براي، زنان، اين، يک، بيدار

ت مي‌کنند؟
________________________________________
?. آنها فهرستي براي فعاليت‌هاي روزانه‌ي خود تهيه مي‌کنند

کيتي ويلکاکس (Katie Willcox) مديرعامل و نويسنده‌ي کتاب «Healthy Is the New Skinny» مي‌گويد:
«من معمولا روزم را با فکر کردن به اهدافي که در طول هفته قرار است به آنها برسم شروع مي‌کنم. اول هر هفته تقويمم را نگاه مي‌کنم و مسير معيني را براي رسيدن به اهداف موردنظرم مشخص و سازماندهي مي‌کنم. همچنين در طول هفته، هر روز تقويمم را بازبيني مي‌کنم. ممکن است چيزهايي به ذهنم برسند و لازم باشد آنها را به فهرست کارهايم اضافه يا از آن حذف کنم. به‌اين‌ترتيب اگر نتوانم کاري را در موعد مقرر به انجام برسانم، مي‌توانم کمي برنامه‌هايم را عوض کنم و در زمان ديگري مسئوليت موردنظر را انجام بدهم و به اهدافم برسم. بررسي مداوم تقويم روزانه و فهرست کارهايم، جزو اولين مواردي است که هر روز صبح انجام مي‌دهم.»
________________________________________
: چطور يک برنامه ريزي روزانه ايده‌آل و همه‌جانبه داشته باشيم؟
________________________________________

?. تحرک دارند

دکتر مليسا اسکالا (Melissa Skala) يکي از پژوهشگران برنامه‌ي ابتکاري موسوم به «Stand Up To Cancer» که تلاش دارد ايده‌ و روش‌هاي خلاقانه‌ و جديدي را در زمينه‌ي تحقيقات مرتبط با انواع سرطان ارائه بدهد، مي‌گويد:
«من صبح‌ها بازدهي بسيار بالايي دارم و اغلب کارهاي خلاقانه را قبل از وعده‌ي ناهار انجام مي‌دهم. سعي مي‌کنم جلسات روزانه‌ام را به بعدازظهرها موکول کنم تا صبح‌ها به‌اندازه‌ي کافي وقت، تمرکز و انرژي براي تفکر عميق درباره‌ي موضوعات علمي، حل مسئله و نگارش مطالبم داشته باشم. همچنين در محل کارم از تردميل استفاده مي‌کنم که به حفظ انرژي و تمرکزم کمک زيادي مي‌کند.»
تبليغات

________________________________________
: بهترين زمان ورزش کردن چه موقع است؟ صبح يا عصر؟
________________________________________
?. موسيقي گوش مي‌کنند

ماري رلين (Mahri Relin) بنيانگذار وبسايت ورزشي «Body Conceptions» مي‌گويد:
«چيزي که صبح‌ها بيشترين نشاط و شادي را براي من به‌همراه دارد، گوش دادن به موسيقي است. من معمولا فهرستي از آهنگ‌هاي مناسب را به مشتريانم مي‌دهم، چون تمرينات آنها بسيار به موسيقي وابسته است. من جزو افرادي هستم که براي انجام فعاليت‌هايم از موسيقي الهام مي‌گيرم و موسيقي حسي را در من ايجاد مي‌کند که براي فعاليت‌ بيشتر و انجام تمرينات جديد مربوط به کارم، انگيزه‌ي بيشتري پيدا مي‌کنم. فکر مي‌کنم اگر موسيقي را وارد زندگي‌مان کنيم و لبخند بزنيم، اتفاقات مطلوب‌تري در انتظارمان خواهد بود.»
________________________________________
: تاثير موسيقي بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
?. نقل قول‌هاي الهام‌بخش مي‌خوانند

پايال کداکيا (Payal Kadakia) يکي از زنان موفق و يکي از بنيانگذاران مجموعه‌ي ورزشي کلاس‌پس (ClassPass) مي‌گويد:
«من سال گذشته ازدواج کردم و يکي از جذاب‌ترين و سودمند‌ترين کارهايي که پيش از شروع فعاليت‌هاي روزانه‌ي خود انجام مي‌دهم، گفت‌وگو کردن با شوهرم است. فرقي نمي‌کند کنار هم باشيم يا نه، هميشه اول صبح نقل‌قول‌هايي الهام‌بخش از افراد موفق و نويسندگان محبوب‌مان را براي يکديگر مي‌فرستيم. اين کار باعث مي‌شود ميزان خوش بيني ما افزايش پيدا کند و براي رسيدن به هدف‌، اراده‌ قوي و محکم‌تري داشته باشيم.»
________________________________________
: ?? نقل‌قولي که زندگي‌تان را عوض مي‌کند
________________________________________
?. به تفکر و مديتيشن مي‌پردازند

نيکول کاردوزا (Nicole Cardoza) يکي از موفق‌ترين مربيان يوگا و از مديران اصلي «Yoga Foster»، يکي از بزرگ‌ترين مجموعه‌هاي ورزشي يوگا در شهر نيويورک است. او درباره‌ي مديتيشن مي‌گويد:
«من هر روز صبح حداقل چند دقيقه مديتيشن انجام مي‌دهم. اين کار به من کمک مي‌کند در ادامه‌‌ي روز سريع‌تر و با تمرکز بيشتري درباره‌ي همه‌ي فعاليت‌هايم تصميم بگيرم. تنها زماني‌ که عجله ندارم، مضطرب نيستم و آرامش دارم، زماني است که مشغول مديتيشن هستم و خودِ اين مديتيشن باعث مي‌شود در ادامه‌ي روز هم آرامش بيشتري داشته باشم. گاهي پيش از انجام يک کار به مديتيشن مي‌پردازم و گاهي نيز در رختخواب پيش از شروع فعاليت‌هاي روزانه تمرينات مديتيشن را انجام مي‌دهم. زمانش چندان مهم نيست من هر وقت که بتوانم، از مديتيشن غافل نمي‌شوم.»
________________________________________
: چگونه مديتيشن کنيم؟
________________________________________
?. بدون زنگ ساعت بيدار مي‌شوند

رابين برزين (Robin Berzin) يکي ديگر از زنان موفق در حرفه‌ي پزشکي و مؤسس «Parsley Health» در نيويورک، درباره‌ي بيدار شدنش از خواب مي‌گويد:
«بايد کم‌کم به يک فرد سحرخيز تبديل شويد. من صبح‌هاي زود تمرکز بيشتري دارم و مي‌توانم کارهاي خلاقانه‌تري انجام بدهم، بنويسم و براي جلسات روزانه، بهتر برنامه‌ريزي کنم. معمولا بين ساعت ?:?? تا ? صبح از خواب بيدار مي‌شوم و براي آنکه خواب نمانم، شب‌ها بين ساعت ??:?? تا ?? به رختخواب مي‌روم. در واقع حدود ??? ساعت مي‌خوابم. سيستم عصبي انسان نيز دقيقا به همين مقدار زمان نياز دارد تا خود را بازيابي کند. بيدار شدن بدون زنگ ساعت براي من ايده‌آل‌ترين حالت بيدار شدن است چون نشان مي‌دهد بدنم چرخه‌ي طبيعي خواب خود را طي کرده است، اما به‌هرحال اين‌گونه بيدار شدن براي همه‌ي افراد امکان‌پذير نيست.»
________________________________________
: چطور صبح ها سرحال از خواب بيدار شويم؟
________________________________________
?. با وسايل ارتباطي و فناوري‌ها کاري ندارند
کري ساتوويتس (Kari Saitowitz) يکي ديگر از زنان موفق در زمينه‌ي تناسب اندام و صاحب يکي از بزرگ‌ترين مجموعه‌هاي ورزشي و تناسب اندام مي‌گويد:
«من دو پسر نوجوان دارم و علاقه‌مندم که صبح‌ها توجه‌ام را کاملا به آنها معطوف کنم. سعي مي‌کنم قبل از اينکه آنها از خواب بيدار شوند، کارهاي شخصي‌ام را انجام بدهم و سپس فقط به پسرانم برسم. تا وقتي که هردو را به مدرسه نفرستم اصلا سراغ لپ‌تاپ يا گوشي موبايلم نمي‌روم. براي‌شان صبحانه درست مي‌کنم و خودم و همسرم کنار آنها مي‌نشينيم تا صبحانه‌شان را بخورند. استفاده از موبايل، تبلت و لپ‌تاپ در تمام اين مدت ممنوع است، چون زمان صبحانه تنها وقتي است که هر چهار نفرمان کنار هم هستيم و مي‌توانيم از بودن با هم لذت ببريم.»
________________________________________
: وقتي پُست گذاشتن از زندگي، از خودِ زندگي مهم‌تر مي‌شود
________________________________________
?. دعا مي‌کنند
کلوديا چان (Claudia Chan) يکي از مبتکران کنفرانس‌هاي رهبري و عضو يکي از گروه‌هاي مربوط به امور زنان در تايوان، مي‌گويد:
«من بسيار اهل معنويات و دعا کردن هستم. صبح‌هاي زود که از خواب بيدار مي‌شويد و کارهاي زيادي براي انجام دادن داريد، بايد استرس و اضطراب را به حداقل و توان و قدرت خود را به حداکثر برسانيد. من هميشه اين کار را با دعا کردن انجام مي‌دهم. دعاي صبحگاهي من از جملات بسيار ساده‌اي تشکيل مي‌شود. هميشه ابتدا از خداوند به‌خاطر زندگي‌ام تشکر مي‌کنم و دربار‌ه‌ي خودم و خانواده‌ام با او صحبت مي‌کنم. معمولا تصويري از زندگي‌ پيشِ رو و کارهايي که مي‌خواهم انجام بدهم، براي خودم مي‌سازم و سعي مي‌کنم با نيايش صبحگاهي، با لطف و مرحمت الهي خودم را به اهدافم نزديک‌تر کنم. وقتي صبح‌ها قبل از هر کاري دعا مي‌کنم، نيروي شگفت‌انگيز و اعتماد به نفس عجيبي براي تمام مدت روز دريافت خواهم کرد.»
?. سحرخيز هستند

مارين آلسوپ (Marin Alsop) رهبر ارکستر و اولين زن عضو ارکستر بزرگ آمريکا درباره‌ي فوايد سحرخيزي و تأثير آن در زندگي شخصي و حرفه‌اي خود مي‌گويد:
«از وقتي که يک دختر دبيرستاني بودم، صبح‌ها زود از خواب بيدار مي‌شدم. يادم مي‌آيد زماني که همه‌ي دوستانم ساعت ? و ? صبح از خواب بيدار مي‌شدند، من ساعت ? صبح بيدار بودم و تا قبل از رفتن به مدرسه دو ساعت موسيقي تمرين مي‌کردم. حتي الان هم صبح زود قبل از اينکه همه بيدار شوند از رختخوابم بيرون مي‌آيم و مطالعه و ورزش مي‌کنم. به تمام اين کارهاي صبحگاهي علاقه دارم و با انجام آنها در تمام روز احساس شادي مي‌کنم. حتي گاهي اوقات نمي‌توانم منتظر رسيدن فردا صبح شوم!»
برگرفته از: prevention

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رازهاي موفقيت
موفقيت چيزي جز رعايت يک سري اصول و تمرين مداوم آنها نيست

7000تومانوقتي قرار است که تجربيات يک زن، حاصل کار‌کردن‌اش در محيطي کاملا جدي و مردانه مثل اف‌بي‌آي، و بدون وجود حتي يک همکار زن باشد به‌طور حتم توجه ويژه‌ به تصميمات و نگرش خود براي تجربه‌ي موفقيت اجتناب‌ناپذير است.
من به عنوان يک افسر زن اف‌بي‌آي ياد‌گرفتم که کاميابي و موفقيت با تصميمات و رويکرد کاري‌ام ارتباط مستقيمي دارد، و اينکه رشد و پيشرفت من، با اقدامات سنجيده‌ و انتخاب‌هاي درستم ارتباط دارد نه با تکيه بر همياري از سوي ديگران. اين طبيعي است که هر زني با توجه به موقعيت زماني و مکاني خويش، تعريف منحصر‌به‌فرد و امضا‌دار خود را از موفقيت داشته باشد ولي باور قلبي من اين است که زنان موفق، بي‌گمان رشد و موفقيت خود را با رعايت ? مورد مهم زير به‌دست آورده‌اند:

________________________________________
: خصوصيات زنان شاد چيست؟
________________________________________
?. زنان موفق هرگز ترس‌شان را ناديده نمي‌گيرند
اگر مي‌خواهيم پيشرفت کنيم بايد از همان اول با ترس و هراس‌ خود روبه‌رو شويم. هرگز انرژي خود را براي اجتناب از آن ترس‌ها هدر ندهيم؛ در عوض، با اتکا به قدرت ذهني خود، افکار، احساسات و رفتار خود را به شيوه‌اي مديريت کنيم که ما را براي موفقيت در کار و زندگي آماده کند.
سرکوب کردن يک حس منفي فقط باعث تشديد آن مي‌شود که حاصل آن فقط ترس بيشتر است و رسيدن به نقطه‌ي سکون. پس، مهار ترس و اضطراب يعني شدت بخشيدن به احتمال رويارويي با آن.

?. زنان موفق هرگز از تعارضات نمي‌گريزند
من هم به عنوان يک افسر زن اف‌بي‌آي در رويارويي با مشاجرات، انتقاد‌ها و بي‌عدالتي‌هاي بي‌شماري که در کار به تلخي تجربه کردم مستثني نبودم. تفاوت من با ديگران در اين بود که هرگز براي فرار از آن احساسات منفي در جا نزدم و رهايي از آن را در همراهي با ديگران نديدم.
به خيال افرادي که از رويارويي با مشکلات پرهيز مي‌کنند، تعارضات همواره سلطه‌جويانه، خشن و توهين‌آميزند. اين درست نيست چراکه تعارضات به اشکال مختلفي نمود پيدا‌ مي‌کند. واکنش ما بايد در مقابل رفتار ديگران هوشيارانه باشد تا احساسات و انديشه‌ي ما را مورد سوءاستفاده قرار ندهند. وقتي درک درستي از تعارضات داشته باشيم و از واقعيت وجودي آن گريزان نباشيم، واکنش ما نسبت به آن مبتني بر انتخاب و تصميم خواهد بود، نه از روي ترس و نا‌آگاهي.
?. زنان موفق هرگز به خود-انتقادي دروني‌شان توجه نمي‌کنند
در ابتدا لازم بود که ريشه‌ي انتقادهاي دروني‌ام را از بيخ‌و‌بن دربياورم و نسبت به صداهاي ترديد و اضطراب موجود در ذهنم بي‌توجه باشم. و مجبور بودم که هر‌چند محدود ولي اين کار را با تمرکز بر بازخورد مثبت و انتقاد سازنده انجام دهم.
تبليغات

قدرت ذهن يعني توانايي مهار انديشه‌ها به‌جاي تسلط و اشراف ذهن بر ما؛ تنها راه تقويت قدرت ذهني اين است که ياد بگيريم براي مديريت و مهار افکار، عواطف و هيجانات‌مان با به‌کار بردن واژگان مثبت و تأثير‌گذار همواره گفت‌وگوي دروني داشته باشيم.
________________________________________
: ? کاري که بيشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام مي‌دهند
________________________________________
?. زنان موفق هرگز در انتظار شرايط ايده‌آل نمي‌مانند

دستيابي به شغل عالي و انتظار شرايط مطلوب، هرگز بدون تلاش و حرکت امکان‌پذير نيست. مي‌بايست آموخت که بين مشقت از براي رشد و رنج از زيان و زحمت، تفاوت‌هايي وجود دارد.
گفتن اينکه شرايط خوب نيست، اوضاع به وفق مراد نيست يا به شما بي‌عدالتي شده، خيلي راحت است. اينها همه بهانه‌اي است که مسير حرکت ما را دست‌آخر به بن‌بست مي‌کشاند.
بايد با بهره‌گيري از موقعيت و شرايط موجود، از آنچه در چنته داريم براي پيشرفت در زندگي استفاده کنيم. قدرت ذهن يعني به جاي اينکه به استقبال شکست و سکون برويم، در مواجهه با شرايط مختلف، نگاه و رويکرد مناسبي داشته باشيم.
?. زنان موفق هرگز به گذشته‌ي خود به عنوان اشتباه نگاه نمي‌کنند
در اوايل کار، اشتباهات زيادي را تجربه کردم. گاهي از اين اشتباهات خجالت زده مي‌شدم، اما يک روز با خودم عهد بستم که به جاي خجل بودن از هرکدام آنها درس بگيرم.
برخي اشتباهات گذشته مي‌تواند بد يا ناخوشايند باشد اما بايد به‌جاي اينکه زانوي غم بغل بگيريم بايد به آنها به چشم فرصت‌هايي براي يادگيري چيزهاي نو نگاه کنيم؛ فراگرفتن چيزهايي که پيش‌تر هيچ چيزي از آنها نمي‌دانستيم. يقينا بودن در کنار دوستان و همکاراني که مثل ما مرتکب اشتباه مي‌شوند، فرصت فراواني را براي آموختن چيزهاي نو به‌وجود مي‌آورد.
________________________________________
: زنان موفق چگونه زمان را مديريت مي‌کنند؟
________________________________________
?. زنان موفق هرگز فرصت‌هاي طلايي را از دست نمي‌دهند

بارها تجربه کردم که راه موفقيت انجام کارهايي است که ديگران تمايلي به انجام دادن‌ آن امور ندارند.
بايد کارهايي را که ديگران در انجام دادن آن تعلل مي‌کنند به‌درستي شناسايي کرد؛ هر چند که شايد ساده و کوچک به نظر برسند، ولي بايد در انجام آنها ترديد نداشت. بي‌شک، مسير متمايز راهي نيست جز انجام آن کارها به شايسته‌ترين شکل ممکن.
سپس به راه‌تان ادامه دهيد چرا که با طي کردن تا به انتهاي مسير است که مي‌توانيم به فرصت‌ها نزديک شويم و ظرفيت‌هاي نهفته‌ي آنها را با موفقيت به نتيجه تبديل کنيم.
?. زنان موفق هرگز تسلط و آرامش خود را از دست نمي‌دهند
از همان اول هم مي‌دانستم که در مديريت زندگي خود توانمندم.
عبارتي هست که من خيلي به آن اعتقاد دارم :‌ دعا کنيد و توکل‌تان به خدا باشد؛ اما دست از تلاش هم بر نداريد.
توجيه بسياري از افراد اين است که بخت و اقبال تعيين کننده‌ي موفقيت يا شکست آنها در زندگي است. رهبران متفکر خودشان بخت و اقبال خويش را رقم‌مي‌زنند و به باور آنها موفقيت و شکست فقط تحت سيطره‌ي آنهاست. هر چند که شايد بخت و اقبال نقش اندکي در شرايط جاري آنها بازي کند ولي آنها هيچ‌گاه توان ذهني خود را معطوف به نگراني براي پيش‌آمد‌هاي احتمالي نمي‌کنند.
به‌دست آوردن فرصت با تسلط بر بخت و اقبال مي‌تواند سبب بهبود در زندگي و شرايط ما شود؛‌ حاصل آن، بهتر است يک ناکامي خوش يمن باشد تا حسرت و ملامت بهره نبردن از فرصت‌هاي تجربه نکرده.
?. زنان موفق هرگز دست از تحقيق و تفحص برنمي‌دارند
من هر‌وقت مي‌خواستم از يک متهم بازجويي کنم حتما از قبل خودم را با آگاهي از اطلاعات مورد نياز آماده مي‌کردم.
پيش‌آگاهي از محور گفت‌وگو قبل از مذاکره با هر سرمايه‌گذار و مشتري احتمالي يک ضرورت است؛ عدم احاطه روي موضوع مورد مذاکره به هنگام گفت‌وگو يعني راه رفتن روي زمين پر از مين بدون به‌همراه داشتن مين‌ياب.
بايد خود را براي انجام هر کاري از قبل آماده کنيد؛ بي‌عيب و نقص، متعادل و مسلط و کاملا آماده باشيد.
________________________________________
: افزايش اعتماد به نفس در زنان با چند راهکار ساده
________________________________________
?. زنان موفق هرگز دست از تلاش بر‌نمي‌دارند
فارغ از اينکه تا چه اندازه تحقيق و تفحص سخت يا مسئوليت سنگيني را به عهده داشتم، هرگز در طول ?? سال خدمت‌ام در اف‌بي‌آي دست از تلاش بر‌نداشتم.
درست زماني که دست از تلاش بر‌مي‌داريم و به کلمه‌ي «نمي‌تونم» روي خوش نشان مي‌دهيم، تسلط ما روي رفتار و نگرش‌مان از دست مي‌رود. اين يعني کشيدن حصار محدوديت به دور توانمندي‌ها. وقتي جا مي‌زنيم? در واقع داريم به ترس خويش از شکست اعتراف مي‌کنيم و نشان مي‌دهيم که جسارت لازم را براي محک و شناخت محدوديت‌هاي خود نداريم.
برگرفته از : forbes.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رازهاي موفقيت
موفقيت چيزي جز رعايت يک سري اصول و تمرين مداوم آنها نيست

7000تومانبسياري از ما با فوايد ورزش براي سلامتي آشناييم و مي‌دانيم بدن‌مان به غذاهاي سالم نياز دارد. همه‌ي ما باور داريم «چيزي که مي‌خوريم ما را مي‌سازد» اما جالب است بدانيد کارهايي که قبل از غذاخوردن انجام مي‌دهيم هم تأثير زيادي بر سلامتي ما دارند. در ادامه، به ? کاري اشاره مي‌کنيم که نبايد با شکم خالي (بيشتر از دو ساعت از آخرين وعده‌ي غذايي‌تان) انجام دهيد. در آخر اين مطلب هم به شما خواهيم گفت بهتر است چه کارهايي را وقت گرسنگي انجام دهيد.

:
چه غذاهايي براي رفلاکس معده مفيدند و چه غذاهايي مضر؟
درمان التهاب معده و روده و علت آن؛ آيا اين بيماري مسري است؟
?? غذايي که جلوي گرسنگي شما را مي‌گيرد
?. داروهاي مسکن نخوريد
آسپرين، پاراستامول و ساير مسکن‌هاي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *