براي، اين، پوست، کنيد.، ديگران

زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلي‌کيستيک (يکي از انواع کيست تخمدان) پيش مي‌آيد، کاهش وزن سخت‌تر مي‌شود. دکتر کاشياپ مي‌گويد: «اگر شبيه سيب هستيد و اضافه‌وزن داريد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنيد. ممکن است در حال ابتلا يا مبتلا به ديابت باشيد.»
??. انگيزه نداريد
آيا حاضريد براي کاهش چربي شکم فداکاري کنيد؟ دکتر کاشياپ مي‌گويد: «از بين بردن چربي شکم نيازمند ترکيبي از رژيم کم کالري همراه با مصرف خوراکي‌هاي حاوي فيبر بالا و کربوهيدرات و شکر پايين همراه با تمرينات هوازي با وزنه است. اگر اراده‌ي انجام اين کارها را داشته باشيد مي‌توانيد ژنتيک را شکست بدهيد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: روانشناسي لاغري؛ چه موانع ذهني‌اي براي کاهش وزن شما وجود دارد؟
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه براي رسيدن به اندام دلخواه‌تان بايد بدانيد

7000تومانآيا تا‌به‌حال به اين فکر کرده‌ايد که چرا افراد مشهور حتي با وجود سن زياد و مشکلات ديگر، باز هم جوان و زيبا به نظر مي‌رسند؟ شايد به اين آدم‌ها غبطه مي‌خوريم ولي اين را هم مي‌دانيم که پشت اين زيبايي، يک لشکر کارشناس زيبايي وجود دارد که به آنها کمک مي‌کنند!
اما با اين حال، تعدادي اصول ساده وجود دارد که همه به‌راحتي مي‌توانند از آنها استفاده کنند و جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند. اصول ساده‌اي که صنعت مُد دوست ندارد شما به آنها توجه کنيد و به ارزش آنها پي ببريد. در ادامه ?? مورد از اين اصول زيبايي را با هم مرور مي‌کنيم.

:
راهنماي مراقبت از پوست در تابستان
خواص روغن زيتون براي پوست چيست؟
چگونه ناخنهاي زيبايي داشته باشيم؟
?. از ضدآفتاب غافل نشويد
بدون استفاده‌ي منظم از ضدآفتاب، هيچ‌وقت پوستي سالم و زيبا نخواهيد داشت. مامي مک‌دونالد متخصص زيبايي، مي‌گويد: «اگر از ضدآفتاب استفاده نشود، تمام تلاش‌هاي ديگر هم براي زيبايي پوست بي‌فايده خواهد بود.» متخصص زيبايي معروف، دکتر لنسر هم استفاده‌ي روزانه از کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ?? را توصيه مي‌کند.

?. اگر پوست‌تان التهاب يا جوش دارد، آن را بيش از حد خشک نکنيد
بيشتر کرم‌هاي ضدلک حاوي بنزوئيل پروکسايد هستند که موجب خشکي پوست مي‌شوند، التهاب را تشديد مي‌کنند و توليد چربي را افزايش مي‌دهند. بنابراين با استفاده از اين کرم‌ها نمي‌توانيد از شر جوش‌ها خلاص شويد. دکتر هارولد لنسر براي حل اين مشکل لايه برداري پوست با استفاده از اسيد ساليسيليک يا اسيد لاکتيک و ماسک‌ خاک رس را پيشنهاد مي‌کند.
________________________________________
: سفيد کردن پوست صورت با ?? ماسک طبيعي
________________________________________
?. از گردن‌تان غافل نشويد
گردن يکي از قسمت‌هايي است که خيلي زود سن زنان را فاش مي‌کند، بنابراين بايد به‌خوبي از آن مراقبت کنيد. پوست اين ناحيه نازک است و به توجه و مراقبت زيادي نياز دارد.
تبليغات

?. يک قطعه يخ به پوست خود بماليد
دکتر آوا شمبن، متخصص بيماري‌هاي پوستي، توصيه مي‌کند براي جلوگيري از کدر شدن پوست يک قطعه يخ را به‌مدت چند ثانيه روي آن بماليد. اين ترفند ساده جريان خون را افزايش مي‌دهد و باعث روشن شدن پوست مي‌شود.
________________________________________
: خواص روغن زيتون براي پوست چيست؟
________________________________________
?. از لوازم آرايش خود به‌خوبي مراقبت کنيد

دکتر دبرا جاليمان توصيه مي‌کند که به‌هيچ‌وجه لوازم بهداشتي و آرايشي خود را در جاهايي مثل حمام نگذاريد، زيرا هواي گرم و مرطوب آن باعث مي‌شود خيلي سريع‌تر منقضي شوند. کرم صورت و ديگر لوازم آرايشي را که زياد از آنها استفاده نمي‌کنيد، در يخچال نگه داريد.
?. همه‌ي چيزهايي را که با پوست‌تان در تماس‌اند، کاملا تميز نگه داريد
دکتر لنسر توصيه مي‌کند که هيچ‌وقت با دست‌هاي کثيف پوست خود را لمس نکنيد. اگر پوست خشک يا نرمالي داريد، حداقل هفته‌اي يک‌بار و اگر پوست چربي داريد هر سه روز يک‌بار روبالشي خود را عوض کنيد. صفحه‌ي گوشي خود را هم به‌طور مرتب تميز کنيد.
?. از پد صورت استفاده نکنيد، مخصوصا اگر پوست‌تان مستعد آکنه است
کريستي کيد، متخصص مراقبت از پوست توصيه مي‌کند که اگر آکنه داريد هيچ‌وقت از وسايلي مانند برس و پد صورت استفاده نکنيد، چون التهاب را تشديد مي‌کنند. هر نوع پوستي بايد با لطافت و بدون صابون شست‌وشو شود. براي کاهش و درمان التهاب مي‌توانيد از ترکيب آب و آسپرين روي جوش‌ها استفاده کنيد.
________________________________________
: براي جلوگيري از جوش صورت چه بخوريم و چه نخوريم؟
________________________________________
?. براي درمان پف زير چشم‌ها از ماساژ صورت کمک بگيريد
اولي هنريکسن براي درمان پف چشم، ماساژ چشم را توصيه مي‌کند. اين کار باعث تحريک جريان لنفاوي مي‌شود، پوست را نرم مي‌کند و نهايتا حلقه‌ي زير چشم‌ها را ناپديد مي‌کند. به‌علاوه کار سختي نيست و خودتان هم مي‌توانيد در خانه چشمان‌تان را ماساژ بدهيد.
?. از دست‌هاي خود مراقبت کنيد
دست‌ها هم مثل گردن نياز به مراقبت دارند چون پوست ظريف و نازکي دارند. سعي کنيد هنگام انجام کارهاي خانه از دستکش استفاده کنيد و هميشه دست‌هايتان را مرطوب نگه داريد. مي‌توانيد براي دست‌هايتان هم مثل صورت‌تان، از کرم ضد پيري استفاده کنيد. ضد‌آفتاب را هم فراموش نکنيد!
________________________________________
: چگونه ناخنهاي زيبايي داشته باشيم؟
________________________________________
??. پوست خود را مرتبا تميز کنيد

ديرا جاليمان اشاره مي‌کند که هيچ‌وقت با آرايش به رختخواب نرويد، چون منافذ پوست‌تان مسدود مي‌شوند. توصيه‌ي خيلي ساده‌اي است ولي خيلي‌ها همين را هم ناديده مي‌گيرند.
??. قبل از رفتن به رختخواب، لباس زير خود را دربياوريد
پزشکان توصيه مي‌کنند که حتما قبل از خوابيدن لباس زير خود را (به‌خصوص اگر تنگ يا فنردار است) دربياوريد، چون اين‌گونه لباس‌ها گردش خون را کم مي‌کنند و باعث ايجاد مشکلات بهداشتي، تحريک پوست، خارش و تيره شدن آن ناحيه از پوست مي‌شوند.
برگرفته از: brightside.meهمه‌ي ما در زندگيِ حرفه‌اي، به دنبال احترام هستيم. خيلي‌ها دوست دارند در محل کارشان مورد احترام ديگران قرار گيرند، ولي ما خيلي وقت‌ها در مورد روش به‌دست آوردن اين احترام اشتباه مي‌کنيم. در اين مقاله شما با ?? راهي که به شما کمک مي کند در محل کارتان صاحب احترام شويد، آشنا خواهيد شد.
?. اعتماد‌به‌نفس نشان دهيد

به همکاران‌تان نشان دهيد که براي رساندن شرکت به اهدافش مشتاقيد و از آنها هم بخواهيد اشتياق‌شان را نشان دهند. اجازه ندهيد شغل‌تان شما را از پا در آورد و شخصيتِ فردي‌تان را حفظ کنيد. کارفرماهاي شما بايد از رفتارتان متوجه شوند که شما به انتخاب خودتان براي آنها کار مي‌کنيد. اجازه ندهيد ترسِ از دست دادنِ شغل، مانعِ پيشرفت‌تان شود.
هميشه يک برنامه‌ي پشتيبان براي زماني که شايد کارتان را از دست بدهيد، داشته باشيد. اينکه هميشه گزينه‌هايي پيش رويتان داشته باشيد به شما اعتماد‌به‌نفس و انعطاف‌پذيري لازم براي بلندپروازي را مي‌دهد. درجه‌اي از عمل‌گرايي را براي خودتان تعيين کنيد و سپس با توجه به آن، اهداف‌تان را تنظيم کنيد.
________________________________________
: فيلم آموزشي : ? روش براي افزايش اعتماد به نفس
________________________________________
?. سعي کنيد هر وظيفه و مأموريتي که بر عهده‌تان گذاشته مي‌شود، به موقع انجام دهيد
با اين کار هم به سرپرستان و هم به زيردستان‌تان نشان مي‌دهيد که فردي مسئوليت‌پذير هستيد و به وعده‌هايتان عمل مي‌کنيد؛ همچنين اين کار به ديگران نشان مي‌دهد که مي‌توانند روي شما حساب باز کنند و اين باعث مي‌شود آنها به شما اعتماد کنند.

اگر فُرجه‌اي که براي کاري به شما داده مي‌شود، غير‌منطقي و ناکافي است، راهي پيدا کنيد که با رعايتِ ادب و احترام، اين موضوع را به اطلاع کسي که زمان‌بنديِ مورد نظر را تعيين کرده‌ است، برسانيد.
________________________________________
: ?? افزونه‌ رايگان کروم که بهره‌وري شما را بالا مي‌برند
________________________________________
?. متواضع باشيد

تبليغات

پذيراي عيب‌هايتان باشيد، ولي زياد بر آنها تمرکز نکنيد. فروتني بايد در شما وجود داشته باشد، ولي حتما بايد با اعتماد‌به‌نفس همراه باشد. مردم به رهبري که متزلزل باشد و مدام کوتاهي‌هاي آنها را به رخ‌شان بکشد، احترام نمي‌گذارند.
انسانيت خود را نشان دهيد امّا تا حدي هم خودستايي و اعتماد‌‌به‌نفس را در خود حفظ کنيد.
?. با بردباري با ديگران برخورد کنيد
توجه داشته‌ باشيد که هر يک از کارمندان داراي درجه‌ي يادگيري مخصوص به خود هستند و بر اساس آن خودشان را با مأموريت‌ها و وظايف شغلي جديد سازگار مي‌کنند.پس، با هر قدمي که در کارشان به سمت جلو بر مي‌دارند، آنها را تشويق کنيد. برخورد صبورانه با ديگران، نشان مي‌دهد که شما توانايي‌هاي همکاران‌تان را باور داريد و معتقديد آنها مي‌توانند دانش و مهارت‌هايشان را توسعه دهند. مردم به کساني که رفتار خوبي دارند بيش‌تر احترام مي‌گذارند و از اينکه سؤالات يا مشکلاتشان را با اين افراد در ميان بگذارند، نمي‌ترسند.
?. به همکارا‌تان احترام بگذاريد، حتّي اگر با آنها مشکل داريد
هرچند، هميشه با همکاران‌تان توافق کامل نداريد، بايد با هر کسي که در طول روز کاري با وي برخورد مي‌کنيد، با احترام و حرفه‌اي برخورد کنيد. در دنياي حرفه‌اي، همه چيز به سرعت تغيير مي‌کند. کسي که امروز زيردست شماست، ممکن است فردا رئيس‌تان شود يا همکارتان ممکن است به شرکت ديگري بپيوندد و مشتريِ آينده‌ي شما باشد.
?. به شايعات دامن نزنيد

هرچند، شايد گاهي وسوسه شويد که به شايعات گوش کنيد و آنها را براي ديگران تعريف کنيد. امّا اين کار باعث مي‌شود در نظر ديگران براي حفظ اطلاعات محرمانه، غير‌قابل‌اعتماد جلوه کنيد. شايعه‌پراکني باعث خواهد شد ديگران فکر کنند شما از شرحِ بد‌اقبالي‌هاي ديگران لذت ببريد که اين راه خوبي براي کسب احترام نيست.
?. ديگران را هم در جريان بگذاريد
در مورد تغييرات سازماني و تأثيري که مي‌توانند براي همه داشته باشند با کارکنان‌تان صحبت کنيد. کارمندان را تشويق کنيد تا سؤال کنند و بدانند که در شرکت چه مي‌گذرد؛ يک راه ساده براي انجام اين کار انتشار يک خبرنامه‌ي داخلي است.
________________________________________
: کدام نوع شخصيت‌‌ها در کارشان موفق نيستند؟
________________________________________
?. کارکنان دوست دارند تشويق شوند

