براي، اين، يک، يا، مشتريان

موتوري بوده است که بيشترين فايده را به بيشترين تعداد مردم ارزاني داشته است.»
– پل زين پيلرز
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

?. ثروتمند شدن نيازي به جان‌کندن ندارد

برخي فکر مي‌کنند که ثروتمند شدن نيازمند تحمل سختي‌ها و دشواري‌هاي بسياري است، اما حقيقت اين است که سختي ثروتمند شدن بيشتر از سختي زندگي فقيرانه يا متوسط نيست. از طرف ديگر طبيعي است که هر چيزي بهايي دارد و براي صعود به قله‌هاي بالاتر بايد انرژي‌، شهامت و تعهد بيشتري داشته باشيد.
مارک فيشر و مارک آلن در کتاب «چگونه مانند ميلياردرها فکر کنيم» مي‌گويند: «براي اغلب مردم شکست، شيوه‌اي از زندگي شده است. شکست عادتي است که رها شدن از آن دشوار است. فضاي اجتماعي ما انتظارات بزرگ به ما داده، اما شرطي شدن اجتماعي روحيه‌ي ما را تضعيف کرده است. چرخه‌ي معيوبي ايجاد شده است. براي اينکه موفق شويم بايد بدانيم که موفقيت هرگز دشوارتر از شکست خوردن نيست، بلکه روشي براي برنامه‌ريزي ذهني است.»
اگر ثروتمند باشيد و به آزادي مالي برسيد مي‌توانيد کنترل زمان خود را در اختيار داشته باشيد و با سبک دلخواه خود زندگي کنيد اما اگر ثروتمند نباشيد احتمال زيادي وجود دارد که تمام عمر را محکوم به جان‌کندن باشيد. تحميل اختياري دشواري‌هاي مسير ثروتمند شدن بر خويشتن، بسيار راحت‌تر از تحمل سختي‌هايي است که فقر و ضعف مالي بر ما تحميل مي‌کند.
?. براي ثروتمند شدن لزوما به سرمايه‌ي اوليه نياز نداريد
نداشتن سرمايه‌ي اوليه، توجيه افراد زيادي براي اقدام نکردن در جهت دستيابي به درآمد بيشتر و ثروتمند شدن است. اولاً همه‌ي کسب‌وکارها براي شروع نياز به سرمايه‌ي زيادي ندارند و از طرف ديگر اگر براي ثروتمند شدن مصمم باشيد، حتما مي‌توانيد سرمايه‌ي مورد نيازتان را تأمين کنيد. همه چيز به ميزان اشتياق و تعهد شما به ثروتمند شدن برمي‌گردد. درصورتي‌که داراي چنين عزمِ جزم و اشتياق سوزاني براي صعود به قله‌هاي ثروت و توانگري باشيد، حتما راهي براي جور کردن سرمايه‌ي موردنيازتان خواهيد يافت. شايد وام بگيريد، سرمايه‌گذار پيدا کنيد يا از اطرافيان خود قرض کنيد. شايد هم مناسب باشد که کار را در اندازه‌ي بسيار کوچک‌تر که متناسب است، شروع کنيد و به مرور آن را توسعه بدهيد.
تصميم قاطع براي ثروتمند شدن
اگر با تمام وجود براي صعود به قله‌ي ثروت مصمم باشيد، هيچ مانعي نمي‌تواند شما را متوقف کند. همه چيز به ميزان اشتياق و تعهد شما به ثروتمند شدن برمي‌گردد. اگر چنين اشتياق و عزمي در خود نمي‌بينيد، ممکن است ناشي از يکي از باورهاي محدودکننده‌اي باشد که در اين مقاله آنها را بررسي کرديم. اگر از وضع مالي خود راضي نيستيد شايد ترموستات مالي شما در درجه‌ي پاييني تنظيم شده است و لازم است که با بازنگري باورهاي خود آن را براي يک زندگي ثروتمندانه تنظيم کنيد. تصور کنيد که اگر به ثروت دلخواه خود دست پيدا مي‌کرديد زندگي شما چه تغييري مي‌کرد؟ خودتان، خانه، ماشين، امکانات، تفريحات و روابط‌تان چگونه بود؟ يکي از ساده‌ترين راه‌ها براي دستيابي به اين زندگيِ رؤيايي اين است که از هم‌اکنون تصور کنيد که رؤياهاي شما محقق شده است و از همين لحظه با افکار، احساسات و رفتارهاي آن موقع، زندگي کنيد. شايد اين پيشنهاد خنده‌دار و حتي مسخره به نظر برسد اما اين حقيقت دارد که حتي تظاهر به موفقيت شما را موفق مي‌کند. تنها در صورتي ثروتمند خواهيد شد که بتوانيد در ذهن‌تان خودتان را آدمي ثروتمند ببينيد و يقين داشته باشيد که ثروتمند خواهيد شد. تظاهر به ثروتمند بودن اين باور را در ضمير ناخودآگاه شما تثبيت و براي غلبه‌ بر موانعِ مسيرِ صعود به قله‌ي ثروت و توانگري شما را ياري مي‌کند.
«اگر شما اطميناني مطلق که ناشي از ايمان قوي است در خود به‌وجود بياوريد، در آن صورت واقعا قادر به انجام هر کاري خواهيد بود، ولو اينکه ديگران به غيرممکن بودن آن ايمان داشته باشند.»
– آنتوني رابينز
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

تهيه‌شده براي: chetor.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مثبت انديشي و شادي
يک غم به تنهايي براي نابودي هزاران شادي کافيست

6000توماناغلب دانشجويان يا حتي پدر و مادرها فکر مي‌کنند اگر خيلي درس بخوانيد و شاگرد اول باشيد، بدون ردخور يک شغل عالي پيدا مي‌کنيد و حسابي پول درمي‌آوريد. اما متاسفانه واقعيت طور ديگري‌ است. با اينکه بيشتر موقعيت‌هاي شغلي به مدرک نياز دارند، اما معمولا کسي با نمره‌هاي شما کاري ندارد. وقتي که فارغ‌التحصيل مي‌شويد، تنها چيزي که مهم است دانش و توانايي شما براي وارد شدن به بازارِ کار است. در واقع رفتن به دانشگاه براي اين است که شخص تحصيل‌کرده‌اي به حساب بياييد، نه اينکه ميلياردر شويد. حتي رفتن به بهترين دانشگاه کشور هم براي اين ممکن است باعث پولدار شدن شما شود که با آدم‌هاي بيشتري آشنا ‌مي‌شويد. متاسفانه اکثر دانشجوها هيچ هدفي از چيزي که ياد مي‌گيرند ندارند و بعد از چند سال تلاش و زحمت با يک تکه کاغذ، کلي هزينه و وام دانشجويي و بدون هيچ مهارت يا برنامه‌اي براي آينده از دانشگاه بيرون مي‌آيند و حتي نمي‌توانند يک شغل معموليِ متناسب با رشته‌ي تحصيلي‌شان پيدا کنند.

?. آنها زودتر از بقيه مي‌فهمند از زندگي چه مي‌خواهند

معدل‌پايين‌ها زمان زيادي را در کلاس‌هاي غيرضروري که ما در آنها برايشان غيبت نمي‌کنيم، نمي‌گذارند.
اگر مي‌خواهيد کارشناس فني شويد، قطعا نيازي نيست چندين مقاله با موضوع «چگونه تابستان خود را سپري کرديد؟» بنويسيد يا غزل‌هاي حافظ را از بر کنيد.
آدم‌هاي موفق بيشتر تمرکزشان را روي درس‌هاي عملي مي‌گذارند و موضوعاتي را انتخاب مي‌کنند که براي شغل آينده‌شان مفيد باشد. مخترع و کارآفرين معروف دنيا، استيو جابز دانشگاه را تمام نکرد ولي به يک چهره‌ي موفق در تکنولوژي تبديل شد، فقط به خاطر اينکه روي کاري که دوست داشت وقت مي‌گذاشت. او در سخنراني معروفش براي دانش‌آموختگان دانشگاه استنفورد گفت: «تنها راه موفقيت اين است که به کارتان علاقمند باشيد. به جستجو ادامه دهيد و نااميد نشويد. وقتي علاقه قلبي‌تان را پيدا کنيد، خودتان خواهيد دانست که آن را يافته‌ايد.»

?. تجربه‌هاي دستِ‌ اول به دست مي‌آورند
بيشتر معدل‌‌پايين‌ها زودتر از همکلاسي‌هايشان شروع به کار مي‌کنند. چون بايد پول در بياورند، بيشتر در کلاس‌هايشان غيبت مي‌کنند و نمره‌هايشان پايين مي‌آيد. در عوض تجربه‌هايي به‌دست مي‌آورند که بيشترِ شاگرداول‌ها از آنها بي‌نصيب مي‌مانند و همه مي‌دانند که استخدام شدن بدون تجربه، چقدر سخت است.
?. ارتباط برقرار مي‌کنند

وقتي که شاگرداول‌‌ها حسابي به موضوعات غيرضروري چسبيده‌اند، معدل‌پايين‌ها کتاب‌هاي مفيد مي‌خوانند و هر روز با کلي آدم جديد آشنا مي‌شوند. در زندگي واقعي، شناختن آدم‌هاي قدرتمند مي‌تواند به اندازه‌ي توانايي ارتباط برقرار کردن، براي شغل شما مهم باشد.
تبليغات

?. مي‌دانند چطور از زندگي لذت ببرند

آنها حتي وقتي به‌خاطر مهماني شب قبل، صبح‌ خواب‌آلود سرکلاس حاضر مي‌شوند هم از زندگي لذت مي‌برند. وقتي شروع به کار مي‌کنند هم همين جور هستند. خيلي صاف و ساده اگر بگوييم، قضيه به اين صورت است که آدم‌هاي شاد از آدم‌هاي ناشاد موفق‌تر هستند. آنها به اين خاطر که بودن در کنارشان لذت‌بخش‌تر است، در کارهاي گروهي نقشي فعال دارند و به همه‌ي گروه انرژي مي‌دهند. اينها ويژگي‌هايي هستند که هر رئيسي به دنبالش است. آدم‌هاي منفي‌باف و پراسترس و بداخلاق هرچقدر هم باهوش باشند، بهترين گزينه براي استخدام نيستند.
?. ساده‌ترين راه‌حل‌ها را پيدا مي‌کنند

متخصص کامپيوتر معروف، بيل گيتس يکي از موفق‌ترين آدم‌هاي دنياست که نمي‌تواند پُز نمره‌هاي دانشگاهش را بدهد. با وجودِ اين، او توانست با ساختن مايکروسافت به موفقيت دست پيدا کند. بيل گيتس هيچ‌وقت به معدل و نمره اهميت نمي‌دهد و مي‌گويد فقط خلاقانه فکر کنيد. يکي از معروف‌ترين گفته‌هايش اين است که «من هميشه آدم‌هاي تنبل را براي کارهاي سخت انتخاب مي‌کنم. چون آنها يک راه ساده براي انجام کارهاي دشوار پيدا مي‌کنند.»
________________________________________
: چگونه پولدار شويم؛ ?? راه پولدار شدن که بايد بدانيد
________________________________________
?. دنبال آرزوهايشان مي‌روند

خيلي از آدم‌هاي موفق عاشق کارشان هستند. وقتي وارد دانشگاه مي‌شويد هنوز خيلي جوان هستيد و ممکن است ندانيد دقيقا به چه چيزهايي نياز داريد.
به همين خاطر بايد بدانيد که مجبور نيستيد انتخاب ?? سالگيتان، يا بدتر انتخاب پدر و مادرتان را دنبال کنيد. اليزابت هولمز يکي از زنان ميلياردر دنيا، نمونه‌ي خوبي است. او پزشکي را متحول کرد. اليزابت از استنفورد، يکي از معتبرترين دانشگاه‌هاي دنيا بيرون آمد تا دنبال روياييش برود. يکي ديگر از بهترين نمونه‌ها ريچارد برانسون معروف و عاشق خوش‌گذراني است. او در سن ?? سالگي ترک تحصيل کرد و حالا شرکت بزرگ ويرجين را مديريت مي‌کند.
براي آشنايي با خلاصه‌اي از مقاله مي‌توانيد ويديو زير را ببينيد.
مرورگر شما قادر به پخش ويديو نمي باشد.
?. آنها مي‌دانند مبارزه يعني چه
موفقيت به هوش احساسي، پشتکار، علاقه و مهم‌تر از همه توانايي غلبه بر شکست نياز دارد. مهم نيست در دانشگاه چه معدلي داشته‌ايد، در کسب‌و‌کار هم مثل زندگي بالاپايين‌هايي وجود خواهد داشت. معدل‌‌پايين‌ها بيشتر موفق مي‌شوند چون معني مبارزه را مي‌دانند. مبارزه‌ي آنها از تلاش براي پاس کردن امتحان شروع مي‌شود و به تلاش براي راه انداختن کسب‌و‌کار خودشان ختم مي‌شود.
در پايان، معدل و نمره‌ها فقط عدد هستند. موفقيت واقعي اين است که در دنياي واقعي براي خودمان کسي شويم. يادتان باشد مشکل در تحصيل نيست، مشکل در روش تحصيل است. وقتي به تحصيل فکر مي‌کنيد، بايد مهارت‌ها را هم در نظر بگيريد، نه فقط اطلاعات يا دانش را. يادتان باشد فقط ?? درصد از فارغ‌التحصيل‌هاي دانشگاه در زمينه‌ي تحصيلي‌شان کار مي‌کنند.
پس اگر مي‌خواهيد پولدار شويد اين نکات را رعايت کنيد و به دنبال‌ کسب مهارت‌هاي مفيد فني و اجتماعي باشيد، اما اگر هنوز معتقديد علم بهتر است از ثروت، ديدگاهتان قابل ستايش است و حتما به راهتان ادامه دهيد.
برگرفته از: lifehack

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رازهاي موفقيت
موفقيت چيزي جز رعايت يک سري اصول و تمرين مداوم آنها نيست

7000تومانفرض کنيد کسب‌وکاري داريد که تا کنون براي اداره‌ي آن از روش‌هاي قديمي استفاده کرده‌ايد و هرگز مشکلي هم نداشته‌ايد. حال کسب‌وکارتان با رشد خوبي مواجه شده است و فکر مي‌کنيد اکنون ديگر نمي‌توانيد مانند سابق آن را مديريت کنيد. روزي يکي از مشتريان با شما تماس مي‌گيرد و راجع به معامله‌اي که هفته‌ي پيش با او در موردش صحبت کرده‌ايد، سؤال مي‌کند. حتي اسم او و جزئيات مکالمه را به ياد نمي‌آوريد. اين موضوع در حافظه‌ي مشتري مي‌ماند. مشتريان هرگز به چنين کسب‌وکاري علاقه نشان نمي‌دهند.
از سوي ديگر، اعضاي تيم فروش‌تان هر کدام به شيوه‌ي خود عمل مي‌کنند و هيچ نظارتي بر آنها نداريد. بين دريايي از اطلاعات گم شده‌ايد و اين داده‌ها هيچ نظمي ندارند. فرايندهاي بازاريابي نيز بايد به سرعت انجام شوند و هيچ ايده‌اي براي راه‌اندازي آنها نداريد. آيا فکر مي‌کنيد در دنيايي که همه‌چيز به سرعت در حال تغيير است و رقبايتان منتظر قاپيدن مشتريان شما هستند، کسب‌وکارتان با اين شرايط دوام خواهد آورد؟ قطعا خير. اين‌ها نشانه‌هايي هستند که فقط به يک موضوع اشاره مي‌کنند: کسب‌وکار شما به سيستم مديريت ارتباط با مشتري نياز دارد. در اين مطلب، هفت نشانه‌اي که نشان مي‌دهد بايد براي کسب‌وکارتان يک سيستم CRM مناسب داشته باشيد بررسي خواهيم کرد.

?. نمي‌توانيد سرنخ‌ها را مديريت کنيد

هنگامي که تعداد سرنخ‌ها بسيار زياد مي‌شود، مديريت آنها نيز به همان اندازه دشوارتر مي‌شود. بنابراين ممکن است به‌راحتي آنها را از دست بدهيد. مشتريان معمولا از راه‌هاي متعددي براي تماس و برقراري ارتباط با شما استفاده مي‌کنند (تماس تلفني، ايميل، رسانه‌هاي اجتماعي و مانند آنها). از آنجا که به خاطر سپردن همه‌ي آنها بسيار دشوار است، بايد از يک سيستم هوشمند CRM استفاده کنيد که بتواند در مرتب کردن و اولويت‌بندي سرنخ‌ها به شما کمک کند. در اين صورت تيم فروش نيز مي‌تواند به‌موقع پاسخگوي مشتريان باشد.
?. بر تيم فروش خود نظارتي نداريد
هنگامي که از فعاليت‌هاي دقيق تيم فروش‌تان اطلاعي نداريد يا نمي‌دانيد چگونه با مشتريان و سرنخ‌ها ارتباط برقرار مي‌کنند، نمي‌توانيد بر آنها نظارت داشته باشيد. به اين ترتيب پي بردن به اين موضوع که آيا معيارهاي درست فروش رعايت مي‌شود يا خير دشوار است. از سوي ديگر، هرکدام از اعضاي تيم که از کسب‌وکارتان خارج شوند، تعدادي از سرنخ‌ها نيز هدر خواهد رفت؛ چرا که اطلاعات مربوط به مشتريان و جزئيات تعامل با آنها فقط در دسترس همان شخص بوده است. اگر يک CRM قدرتمند داشته باشيد، تمام اطلاعات و جزئيات فروش از سوي اعضاي تيم در دسترس‌ شما خواهد بود و از فرايند فروش آگاه خواهيد شد. CRM به شما اطمينان مي‌دهد اگر يکي از اعضاي تيم از گروه خارج شد، مشتريان بالقوه يا سرنخ‌ها هدر نمي‌روند. زيرا همه چيز در دسترس شما و ساير اعضاي تيم قرار دارد.
?. وقت زيادي را براي تنظيم گزارش‌ها هدر مي‌دهيد

اگر خودتان يا تيم‌فروش‌تان مدت زمان زيادي صرف تهيه‌ي گزارش‌ها مي‌کنيد، بهتر است اين فرايند را متوقف کنيد؛ زيرا اين زمان ارزشمند مي‌تواند براي فرايند اصلي کسب‌وکارتان (يعني فروش يا ارائه‌ي خدمات) صرف شود. از سوي ديگر، وارد کردن داده‌ها و اطلاعات به صورت دستي در فايل اکسل يا پاورپوينت مي‌تواند سبب جا افتادن يا ثبت نادرست برخي اطلاعات شود. نرم‌افزار CRM مي‌تواند تمام اطلاعات را به درستي و به صورت خودکار وارد کند، داده‌هاي مربوط به مشتريان را به طور مرتب به روزرساني کند و در نهايت پس از حذف افرادي که از چرخه‌ي فروش خارج شده‌اند، گزارش‌هايي دقيق در اختيار شما قرار دهد.

?. نمي‌توانيد سرنخ‌ها را به مشتريان بالقوه تبديل کنيد
اين موضوع به اين دليل اتفاق مي‌افتد که نمي‌توانيد با بررسي کلي روش‌هاي موجود پي ببريد کدام روش‌ها براي تبديل يک سرنخ به مشتري بالقوه کار مي‌کند و کدام روش مناسب نيست. حتي نمي‌دانيد چه نوع گفتگوها يا چه شيوه‌هايي سبب مي‌شود مشتريان‌تان به مشتريان واقعي تبديل شوند. CRM به‌راحتي بينشي درباره‌ي اين روش‌ها به شما مي‌دهد و ارزيابي مي‌کند استفاده از کدام شيوه‌ها بهتر است.
?. اطلاعات مشتريان خود را به‌سختي مديريت مي‌کنيد

حجم اطلاعات مشتريان زياد شده است و نمي‌توانيد آنها را مديريت کنيد؟ معلوم است هنوز از روش‌هاي قديمي مانند صفحات گسترده يا همان اسپريد‌شيت، ايميل، يادداشت‌هاي دستي و نظاير آنها استفاده مي‌کنيد. اين ابزارها سرعت تصميم‌گيري و تعامل با مشتري را کاهش مي‌دهد. همچنين ممکن است به راحتي گم‌شان کنيد يا اطلاعات را اشتباه وارد کنيد. اگر هيچ يک از اين مشکلات را نداشته باشيد، باز هم دسترسي آسان به همه‌ي اين اطلاعات دشوار است. نرم‌افزار CRM مي‌تواند تمام اطلاعات موجود را در يک مکان امن، واحد و مرکزي قرار دهد و هر زمان که بخواهيد به‌سرعت به آنها دسترسي خواهيد داشت. حتي مي‌توانيد با به اشتراک‌گذاري آنها با تيم فروش‌تان، هم‌زمان با يکديگر از فعاليت‌هاي انجام شده اطلاع حاصل کنيد.
?. فرايند فروش وقت‌گير و پيچيده است و مشتريان‌ ناراضي هستند
مشتريان علاقه‌ي زيادي دارند که فرايند فروش آسان باشد و به‌راحتي انجام شود. اگر فرايند فروش‌تان پيچيده است و مشتريان خود را نااميد کرده‌ايد، يا اگر نحوه‌ي کسب‌وکارتان به‌گونه‌اي است که از يک مراجعه تا مراجعه‌ي بعدي مشتري مدتي طولاني سپري مي‌شود، ديگر نمي‌توانيد آنچه را که در آخرين تعامل با مشتري رخ داده به‌ياد بياوريد و اين سبب نارضايتي مشتري مي‌شود. CRM سبب مي‌شود همه‌ي کارها در تعامل با مشتري به‌سرعت و سهولت انجام پذيرد.
تبليغات

?. مشتريان قديمي و باارزشي داريد اما به دليل مديريت نامناسب آنها را از دست مي‌دهيد

به ياد داشته باشيد همه‌ي مشتريان شما در يک سطح نيستند. برخي از آنها از سايرين باارزش‌تر و مهم‌تر هستند. از دست دادن آنها بايد براي شما نوعي هشدار باشد. سيستم هوشمند CRM مي‌تواند به‌راحتي وقايع و رويدادهاي مهم مشتريان باارزش‌تان را (مانند روز تولد) يادآوري کند و شما با ارسال پيام‌هايي به آنها مي‌توانيد به موقع ارتباط مؤثري برقرار کنيد و اين در جلب رضايت و حفظ اين مشتريان به شما کمک خواهد کرد.
سيستم CRM سيستمي کاملا ارزشمند است که با يکپارچه‌سازي کل سازمان يا کسب‌وکارتان به بهره‌وري بيشتر کمک خواهد کرد. اگر هنوز از اين سيستم استفاده نکرده‌ايد، ديگر بايد به فکر آن باشيد. يک CRM با ويژگي‌هاي مناسب براي کسب‌وکارتان پيدا کنيد و به ياد داشته باشيد تنها شرکت ‌بي‌نياز از CRM، شرکتي با يک مدير، يک مشتري و فقط يک تماس در روز است!مراقبت از پوست به دغدغه‌ي روزانه بسياري از خانم‌ها و حتي آقايان تبديل شده است. متخصصين پوست همواره صرف‌ِنظر از نوع پوست و سن و سال هر فرد توصيه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *