براي، اين، يک، يا، جديد

يکي از اعضاي خانواده، دوستي نزديک يا يک همکار باشد. حتي اگر او توصيه‌ي خاصي هم نداشته باشد، همين حرف زدن در مورد آنچه رنج‌تان مي‌دهد، مي‌تواند در يافتن راه‌حل به شما کمک کند.
گاهي پيش مي‌آيد وقتي سوالي که در ذهن‌مان بوده را از شخص ديگري مي‌پرسيم، همان لحظه خودمان پاسخ را پيدا مي‌کنيم.
??. موسيقي گوش کنيد
به چند دليل، موسيقي يکي از بهترين چيزهايي است که در انبار مهمات مقابله با عصبانيت‌تان داريد:
گوش کردن به موسيقي‌هايي با ريتم تند که با حس‌وحال‌تان سازگاري داشته باشد، فرصتي فراهم مي‌کند تا به‌صورت مؤثري با احساسات خود کنار بياييد.
گوش کردن به موسيقي‌هايي با ريتم آهسته‌تر اجازه مي‌دهد که سرعت فرايند تفکر خود را کاهش بدهيد و آرام شويد.
وقتي چيزهاي جزئي اعصاب شما را تحريک و حواس‌تان را پرت مي‌کنند، بالا بردن صداي موسيقي باعث مي‌شود بتوانيد جريان فکري‌تان را از آن چيزهاي اعصاب‌خردکن منحرف کنيد.
گوش دادن به آهنگ‌هايي که متن‌شان درمورد تجربه‌اي است که در حال گذراندنش هستيد، به‌نوعي مانند اين است که تجربه‌ خود را از زبان فرد ديگري مي‌شنويد و اين باعث مي‌شود که ديد کلي‌تري نسبت به آن موضوع پيدا کنيد.
بايد تصميم بگيريد که مي‌خواهيد از موسيقي براي کنار آمدن با عصبانيت استفاده کنيد يا پرت کردن حواس خودتان از آن، بعد هم دکمه‌ي پخش را بزنيد.
________________________________________
: تاثير موسيقي بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
??. ايميل بنويسيد
بعد از اينکه با کسي جروبحث مي‌کنيد، به شما بدي مي‌کنند، يا عصبانيت‌تان نسبت به طرف مقابل‌تان بيش از آنچه بايد طولاني مي‌شود، براي او ايميل بنويسيد.
عصبانيت خود را در قالب جريان سيال ذهن بيرون بدهيد، بعد بازهم ايميل را بخوانيد و هر چيز جديدي به ذهن‌تان رسيد و مي‌خواستيد به او بگوييد مدام به ايميل اضافه کنيد.
هر چيزي که درباره‌ي اين مسئله وجود دارد، در قالب واژه‌هايي که به ذهن‌تان مي‌رسند بروز دهيد. وقتي ديگر چيزي براي گفتن نداشتيد و ايميل را کامل کرديد، آن را پاک کنيد!
از اين پاک کردن ايميل به‌عنوان نمادي در جهت رها کردن آن چيزهايي استفاده کنيد که شما را عذاب مي‌دهند. به من اعتماد کنيد، بعد از آن کلي سبک‌تر مي‌شويد.
??. فهرست بنويسيد

فهرستي بنويسيد از همه چيزها، افراد و موقعيت‌هايي که باعث عصبانيت‌تان مي‌شوند. تا جاي ممکن دقيق و با جزئيات بنويسيد و بعد هم هر کدام را از ? براي «آزاردهنده» تا ? براي «ديوانه‌کننده» نمره بدهيد. سپس مشخص کنيد که آيا مي‌توانيد آن را در زندگي‌تان کاهش دهيد، يا بايد به کل حذفش کنيد.
در مورد آنهايي که بايد بمانند، برنامه‌هايي بريزيد تا حس خود را نسبت به آنها مجددا بازبيني کنيد تا نتوانند شما را به قهقرا بفرستند. هر کاري از دست‌تان برمي‌آيد انجام دهيد تا آنهايي که شما را ديوانه مي‌کنند تدريجا متوقف کنيد؛ مهم نيست چقدر طول مي‌کشد، هيچ‌چيز ارزش به خطر انداختن سلامتي‌تان را ندارد.
________________________________________
: چرا خشم براي سلامتي خطرناک است
________________________________________
??. از چيزهايي که شما را عصباني مي‌کنند بپرهيزيد
هميشه چيزهاي کوچکي وجود دارند که اعصاب ما را خُرد مي‌کنند، هر قدر هم که کوچک و ناچيز باشند.
خودِ من؟ خريد آخر هفته من را ديوانه مي‌کند! (نگذاريد داستان آن مردي را براي‌تان تعريف کنم که همه را در صف خريد معطل خودش کرده بود تا مايکروويوي را که ظاهرا استفاده نکرده بود پس بدهد؛ آن هم درحالي‌که داخل آن غذا بود!) من نه‌تنها آخرهفته‌ها خريد نمي‌کنم، بلکه هرگز در ساعات شلوغي هم خريد نمي‌کنم، اين باعث مي‌شود از تجربه‌ي خريدم حسابي لذت ببرم.
نسبت به چيزهايي که باعث عصبانيت‌تان مي‌شوند آگاه باشيد. فرقي ندارد چرا باعث عصبانيت‌تان مي‌شود، فقط آن را شناسايي کنيد و قدم لازم براي مواجهه با آن را برداريد.
??. چيدمان خانه را تغيير دهيد
خانه‌ي شما هميشه بايد مکاني براي آرامش‌تان باشد. اگر خانه‌تان فضاي گرمي ندارد و بيشتر شبيه مراکز درماني است، فرصتي بگذاريد و آن را به جاي دنجي تبديل کنيد. مثلا وسايل اضافي را جمع‌وجور کنيد، از رنگ‌هاي کاهش‌دهنده‌ي استرس استفاده کنيد و فضا را طوري طراحي کنيد که آرام‌تان کند. انجامش که ضرري ندارد، مگرنه؟
??. فيلم خنده‌دار تماشا کنيد
اگر همه چيز را امتحان کرديد و هنوز هم نمي‌توانيد با عصبانيت خود کنار بياييد، چرا با خنده آن را درمان نکنيد؟
خنده تنش و اضطراب را کاهش مي‌دهد، عضله‌ها را آرام مي‌کند و بار ذهني‌تان را سبک مي‌کند. مطالعات زيادي درباره‌ي بهبود سلامت به‌وسيله‌ي خنده انجام شده‌اند، اما چه تفاوتي دارد؟ خلاصه‌ي کلام اينکه خنده خيلي جالب است، عصبانيت نه، همين.
________________________________________
: اگر دچار غم و غصه هستيد، يکي از اين ?? فيلم را حتما ببينيد
________________________________________
??. خودتان را در اولويت قرار دهيد

خيلي از ما سلامتي خود را در اولويت قرار نمي‌دهيم، حتي اگر هميشه به آن فکر کنيم. اما اگر بيشتر به آن اهميت بدهيد، مثلا کافئين و نيکوتين مصرفي‌تان را کاهش بدهيد، بهتر و بيشتر استراحت کنيد، به ورزش منظم بپردازيد و استرس‌تان را کاهش دهيد، تضمين مي‌کنيم که فتيله‌ي احساسات‌تان مدام روشن نشود.
??. کارهاي آرامش‌بخش انجام دهيد
از چه فعاليت‌هايي بيش از همه لذت مي‌بريد؟ کدام‌ها به شما آرامش مي‌دهند؟ آيا فعاليت‌هايي هستند که عاشق‌شان باشيد اما هرگز فرصت انجام‌شان را پيدا نکرده‌ايد؟
با چيزهايي که انجام‌شان را دوست داريد، دوباره ارتباط برقرار کنيد. انجام کاري که از آن لذت مي‌بريد باعث مي‌شود احساس کاميابي کنيد و اين حس کاميابي به‌طور خودکار تمايل‌تان به عصبانيت را کاهش خواهد داد.
??. از عصبانيت براي تغيير بهره ببريد
من عاشق عصبانيت هستم چون در استفاده از آن استاد شده‌ام؛ شما هم مي‌توانيد چنين کنيد.
يک زماني زندگي من آن‌قدر دچار آشفتگي شد که فکرش را هم نمي‌کردم؛ از گذران زندگي خسته شده بودم و نمي‌دانستم چگونه تغييرات لازم را به‌وجود بياورم.
بعد اتفاقي افتاد، اتفاق کوچکي به بي‌اهميتيِ سوزاندن نان تست صبحانه، و همين شد، تمام! ديگر حاضر نبودم به شيوه‌اي که تا آن روز داشتم، به زندگي ادامه بدهم. آن عصبانيت من را به جايي رساند که امروز هستم: داشتن شغل نويسندگي و حضور افراد و موقعيت‌هايي که هميشه خواستارشان بودم. آن اتفاقِ جزئيِ آدرناليني به من اين درس را داد تا بتوانم چيزها را آن‌طور که هستند ببينم.
روي عصبانيت‌تان سوار شويد، نگذاريد عصبانيت از شما سواري بگيرد.
حالا نوبت شماست. وقتي به‌شدت عصباني هستيد، چه مي‌کنيد؟ شما چه توصيه‌هايي به اين فهرست اضافه مي‌کنيد؟
________________________________________
در ادامه بخوانيد: چطور مي‌توان خشم و عصبانيت را کنترل کرد؟
________________________________________

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي مذاکره کردن به روش اساتيد هاروارد
در هر مذاکره‌اي جواب بله بگيريد، مذاکره بر سر حقوق بيشتر، معاملات بزرگ و حتي يک کار روزمره

12000تومانبراي هر کسب‌وکار جديد و استارتاپي، همه چيز از يک ايده شروع مي‌شود. ايده‌اي ناب و کاربردي که شرايط زندگي را بهتر کند، قطعا با استقبال بالايي روبه‌رو خواهد شد. اما يک ايده هر چه قدر هم که پتانسيل داشته باشد، بازهم در ابتداي کار نياز به سرمايه‌گذاري دارد. بهتر است با بررسي و شناخت ذهن و علاقه‌مندي‌هاي سرمايه‌گذاران، چيزي را به شانس واگذار نکنيم و شروع کار خود را با داشتن سرمايه‌گذار هر چه قوي‌تر رقم بزنيم. ما در اينجا ?? ايده براي شروع يک کسب‌وکار جديد به شما معرفي مي‌کنيم که براي سرمايه‌گذاران جذاب است.

اگر به دنبال کسب‌وکارهاي مورد علاقه‌ي سرمايه‌گذاران هستيد، شايد بهتر است بدانيد چندين ايده‌ي کاربردي براي شروع وجود دارد. حال سوالي که مطرح مي‌شود، اين است: چرا مردم، سريع دست به کار نمي‌شوند؟
پاسخ اين است که اين ايده‌ها در کنار کاربردي بودنشان، بسيار چالش برانگيزند اما دست‌يابي به آنها، غيرممکن نيست.
?. انرژي
انرژيِ کم‌هزينه، به طور مستقيم باعث بهبود کيفيت زندگي مي‌شود. به طور کلي بايد گفت که هر دستاوردي که توليد انرژي از منابع انرژي حال حاضر را کم‌هزينه‌تر کند، دستاوردي انقلابي خواهد بود و اين مسئله در مورد استخراج انرژي از منابع انرژي امروزه نيز صدق مي‌کند. شکل‌هاي جديدتر منابع انرژي شامل انرژي خورشيدي، انرژي بادي، سوخت زيستي اتانول و ديگر سوخت‌هاي زيستي مي‌شوند؛ مثل هيدروژن، توريم و… .

?. هوش مصنوعي

اين ايده به همان اندازه که دست بالا گرفته مي‌شود، ايده‌اي انقلابي محسوب مي‌شود. بايد خاطر نشان کرد که تاکنون موفقيت بزرگي در اين زمينه حاصل نشده‌ است و همچنين تا کنون ماشيني با هوش مصنوعي کامل ساخته نشده است. هر محصولي که با هوش مصنوعي از خود، خلاقيت يا منطق نشان دهد به‌شدت مورد استقبال قرار مي‌گيرد.
________________________________________
: ? افسانه بزرگ در دنياي استارتاپ
________________________________________
تبليغات

?. روبات‌ها

هم اکنون از روبات‌ها در بخش توليد کارخانه‌ها و تجهيزات نظامي استفاده مي‌شود. با اين حال براي مصرف‌کنندگان، تنها تعداد محدودي روبات ساخته شده است. اگرچه برخي از افراد استفاده از روبات‌ها را به منزله‌ي اخراج نيروي انساني مي‌دانند، اما ربات‌ها در بهبود و پيشرفت زندگي بشر به شدت تاثيرگذارند و نمي‌توان اين موضوع را ناديده گرفت.
در زمينه‌ي روبات‌ها امکان خلاقيت بسيار بالاست. به عنوان مثال، همانطور که در مورد فناوري جي‌پي‌اس شرکت گارمين (Garmin) رخ داد، در ساير زمينه‌ها نيز، به جاي اينکه لازم باشد يک نرم‌افزار يا سخت‌افزار روباتيک را از صفر طراحي و توليد کرد، مي‌توان با تطبيق دادن فناوري‌هاي نظامي براي نيازهاي مصرف‌کنندگان عادي به پيشرفت‌ها و نوآوري‌هاي جديد دست يافت.
در ايران، صنعت روباتيک و بومي‌سازي روبات‌هاي داراي کاربرد در کارخانه‌ها در وضعيت چندان مناسبي نيست و بسياري از روبات‌هاي مورد استفاده در خطوط توليد، از ديگر کشورها وارد مي‌شوند. با توجه به رشد فعلي اين صنعت در کشورمان و برگزاري مسابقات و دوره‌هاي آموزش روباتيک، به نظر مي‌رسد موقعيت مناسبي براي علاقه‌مندان ايجاد شده تا خلاقيت و نوآوري خود را به نمايش بگذارند.
?. زيست‌فناوري

هدف نهايي زيست‌فناوري، ريشه‌کن کردن بيماري‌ها و جواني ابدي است که به نظر مي‌رسد اين هدف کم‌کم دارد محقق مي‌شود. پروژه‌ي ژنوم انسان تمام شده‌ و حالا تلاش ها براي دستيابي به چگونگي دستکاري موثر ژن‌ها است که نياز به رعايت برخي نکات اخلاقي دارد. هر استارتاپي که بتواند با هر کدام از قسمت‌هاي ذکر شده ارتباط برقرار کند و آن را توسعه دهد، انقلابي در زندگي نسل بشر ايجاد خواهد کرد.
?. مراقبت‌هاي سلامتي
مراقبت‌هاي بهداشتي چه در کشورهاي توسعه‌يافته و چه در کشور‌هاي در حال توسعه بسيار گران است و آنطور که بايد، تاثيرگذار نيست و اين معضل در کشورهاي عقب‌مانده، فاجعه‌آميز است. در چنين شرايطي هر استارتاپي که بتواند بيمه‌هاي پزشکي را کم‌هزينه‌تر کند يا يک سيستم پيشگيري در برابر بيماري‌ها ايجاد کند، ارزش سرمايه‌گذاري خواهد داشت.
________________________________________
: ? نکته براي کشيدن نقشه راه استارتاپ
________________________________________
?. نرم‌افزارهاي سازماني
نرم‌افزارهايي که امروزه در بسياري از شرکت‌هاي بزرگ استفاده مي‌شوند، براي مدت‌ها است که در بازار مصرف‌کنندگان عملکرد خوبي نداشته‌اند و مشکلات متعددي دارند. اين مسئله بايد تغيير کند. به عنوان مثال، هيچ دليلي وجود ندارد که جهت استرداد پولتان از خرده‌فروش‌هاي بزرگ، مجبور باشيد نامه بفرستيديا رسيد خريد خود را فکس کنيد و وقت‌تان را بيهوده صرف کنيد، مي‌شود اين کارها را بر بستر اينترنت انجام داد.
?. آب و غذا

ببين سال‌هاي ???? تا ???? به خصوص بعد از جنگ جهاني دوم، نورمن بورلاگ، انقلاب سبز را رهبري کرد که باعث نجات ? ميليارد انسان از قحطي و گرسنگي شد. در انقلاب سبز، استفاده‌هاي جديد از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و کود‌ها و همچنين کاشت گونه‌‌هاي گياهيِ جديد و پرمحصول که تحت دستکاري ژنتيکي قرار گرفته بودند، ميزان توليد جهاني غذا را افزايش داد. اما در حال حاضر با در نظر گرفتن افزايش دائمي جمعيت جهان، بحران جديد آب و غذا غيرقابل اجتناب است. هر استارتاپي که بتواند منابع غذايي جديد کشف کند يا منابع غذايي موجود را بهينه‌سازي کند، جان ميليون‌ها نفر را نجات خواهد داد. اين موضوع در مورد آب نيز صدق مي‌کند. شيرين کردن آب دريا که به لحاظ تجاري به‌صرفه و قابل اجرا باشد، يک موفقيت تجاري بي‌نظير خواهد بود.
?. ارتباط از راه دور

به جز اسکايپ و واتساپ، راه ارتباطي نوآورانه‌ي ديگري براي برقراري ارتباط هنگامي که از هم دور هستيم معرفي نشده است. برقراري ارتباط با استفاده‌ي بهتر از پهناي باند مي‌تواند ساده‌تر، سريع‌تر و البته همراه با تبليغات کمتري صورت بگيرد.
?. زيرساخت اينترنت
اينترنت هنوز در برابر جاسوسي کشورها، بلاياي طبيعي، هک و حجم وسيع خودش آسيب‌پذير است. فناوري‌هايي که باعث ايمن‌شدن سرورها، افزايش امنيت کاربر و يا ايجاد راه‌هايي براي بارگذاري اطلاعات با حجم بسيار بالا بر روي اينترنت شوند، به شدت مورد استقبال قرار خواهند گرفت.
________________________________________
: کارآفريني چه سختي‌هايي دارد و چطور نبايد تسليم‌شان شد؟
________________________________________
??. دولت‌ها

دولت‌ها مشتري‌هاي بزرگ و پرسودي هستند. نرم‌افزارهاي دولتي اغلب تاريخ گذشته‌اند يا زيرساخت و پشتيباني مناسبي ندارند که اين مسئله آنها را از جوانب گوناگون در خطر رخنه‌هاي امنيتي مختلف قرار مي‌دهد. هر استارتاپي که بتواند سيستم‌هاي امنيتي و به‌روزي براي جلوگيري از اين رخنه‌ها در دستگاه‌هاي حکومتي ايجاد کند، همواره و براي هر دولتي مورد نياز است.
??. واقعيت مجازي و واقعيت افزوده

به نظر مي‌رسد همينجاست اما در واقع اينجا نيست! واقعيت مجازي (VR) و واقعيت افزوده (AR) هنوز براي مردم آنقدر ترسناک به نظر مي‌رسد که به عنوان يک محصول روزمره از آن استفاده نمي‌کنند. شايد همه‌ي ما چند باري افرادي را ديده‌ايم که در حال تجربه اين فناوري بوده‌اند و صداي فريادشان را شنيده‌ايم يا بر زمين افتادن‌شان را شاهد بوده‌ايم و اينها فقط بخش کوچکي از اين فناوري را در بر مي‌گيرند. هر استارتاپي که بتواند ترس مردم از اين فناوري را بريزد و آن را بيشتر کاربردي جلوه دهد، ارزش سرمايه‌گذاري دارد.
??. علم

امروزه فقط دانشگاه‌ها و کمپاني‌هاي بزرگ مي‌توانند پژوهش‌هاي بزرگ علمي را متقبل شوند که گاه هم با شکست روبه‌رو مي‌شوند. چرا مراکز تحقيقاتي مستقلي وجود نداشته باشد؟ مثلا مراکزي که بودجه‌ي آنها به شکل يک سرمايه‌گذاري جمعي و از طرف مردم تامين شود!
??. کشورهاي در حال توسعه
بسياري از خدمات و محصولات در کشورهاي در حال توسعه نه به دليل کمبود تقاضا، بلکه به خاطر ضعف امکانات لجستيکي در دسترس نيستند. هر استارتاپي که بتواند سيستم صادرات و واردات را بهينه‌سازي و کم‌هزينه‌تر کند، ارزش سرمايه‌گذاري دارد.
??. ميليون‌ها شغل
طي سال‌هاي آينده بسياري از کارها به شکل غيرقابل اجتنابي به روبات‌ها و کامپيوتر‌ها واگذار خواهد شد. البته اين به معني بيکار ماندن انسان‌ها نيست. انسان‌ها در نهايت حرفه‌هاي جديدي را برعهده خواهند گرفت. بنابراين به فردي براي تعليم ديگران براي شغل‌هاي آينده‌شان و به فردي ديگر براي ساخت روبات‌ها نياز است.
??. برنامه‌نويسي

حتي با وجود تقاضا و نياز شديد شرکت‌ها به برنامه‌نويسي، هنوز هم جاي خالي بسيار زيادي براي برنامه‌نويسان وجود دارد. از ?? سال پيش تاکنون تغيير چنداني ايجاد نشده است. برنامه‌نويسان هنوز به همان روش قبلي تعليم داده مي‌شوند و با همان مسائل فني قبل سروکار دارند. ابزار و روش‌هاي جديد آموزش برنامه‌نويسي مي‌تواند اين قضيه را تغيير دهد. کاري که زبان‌هاي برنامه‌نويسي جديد سعي بر آن دارند.
________________________________________
: ?? درس از استارتاپ‌‌هايي با موفقيت حيرت‌انگيز
________________________________________
??. هاليوود (نسخه‌ي ?)
استعدادهاي جديد ديگر با استفاده از آژانس‌هاي استعداد‌يابي پيدا نمي‌شوند. مخاطبان يوتيوب مي‌توانند به شکل مستقيم فرد مورد علاقه‌ي خود را انتخاب کنند و افراد مشهور نيز مي‌توانند به طور مستقيم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. يک استارتاپ براي يافتن افراد با استعداد در يوتيوب و ديگر شبکه‌هاي اجتماعي بسياري کارآمد خواهد بود.
??. تنوع‌بخشي
به نظر مي‌رسد برخي جوامع و گروه‌هاي جمعيتي در طول تاريخ از دستاوردهاي مالي و اجتماعي کمتري بهره‌مند شده‌اند، اما واقعا چرا بايد چنين باشد؟ نظام آموزش‌وپرورش و شرايط کاري بايد به گونه‌اي تغيير کند که هر فردي از هر نژاد، قوميت و از هر جنسيتي در بالاترين سطحِ توانايي‌‌اش عمل کند.
??. رفت‌وآمد
هيچ کس رفت‌و‌آمد و طي مسافت‌هاي طولاني براي رسيدن به محل کارش را دوست ندارد؛ معضلي که امروزه براي بسياري از جمله ساکنان پايتخت، خستگي و ترافيک شديدي را به همراه آورده است. وسايل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا