براي، اين، پوست، رژيم، يا

خود را در شرايطي قرار دهيد که او در قبال عصبانيت شما، احساس مسئوليت کند. اين اتفاق الگوهاي نامناسبي را در کودک‌تان به وجود مي‌آورد. اگر عصبانيت شما خارج از کنترل بوده و باعث ترساندن کودک‌تان مي‌شود، به دنبال کمک براي حل مشکل خود باشيد. شما بايد بياموزيد که احساس عصبانيت چيز اشتباهي نيست (حتي براي بزرگ‌سالان). متأسفانه بسياري از ما در زمان کودکي فکر مي‌کنيم عصبانيت امري بد، گناه‌آميز و ترسناک است. عصبانيت به صورت پيش فرض امر بد يا خوبي نبوده بلکه نوعي واکنش طبيعي است. در واقع، کاري که ما با عصبانيت انجام مي‌دهيم، مي‌تواند خيلي بد باشد. وجود آرامش در چهره‌ي ما در هر موقعيتي (خشم، ترس و حتي عشق) معياري براي نشان دادن بلوغ عاطفي است. کودکان با ديدن شما ياد مي‌گيرند چگونه عصبانيت خود را کنترل کنند. هدف اين است که احساسات خود را بشناسيم و با آن‌ها ارتباط برقرار کنيم (بنابراين بچه‌هاي ما مي‌فهمند ما يک انساني واقعي هستيم). در همين حال مي‌توانيم الگويي براي کودکان خود ارائه دهيم که ما چگونه مي‌خواهيم آن‌ها نيز انسان واقعي باشند.
اگر شما و کودک‌تان ارتباط سالمي داريد، نيازي نيست نگران باشيد که انفجار احساسي شما در موقعيتي نادر به او آسيب بزند. ايرادي ندارد که فرزندتان بفهمد شما آزار ديده‌ايد يا عصباني هستيد. بعضي اوقات ارتباط صادقانه نيازمند بروز عصبانيت صادقانه‌اي است که کودک شما را نترساند و يا شرمنده نکند.
________________________________________
: چطور به کودک خجالتي‌مان کمک کنيم؟
________________________________________
?. نيازي نيست کودک‌ شما کمال‌گرا باشد
کودکان بايد بياموزند که اشتباه کردن ايرادي ندارد. شما مي‌توانيد مدل‌هايي را براي کنترل اشتباهات به کودک خود بياموزيد. مثلا وقتي قهوه‌ي شما مي‌ريزد، مي‌توانيد بخنديد و بگوييد فکر کنم جايزه‌ي آقاي خراب‌کار، امروز براي من است. يا وقتي که ليست خريد را در خانه جا مي‌گذاريد، نبايد غُر بزنيد يا ناسزا بگوييد. کودکان مي‌بينند که والدين هم خراب‌کاري مي‌کنند. اين‌که شما نيز گهگاهي اشتباهي مي‌کنيد، اجتناب‌ناپذير است و نمي‌توان آدم بي‌نقصي بود. والدين متيو مي‌گويند: «ما متوجه شديم وقتي متيو کاري را در خانه يا مدرسه بي‌نقص انجام ندهد، عصباني مي‌شود. او از عصبانيت ما نسبت به اشتباهات‌مان اين تأثير را گرفته است. وقتي ما به خودمان کم‌تر سخت گرفتيم، او نيز کم‌کم بهتر شد.» اشتباه کردن راه خوبي براي يادگيري است. مي‌توانيد برنامه‌اي ايجاد کنيد تا هر وقت فردي در خانه اشتباهي انجام داد، بگوييد «از اين اشتباه چه درسي مي‌گيريم؟» عصباني شدن در مقابل اشتباهات، کار درستي نيست. بنابراين وقتي کودک اشتباهي کرد، مثلا شير را ريخت يا شلوار خود را خيس کرد، عصباني نشويد و بگوييد از اين اتفاق چه درسي مي‌گيريم؟ حتي شايد بعد از آن با همديگر خنديديد. به جاي اينکه پس از اشتباه کودک او را با عصبانيت تنبيه کنيد، بخنديد و کمک کنيد از آن درس بگيرد.
برگرفته از: askdrsears.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع پرورش و تربيت فرزندان
تربيت کودک را بايد بيست سال پيش از تولدش آغاز كرد

5000تومانغذايي که مي‌خوريد براي پوست شما خوب است يا بد؟ اين سؤال را از بهترين پزشکان پرسيده‌ايم و از آنها خواسته‌ايم ? رژيم غذايي براي مراقبت از پوست را معرفي کنند. اين مقاله را بخوانيد تا ببينيد رژيم شما چه تأثيري روي زيبايي‌تان دارد. به‌علاوه در اين مقاله مي‌بينيد چطور با تغييراتي در رژيم غذايي مي‌توانيد پوستي عالي داشته باشيد.

:
بستن منافذ باز پوست صورت با ?? راهکار موثر و نتيجه‌بخش
ماسک موز براي صورت؛ طرز تهيه ? نوع ماسک براي مراقبت از پوست
بهترين ويتامين ها براي پوست؛ ? ويتاميني که معجزه مي‌کند
آيا رژيم غذايي باعث شده پوست‌تان خراب شود؟
درست است که رژيم‌گرفتن بدن شما را لاغر و سلامت نگه مي‌دارد، ولي ممکن است اثرات ديگري هم داشته باشد.
غذايي که مي‌خوريد روي پوست شما هم به‌اندازه‌ي بدن‌تان تأثير دارد. براي مثال آنتي‌اکسيدان‌هاي موجود در ميوه‌ها و سبزيجات چروک پوست را کاهش مي‌دهند و چربي‌هاي سالم موجود در ماهي پوست را آبرساني مي‌کنند.

رژيم مديترانه‌اي
ماهي، گياهان برگ‌سبز، روغن‌زيتون و ميوه‌ها مهم‌ترين موارد در اين رژيم هستند. رژيم مديترانه‌اي براي قلب بسيار مفيد است، ولي اين رژيم فايده‌هاي ديگري هم دارد.
تحقيقي در ايتاليا اخيرا به اين نتيجه رسيده است که رژيم مديترانه‌اي از ابتلا به ملانوما جلوگيري مي‌کند. ملانوما يکي از کشنده‌ترين انواع سرطان پوست است.
اما از لحاظ زيبايي، اسيد‌هاي چرب امگا-? موجود در ماهي باعث مي‌شوند، غشاي سلول‌هاي پوستي قوي و کشسان بمانند.
تبليغات

روغن زيتون، گوجه‌فرنگي نيز آنتي‌اکسيدان‌هايي دارند که از پوست محافظت مي‌کنند. دکتر «لزلي بومن» (Leslie Baumann) مدير اجرايي مؤسسه‌ي تحقيقاتي و آرايشي بومن در ساحل ميامي در فلوريداست. او مي‌گويد: اين آنتي‌کسيدان‌ها اجازه نمي‌دهند نور خورشيد باعث فرايند‌هاي شيميايي شود که به پوست آسيب‌ مي‌رسانند.
رژيم گياه‌خواري، وگان
ممکن است به‌خاطر سلامتي دست از خوردن گوشت و ساير فراورده‌هاي حيواني برداريد يا ممکن است به‌خاطر دلايل اخلاقي اين تصميم را گرفته باشيد. به‌هرحال به جاي فراورده‌هاي حيواني غلات کامل و ميوه‌ها و سبزيجات تازه‌ي بيشتري مي‌خوريد. اين رژيم خيلي هم براي پوست خوب است.
آنتي‌اکسيدان‌هاي موجود در اين غذاها راديکال‌هاي آزاد را خنثي مي‌کنند. اين راديکال‌هاي آزاد باعث چروک‌شدن پوست،‌ ايجاد لکه‌هاي قهوه‌اي و ساير نشانه‌هاي پيري مي‌شوند.
رژيم گياه‌خواري چربي کمي دارد. بنابراين بايد دانه‌کتان آسياب‌شده،‌ روغن‌زيتون و روغن آفتابگردان را در رژيم خود بگنجانيد. دکتر «بومن» مي‌گويد: «اين روغن‌ها به پوست کمک مي‌کنند آب را جذب کند و آن را انعطاف‌پذيرتر مي‌کنند».
رژيم پروتئين بالا و کربوهيدرات پايين
کاهش در استفاده از نان سفيد، پاستا و شکر فراوري شده مي‌تواند ميزان هورمون کرتيزول را پايين ‌آورد. دکتر «فرانچسکا فوسکو» (Francesca Fusco) متخصص پوست معتقد است: «اين رژيم مي‌تواند جوش صورت را خيلي کم کند».
رژيم‌هايي که در عوض از غلات کامل، ميوه‌ها وسبزيجات تازه و گوشت کم‌چربي استفاده مي‌کنند آنتي‌اکسيدان، روي و پروتئين زيادي دارند. اين مواد مي‌توانند لکه‌هاي پوست را پاک کنند و کلاژن بسازند.
ولي مراقب رژيم‌هاي پر از گوشت باشيد. دکتر «ليزا آيران» (Lisa Airan ) متخصص پوست و زيبايي است. وي همچنين مي‌گويد: «چربي حيواني زياد مي‌تواند باعث افزايش توليد راديکال‌هاي آزاد شود. اين راديکال‌ها در فرايند‌هاي سلولي طبيعي تداخل ايجاد مي‌کنند».
آب زيادي بنوشيد تا پوست خود را پر آب نگه داريد. ماهي و پروتئين‌هاي کم‌چربي ديگر را به جاي گوشت قرمز مصرف کنيد. هر روز از سبزيجات برگ‌دار پر از آنتي‌اکسيدان استفاده کنيد.
رژيم کم‌چربي
کم‌کردن چربي‌هاي اشباع شده براي قلب و اندام شما بسيار مفيد است. رژيمي که چربي حيواني کمي دارد همچنين توليد راديکال‌هاي آزاد را کمتر مي‌کند. دکتر «آيران» مي‌گويد: «راديکال‌هاي آزاد مي‌توانند پوست را دچار پيري زودرس کنند».
با اين وجود پوست هم به مقداري چربي نياز دارد. مخصوصا چربي مفيد که در آجيل و روغن زيتون پيدا مي‌شود. چربي به بدن کمک مي‌کند آنتي‌اکسيدان‌هايي را جذب کند که براي پوست مفيد هستند.
همچنين ويتامين‌هاي محلول در چربي غشاء سلول‌هاي پوست را تقويت مي‌کنند. در نهايت به کمک اين چربي‌ها پوست شما مرطوب‌تر و‌ انعطاف‌پذيرتر مي‌شود.
دکتر «شريل کارچر» (Cheryl Karcher) متخصص پوست است. او مي‌گويد: «حداقل ?? درصد از کالري خود را از چربي به دست بياوريد».
رژيم خام‌خواري

خام‌خوارها معمولا فقط از آجيل، ميوه‌ها و سبزيجات تازه، جوانه‌‌ي حبوبات و غلات تغذيه مي‌کنند. اين افراد اعتقاد دارند خام‌خوردن غذا آنزيم‌هاي طبيعي آن را حفظ مي‌کند. اين روش هضم را راحت‌تر مي‌کند، انرژي بيشتري مي‌دهد و به کاهش وزن هم کمک مي‌کند.
البته همه‌ي پزشکان با اين اعتقادات موافق نيستند. ولي واقعيت اين است که اين رژيم براي پوست خيلي عالي است.
به‌علاوه، چربي طبيعي در آجيل، آووکادو و روغن زيتون غشاء سلول‌هاي پوستي را قوي و منعطف نگه مي‌دارد. اين رژيم يک نقطه ضعف هم دارد. دکتر «آيران» مي‌گويد: «وقتي گوشت خيلي کمي مي‌خوريد،‌ بدن به سختي مي‌تواند مواد سازنده‌ي کلاژن را به دست آورد».
رژيم کربوهيدرات
يکي از مهم‌ترين عوامل در رژيم غذايي مجله‌ي «سلامتي»، نشاسته‌ي مقاوم به هضم است. نشاسته‌ي مقاوم نوعي از نشاسته است که مانند فيبر عمل مي‌کند. اين نشاسته از سيستم گوارشي مي‌گذرد بدون اينکه به صورت کامل هضم، جذب يا تبديل به شکر شود.
وقتي مقدار زيادي نشاسته‌‌ي مقاوم مصرف مي‌کنيد، متابوليسم بدن شما بالا مي‌رود. در اين صورت براي مدت بيشتري احساس سيري مي‌کنيد. اين کار کمک مي‌کند از غذاهايي که براي پوست بد هستند، دور بمانيد. وقتي سير هستيد نمي‌توانيد غذاهاي چرب و ميان‌وعده‌هاي شيرين بخوريد. درعين‌حال قندخون و انسولين خون خود را هم پايين مي‌آوريد.
دکتر «کارچر» مي‌گويد: «در نتيجه بدن سالم‌تر و پوست روشن‌تري خواهيد داشت». رژيم کربوهيدرات همچنين سرشاز از اسيد‌هاي چرب امگا? است که پوست را صاف مي‌کنند. اين رژيم غلات کامل پر از آنتي‌اکسيدان‌ و پروتئين‌هاي توليدکننده‌ي کلاژن هم دارد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: بهترين پاک کننده آرايش صورت؛ ? روش طبيعي براي تميز کردن پوست صورت
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رژيم و تغذيه براي تناسب اندام
به من بگو چه مي‌خوري تا به تو بگويم که هستي

7000توماناگر کسب‌وکار خود را اداره مي‌کنيد، طبيعي است که صبح‌تاشب خود را مشغول کنيد و هميشه خسته باشيد. براي من صبح از خواب بيدارشدن بسيار سخت بود، قبل از اينکه سراسيمه براي ?? ساعت کار از خانه بيرون بروم، چندين‌بار از زنگ ساعت استفاده مي‌کردم. اما حالا با تغييراتي که در برنامه‌ي روزانه‌ام به‌وجود آورده‌ام، رأس ساعت ?:?? سرحال و پرانرژي بيدار مي‌شوم. با من همراه شويد تا شما هم از تجربه‌اي که من کسب کرده‌ام بهره کافي را ببريد.

:
?? عادت بدي که بهره‌وري را پايين مي‌آورد
تمرکز ذهن با ? راهکاري که بهره‌وري را افزايش مي‌دهد
انواع انگيزه که مي‌تواند نيروي محرکه ما براي موفقيت باشد
من تنها کسي نيستم که اهميت سحرخيزبودن را مي‌داند. تيم فريس (Tim Ferriss)، اپرا (Oprah) و تيم کوک (Tim Cook) مدير عامل اپل هم قبل از طلوع آفتاب روز خود را شروع مي‌کنند. اگر شما هم مي‌خواهيد قبل‌ از رفتن به محل‌کار از اين ساعات کليدي استفاده کنيد، مي‌توانيد اين عادات صبحگاهي را تمرين کنيد:
?. زنگ ساعت خود را دقيق تنظيم کنيد

چرا داشتن زمان بيدارباش دقيق خيلي مهم است؟ چون ازنظر روان‌شناسي دقيق‌بودن مغز شما را وادار به توجه مي‌کند. به‌همين‌دليل است که ما اجتماع صبحگاهي شرکت‌‌مان را هر صبح رأس ساعت ??:?? انجام مي‌دهيم. من عادت داشتم که ساعت را براي حدود ? صبح تنظيم کنم و هرروز زمان بيدارباش را کمي عقب‌وجلو مي‌کردم؛ البته به‌دفعات از Snooze استفاده مي‌کردم. حالا من غافلگير نمي‌شوم؛ ?:?? براي بيدارباش مقرر شده و اين روتين خاص در ذهن من نهادينه شده است و مرا مجبور مي‌کند تا به‌موقع بيدار شوم.

________________________________________
: ? اشتباهي که باعث مي‌شود صبح‌ها خواب بمانيد
________________________________________
?. يک هدف روزانه يادداشت کنيد
من مستقيم از تخت به سراغ قهوه‌ساز مي‌روم. وقتي اسپرسو درحال آماده‌شدن است، از اين زمان براي مشخص‌کردن هدفم براي آن روز استفاده مي‌کنم. يادداشت‌کردن اهداف‌تان به‌طرز چشمگيري احتمال دستيابي شما به آنها را افزايش مي‌دهد و من اعتقاد راسخ دارم کاري‌که سنجيده شود، به انجام خواهد رسيد. وقتي‌که اهداف خود را يادداشت مي‌کنم، روز خوشحال و موفقي دارم. در روزهايي که اين‌ کار را نمي‌کنم تمرکز سخت‌تر است.
من از دفترچه يادداشت تلفن همراهم براي نوشتن يک هدف (فقط ? هدف!) استفاده مي‌کنم تا در ?? ساعت آينده آن را انجام دهم. اين اهداف هميشه ساده و قابل‌دستيابي هستند. براي مثال امروز هدف «باشگاه برو» بود، درمورد ديگر، هدف ممکن است به غذاخوردن ربط داشته باشد. باوجوداينکه اينها با سلامت شخصي مرتبط است، اما مي‌دانيم که مراقب خودبودن درنهايت به مراقبت از کسب‌وکار مي‌انجامد.
تبليغات

________________________________________
: چگونه هدف گذاري کنيم؛ ? استراتژي هوشمندانه براي رسيدن به هدف
________________________________________
?. به خودتان يک ساعت طلايي اختصاص دهيد
اين شايد مهم‌ترين بخش عادات صبحگاهي من باشد. بچه‌هاي من حدود ساعت ?:?? بيدار مي‌شوند، بنابراين بين ?:?? و ?:?? زماني ارزشمند براي خودم است. ممکن است از آن براي تقويت زبان فرانسه‌ام استفاده کنم، ورزش مختصري کنم يا کمي مطالعه داشته باشم.
اما چه‌کاري در ساعت طلايي‌ام انجام نمي‌دهم؟ چک‌کردن ايميل‌ها. همه‌‌ي ما اين کار را انجام داده‌ايم، اما من عادت داشتم که صبح‌ها براي اولين کار، تلفن‌همراهم را برمي‌داشتم و اينباکس خود را چک مي‌کردم. بازکردن ايميل‌ها در اول صبح باعث مي‌شد که ديگران اولويت‌هاي من را ديکته کنند و من به‌جاي اينکه پوياتر شوم، منفعل‌تر مي‌شدم.
?. راهي براي تغذيه‌ي مناسب پيدا کنيد
بين ساعت ? تا ? شما دراوج اتفاقاتي هستيد که برايتان رخ مي‌دهد؛ اين ممکن است شما را از دنبال‌کردن يک رژيم غذاي سالم بازدارد. اما من متوجه‌ي اولين وعده‌ي غذايي روزانه‌ام هستم (زماني‌که اراده انسان دراوج خود است)، يعني من در‌حفظ عادات خوب موفق‌تر هستم.
اکنون من از يک شرکت تحويل غذا استفاده مي‌کنم که به من اجازه انتخاب بين گزينه‌هاي مختلف غذايي مي‌دهد تا بتوانم انرژي خود را درطول روز حفظ کنم. وقتي جوان‌تر بودم، اتفاق مي‌افتاد که نهار نخورم يا خود را با هرچيزي که دردسترسم بود، سير کنم. الان مي‌دانم که يک عادت سالم منجر به ذهن سالم و تمرکز بيشتر مي‌شود و اگر به بدن به‌درستي انرژي نرسد، نمي‌توانيم رهبري باشيم که مطمئن و پرانرژي است. يافتن‌ليست و رژيم غذايي سالم باعث شده است که هيچ‌وقت يک وعده‌ي غذايي را ازدست ندهم.
________________________________________
: ? غذاي سالم که به شما انرژي مي‌دهند
________________________________________
?. از زمان رفت‌وآمد استفاده مؤثر کنيد

باوجوداينکه بعضي افراد ممکن است بخواهند يا مجبور باشند ?? ساعت فعاليت کنند، من تصميمي هوشمندانه اتخاذ کرده‌ام تا اعتدال را دراولويت قرار دهم و زمان بيشتري را براي سلامت جسمي خود و حضور درکنار خانواده‌ام بگذارم. درحالي‌که من معمولا قبل‌از ساعت ?:?? يا ? به محل‌کار نمي‌رسم، فهميده‌ام که مي‌توانم از ?? دقيقه زمان رانندگي‌ام براي انجام فعاليت‌هاي مفيد استفاده کنم. دستيار من تماس‌هاي مصاحبه‌اي و کنفرانسي را براي زماني‌که مي‌داند، درحال رانندگي و قادر به صحبت هستم، برنامه‌ريزي مي‌کند تا بتواند درطول مسير کارآمد باشم. رسيدگي به‌بعضي چيزها درمسير رفت‌وآمد، يعني مي‌توانم از زماني‌که در محل‌کار حضور دارم، بکاهم. همچنين اين کار باعث شده خلاقانه‌تر فکر کنم چون‌ درحال حرکت هستم و حال‌وهواي متفاوتي دارم.
________________________________________
: چطور رفتن به محل کار را جذاب‌تر کنيم؟
________________________________________
?. شب به‌خوبي بخوابيد
اما از هرچه بگذريم، راز اصلي کارآمدبودن صبحگاهي در شب است. من معمولا حدود ساعت ?? دراز مي‌کشم، اما قبل از اينکه خوابم ببرد، فهرستي از ?? موردي را که به خاطرشان قدردان هستم، يادداشت مي‌کنم. مخصوصا زماني‌که روز بدي يا مشکل خاصي داشته باشم، اين‌کار يادآور قدرتمندي است براي پيشرفتي که با خانواده، ورزش و تجارت داشته‌ام. پايان‌دادن شب با يک نوشته‌ي مثبت به اين معني است که ساعت ?:?? وقتي‌که ساعت به‌صدا درمي‌آيد، از دنده‌ي راست بلند مي‌شوم و آماده‌ي روز جديد هستم.
برگرفته از: forbes

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي مديريت زمان به روش اساتيد هاروارد
تغيير را در زندگي خود احساس کنيد: در زمان کمتر، چندبرابر بيشتر کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *