براي، يا، اين، کنيد، يعني

کنيد.
?. در هر شرايطي بايد پشت‌تان صاف باشد. براي حالت درست ايستادن بايد براي چند دقيقه‌ پشت گردن، ساق پا، باسن و تيغه‌ي شانه‌تان را در خلاف جهت به ديوار فشار بدهيد. اين قبيل تمرينات به شما کمک مي‌کنند تا توازن حالت بدني‌تان را بهتر حفظ کنيد.

________________________________________
: ? حرکت ساده براي درمان کمردرد
________________________________________
?. مؤثرترين تمرين براي اصلاح حالت ايستادن شنا‌کردن است. زيرا شنا تمام عضلات پشت، شکم و دست‌‌ها را درگير مي‌کند. بنابراين سيستم عضلات‌تان تقويت و پشت‌تان هم صاف‌تر مي‌شود. علاوه بر اين بد نيست بدانيد شنا کردن تأثيراتي هم بر مغز و روح شما مي‌گذارد.

تبليغات

?. در زمان رانندگي بايد درست بنشينيد. براي اين‌ کار صندلي ماشين‌ را به‌گونه‌اي تنظيم کنيد که بدون خم‌شدن و ايجاد فشار روي بدن‌، پايتان به پدال برسد. همواره بايد گردن، پس گردن و پشت‌تان به صندلي بچسبد.
?. نحوه‌ي خوابيدن‌ نيز بر حالت ايستادن‌ مؤثر است. بهترين حالتِ خوابيدن اين است که به پهلو بخوابيد و زانوهايتان کمي خم باشد. اين حالت خوابيدن از تغيير شکل و واردآمدن فشار بر ستون فقرات جلوگيري مي‌کند. همچنين خوابيدن به اين حالت باعث مي‌شود خُرخُر نکنيد و راحت‌تر نفس بکشيد. بهتر است بدانيد پزشکان توصيه مي‌کنند به پهلوي چپ بخوابيد.
?. کلاس‌هاي يوگا نيز به درست ايستادن کمک شاياني مي‌کنند. يکي از فوايد يوگا براي سلامتي کمک به آرامش عضلات و بدن‌ است. با کمک تمرينات يوگا راحت‌تر مي‌توانيد ستون فقرات‌تان را صاف کنيد. همچنين به‌لطف يوگا مي‌توانيد سالم‌تر و شاداب‌تر باشيد.
________________________________________
: ? حرکت ساده‌ يوگا براي درمان گردن‌درد
________________________________________
?. روزتان را با حالت صاف آغاز کنيد. طوري بدن خود را بکشيد که انگار مي‌خواهيد به سقف دست بزنيد و تا پايان روز پشت‌تان را صاف نگه داريد. شروع روز با حالت ايستادن مناسب، اولين قدم براي درست ايستادن است.
?. اگر مي‌توانيد در حالت نشسته آشپزي کنيد، همين کار را انجام بدهيد. بهتر است براي آشپزي روي ميز خم نشويد.
??. اگر کارتان به‌گونه‌اي است که بايد زمان زيادي را در روز بايستيد، تلاش کنيد هر ? ساعت چند دقيقه‌اي بنشينيد. با اين روش به پشت‌تان کمي استراحت مي‌دهيد.
??. سعي کنيد بر روي لبه‌ي صندلي بنشينيد و پشت‌تان را در حالت آرامش قرار بدهيد. اين کار به کنترل خودتان نيز کمک مي‌کند.
??. بهترين فاصله براي ايستادن تا ميز اتو ?? تا ?? سانتي‌متر است. بهتر است در اين فاصله قرار بگيريد و لباس‌تان را اتو کنيد.
??. يک راه مناسب براي آرامش پشت‌تان «کشش گربه‌اي» است. بر روي کف دستان و زانوان خود قرار بگيريد. به‌شکلي به پشت‌تان قوس بدهيد که بتوانيد با چانه‌ قفسه‌ي سينه‌ را لمس کنيد. سپس پشت‌تان را در خلاف حالت قبلي خم کنيد و چانه‌ي خود را به سمت بالا بگيريد. اين تمرين را ?? بار انجام بدهيد. پس از آن احساس راحتي مي‌کنيد.
________________________________________
: ورزش در محل کار؛ معرفي چند حرکتي که براي اندام‌هاي بدن لازم است
________________________________________

??. به‌جاي اينکه براي نگاه کردن به تلفن همراه سرتان را خم کنيد، تلفن همراه خود را جلوي چشم‌تان بگيريد. اين کار از تنش وارده بر ستون فقرات در ناحيه‌ي گردن مي‌کاهد.
________________________________________
: ? ورزش گردن که حتي به درد افرادي که گردن‌ درد ندارند نيز مي‌خورد
________________________________________
??. زماني‌ که خريد مي‌کنيد، به‌جاي قراردادن وسايل در يک کيسه،‌ آنها را در دو کيسه بريزيد و در دو دست خود بگيريد تا فشار وارده تقسيم شود.
??. نيازي نيست تمام روز کفش پاشنه بلند بپوشيد. بهتر است تا جايي که مي‌توانيد کفش راحتي بپوشيد.
??. مي‌توانيد يکي از تمرين‌هاي مدل‌ها را تمرين کنيد. کتاب عريضي را روي سرتان قرار بدهيد و تلاش کنيد در اين حالت راه برويد. اين کار به بهبود نحوه‌ي ايستادن و راه‌رفتن کمک مي‌کند.
??. معمولا ما کيف‌مان را فقط با يکي از دستان خود حمل مي‌کنيم. اين کار موجب تغيير شکل ستون فقرات مي‌شود. بنابراين يادتان باشد کيف‌تان را گاهي بين دستان خود جابه‌جا کنيد.
??. بر روي تلفن همراه‌تان زنگ هشداري بگذاريد با اين مضمون: پشتت را صاف کن!
??. خجالت را کنار بگذاريد. يکي از دلايل خم‌شدن، عدم اعتماد به نفس است. براي افراد خجالتي راحت‌تر است که در لاک خودشان باشند و زياد جلب توجه نکنند.
زماني که کاملا صاف بايستيد و اعتماد‌ به نفس کامل داشته باشيد، ديگر سايرين به کيف کهنه‌تان توجهي نمي‌کنند. در واقع شما احساس مي‌کنيد که چه قد بلندي داريد و تصورات مثبتي نسبت به خودتان خواهيد داشت.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: نحوه درست نشستن پشت کامپيوتر
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه براي رسيدن به اندام دلخواه‌تان بايد بدانيد

7000تومانداشتن زندگي شاد، آرزوي قلبي همه‌ي ماست، اما با دنياي پرمشغله‌ي امروز و استرس‌هايي که از منابع مختلف به ما وارد مي‌شود، اکثر اوقات نه‌تنها خوشحال نيستيم، بلکه روحيه‌اي ضعيف و پرخاشگر داريم. حتما افرادي را مي‌شناسيد که هميشه فعال و شادند. ممکن است از خودتان بپرسيد اين افراد اين‌همه انرژي مثبت را از کجا مي‌آورند يا شايد خيلي راحت بگوييد الکي‌خوش‌اند. اما همه‌ي آنها ويژگي‌هاي شخصيتي خاصي دارند که دائم روي‌شان کار مي‌کنند. اگر حس مي‌کنيد فرد غمگيني هستيد يا برعکس، خودتان را انساني خوشحال و مثبت مي‌بينيد، به ?? ويژگي رفتاري زير نگاهي بيندازيد. اگر همه يا اکثر ويژگي‌هاي رفتاري زير در شما وجود داشت، مي‌توانيد مطمئن شويد که به‌قدر کافي شاد و پرانرژي هستيد.

:
پندهاي زندگي که براي خوشبختي به آنها نياز داريد
چرا شاد نيستيم؛ موانع شادي چيست و چگونه مي‌توان با آن مقابله کرد؟
معرفي انواع هورمون شادي و را‌ه‌هاي افزايش آن
?. درستي
درستي يعني داشتن اصول اخلاقي قوي و ارزش‌هاي بنيادين و اداره‌کردن زندگي‌تان برمبناي آنها. اگر اين ويژگي را داشته باشيد، درهرحال به اصول اخلاقي‌تان پايبنديد و کار درست را انجام مي‌دهيد، حتي اگر کسي ناظر اعمال شما نباشد.
?. صداقت

صداقت چيزي بيش از بيان حقيقت است. صداقت يعني زيستن در حقيقت، يعني در تمام تعاملات، روابط و افکارتان روراست و قابل‌اعتماد باشيد. صادق‌بودن مستلزم خودصداقتي، يعني روراست‌بودن با خود و نيز داشتن اصالت است.

?. وفاداري

وفاداري يعني دل‌سپردگي و تعهد به عزيزان، دوستان و هرکسي که با او رابطه‌‌اي نزديک داريد. ممکن است درباره‌ي کارفرما، سازمان‌هايي که با آنها همکاري مي‌کنيد، جامعه و کشورتان نيز چنين حسي داشته باشيد.
?. احترام
يعني با خودتان و ديگران با تواضع، مهرباني، احترام، وقار و نزاکت رفتار مي‌کنيد. يعني به‌خاطر ارزشي که براي تمام انسان‌ها قائل‌ايد، به آنها احترام مي‌گذاريد و نقص‌هاي ذاتي موجود در همه‌ي انسان‌ها را مي‌پذيريد.
تبليغات

________________________________________
: ?? راه براي اينکه در محل کار به شما احترام بگذارند
________________________________________
?. مسئوليت‌پذيري

يعني تعهدات شخصي، رابطه‌اي، شغلي و اجتماعي‌تان را مي‌پذيريد، حتي هنگامي که دشوار يا ناخوشايند باشند. تعهدات‌تان را به‌طور کامل انجام مي‌دهيد و مسئوليت رفتارها و انتخاب‌هايتان را قبول مي‌کنيد.
?. فروتني
يعني درعين‌حال که اعتمادبه نفس داريد، خودبين و مغرور نيستيد و در برخورد با ساير افراد يا موقعيت‌ها خودتان را برتر و بالاتر نمي‌بينيد. به‌خاطر طرزفکري که داريد، دائما در حال يادگيري و پيشرفت هستيد. به‌جاي آنکه هميشه طلبکار باشيد و بگوييد لياقت‌تان خيلي بيشتر از چيزهايي است که داريد، به‌خاطر همه‌ي نعمت‌هايتان سپاسگزاريد.
?. شفقت

به‌خاطر رنج و بدبختي ديگران، احساس همدردي و دلسوزي مي‌کنيد و دوست داريد براي کم‌کردن درد و رنج آنها کاري بکنيد.
________________________________________
: ? دليل علمي که نشان مي‌دهد مهربان بودن براي سلامتي مفيد است
________________________________________
?. انصاف
با استفاده از بصيرت و شفقت و درستي، سعي مي‌کنيد تصميماتي بگيريد و کارهايي بکنيد که همه‌ي افرادِ درگير در آن مسئله را به بهترين نتيجه‌ي ممکن برساند.
?. بخشش

به‌طور آگاهانه و ارادي تصميم مي‌گيريد که از نشان‌دادن خشم و عصبانيت‌ به فردي که شما را آزرده است، دست‌برداريد: چه آن شخص به‌دنبال بخشش شما باشد و چه نه. بخشش ممکن است شامل عذرخواهي، ترميم رابطه يا آشتي باشد يا نباشد. اين مسئله به فرد خطاکار و شخص بخشنده مربوط مي‌شود.
??. اصالت
اصالت يعني قادر‌يد بدون تظاهر يا خودنمايي يا دورويي، خودِ واقعي و حقيقي‌تان باشيد. در مواقع لزوم، خودآگاهي‌تان را نشان مي‌دهيد و کاستي‌هايتان را هم پنهان نمي‌کنيد.
??. شجاعت
علي‌رغم ترس از خطر، رنج يا درد، از چنان شجاعت ذهني‌اي برخورداريد که مي‌توانيد مسئوليت، برنامه يا تصميم‌تان را ادامه دهيد و مطمئن باشيد که بهترين خط‌‌مشي را پيش گرفته‌ايد.
??. سخاوت

حاضريد زمان، انرژي، تلاش‌ها، احساسات، سخنان يا دارايي‌هايتان را در اختيار ديگران بگذاريد، بدون آنکه انتظار داشته باشيد در ازاي آنها چيزي به شما بدهند. شما اينها را آزادانه و اغلب با خوشحالي به ديگران تقديم مي‌کنيد.
??. استقامت
استقامت يعني ايستادگي و عزم استوار به ادامه‌دادن خط‌مشي و داشتن باور يا هدفي مشخص. حتي اگر رسيدن به اين هدف يا نتيجه‌‌ي بهتر، براي فرد دشوار يا ناراحت‌کننده باشد.
________________________________________
: چگونه اراده قوي داشته باشيم؟
________________________________________
??. نزاکت

از رفتارهاي خوب، اعمال مؤدبانه و اصول آداب معاشرت آگاهي‌ داريد و مايليد آنها را درمورد تمام افرادي که با آنها برخورد مي‌کنيد، به‌کار ببريد. دوست داريد به‌منظور بهبود روابط و اعتمادبه‌نفس‌تان، مهارت‌هاي رفتاري و ارتباطي‌تان را بهبود دهيد.
??. مهرباني

مهرباني يعني باملاحظه، ياري‌رسان و خيرانديش‌بودن در رفتار با ديگران. مهرباني از گرايشي مثبت و ميل به تعاملات گرم و دلپذير نشئت مي‌گيرد.
??. بامحبت‌بودن
توانايي بامحبت‌بودن در رفتار با آنهايي که دوست‌شان داريد، يعني اينکه از طريق حرف‌ها، کارها و حالات‌تان نشان دهيد که چقدر به آنها اهميت مي‌دهيد. افراد بامحبت معمولا صادق‌اند و کاستي‌ها‌يشان را مي‌پذيرند.
??. خوش‌بيني

خوش‌بيني يعني احساس اميدواري و اطمينان به آينده. خوش‌بيني شامل نگرش ذهني مثبتي است که در آن، رويدادهاي زندگي، افراد و شرايط را به‌شکلي مثبت و اميدوارکننده تفسير مي‌کنيد.
??. قابل‌اطمينان‌بودن
هميشه تعهدات، اقدامات و تصميمات‌تان را تا مرحله‌ي آخر دنبال مي‌کنيد. اگر وعده‌ي انجام کاري را بدهيد، قطعا آن را به پايان مي‌رسانيد.
??. وظيفه‌شناسي

تمايل داريد کارها را به‌خوبي يا با حداکثر توانايي‌تان انجام دهيد. براساس اصول خودتان يا آنچه فکر مي‌کنيد درست است، وظايف‌تان را انجام مي‌دهيد و در تلاش‌هايتان بسيار دقيق، محتاط، کارآمد، منضبط و تيزبين هستيد.
________________________________________
: چگونه مسئوليت پذيري در کودکان را افزايش دهيم؟
________________________________________
??. خودانضباطي
قادريد ازطريق عادت‌هاي خوب يا نيروي اراده، بر خواسته‌ها و احساسات‌تان غلبه کنيد تا اينکه بتوانيد بهترين خط‌مشي را دنبال کنيد يا به تعهدات و اصول خود پايبند بمانيد. به‌منظور رسيدن به هدف مطلوب‌تان، حس خودکنترلي قدرتمندي داريد.
پرورش و حفظ اين ويژگي‌هاي شخصيتيِ خوب، دشوار است، اما آنها براي بهبود کيفيت زندگي شما، مزاياي مثبت بسياري به‌ارمغان مي‌آورند.
شخصيت خوب …
اعتماد و احترام ساير افراد را جلب مي‌کند.
به شما امکان مي‌دهد بر ديگران اثر بگذاريد.
ديدگاه شما را درمورد شکست تغيير مي‌دهد.
در اوقات سخت يا گرفتاري از شما حمايت مي‌کند.
عزت‌نفس، مناعت طبع و اعتمادبه‌نفس‌تان را بهبود مي‌بخشد.
زمينه‌‌اي براي روابط شاد و سالم ايجاد مي‌کند.
به شما کمک مي‌کند به ارزش‌ها و اهداف‌تان پايبند بمانيد.
شانس موفقيت شما را در کار و ساير امور افزايش مي‌دهد.
چگونه ويژگي‌هاي شخصيتيِ خوب را در خودتان ايجاد کنيد؟
اگر واقعا مي‌خواهيد ويژگي‌هاي شخصيتي خوب را در خودتان پرورش دهيد، گام‌هاي زير را دنبال کنيد:
ارزش‌هاي بنيادين خود را تعريف کنيد

با مشخص‌کردن ارزش‌هاي خود براي زندگي حرفه‌اي و شخصي‌تان، بفهميد چه چيزي براي شما از همه مهم‌تر است. اينها اصولي هستند که پايه و اساس اولويت‌ها، انتخاب‌ها، اعمال و رفتارهاي شما به‌حساب مي‌آيند.
عادات خوب را تمرين کنيد
يک يا دو مورد از ويژگي‌هاي شخصيتي خوبِ ذکرشده در بالا را انتخاب کنيد و آن را براي چند هفته تمرين کنيد. اقدامات لازم يا رفتارهاي نشان‌دهنده‌ي اين ويژگي را يادداشت کنيد و آنها را در زندگي روزمره و تعاملات‌تان به‌کار ببريد. با بستن کِش به مچ دست‌تان يا استفاده از ترفندهاي ديگر، اين تمرين را به خودتان يادآوري کنيد.
________________________________________
: چطور عادت‌هاي بد را با عادت‌هاي خوب جايگزين کنيم؟
________________________________________
افرادي با همان ويژگي شخصيتي پيدا کنيد

خودتان را با افرادي احاطه کنيد که داراي همان ويژگي‌هاي شخصيتي موردنظر شما هستند. آنها به شما انگيزه مي‌دهند و تشويق‌تان مي‌کنند که اين ويژگي‌ها را در خودتان ايجاد کنيد. سعي کنيد از افرادي که شخصيت ضعيفي دارند و تصميمات بدي مي‌گيرند، دوري کنيد.
کمي ريسک کنيد
براي رسيدن به هدف يا ارزش موردنظرتان، گام‌هاي کوچکي برداريد که شامل مقداري ريسک باشد. هنگامي که با احتمال شکست روبه‌رو مي‌شويد و خودتان را در راه موفقيت به‌چالش مي‌کشيد، از نظر رواني و احساسي قوي‌تر و در برابر اصول‌تان متعهدتر خواهيد شد.
________________________________________
: چرا ما از ريسک پذيري مي‌ترسيم؟
________________________________________
خودتان را به‌چالش بکشيد (از محدوده‌ي امن‌تان بيرون بياييد)

استانداردهاي بالا و اهداف بزرگي براي خودتان تعيين کنيد. بهترين را از خودتان انتظار داشته باشيد و دائما براي آن تلاش کنيد، حتي اگر در مسيرتان با موانع و شکست‌هاي گاه‌به‌گاه مواجه شويد. هر چالش موجب تقويت اعتمادبه‌نفس و آگاهي‌ شما مي‌شود و باعث مي‌شود شخصيت‌تان قوي‌تر شود.
درباره‌ي اصلاح خود، متعهد باشيد
درک کنيد که ساختن شخصيت‌تان، تلاشي مادام‌العمر است و کاري است که، هم در مسائل جزئي و هم در لحظات تعيين‌کننده‌ي زندگي‌تان بايد آن را تمرين کنيد. گاهي اوقات مي‌توانيد در ويژگي‌هاي شخصيتي موردنظرتان پيشرفت کنيد، اما بعضي اوقات هم ممکن است درجا بزنيد. با متعهدماندن به رشد شخصي و شناخت خودتان، شخصيت شما به‌طور طبيعي بهبود خواهد يافت، حتي ازطريق شکست‌ها.
به‌نظر شما مهم‌ترين و باارزش‌ترين ويژگي‌هاي شخصيتي کدام‌ها هستند؟ اين ويژگي‌ها را در زندگي روزمره‌تان، اعم از زندگي خصوصي و کاري، چگونه منعکس مي‌کنيد؟

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مثبت انديشي و شادي
يک غم به تنهايي براي نابودي هزاران شادي کافيست

6000توماناِلبرت هوبارد مي‌گويد: «کافي است تا ساعت ?? صبح خوشحال و شاداب باشيد، بقيه‌ي روز خود‌به‌خود عالي خواهد شد.» بيشتر اوقات همه‌ي ما روز خود را براساس عادت‌هاي تکراري پيش مي‌بريم، اما اگر صبح خود را با انرژي و افکار مثبت آغاز کنيد، نه‌تنها آن روزتان، بلکه تمام زندگي و آينده‌تان تغيير خواهد کرد.
به کمک روش‌هاي زير مي‌توانيد صبحگاه متفاوتي داشته باشيد. کافي است يکي از موارد فهرست زير را انتخاب کنيد و آن را هر روز انجام بدهيد تا ساعات بعدي را با شادي و آرامش سپري کنيد. اين يک شعار نيست، واقعيت است. نگرش مثبت زندگي شما را دگرگون خواهد کرد، پس با ما همراه باشيد.

:
?? باور نادرست درباره کار که مانع موفقيت شما مي‌شود
?? مهارتي که داشتن آنها براي رسيدن به موفقيت حياتي است
?? راهکار مؤثر براي اينکه خانواده‌اي شاد و صميمي داشته باشيم
?. مديتيشن
اوون فلتام مي‌گويد: «مديتيشن جام دورنماي روح ماست.» راه‌ها و روش‌هاي مختلفي براي انجام مديتيشن وجود دارد. مديتيشن واقعا شما را پر از انرژي مي‌کند، به شما کمک مي‌کند مغزتان را از افکار منفي پاک کنيد و افکار منسجمي داشته باشيد. از آنجايي که در صبحگاه عوامل حواس‌پرتي کمتري در اطراف‌تان وجود دارد، بهتر است صبح‌ها به مديتيشن بپردازيد.

?. لذت از سکوت صبح
لازم نيست کار خاصي انجام بدهيد، فقط سعي کنيد از سکوت صبح نهايت لذت را ببريد و به آرامش برسيد. مشاهده‌ي آسمان زيبا يا تماشاي بيدار شدن عزيزان‌تان از خواب، به‌راستي تأثيرگذار و آرامش‌بخش است. اجازه بدهيد اين تصاوير مثبت و زيبا، تمام روح و جان شما را دربرگيرند و به شما کمک کنند روز خود را با روحيه‌اي شاداب آغاز کنيد.
?. نوشتن
خاطره نويسي در صبح‌گاه فکر بسيار خوبي است. همچني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *