براي، اين، يک، يا، فرآيند

بايد ديکلجيس يا ويتامين B6 را فقط تحت نظر پزشک مصرف کنيد.
اگر باردار هستيد، درمورد تمام داروهاي مصرفي‌تان با پزشک مشورت کنيد، چون برخي از داروها ممکن است روي شما يا جنين‌تان تأثير منفي بگذارند. پزشک‌تان ممکن است در ابتدا روش‌هاي ديگري را براي کاهش تهوع بارداري به شما پيشنهاد کند، چون اکثر تهوع‌هاي بارداري تا ماه چهارم يا سه‌ماهه‌ي دوم بارداري برطرف خواهند شد.
حالت تهوع نشانه‌ي چيست و چه‌وقت بايد به پزشک مراجعه کنيم؟

اگر علاوه بر تهوع علائم ديگري نيز داريد، ممکن است مشکل‌تان جدي باشد. به‌عنوان مثال حالت تهوع با درد قفسه‌ي سينه، يکي از نشانه‌هاي حمله‌ي قلبي است. تهوع با سردرد يا سرگيجه‌ي شديد ممکن است نشان‌دهنده‌ي يک عارضه‌ي عصبي باشد. اگر حالت تهوع شما بيشتر از يک ماه طول کشيد يا علاوه بر حالت تهوع وزن‌تان نيز بدون دليل پايين آمد، نزد پزشک برويد.
اگر حالت تهوع شما با هريک از علائم زير همراه بود، به اورژانس مراجعه کنيد:
درد يا گرفتگي شديد شکم؛
درد قفسه سينه؛
تاري ديد؛
تب بالا و گردن درد؛
کنفوزيون (گيجي و کاهش هشياري)؛
سردرد شديد.
تهوع اغلب به کم‌آبي بدن منجر مي‌شود. اگر تهوع شما با ساير علائم کم‌آبي بدن همراه است، فورا به پزشک مراجعه کنيد. علائم کم‌آبي بدن عبارتند از:
سرگيجه؛
خشکي دهان؛
تشنگي بيش‌ازحد؛
ضعف؛
ادرار تيره؛
دفع ادرار به ميزان کم.
سخن پاياني
حالت تهوع در اغلب اوقات، موقتي است و عارضه‌‌اي جدي ايجاد نمي‌کند. درمان‌هاي خانگي و داروهاي بدون نسخه ممکن است مفيد باشند اما گاهي اوقات تهوع مي‌تواند به استفراغ نيز منجر شود. استفراغ کردن، اغلب تهوع را کاهش مي‌دهد يا آن را برطرف مي‌کند. بااين‌حال استفراغ و تهوع مي‌توانند به‌سرعت باعث کم‌آبي بدن شوند. درمان‌هايي که در بالا به آنها اشاره شد، فقط براي بزرگسالان توصيه مي‌شود. از آنجا که کودکان بسيار سريع‌تر به کم‌آبي بدن دچار مي‌شوند، درصورتي‌که کودک‌تان براي بيش از ?? ساعت استفراغ کرد، حتما او را نزد پزشک ببريد.
بسياري از داروهاي نسخه‌اي نيز مي‌توانند باعث ايجاد حالت تهوع شوند. اگر معمولا پس از مصرف يک داروي خاص دچار تهوع مي‌شويد، با پزشک‌تان صحبت کنيد تا در صورت امکان، دارويتان را عوض کند.

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع علائم، پيشگيري و درمان بيماري‌ها
سلامتي ارزشمندترين دارايي انسان است

7000تومانداشتن سرگرمي فقط براي گذران وقت نيست؛ سرگرمي مي‌تواند کيفيت زندگي شما را بهبود دهد. سرگرمي کاري است که براي لذت يا تفريح انجام مي‌دهيد. اين کارها را در اوقات فراغت‌تان انجام مي‌دهيد و براي انجام آن‌ها حقوق نمي‌گيريد. از آنجا که سرگرمي‌ها، فعاليت‌هاي اوقات فراغت هستند، خيلي از مردم سرگرمي را به عنوان چيزي لوکس مي‌دانند که از پس هزينه‌هاي آن برنمي‌آيند:«کي وقتشو داره؟»

اما معلوم شده که سرگرمي فقط براي لذت بردن نيست. داشتن سرگرمي مزيت‌هايي زيادي دارد، مثلاً:
مي‌تواند به شما احساس مفيد بودن بدهد.
مي‌تواند خلاقيت شما را شکوفا کند.
مي‌تواند ذهن شما را فعال نگه دارد.
مي‌تواند باعث شور و اشتياق شما بشود.
بعضي از سرگرمي‌ها علاوه بر لذت‌بخشي، برايتان مفيد هم هستند. در ادامه ?? تا از اين سرگرمي‌ها را به شما معرفي مي‌کنيم که کيفيت زندگي شما را بهبود مي‌دهند:
?. مديتيشن انجام دهيد

همه بايد مديتيشن را امتحان کنند. اما آيا مديتيشن سرگرمي است؟ من معتقدم که هست. انجام مديتيشن به شما کمک مي‌کند استرس کمتري داشته باشيد، فشار خونتان پايين بيايد، سيستم ايمني بدن‌تان تقويت شود و حتي توانايي تمرکزتان بالاتر برود.

آيا مديتيشن لذت‌بخش است؟ وقتي روزانه به مدت ?? دقيقه به مديتيشن مي‌پردازيد، يک شمع روشن مي‌کنيد و روي زيرانداز يوگايتان دراز مي‌کشيد، کاملاً ريلکس و آرام مي‌شويد و حال‌و‌هواي خوبي خواهيد داشت. پس مديتيشن بدون شک لذت‌بخش است.
?. چيزي برويانيد

باغباني سرگرمي واقعا مفيدي است. چه چيزي مفيدتر از اينکه گل‌هاي زيبا بکاريد و ميوه و سبزي خودتان را پرورش دهيد؟ اما اين تمام ماجرا نيست، باغباني تأثيرات ديگري هم روي شما خواهد داشت:
تبليغات

ميزان کورتيزول، يعني هورمون استرس شما را کاهش مي‌دهد.
پرورش يک گياه از دانه تا مرحله‌ي ميوه دادن، توانايي شما را در ايجاد تغييرات مثبت در اين دنيا افزايش مي‌دهد.
يک نوع ورزش به حساب مي‌آيد (و همه‌ي ما به ??? دقيقه ورزش در هفته نياز داريم).
تحقيقات نشان داده است باغباني زوال عقل را تا ?? درصد کاهش مي‌دهد.
?. با آشپزخانه آشتي کنيد

تحقيقات نشان داده‌اند افرادي که در خانه آشپزي مي‌کنند نسبت به افرادي که بيشتر بيرون غذا مي‌خورند، سالم‌تر هستند و زندگي طولاني‌تري دارند. در واقع وقتي مواد اوليه‌ي لازم براي غذايتان را از خواروبار فروشي مي‌خريد، غذاي آماده‌ي کمتر، غذاي پُرشِکر و چربي کمتري مي‌خريد و در عوض، انتخاب‌هاي سالم‌تري داريد.
از اين گذشته، با آشپزي در خانه در هزينه‌هايتان هم صرفه‌جويي مي‌کنيد.
?. يک کتاب دستتان بگيريد

کتاب خواندن خيلي باارزش‌تر از وقت‌گذراني و لذت بردن است. خواندن، مهارت درک‌ مطلب شما را تقويت مي‌کند، به ذهن شما ياد مي‌دهد تمرکز کند و دامنه‌ي لغت شما را گسترش مي‌دهد. همچنين کتاب خواندن قدرت مغز شما را هم افزايش مي‌دهد. درست همانطور که پياده‌روي بدن‌تان را تمرين مي‌دهد، خواندن هم مغزتان را تمرين مي‌دهد.
از اين گذشته، تحقيقات نشان مي‌دهد مطالعه استرس را تا ?? درصد کاهش مي‌دهد و کمک مي‌کند بهتر بخوابيد. بهترين کار اين است که تلاش کنيد اين سرگرمي را درست قبل از به رختخواب رفتن انجام دهيد.
?. موسيقي را دريابيد

ساز زدن، مي‌تواند رشد شناختي شما را افزايش دهد. به‌علاوه، هماهنگي چشم-دست و چابکي شما را بهتر مي‌کند. تازه قسمتش جالبش اينجاست: ساز زدن آي‌کيو را هم در کودکان و هم در بزرگسالان تا ? نمره افزايش مي‌دهد. وسوسه نشديد که بيرون برويد و يک کيبرد بخريد؟
?. صفحه‌ي شطرنج را از کمد بيرون بياوريد

احتمالا خودتان مي‌دانيد شطرنج براي بهبود توانايي‌هاي شناختي مغز، يک سرگرمي عالي است. اول از همه، شطرنج هر دو نيمکره‌ي مغز را تمرين مي‌دهد. بازيکنان اول از نيمکره‌ي چپ مغز استفاده مي‌کنند و آن را تقويت مي‌کنند. اين نيمکره با شناخت اشيا سروکار دارد. بعد، اين بازي از نيمکره‌ي راست استفاده مي‌کند که اين نيمکره با الگوي شناخت کار مي‌کند.
از اين گذشته، شطرنج به شما کمک مي‌کند تا حافظه‌تان را تقويت کنيد و تفکر استراتژيک را ياد بگيريد.
?. تکاني به خودتان بدهيد

وقتي که مي‌رقصيد نه تنها به شما خوش مي‌گذرد، بلکه فايده‌هاي ديگري هم برايتان دارد. بدون شک، رقص يک نوع تمرين ورزشي هم هست. به‌علاوه، استرس شما را کاهش مي‌دهد و ميزان سرتونين را افزايش مي‌دهد، سرتونين يک پيام‌رسان عصبي است که به احساس سرخوشي و شادي ربط دارد. يکي ديگر از فايده‌هاي رقص اين است که توانايي شناختي شما را افزايش مي‌دهد، يعني شما را باهوش‌تر مي‌کند.
?. نِمو را پيدا کنيد

نتايج يک تحقيق نشان داده است که داشتن حيوان خانگي شما را سالم‌تر نگه مي‌دارد. اگر وقت و حوصله‌ي سگ يا گربه را نداريد، براي شما چيزي دوست‌داشتني‌تر از يک ماهي قرمز وجود ندارد. هيچ‌کس نمي‌تواند اثر آرا‌م‌بخش نگاه کردن به ماهي قرمزي را که به آرامي در آب سُر مي‌خورد، انکار کند.
?. توپ را پاس بدهيد

پيوستن به تيم‌هاي ورزشي يک راه عالي براي آشنا شدن با افراد جديد و دوست‌يابي است. ثبت‌نام براي ورزش‌هاي داخل سالن يک راه لذت‌بخش براي وقت گذراندن با ديگران است و اين يکي از رموز خوشحالي هم هست. مثلاً واليبال يکي از ورزش‌هاي تيمي است که خيلي زود ياد مي‌گيريد به خوبي بازي کنيد. يادتان باشد که تحقيقات نشان داده‌اند انزواي اجتماعي از چاقي مزمن هم کشنده‌تر است.
پس دفعه‌ي بعد که مي‌خواهيد به خانه برويد و تنهايي تلويزيون تماشا کنيد، در عوض راهتان را به سمت يک باشگاه ورزشي کج کنيد و برويد با ديگران واليبال بازي کنيد.
??. با کاراته‌باز درون‌تان ارتباط برقرار کنيد

مطالعه و يادگيري يک هنر رزمي ـ مثل کاراته ـ واقعا باارزش است. با يادگرفتن هنر رزمي، ياد مي‌گيريد که از خودتان دفاع کنيد. به‌علاوه، نظم و انضباط و توانايي تمرکز هم کسب مي‌کنيد. تمرين هنرهاي رزمي به شما کمک مي‌کند تا تعادل، استقامت، هماهنگي و قدرت را در خودتان تقويت کنيد و ذهن و بدن‌تان را آشتي دهيد.
??. سوار بر موج‌ها شويد

فلو يا تچان يک حالت ذهني است. در اين حالت آنقدر در کاري که انجام مي‌دهيد غرق مي‌شويد که خودتان را فراموش مي‌کنيد، زمان از حرکت باز مي‌ايستد و با کاري که در آن لحظه در حال انجامش هستيد يکي مي‌شويد. موج‌سواي يکي از بهترين راه‌هاي تجربه اين حالت است، به اين خاطر که:
محيطي چالش‌برانگيز دارد. وقتي موج‌سواري مي‌کنيد، هميشه چيزهاي پيش‌بيني نشده‌اي در انتظار شما هستند. به خاطر همين، بايد هميشه روي کاري که انجام مي‌دهيد کاملاً متمرکز باشيد.
اهداف مشخص دارد. از اين واضح‌تر نمي‌شود: سوار بر موج‌ها شويد و از تخته موج‌سواري سقوط نکنيد.
همان لحظه نتيجه را مي‌بينيد. از دو حالت خارج نيست: يا موفق مي‌شويد موج‌سواري کنيد يا موفق نمي‌شويد!
??. ميل بافتني دست‌تان بگيريد

کارشناسان معتقدند کارهاي دستي براي افرادي که از اضطراب، افسردگي و يا درد مزمن رنج مي‌برند مفيد است. در واقع، کارهاي دستي فايده‌هايي شبيه مديتيشن دارند. ويکتوريا شيندلر، کاردرمانگر، توضيح مي‌دهد که حرکت‌هاي متناوب به عنوان مثال بافتن، رشته‌هاي عصبي پاراسمپاتيک را فعال مي‌کند که اين رشته‌ها نيز پاسخ‌هاي جنگ‌ و گريز را آرام مي‌کنند.
??. قلم در دست بگيريد
داشتن يک دفترچه‌ي خاطرات به شما کمک مي‌کند افکارتان را منظم کنيد، برنامه‌ريزي کنيد که چطور به اهداف‌تان برسيد، مشکلات را حل کنيد و همچنين به عنوان يک مکانيزم ضد استرس عمل مي‌کند. به علاوه، دانشگاه آستن در تگزاس ادعا کرده که نوشتن منظم، سلول‌هاي ايمني موسوم به لنفوسيت تي را تقويت مي‌کند.
در نهايت، نوشتن به شما کمک مي‌کند که خودتان را بهتر بشناسيد و همچنين کمک مي‌کند دريابيد چه چيزهايي خوشحال‌تان مي‌کند و چه چيزهايي انرژي شما را مي‌گيرد. با دانستن اين موضوع مي‌توانيد بيشتر به سمت کارهايي برويد که برايتان لذت‌بخش هستند و از موقعيت‌ها و آدم‌هايي که ناراحتتان مي‌کنند فاصله بگيريد.
??. در کلاس‌هاي آنلاين شرکت کنيد

دانش قدرت است. با شرکت در کلاس‌هاي آنلاين و تبديل آن به يک سرگرمي، تمام اين موارد را به دست مي‌آوريد:
* يادگرفتن مهارت‌هاي جديد احساس مفيد بودن را در شما افزايش مي‌دهد. به اين معني که به توانايي‌تان در دستيابي به نتايجي که مي‌خواهيد، باور پيدا مي‌کنيد.
* يادگيري، شما را در کارتان باارزش‌تر مي‌کند که اين حتي مي‌تواند باعث شود ترفيع هم بگيريد.
* يادگيري مغزتان را تحريک مي‌کند و به شما کمک مي‌کند ذهن‌تان را آماده نگه داريد.
??. يک زبان جديد ياد بگيريد

ياد گرفتن زبان جديد به شما اجازه مي‌دهد وقتي سفر مي‌رويد بتوانيد با اهالي آن زبان ارتباط برقرار کنيد. همچنين، مسلط بودن به دو يا سه زبان، براي رزومه‌ي شما عالي است.
قسمت جالب ماجرا اين است که تحقيقات نشان داده‌اند مغز افراد دو زبانه نسبت به مغز افراد تک زبانه متفاوت عمل مي‌کند. يادگرفتن زبان جديد شما را باهوش‌تر مي‌کند، از شما شخص قاطع‌تري مي‌سازد و حتي باعث مي‌شود بتوانيد به زبان مادري‌تان بهتر صحبت کنيد. از اين گذشته، يادگيري زبان جديد احتمال زوال عقل را کاهش مي‌دهد.
??. به دلقک درون‌تان توجه کنيد

تمرين تردستي کنيد. تردستي تمرکز و هماهنگي چشم و دست شما را بهبود مي‌دهد. به‌علاوه‌، نوعي مديتيشن هم حساب مي‌شود، چون تمام توجه شما روي اشيايي که درحال پرتاب به بالا هستيد متمرکز مي‌شود. در واقع تردستي اثري مشابه حالتي دارد که چهار زانو روي زمين نشسته‌ايد و ريلکس مي‌کنيد.
همچنين در سال ???? تحقيقي در دانشگاه رُزنبرگ آلمان نشان داد که ياد گرفتن تردستي باعث مي‌شود قسمت‌هاي خاصي از مغز رشد کند. اما متاسفانه همين که اين کار را متوقف کنيد، مغز به حالت اولش برمي‌گردد، پس بايد ادامه دهيد.
در نهايت بخشي از زماني را که در حال حاضر در فيسبوک، اينستاگرام يا جلوي تلويزيون مي‌گذرانيد به داشتن يک سرگرمي جديد اختصاص دهيد. بي‌نهايت سرگرمي وجود دارد که مي‌توانيد از ميان آنها انتخاب کنيد،‌ اما مي‌توانيد با همين ?? سرگرمي شروع کنيد تا در عين حال به بهبود زندگيتان هم کمک کرده باشيد.
برگرفته از: daringtolivefullyبي‌شک همه‌ي صاحبان کسب‌وکارها به دنبال راهي براي افزايش فروش با بهينه کردن فرآيند فروش هستند. بهبود فرآيند فروش رويکرد قابل‌ اتکايي است. حتي شرکت‌هاي بزرگ و موفقي مانند HubSpot با وجود صرف ميليون‌ها دلار در فرآيند فروش، پيوسته به دنبال راه‌هايي براي افزايش اثربخشي از طريق فرآيند فروش و هماهنگي با فناوري‌هاي جديد هستند.
آن‌طور که مارک روبرگ (Mark Roberge) در کتابش «فرمول افزايش فروش» مي‌گويد اثربخشي و کارايي فرآيند، فناوري و داده‌هاي گردآوري‌شده عامل مهمي در موفقيت کسب‌وکارهاست.
تجربه نشان داده است اگر کسب‌وکار کوچکي هستيد و روش‌هايي را که شرکت‌هاي بزرگ به‌کار مي‌گيرند، در پيش نمي‌گيريد، به اين زودي‌ها بزرگ نخواهيد شد. حتي اگر برنامه‌اي براي رشد سريع نداريد، با بي‌توجهي به بررسي و بهبود فرآيند فروش براي افزايش کارايي و اثربخشي در گذر زمان، کسب‌وکارتان شکست خواهد خورد.
در اين مقاله به شما ?? مورد را معرفي مي‌کنيم که با بررسي و پاسخ به آنها مي‌توانيد کارايي فرآيند فروش‌ کسب‌وکارتان را ارزيابي کنيد. پس براي تقويت فروش و افزايش موفقيت کسب‌وکارتان راهنمايي‌هاي اين مطلب را از دست ندهيد.
________________________________________
: ?? عادت يک فروشنده موفق
________________________________________
?. آيا ويژگي‌هاي يک خريدار ايده‌آل‌ را براي کسب‌وکارتان تعريف کرده‌ايد؟

بزرگ‌ترين مانع اثربخشيِ فروش در کسب‌وکارهاي کوچک تلاش براي راضي کردن همه است. مشتريان متفاوت و گوناگون، رويکردهاي فروش متفاوتي مي‌طلبند. داشتن مشتريان و خريداراني با ويژگي‌هاي کاملا متفاوت چيز بدي نيست اما ايجاد فرآيند فروش و مکانيزم بازاريابي‌اي که مناسب همه‌ي اين خريداران باشد کار دشواري است. پس برنامه‌هاي بازاريابي و فروش در هر دوره بايد روي يکي از گروه‌هاي خريداران متمرکز باشند.
در تعريف شخصيت مشتريان، پرسش‌هاي زير را در نظر بگيريد:
آيا سندي که توصيف‌کننده‌ي خريدار ايده‌آل باشد، در اختيار داريد؟
آيا ويژگي‌هاي خريدار ايده‌آل‌تان مانند اندازه‌ي شرکت و زمينه‌ي فعاليت را مشخص کرده‌ايد؟
آيا تعريف‌تان اطلاعات ديگري در حيطه‌ي کسب‌وکار را که ممکن است منحصر به مشتري ايده‌آل‌ شما باشد، دربر مي‌گيرد؟
در فروش مستقيمِ عمده به شرکت‌ها، هنگامي که با افراد مختلف سروکار داريد، از نام، بخش و عنوان سازماني آنها اطلاع داريد؟
خريداران‌تان چه ويژگيِ منحصربه‌فرد ديگري دارند؟ جنسيت آنها چيست؟ در چه سن و سالي هستند؟ آيا خود، مدير هستند يا معامله‌گران شخصي؟
________________________________________
: ?? خصوصيت يک فروشنده حرفه‌ اي
________________________________________
تبليغات

?. آيا فرآيند فروش داريد؟

دومين اشتباه رايج کسب‌وکارها نداشتن فرآيند فروش است. برنامه‌هاي فروش به هر حال متفاوت خواهند بود اما برخي عوامل در همه‌ي آنها مشترک است. عناصر و گام‌هاي مشترک را شناسايي و فرآيند فروش را تعريف کنيد.
در تعريف فرآيند فروش موارد زير را در نظر بگيريد:
آيا تماس‌هاي خريدار احتمالي را در مراحل مختلف فرآيند فروش، شناسايي کرده‌ايد؟
آيا فرآيندي براي جذب خريداران احتمالي با روش‌هايي مانند ايميل، پيام صوتي و رسانه‌هاي اجتماعي داريد؟
آيا فرآيندي براي شناسايي اهداف و اولويت‌هاي خريداران داريد؟
آيا فرآيندي براي تأمين اين اهداف و تحقق خريد داريد؟
آيا روشي استاندارد براي دستيابي به توافق‌هاي معمول داريد؟
آيا فرآيندي براي آگاه کردن خريدار از جزئياتِ قرارداد داريد؟
آيا فرآيندي براي کمک به مشتريان با ارائه‌ي خدمات به آنها داريد؟
اين موارد پاسخ‌گوي بيشتر کسب‌وکارهاست اما ممکن است براي کسب‌وکار شما کافي نباشد. اگر کسب‌وکارتان خدماتي است، احتمالا به فرآيندي گام‌به‌گام براي ارائه‌ي خدمت، گزارش‌گيري و ارزيابي نظر مشتري و همچنين به فرآيندي براي جذب مشتريان جديد نياز داريد. اگر محصول فيزيکي مي‌فروشيد وجود فرآيندي براي ارائه و راه‌اندازي آن ضروري است.
________________________________________
: فروش موفق با ?? استراتژي منحصر‌به‌فرد
________________________________________
?. آيا فرآيند فروش‌تان مدون و مستند است؟

بدون تدوين و مستندسازي، فرآيند کارايي ندارد. براي ارزيابي فرآيند بايد همه‌ي گام‌هاي آن به شکلي مدون توضيح داده شود؛ و مراحل قبل و بعد هر گام مشخص باشد. آيا به پرسش‌هايي که در هنگام فروش بايد بپرسيد فکر کرده‌ايد، زمان تعريف داستان‌ يا يک خاطره‌ي جالب را مشخص کرده‌ايد، آيا معيار گذر از يک مرحله به مرحله‌اي ديگر مشخص است؟
مي‌توانيد از ابزارهايي مانند «ويکي» يا «گوگل داک» براي مديريت فرآيند استفاده کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا