دانلود پایان نامه

را نادیده‌ می‌گیرند.
________________________________________
: چطور با کار کمتر نتیجه بیشتری بگیریم؟
________________________________________
راز شماره‌ی ??: آنها تقریبا همه چیز را به سایرین محول می‌کنند
افراد فوق کارآمد نمی‌پرسند: «این کار را چطور می‌توانم انجام دهم؟» در عوض آنها می‌پرسند: «این کار چطور می‌تواند انجام شود؟» آنها تا جایی که بتوانند کلمه‌ی «من» را از این جملات حذف می‌کنند. افراد فوق کارآمد مشکل کنترل کردن دیگران را ندارند و مدیران ذره‌بین به دست نیستند و در نظر آنها در اکثر موارد وقتی کاری به قدر کافی خوب باشد، خب پس به قدر کافی خوب است و نباید در مورد آن زیاد حساسیت به خرج داد.
راز شماره‌ی ‍??: آنها برای هر یک از روزهای هفته از الگوی خاصی پیروی می‌کنند
افراد خیلی موفق معمولا برای هر یک از روزهای هفته یک الگوی خاص در نظر می‌گیرند تا بتوانند روی حوزه‌های عمده‌ی کار خود تمرکز کنند. برای مثال ده‌ها سال است که من دوشنبه‌ها را به قرارهای ملاقات و جلسات اختصاص داده‌ام. پنجشنبه بعدازظهرها نیز به انجام کارهای مالی و اداری‌ای می‌پردازم که می‌خواهم پیش از شروع هفته‌ی جدید شسته و رفته باشند. در گذشته، من گزارشی در ارتباط با الگوی کاری جک دورسی (Jack Dorsey) نوشته بودم. او به کمک این الگو توانست دو شرکت را به صورت همزمان اداره کند. بنابراین کارهای خود را دسته‌‌بندی کنید تا کارآیی و سودمندی خود را به حداکثر برسانید.
راز شماره ??: آنها هر چیزی را تنها یک بار لمس می‌کنند

چند بار شده که در یک نامه‌ی معمولی، مثلا شاید یک قبض را باز کنید و آن را کناری بگذارید تا بعدا به آن رسیدگی کنید؟ هرچند وقت یک بار یک ایمیل را باز می‌کنید ولی دوباره آن را می‌بندید و در جعبه‌ی دریافت خود نگه می‌دارید تا بعدا به آن رسیدگی کنید؟ افراد خیلی موفق فقط یک‌بار به چیزی دست می‌زنند. اگر چیزی فقط پنج یا ده دقیقه وقت آنها را بگیرد همان لحظه و همان‌جا به آن رسیدگی می‌کنند. این کار باعث می‌شود استرس آنها کاسته شود، زیرا مدام فکر آن در پس ذهن آنها وجود ندارد و کارآمدتر نیز هست زیرا دیگر لازم نیست در آینده آن را دوباره بخوانند و ارزیابی کنند.
راز شماره‌ی ??: آنها یک روتین صبحگاهی ثابت را اجرا می‌کنند
یکی از چیزهایی که در حین مصاحبه با بیش از ??? نفر افراد بسیار موفق مرا شگفت‌زده کرد، این بود که چندین نفر از آنها می‌خواستند آیین صبحگاهی خود را با من در میان بگذارند. هال اِلرود (Hal Elrod) نویسنده‌ی کتاب «صبح جادویی» به من گفت: «در حالی که بیشتر مردم روی “انجام دادن کارهای بیشتر” برای گرفتن نتیجه‌ی بیشتر تمرکز می‌کنند، صبح جادویی به این می‌پردازد که چگونه می‌توانیم با بالا بردن قابلیت‌های وجودی خود، شروع به انجام کارهای کمتری بکنیم تا نتیجه‌ی بیشتری بگیریم.» من در حین مصاحبه‌هایم با طیف گسترده‌ای از عادت‌های صبحگاهی روبه‌رو شدم ولی بیشتر آنها صبح‌ها بدن خود را با آب، یک صبحانه‌ی سالم و یک نرمش سبک تغذیه می‌کنند. آنها ذهن خود را نیز با مراقبه یا دعا کردن، خواندن مطالب الهام‌بخش و یا ثبت وقایع روزانه تغذیه می‌کنند.
________________________________________
: ? کاری که افراد موفق قبل از ? صبح انجام می‌دهند
________________________________________
راز شماره‌ی ??: آنها می‌دانند که انرژی یعنی همه‌چیز!

شما نمی‌توانید تعداد دقیقه‌های روز را افزایش دهید، ولی می‌توانید انرژی خود را افزایش دهید که این هم به نوبه‌ی خود باعث افزایش توجه، تمرکز حواس و بهبود قدرت تصمیم‌گیری شما شده و به طور کلی بهره‌وری شما را بالا می‌برد. افراد خیلی موفق، قید وعده‌های غذایی، خواب و یا استراحت خود را نمی‌زنند تا بتوانند دستاوردهای بیشتر و بیشتری داشته باشند. در عوض، آنها به غذا به چشم سوخت، به خواب به چشم تجدید قوا و استراحت و وقفه‌ای بین دوره‌های کاری نگاه می‌کنند.
همه‌ را با هم ترکیب کنید
شاید شما یک کارآفرین، یک وزرشکار المپیک یا یک میلیونر نباشید و یا حتی قصد تبدیل شدن به یکی از آنها را نیز نداشته باشید، ولی رازهای آنها ممکن است به شما کمک کند بتوانید کار بیشتری را در زمان کمتری به انجام برسانید و از بیش از حد از کار کشیدن از بدن خود اجتناب کنید.
برگرفته از: forbes.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماندر مورد اهمیت نقش رسانه‌های اجتماعی در بازاریابی آنلاین و ارتباط بین شرکت‌ها و برندها و عرضه‌کننده‌های خدمت و محصول با مشتری‌ها و مخاطب‌هایشان بسیار گفته شده است. اما گاهی وقت‌ها مدیریت رسانه‌های اجتماعیِ یک شخص یا شرکت یا برند بیش از اندازه زمان‌بَر است. با این حال راه‌های زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تنها در عرض چند دقیقه بازاریابیِ شبکه‌های اجتماعیِ خود را تقویت کرده و کاری کنید که پروفایل‌های تاثیرگذاری در رسانه‌های اجتماعی داشته باشید. در این نوشته، می‌خواهیم ?? راه برای بهبود بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را با شما در میان بگذاریم که در کمتر از یک ساعت می‌توانید انجام‌شان دهید.

برخی از این نکته‌ها بهینه‌سازی‌های سریع را به شما می‌آموزند و برخی هم روی آزمایش و امتحانِ راهکارهای جدید تمرکز دارند.
بیایید کار را شروع کنیم!
?. بیوگرافیِ بهتری بنویسید

وقتی بازدیدکننده‌ای به پروفایل شما در یک شبکه‌ی اجتماعی سر می‌زند، یکی از اولین چیزهایی که می‌بیند، توضیح کوتاهی است که در قسمت «بیوگرافی» یا «درباره» نوشته شده است. دوست دارید این توضیحِ کوتاه، چه چیزی از شما یا برندتان را به او منتقل کند؟ دوست دارید چگونه شناخته شوید؟ حتما در این باره فکر کنید.
ارائه‌ی شما باید به گونه‌ای باشد که اگر برای مثال شرکت معماری دارید یا بازاریاب محتوا هستید، مراجعه‌کننده‌ها بتوانند با دیدن پروفایلتان، این مسئله را بفهمند.
مسئله‌ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که کاربرها برای یافتنِ شما، چه واژه‌ها و عبارت‌هایی را جستجو می‌کنند؟ مسئله‌ی جستجو روزبه‌روز در رسانه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر کسی در حوزه‌ی کاریِ شما به دنبال یک شخص یا یک برندِ خوب می‌گردد، باید بتواند سریع شما را پیدا کند.

?. تصویرهای پروفایل‌هایتان باید اندازه‌ی مناسبی داشته باشند
تصویرها بخش مهمی از بازاریابیِ رسانه‌های اجتماعی هستند و در این میان، تصویر پروفایل از همه مهم‌تر است. در عرض چند دقیقه، می‌توانید تصویر مناسبی برای پروفایل درست کنید و اندازه‌ها را هم طوری در نظر بگیرید که دقیقا در ابعاد مدِنظر آن پلت‌فرم باشند.
بیشتر وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی به طور خودکار تصویر را بریده یا می‌کشند تا در پنجره‌ی مخصوصش جا شود، اما اگر می‌خواهید بیشترین تاثیر ممکن را بگذارید، باید پیش از آپلود کردن، تصویر را بهینه‌سازی کنید.
اندازه‌های پیشنهادی برای چند شبکه‌ی اجتماعیِ معروف:
تصویر پروفایل در توییتر: ??? در ??? پیکسل
تصویر سربرگ در توییتر: ???? در ??? پیکسل
تصویر پروفایل در لینکداین: ??? در ??? پیکسل
تصویر لوگو در لینکداین: ??? در ??? پیکسل
تصویر پروفایل در اینستاگرام: ??? در ??? پیکسل
تصویر پروفایل در فیس‌بوک: ??? در ??? پیکسل
تصویر کاور در فیس‌بوک: ??? در ??? پیکسل
?. اطلاعات برندتان، حتی در پروفایل‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید هم باید به‌روز باشد
هر روز شبکه‌های اجتماعیِ جدیدی سربرمی‌آورند و ما هم معمولا امتحانشان می‌کنیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. در هنگام ثبت‌نام هم، بدون شک تصویری برای پروفایل آپلود می‌کنیم. اما همه‌ی پلت‌فرم‌هایی که امتحان می‌کنیم، جریان‌ساز نمی‌شود و در استراتژی‌های درازمدت‌مان جا نمی‌گیرند.
وقتی تصمیم می‌گیرید یک شبکه‌ی اجتماعی به‌خصوص را به‌روز نکنید، باید مطمئن شوید تصویر و اطلاعاتِ مربوط به برندتان در آن صفحه همیشه به‌روز است و به شبکه‌ی دیگری لینک دارد که کمی در آن فعال‌تر هستید.
تبلیغات

?. فایل‌های صوتی را امتحان کنید
فایل‌های صوتی پتانسیلی باورنکردنی‌ دارند و اَپ‌های جدیدی مانند Anchor هم ساخت محتوای صوتی را به حدی باورنکردنی ساده کرده‌اند.
اگر می‌خواهید در دنیای صوت تاخت و تاز کنید، می‌توانید یکی از پست‌های وبلاگتان را در SoundCloud به پادکست تبدیل کنید یا برای برخی مشتری‌ها پیام‌های صوتی بفرستید یا با دنبال‌کنندگانتان در Anchor گفتگوهای صوتی داشته باشید.
?. تجزیه و تحلیل کنید
هر زمان که در طول روز چند دقیقه‌ای وقت اضافی دارید، نگاهی به تجزیه و تحلیل‌ها (analytics) بیاندازید. با نگاهی مختصر به داده‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توانید نکته‌های آموزنده‌ی بسیاری یاد بگیرید و این واقعا شگفت‌انگیز است.
اینها دو نمونه‌ی فوق‌العاده و در عین حال رایگان برای یافتن اطلاعاتی از چگونگیِ عملکرد رسانه‌های اجتماعی‌تان هستند:
فیس‌بوک اینسایتز (Facebook Insights):

فیس‌بوک یکی از عمیق‌ترین تجزیه و تحلیل‌ها بین سایت‌های مشابه را دارد. فیس‌بوک اینسایتز مانند معدنِ طلایی برای بازاریاب‌ها است. برای دسترسی به فیس‌بوک اینسایتز، به صفحه‌ی فیس‌بوکتان بروید و بعد هم از منوی ناوبری فیس‌بوک، گزینه‌ی Insights را انتخاب کنید.
توییتر انالیتیکز (Twitter Analytics):
توییتر هم تجزیه و تحلیل‌های بسیار جامعی در اختیار همه‌ی کاربرهایش قرار می‌دهد که البته رایگان هم هست. با استفاده از تجزیه و تحلیل‌های توییتر، می‌توانید جذاب‌ترین توییت‌هایتان و بیشترین اشاره‌ها و اطلاعات مخاطب‌ها و… را بیابید.
برای دسترسی به توییتر انالیتیکز اینجا کلیک کنید.
?. برای پست‌هایتان ایده‌های جدیدی بیابید
داشتنِ ثبات، عنصری ضروری در استراتژیِ رسانه‌های اجتماعی است، اما تولید مستمر محتوای باکیفیت به‌صورت روزانه، یا حتی چند بار در روز، بسیار دشوار است.
وقتی چند دقیقه وقت اضافی دارید، نرم‌افزار word را باز کنید و هر ایده‌ای که برای مطلب گذاشتن در رسانه‌های اجتماعی به ذهنتان می‌رسد بنویسید. یک طوفان ذهنی یا بارش مغزیِ بدونِ سانسوری مثل این، راهی بسیار عالی برای رسیدن به چند ایده‌ی نو است. با این روش، می‌توانید همچنان محتوایی فوق‌العاده تولید کنید.
?. پست‌های موفق را دوباره به اشتراک بگذارید
اگر محبوب‌ترین پست‌هایتان را تنها یک بار منتشر کرده و به اشتراک بگذارید، کلیک‌های بسیاری را از دست می‌دهید و حداکثر تعاملِ ممکن را با مخاطبان ایجاد نمی‌کنید. یکی از کارهایی که ما انجام می‌دهیم، به‌اشتراک‌گذاریِ مجددِ محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین مطالبِ قبلی‌مان در رسانه‌های اجتماعی است.
?. لینک‌های پروفایل خود را بررسی کنید
لینک‌هایی که در پروفایلتان دارید، برخی از قابل‌مشاهده‌ترین اطلاعات رسانه‌های اجتماعی هستند. بررسیِ اینکه چند نفر روی این لینک‌ها کلیک می‌کنند، بسیار آموزنده است و دنبال‌کردنِ عملکرد آنها می‌تواند بینشی عالی به شما بدهد.
?. مطلب‌تان را تبلیغ کنید
شبکه‌های اجتماعی مدام در حال پیشرفت و تکامل هستند. در این میان، پُست‌هایی که با پرداخت هزینه تبلیغ و نمایش داده می‌شوند، بخشی جدایی‌ناپذیر از پیشروی و دیده‌شدن محتوای شما توسط مخاطبانتان هستند.
??. پلت‌فرم‌های جدید را امتحان کنید
هر روز اپ‌ها و شبکه‌های اجتماعیِ جدیدی راه‌اندازی می‌شوند، و برای ما به‌عنوان بازاریاب، مهم است که بفهمیم توجهِ مصرف‌کننده‌ها به کدام سو جلب می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه همیشه حواسمان به این مسئله باشد، این است که زمان کافی به آزمایش و امتحان پلت‌فرم‌های جدید اختصاص دهیم.
اپ استور (App Store) بهترین جا برای کشف و آزمایش پلت‌فرم‌های جدید است. من معمولا به بخش Social Networking می‌روم و صفحه را اسکرول می‌کنم تا ببینم کدام‌یک را هنوز ندیده یا استفاده نکرده‌ام. تقریبا همیشه چند اپ جالب میان ?? تا ?? جایگاه اول وجود دارند.
??. از جستجوهای ذخیره‌شده در توییتر استفاده کنید
جستجوگر توییتر فوق‌العاده قدرتمند است. در میان امکاناتی که این جستجوگر در اختیار کاربرهایش می‌گذارد، جستجوهای ذخیره‌شده وسیله‌ی بسیار خوبی برای دنبال‌کردن افرادی است که محتوای شما و کلمه‌های کلیدیِ مرتبط با برند شما را به اشتراک می‌گذارند.
شما می‌توانید به ازای هر حساب در توییتر، تا ?? جستجو را ذخیره کنید. برای ذخیره‌ی جستجو، ابتدا جستجویی انجام دهید، سپس در بالای صفحه‌ی نتیجه‌ها، روی More Options کلیک کرده و بعد هم روی Save this search کلیک کنید.
??. از گفتگوی زنده‌ی فیس‌بوک استفاده کنید

این روزها فیس‌بوک در News Feed پخش زنده‌ی ویدئو (Live Chat) را در اولویت قرار داده است. این یعنی اگر می‌خواهید دیده شوید، پخش زنده فرصت خوبی برایتان فراهم کرده است. برای شروع پخش زنده‌ی ویدئو، روی Update Status کلیک کرده و بعد هم آیکن Live Video را انتخاب کنید. اگر بخواهید، می‌توانید توضیح مختصری بنویسید و پیش از پخش زنده، مخاطبانی که می‌خواهید با آنها به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
در طی پخش زنده، تعداد بیننده‌ها و نام کاربرهای در حال تماشا و جریانِ زنده‌ی کامنت‌ها را خواهید دید. پخش زنده نمی‌تواند بیش از ?? دقیقه طول بکشد و وقتی تمام شد، مانند هر ویدئوی دیگری، روی تایم‌لاین ذخیره می‌شود.
??. محتوای بصری تهیه کنید
محتوای بصری به طرزی باورنکردنی روی مخاطب تاثیرگذار است و خوشبختانه این روزها آماده‌سازی تصویرهای تاثیرگذار، زمان زیادی نمی‌خواهد. ابزارهایی مانند Pablo و Canva به شما کمک می‌کنند تا تنها در عرض چند دقیقه تصویرهای خیره‌کننده‌ای درست کنید که آماده‌ی اشتراک‌گذاری هم هستند.
??. یک برنامه‌ی زمانیِ جدید برای به‌اشتراک‌گذاری طراحی کنید
امتحانِ زمان‌های مختلف و فاصله‌های زمانیِ متفاوت برای ارسال پست جدید در رسانه‌های اجتماعی، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود عملکرد است.
با بررسیِ معیارهایی هم‌چون تعامل به ازای هر پست (engagement per post) و تعامل در هر روز (engagement per day) و دنبال‌کننده‌های جدید می‌توانید بفهمید که برنامه‌های زمانیِ مختلف، چه اثری روی تعامل شما با مخاطب‌ها دارند.
??. بازخورد مشتری‌ها را جویا شوید
جویاشدنِ بازخوردها روش شگفت‌انگیزی برای این است که درباره‌ی محصول و بازارتان چیزهای بیشتری بفهمید. ارسال یک پست برای گرفتن بازخوردها چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد، اما نتیجه‌ی آن بسیار ارزشمند است.
برگرفته از: bufferapp

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی افزایش فروش به روش اساتید هاروارد
فروش خود را در هر شرایطی افزایش دهید

12000تومان«چی می‌خواستم بگم؟» و یا «داشتم چی‌کار می‌کردم؟» احتمالا سوالات آشنایی برایتان هستند. نداشتن تمرکز حواس مساله‌ای است که خیلی‌ها با آن دست به گریبانند. ناتوانی ما در تمرکز به دلیل خستگی، بی‌انگیزگی یا هر چیز دیگری که باشد، بهره‌وری و به دنبال آن شانس موفقیت را کاهش می‌دهد. لازم نیست مانند «جردن بلفورت» در «گرگ وال‌استریت» عمل کنید! راه‌های بهتری هم برای افزایش تمرکز حواس وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از توصیه‌های کارشناسان را در رابطه با افزایش تمرکز حواس در کارها مرور کنیم.

?. اجتناب از چندوظیفگی

شاید چندکاره‌ها شمایل ابرقهرمان‌ها را داشته باشند، اما بهای سنگینی را در این راه می‌پردازند؛ نداشتن تمرکز حواس!
مطالعات دانشگاه استنفورد در سال ???? این موضوع را تایید می‌کند. در این پژوهش از میان ??? دانشجو، ?? نفر ادعا کردند که حین انجام کارها، رسانه‌های مختلف اجتماعی را رصد می‌کنند.
پس از بررسی دایره‌ی توجه، ظرفیت حافظه و توانایی گذر از کاری به کار دیگر مشخص شد چندکاره‌ها نتایج بسیار ضعیفی در این موارد کسب کرده‌اند.
به قول کلیفورد نَس (Clifford Nass) یکی از پژوهشگران این تحقیق:

چندکاره‌ها اراده‌ای در مقابل از این شاخه‌ به آن شاخه پریدن ندارند و هر چیزی حواسشان را پرت می‌کند.
________________________________________
: ضررهای انجام چند کار همزمان برای مغز
________________________________________
?. ورزش
ورزش برای سلامتی بدن و مهم‌تر از آن برای سلامتی مغز مفید است. توانایی مغز بر قدرت حافظه و تمرکز حواس تأثیر می‌گذارد. دانشمندان باور دارند تمرینات منظم ورزشی تولید فاکتور نورون‌زایی را افزایش می‌دهد. برخی پژوهش‌ها شواهدی مبنی بر اثر‌گذاری این ماده در تقویت مدارهای حافظه و عملکرد آن‌ها ارائه کرده‌اند.
?. مراقبه
اگر مثل «کار نیکو کردن از پر کردن است» درست باشد، مراقبه روش مطمئنی برای تقویت تمرکز حواس است. زیرا همه‌ی آنچه در حین مراقبه انجام می‌دهیم، تمرین تمرکز است. پژوهش‌های علمی هم این را تایید می‌کنند. مطالعه‌ی دانشگاه کالیفرنیای شمالی نشان داده است دانشجویانی که به مدت ?? دقیقه در روز و ? روز در هفته مراقبه می‌کرده‌اند، به نتایج بهتری در آزمون‌های شناختی رسیده‌اند.
تبلیغات

________________________________________
: آموزش مدیتیشن برای تازه‌کارها با ?? نکته عملی
________________________________________
?. فهرست وظایف

تهیه‌ی فهرستی از کارهایی که باید انجام شوند نه تنها امکان اولویت‌بندی کارها، بلکه امکان