اين کار اعتماد آنها به توانايي‌هايشان را بالا مي‌برد و به آنها انگيزه مي‌دهد تا بيشتر کار کنند و مسئوليت‌ها و مهارت‌هاي جديدي ياد بگيرند. اگر لازم است از عملکردِ کارمندتان انتقاد کنيد آن‌ را با تعريف از کاري که او در انجامش موفق است، همراه کنيد. اگر مشکلي پيش آمد، هرگز کسي را در برابرِ ديگران به خاطر آن سرزنش نکنيد. اگر درباره‌ي گروهي از کارمندان صحبت مي‌کنيد، مشکل را شرح دهيد و توضيح دهيد که چه اقداماتي براي جلوگيري از تکرار آن در آينده لازم است، انجام شود.
?. دانش‌تان را با همکاران‌تان به اشتراک بگذاريد
اين عمل، نشان مي‌دهد که شما به توانايي‌هاي آنها براي مقابله با موقعيّت‌هاي جديد ايمان داريد و آن‌قدر به آنها اعتماد داريد که اين دانسته‌هاي ارزشمند را با آنها در ميان مي‌گذاريد. وقتي به دنبال دانش هستيد بايد ابتدا، ارزش يادگيري گروهي را درک کنيد.
به اشتراک‌گذاريِ دانش، کمک مي‌کند در محل کارتان اخلاق تيمي به وجود آوريد و ديگران را هم در موفقيت‌هايتان شريک کنيد. با اين روش هر کدام از کارمندان‌تان، همکارش را نيز در اين مسير با خود همراه مي‌کند و هر فردي نقش خود را در موفقيّت شرکت ايفاء مي‌کند.
________________________________________
: ?? مهارت ضروري براي موفقيت در هر کاري
________________________________________
??. مرتب و با برنامه باشيد

محيط کاريِ فعال، نشان مي‌دهد که افراد سخت‌کوشي در راه رسيدن به اين نظم تلاش کرده‌اند، ولي محل کاريِ آشفته، نشان خواهد داد که شما اهميّتي براي تصويري که شرکت در ذهن مردم باقي مي‌گذارد، قائل نيستيد. لباس پوشيدن شما نيز جلوه‌اي از ارزش و اهميتي است که براي تصويرِ حرفه‌اي‌تان، قائل هستيد. هر روز که سرِکار مي‌رويد، طوري لباس بپوشيد که انگار مي‌خواهيد براي درخواست افزايشِ حقوق حاضر شويد.
??. هميشه حرفه‌اي باشيد، حتي در مهماني‌هاي کاري
به عنوان آخرين نکته‌، اگر به دنبال کسب احترام در محل کار هستيد، در جشن‌هاي دسته‌جمعيِ شرکت، حرکت نا‌بجايي نکنيد. حتي اگر مراسم خارج از چارچوب شرکت و غيررسمي برگزار شود، باز هم، وقتي در مراسمي مربوط به کارتان شرکت داريد، رفتارهاي غيراخلاقي و حرف‌هاي نامناسب وجهه‌ي حرفه‌اي‌تان را از بين خواهد برد.
زندگيِ شخصي‌تان به خودتان مربوط است ولي نبايد با زياده‌روي در يک مهماني، اعتبارتان را به خطر بيندازيد. همچنين اگر از يکي از همکاران‌تان در يک جشن کاري، رفتار نامعقولي سر زد، محتاط باشيد و در روزهاي بعد با يادآوري آن او را خجالت‌زده نکنيد.
برگرفته از: entrepreneur.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مهارت‌هاي برقراري ارتباط
با هرکسي که بخواهيد مي‌توانيد ارتباطي موثر برقرار کنيد

7000تومانراز افرادي که در ارتباط برقرار کردن مهارت دارند، چيست؟ همه‌چيز به رساندن پيام مربوط است. در ادامه‌ي اين مقاله ياد مي?گيريم چگونه فن بيان‌مان را تقويت کنيم و واضح‌تر صحبت کنيم. مديران کسب‌وکار به ارتباطات اهميت زيادي مي?دهند. اگر مي?خواهيد ارتباطات مؤثري برقرار کنيد، تسلط بر آنچه لازم است بگوييد و چگونگي بيان آن، فاکتورهاي مهمي هستند. هرچند يکي از عناصر ارتباط کلامي معمولا اهميت بيش?تري دارد، شيوه?ي صحبت کردن. ?? راه زير در زمينه تقويت فن بيان به شما کمک مي‌کند.

________________________________________
: مهارت هاي مذاکره؛ مهارت‌ها و نکاتي که ورق را بر مي‌گرداند
________________________________________
اهميت نفوذ کلام و فن بيان در زندگي
فن بيان و سخنراني چيزهايي نيستند که اين روزها مد شده باشد!‌ برخلاف تصور بعضي‌ها که فکر مي‌کنند چند سالي بيشتر نيست که آدم‌ها براي به کرسي نشاندن حرفشان خوب صحبت کردن را آموخته‌اند، اهميت نفود کلام از همان روزهاي اول که بشر به توانايي حرف زدن دست يافت، احساس شد.
هرچند سخنراني به همان سرعت به مفهومي که امروز مي‌شناسيم تبديل نشد. اولين کتابي که با جزئيات درمورد سخنراني و آموزش آن پرداخته است به ???? سال پيش برمي‌گردد. البته بيشتر تکنيک‌هايي که امروزه درمورد هنر نفوذ کلام و قانع کردن ديگران مي‌دانيم به ارسطو، فيلسوف يوناني قرن سوم پيش از ميلاد برمي‌گردد. نکته‌ي جالب در آموزش‌هاي ارسطو اين است که تاريخ انقضاي آنها نگذشته است و سخنرانان معروفي مانند جان اف کندي و مارتين لوتر کينگ هم از تکنيک‌هاي مشابهي براي افزايش نفوذ کلام خود استفاده مي‌کرده‌اند و اين نکات هنوز هم اين روزها کاربرد دارند و قديمي نشده‌اند.
اما اصلا چرا بايد نفوذ کلام بياموزيم؟ حداقل به اين ? دليل هرکسي بايد تا حدي با فنون سخنراني و نفوذ کلام آشنايي داشته باشد:

تقريبا هر کسي در زندگي‌اش در شرايطي قرار مي‌گيرد که بايد براي جمعي صحبت کند، بخواهد از عقايدش دفاع کند يا لازم باشد کسي را متقاعد کند. پس بهتر است خودمان را براي آن روز آماده کنيم.
کارمندان با هر سمتي که داشته باشند، بر اساس توانايي سخنراني در جمع و مهارت‌هاي ارتباطي به عنوان يکي از مهمترين مهارت‌هايي که بايد کسب کنند رتبه بندي مي‌شوند و پيشرفت مي‌کنند.
نفوذ کلام و توانايي متقاعد کردن ديگران با هر موقعيت اجتماعي که داشته باشيد مي‌تواند در کار شما، در زندگي‌تان يا حتي در دنيا تغييرات بزرگي ايجاد کند.
همه?ي ما تا به‌حال با افرادي سَر ?و? کار داشته?ايم که صداي?شان خيلي گوش?خراش، نازک يا مصنوعي بوده است. صحبت کردن بعضي افراد آنقدر ناخوشآيند است که پيام گفته‌شده را کاملا خراب مي?کند. شما در چند قدم مي?توانيد کيفيت، لحن، حالت بيان و صداي?تان را بهتر کنيد. فقط به دانستن چند فوت‌و‌فن ساده و تمرين آنها نياز داريد. از فرصت استفاده کنيد تا صداي?تان، توانايي متقاعد کردن افراد و تعهدتان به متني که مي?خوانيد را تقويت کنيد. اين يعني کسب‌وکار و ميزان رضايت مشتري? هاي‌تان ارتقا مي?يابد و خدمات شما را بيشتر به ديگران توصيه مي?کنند. حتي با اينکار مي‌توانيد سخنراني حيرت‌انگيزي داشته باشيد.
?. شمرده صحبت کنيد

با هر صدا و سرعتي که صحبت مي?کنيد، «وضوح» کليد موفقيت‌تان است. شنونده بايد قادر باشد تمام کلمات را بشنود، بنابراين هر عبارت مبهمي مي?تواند اين وضوح را از بين ببرد. درست صحبت کردن را با تلفظ و اداي صحيح کلمات تمرين کنيد. کِيتي شوارتز، مدير شرکت دورام، در کارگاهي که با موضوع بهبود مهارت سخنراني و تقويت فن بيان براي کسب‌وکار در کاليفرنياي شمالي برگزار شد، به نکته‌ي مهمي اشاره کرده است: «يکي از کارهايي که مي?توانيد انجام دهيد تا وضوح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *