تا معقول‌تر و به دور از احساس اوضاع را قضاوت و بررسي کنيد. به خودتان گوشزد کنيد که مغزتان هميشه درست نمي‌گويد و نجواهاي دروني در سرتان ??? درصد درست و منطقي حرف نمي‌زنند. اين کار باعث تقويت اعتمادبه‌نفس شما مي‌شود.
?. افکار منفي و اغراق‌آميز را با عبارات مثبت جايگزين کنيد
وقتي متوجه شده‌ايد که افکار منفي‌ شما کاملا درست نيستند، سعي کنيد آنها را با عباراتي واقع‌بينانه جايگزين کنيد. براي مثال هيچ‌گاه نگوييد:‌ «من هيچ‌وقت ارتقاي شغلي پيدا نمي‌کنم» درعوض، اين جمله را که هم مثبت است و هم واقع‌بينانه، جايگزين آن کنيد: «اگر سخت کار کنم و روي توانايي‌هاي خود سرمايه‌گذاري کنم، ممکن است روزي ارتقاي شغلي هم داشته باشم.»
يادتان باشد که لازم نيست از جملات مثبت غيرواقعي استفاده کنيد. تزريق «اعتمادبه‌نفس کاذب و الکي» نيز گاهي همان کارکرد مضرِ «شک و دودلي» نسبت به مهارت‌ها را دارد. اما چشم‌اندازي واقع‌بينانه و متعادل کليد تقويت بيشتر روح و روان است.
?. به نتايج افکار منفي‌تان در صورت تحقق، فکر کنيد

هميشه اين احتمال وجود دارد که با افکار خود از يک اشتباه ساده، فاجعه درست کنيد. پس بايد خيلي خيلي مواظب باشيد. واقعيت اين است که هميشه سناريوهايي که از اتفاقات ناخوشايند آينده در ذهن مي‌نويسيم، به‌وقوع نمي‌پيوندند. سعي کنيد ميزان ناخوشايندي سناريويي را که در ذهن ساخته‌ايد، بررسي کنيد. فرض کنيد اگر در شغلي پذيرش نشويد، علي‌رغم اينکه اين موضوع ناراحت‌کننده است، دنيا به آخر نمي‌رسد. اگر بتوانيد اوضاع سخت و شرايط دشوار را مديريت کنيد، اعتمادبه‌نفس‌تان هم افزايش پيدا مي‌کند و بسياري از نگراني‌ها و ترس‌هايتان غيب خواهند شد.
?. نصيحت‌هايتان به ديگران را به‌ خاطر بياوريد
همدردي با ديگران خيلي ساده‌تر از همدردي با خود است. براي مثال وقتي اشتباهي از شما سر مي‌زند، به‌راحتي خود را با عناويني همچون احمق و … خطاب مي‌کنيد. حال در نظر بگيريد که همان خطا از دوست‌تان يا يکي از عزيزان‌تان سرزده است، به‌طور قطع چنين چيزي به او نخواهيد گفت. وقتي اوضاع سختي را از سر مي‌گذرانيد يا در موفقيت خود ترديد داريد، از خود بپرسيد که اگر کس ديگري از عزيزان‌تان دچار اين مشکلات مي‌شد، چه به او مي‌گفتيد؟ سپس از همان جملات اميدبخش به خودتان بگوييد.
?. با پذيرش ايرادات و کاستي‌هايتان در مسير بهبود گام برداريد

هميشه فاصله‌اي بزرگ ميان اين ? جمله هست: «من براي موفقيت کفايت لازم ندارم» و «همچنان جاي رشد و پيشرفت وجود دارد». نواقص و اشتباهات خود را بپذيريد و براي تغيير آنها در آينده متعهد بشويد. شايد کمي غيرمعمول به نظر برسد، اما مي‌توان اين دو موضوع را باهم پيش برد: ممکن است شما بپذيريد که درباره‌ي سخنراني پيش‌رويتان در محل کار، کمي مضطرب هستيد، اما کماکان به پيشرفت و توسعه‌ي مهارت‌هايتان در اين زمينه نيز فکر مي‌کنيد. خود را بپذيريد با همه نواقص و ايرادهايي که داريد. اما داستان به همين‌جا ختم نمي‌شود. ضمن پذيرش خود، تلاش کنيد تا به نسخه‌ي بهتري از خود بدل بشويد.
در آخر: متفاوت انديشيدن را ياد بگيريد
مغزتان اين قابليت را دارد که به بهترين دارايي شما بدل بشود يا اينکه دشمني خوني و درجه يک باشد که تمام موفقيت‌هايتان را از بين مي‌برد. بايد مغزتان را درست آموزش بدهيد. تمرينات رواني و روحي به شما کمک مي‌کنند تا نقد مخرب از خود را کنار بگذاريد. با تمريناتي که در بالا مطرح شد، نجواهاي دروني سمي و مخرب را به گفت‌وگويي سازنده تبديل کنيد. اين گفت‌وگوي سازنده، موتور محرک شما براي رسيدن به اهداف‌تان خواهد بود.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: چگونه مثبت‌انديشي را جايگزين بدبيني کنيم؟
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مثبت انديشي و شادي
يک غم به تنهايي براي نابودي هزاران شادي کافيست

6000تومانبا سردشدن هوا، گلودرد، سرفه و آبريزش بيني مشکلاتي هستند که گريبان اکثر ما را خواهند گرفت. با «چطور» همراه باشيد تا با راه‌هاي قطع و کاهش آبريزش بيني آشنا شويد.

:
درمان عفونت گوش، علل و علائم ايجاد آن
انواع سردرد؛ چه نوع سردردهايي نگران‌کننده‌اند و براي درمان آنها چه بايد کرد؟
علائم مننژيت، روش درمان و پيشگيري از آن
آبريزش بيني براي همه‌ي ما اتفاق مي‌افتد و وضعيتي است که مي‌توان به‌راحتي آن را در خانه برطرف کرد. آبريزش بيني دلايل بسياري دارد. يکي از مهم‌ترين دلايل آن، عفونت ويروسي سينوس‌ها و سرماخوردگي است. دلايل ديگري که مي‌توانند باعث آبريزش بيني شوند، عبارت‌اند از آلرژي، تب بالا و… .
اگر ترجيح مي‌دهيد که براي قطع‌کردن آبريزش بيني از راه‌حل‌هاي طبيعي استفاده کنيد، چند روش را براي شما ذکر کرده‌ايم. راه‌حل‌هاي زير را امتحان کنيد و ببينيد کدام‌يک براي شما مفيد است و آبريزش بيني شما را قطع مي‌کند.
?. مايعات فراوان بنوشيد
اگر گرفتگي بيني هم داريد، مصرف آب و مايعات مي‌تواند به بهبود آبريزش بيني شما کمک کند. مصرف مايعات باعث مي‌شود که مخاط سينوس‌هاي شما رقيق شود و تميزکردن بيني‌تان آسان‌تر شود. در غير اين‌ صورت، مخاط بيني شما ضخيم و چسبنده مي‌شود و به بيني شما بيشتر صدمه خواهد زد.

از مصرف نوشيدني‌هايي که آب بدن شما را کم مي‌کنند، مانند نوشيدني‌هاي کافئين‌دار يا الکلي اجتناب کنيد.
________________________________________
: درمان سرفه با ?? روش موثر خانگي
________________________________________
?. دمنوش‌هاي داغ

تبليغات

از سوي ديگر، مصرف نوشيدني‌هاي داغ مانند چاي، بيشتر از نوشيدني‌هاي خنک به شما کمک مي‌کنند. نوشيدني‌هاي داغ به‌سبب بخار و حرارت، راه‌هاي تنفسي را باز و گرفتگي آن را برطرف مي‌کنند.
برخي از دمنوش‌ هاي گياهي حاوي موادي هستند که گرفتگي بيني را از بين مي‌برد. به‌دنبال دمنوش‌هايي باشيد که حاوي مواد ضدالتهاب و آنتي‌هيستامين هستند. برخي از گياهان داري اين مواد، عبارت‌اند از: بابونه، زنجبيل، نعناع و گزنه.
يک فنجان دمنوش گياهي داغ (ترجيحا بدون مواد کافئيني) تهيه کنيد و پيش از نوشيدن، بخار آن را استشمام کنيد. معمولا آبريزش بيني با گلويي دردناک همراه است. نوشيدن دمنوش‌هاي داغ گياهي، براي درمان گلودرد هم مفيد است.
?. بخور صورت

پژوهش‌ها نشان داده است که تنفس بخار داغ آبريزش بيني را درمان مي‌کند. پژوهشي که در سال ???? روي افراد مبتلا به سرماخوردگي انجام شد، نشان داد که استنشاق بخار خيلي مؤثر است. استفاده از بخار، زمان بهبودي بيماري را يک هفته کاهش مي‌دهد. علاوه‌بر استشمام بخار داغ يک فنجان دمنوش گياهي، از بخور هم استفاده کنيد. به روش زير اقدام کنيد:
آب تميز را در قابلمه‌اي تميز روي اجاق گرم کنيد. آن را فقط تا جايي گرم کنيد که بخار توليد شود. نگذاريد ظرف آب شما بجوشد.
براي ?? تا ?? دقيقه صورت خود را روي بخار نگه داريد. از راه بيني نفس‌هاي عميق بکشيد. اگر صورت‌تان خيلي داغ شد، لحظه‌اي صورت‌تان را کنار بکشيد و سپس دوباره ادامه دهيد.
پس از بخور، محتويات بيني خود را خالي کنيد تا از شر مخاط راحت شويد.
اگر مايل بوديد، چند قطره از اسانس‌هاي رفع گرفتگي بيني به آب بخور اضافه کنيد. به‌ازاي هر ليتر آب، ?? قطره اسانس رفع گرفتگي بيني کافي است. روغن‌ها و اسانس‌هاي اکاليپتوس، نعناع، کاج، رزماري، مريم گلي، نعناي تند، درخت چاي (مالهوکا) و آويشن انتخاب‌هاي خوبي هستند. ترکيبات موجود در اين گياهان مانند منتول و تيمول در بسياري از داروهاي عمومي رفع گرفتگي بيني وجود دارند. اگر اين اسانس‌ها را در اختيار نداريد، از گياهان خشک استفاده کنيد. بخور خود را به يک دمنوش گياهي تبديل کنيد و بخارها را تنفس کنيد. نتيجه در هر دو حالت يکسان است.
________________________________________
: بخور صورت و پاکسازي پوست با دو روش موثر خانگي
________________________________________
?. دوش آب داغ
مي‌خواهيد خيلي سريع از شر آبريزش بيني خلاص شويد؟ از دوش آب گرم استفاده کنيد. دوش آب گرم مانند دمنوش داغ يا بخور مي‌تواند به بهبود آبريزش بيني کمک کند. صورت و سينوس‌هاي خود را زير دوش نگه داريد تا بهترين نتيجه را براي کاهش آبريزش بيني بگيريد.
?. نتي پات

استفاده از نتي پات براي مرطوب‌کردن بيني (شست‌وشوي بيني) راهي معمول براي حل مشکلات سينوسي مانند آبريزش بيني است. نتي پات‌ها قوري‌هايي کوچک هستند. شما محلول آب نمک گرم را درون نتي پات مي‌ريزيد. سپس از نتي پات براي ريختن محلول داخل يک سوراخ بيني و خروج آن از سوراخ بيني ديگر استفاده مي‌کنيد. اين کار سينوس‌هاي شما را به‌خوبي مي‌شويد.
بسته‌ي نتي پات را از داروخانه تهيه کنيد. اطمينان حاصل کنيد که با دقت به دستورالعمل آن عمل مي‌کنيد. استفاده‌ي نادرست از نتي پات مي‌تواند آبريزش بيني شما را بدتر کند يا منجر به عفونت سينوس شود. البته چنين اتفاقاتي به‌ندرت رخ مي‌دهند.
به‌جاي آب شهري از آب مقطر و استريل براي نتي پات خود استفاده کنيد. مي‌توانيد از اسانس‌هاي رفع گرفتگي بيني که در بالا اشاره شد، استفاده و به محلول نمکي نتي پات خود اضافه کنيد. دو يا سه قطره در هر پات کافي است.
?. استفاده از غذاهاي تند
غذاهاي تند آبريزش بيني شما را بدتر مي‌کنند. اما اگر نشانه‌هاي گرفتگي بيني داريد، غذاهاي تند مي‌توانند به شما کمک کنند. اگر مي‌توانيد غذاهاي تند را تحمل کنيد، بد نيست که اين روش را امتحان کنيد. اگر به غذاهاي تند عادت نداريد، در ابتدا کمي ادويه‌ي تند را امتحان کنيد تا ببينيد آيا براي شما مفيد است يا خير.
ادويه‌هاي تند مانند فلفل هندي،‌ هابانرو، ترب کوهي و زنجبيل انتخاب‌هاي مناسبي هستند. اين ادويه‌ها، وقتي خورده مي‌شوند، بدن را گرم، مخاط راه‌هاي تنفسي را رقيق و مشکلات سينوسي را حل مي‌کنند.
________________________________________
: سس تند چه تاثيري روي سلامتي شما دارد؟
________________________________________
?. کپسِيسين
کپسِيسين ماده‌ي شيميايي عامل تندي فلفل است. از کپسِيسين براي درمان دردهاي عصبي و پسوريازيس استفاده مي‌شود؛ اما اگر آن را به بيني خود بماليد، آبريزش بيني ناشي از گرفتگي بيني بهبود پيدا مي‌کند.
چندين پژوهش نشان داده‌اند که کپسِيسين در درمان آبريزش بيني از محصولات تجاري بودزونايد مؤثرتر عمل مي‌کند.
نتيجه‌گيري
داروهاي خانگي زيادي براي رهايي از آبريزش بيني وجود دارد. هيچ‌يک از اين درمان‌هاي خانگي براي درمان سرماخوردگي، درمان حساسيت فصلي و عفونت‌هاي ويروسي و ساير علت‌هاي محتمل آبريزش بيني طراحي نشده‌اند.
اين روش‌ها فقط آبريزش بيني شما را تسکين مي‌دهد. اگر سرما خورده‌ايد، عفونتي ويروسي يا آلرژي داريد، از درمان‌هاي تخصصي‌تري استفاده کنيد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: درمان سرفه خشک؛ ? درمان خانگي و سريع که سرفه را متوقف مي‌کند
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع علائم، پيشگيري و درمان بيماري‌ها
سلامتي ارزشمندترين دارايي انسان است

7000تومانما در طول روز بيشتر اوقات بيداري‌مان را مشغول کار هستيم؛ يا در جلسه‌ايم يا در دفتر خود نشسته‌ايم و به کارها رسيدگي مي‌کنيم. ناگزير در اين ساعات طولاني گاهي با همکاري بدقلق يا رئيسي متکبر مواجه خواهيم شد. برقراري رابطه با چنين افرادي مشکل است اما غيرممکن هم نيست. به خصوص که ما براي موفقيت به اين روابط کاري نياز داريم. روابط سازنده، در عين حال که دستاوردهاي کاري را افزايش مي‌دهند باعث مي‌شوند از محيط کاري لذت بيشتري ببريد. در ادامه، هفت راهکار براي برقراري رابطه‌ي بهتر با بالادستي‌ها،‌ زيردستان، همکاران و مشتريان‌تان ارائه کرده‌ايم که به محبوبيت بيشتر شما در محيط کاري منجر مي‌شود.

?. به وقتِ ديگران احترام بگذاريد
اگر مي‌خواهيد حسابي منفور شويد، از آن دسته افرادي باشيد که بي‌خبر سر و کله‌شان در دفتر اين و آن پيدا مي‌شود. حضور شما ناخوشايند خواهد بود چون همه مي‌دانند که باز هم آمده‌ايد تا يک سؤال بي‌ربط بپرسيد يا حرف بي‌فايده‌اي بزنيد. اگر مدام مزاحم کار ديگران شويد يا يک سؤال ?? ثانيه‌اي را ده دقيقه کش بدهيد،‌ مطمئنا در صدر ليست افراد آزاردهنده‌ي دفترتان جاي خواهيد گرفت!
اين احترام را بايد در مسائل ديگر هم لحاظ کنيد. مثلا،‌ اگر چيدمان دفتر طوري است که همکارانتان مي‌توانند صداي شما را بشنوند، با پايين آوردن صدا موقع صحبت کردن و اجتناب از حرف زدن با آنها وقتي مي‌بينيد مشغول کار هستند به آنها احترام بگذاريد. در يک کلام: حرفه‌اي رفتار کنيد.
________________________________________
: ?? راه براي اينکه در محل کار به شما احترام بگذارند
________________________________________
?. مراقب ايميل‌هايتان باشيد

ايميل تأثير بلندمدتي دارد. اگر يک ايميل فتنه‌انگيز در مورد يکي از کارکنان براي کس ديگري بفرستيد ممکن است قبل از اينکه بفهميد، دست به دست بشود و در نهايت به دست همان کسي برسد که متن را درباره‌اش نوشته‌ايد. يک ايميل بد علاوه بر اين که مي‌تواند براي هميشه روابط کاري شما را با يک همکار تخريب کند، تهديدي هم براي وجهه‌ي کاري شماست.
اگر نياز داريد درباره‌ي همکارتان غر بزنيد يا پشت سرش غيبت کنيد اين کار را دور از محل کار و ترجيحا با دوستي قابل اعتماد يا همسرتان انجام دهيد. حتي اگر دل‌تان مي‌خواهد دق و دلي‌تان را سر همکاري خالي کنيد يادتان باشد که هيچ‌وقت آن را مکتوب نکنيد!
?. مثبت باشيد
دوستي دارم که هميشه مي‌گويد :«آدم‌ها جذب افراد مثبت مي‌شوند چون اين افراد با رفتارشان باعث مي‌شوند ديگران احساس انگيزش و الهام کنند. مديران هم معمولا به آدم‌هاي مثبت براي انجام پروژه بيشتر اعتماد مي‌کنند چون رفتار آنها نشان از حمايت نسبت به سازمان و کارشان دارد.»
تبليغات

البته بايد مراقب باشيد که در مثبت بودن زياده‌روي نکنيد. آدمِ زيادي خوش‌بين مي‌تواند آزاردهنده باشد، به خصوص وقتي سايرين تحت فشار تحويل کار در موعد مقرر هستند يا مشکلي دارند. با اين حال، اگر بتوانيد در هر حالتي رويکرد مثبت خود را حفظ کنيد، احتمال بيشتري دارد که بتوانيد فشارهاي مختلف و زيادي را که هر روز با آنها مواجه خواهيد شد مديريت کنيد.
________________________________________
: چرا بايد مثبت‌انديش باشيم؟
________________________________________
?. علايق مشترک را پيدا کنيد

چه براي اولين بار با يک مشتري جلسه داشته باشيد چه کنار غريبه‌اي سرگرم وقت‌کشي بين جلسات باشيد، بهترين چيزي که به شما کمک مي‌کند ارتباط برقرار کنيد يافتن علاقه‌ي مشترک است. بد نيست کار را با اين پرسش که آيا آخرهفته‌ي خوبي داشته‌اند شروع کنيد يا به يک برنامه‌ي تلويزيوني مهم مثل يک بازي فوتبال اشاره کنيد.
اگر بتوانيد از اين طريق پيوند مشترکي ايجاد کنيد، مرتبه‌ي بعدي که آن فرد را ديديد حرفي براي گفتن به هم خواهيد داشت. اگر آن فرد مشتري شما باشد،‌ نه تنها در خاطرش خواهيد ماند بلکه احتمال اينکه جلسه‌تان نتيجه‌ي مثبتي داشته باشد هم بيشتر مي‌شود.
________________________________________
: ? راه افزايش کاريزما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *