مقالات

برای، این، یک، یا، جدید

دانلود پایان نامه

یکی از اعضای خانواده، دوستی نزدیک یا یک همکار باشد. حتی اگر او توصیه‌ی خاصی هم نداشته باشد، همین حرف زدن در مورد آنچه رنج‌تان می‌دهد، می‌تواند در یافتن راه‌حل به شما کمک کند.
گاهی پیش می‌آید وقتی سوالی که در ذهن‌مان بوده را از شخص دیگری می‌پرسیم، همان لحظه خودمان پاسخ را پیدا می‌کنیم.
??. موسیقی گوش کنید
به چند دلیل، موسیقی یکی از بهترین چیزهایی است که در انبار مهمات مقابله با عصبانیت‌تان دارید:
گوش کردن به موسیقی‌هایی با ریتم تند که با حس‌وحال‌تان سازگاری داشته باشد، فرصتی فراهم می‌کند تا به‌صورت مؤثری با احساسات خود کنار بیایید.
گوش کردن به موسیقی‌هایی با ریتم آهسته‌تر اجازه می‌دهد که سرعت فرایند تفکر خود را کاهش بدهید و آرام شوید.
وقتی چیزهای جزئی اعصاب شما را تحریک و حواس‌تان را پرت می‌کنند، بالا بردن صدای موسیقی باعث می‌شود بتوانید جریان فکری‌تان را از آن چیزهای اعصاب‌خردکن منحرف کنید.
گوش دادن به آهنگ‌هایی که متن‌شان درمورد تجربه‌ای است که در حال گذراندنش هستید، به‌نوعی مانند این است که تجربه‌ خود را از زبان فرد دیگری می‌شنوید و این باعث می‌شود که دید کلی‌تری نسبت به آن موضوع پیدا کنید.
باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از موسیقی برای کنار آمدن با عصبانیت استفاده کنید یا پرت کردن حواس خودتان از آن، بعد هم دکمه‌ی پخش را بزنید.
________________________________________
: تاثیر موسیقی بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
??. ایمیل بنویسید
بعد از اینکه با کسی جروبحث می‌کنید، به شما بدی می‌کنند، یا عصبانیت‌تان نسبت به طرف مقابل‌تان بیش از آنچه باید طولانی می‌شود، برای او ایمیل بنویسید.
عصبانیت خود را در قالب جریان سیال ذهن بیرون بدهید، بعد بازهم ایمیل را بخوانید و هر چیز جدیدی به ذهن‌تان رسید و می‌خواستید به او بگویید مدام به ایمیل اضافه کنید.
هر چیزی که درباره‌ی این مسئله وجود دارد، در قالب واژه‌هایی که به ذهن‌تان می‌رسند بروز دهید. وقتی دیگر چیزی برای گفتن نداشتید و ایمیل را کامل کردید، آن را پاک کنید!
از این پاک کردن ایمیل به‌عنوان نمادی در جهت رها کردن آن چیزهایی استفاده کنید که شما را عذاب می‌دهند. به من اعتماد کنید، بعد از آن کلی سبک‌تر می‌شوید.
??. فهرست بنویسید

فهرستی بنویسید از همه چیزها، افراد و موقعیت‌هایی که باعث عصبانیت‌تان می‌شوند. تا جای ممکن دقیق و با جزئیات بنویسید و بعد هم هر کدام را از ? برای «آزاردهنده» تا ? برای «دیوانه‌کننده» نمره بدهید. سپس مشخص کنید که آیا می‌توانید آن را در زندگی‌تان کاهش دهید، یا باید به کل حذفش کنید.
در مورد آنهایی که باید بمانند، برنامه‌هایی بریزید تا حس خود را نسبت به آنها مجددا بازبینی کنید تا نتوانند شما را به قهقرا بفرستند. هر کاری از دست‌تان برمی‌آید انجام دهید تا آنهایی که شما را دیوانه می‌کنند تدریجا متوقف کنید؛ مهم نیست چقدر طول می‌کشد، هیچ‌چیز ارزش به خطر انداختن سلامتی‌تان را ندارد.
________________________________________
: چرا خشم برای سلامتی خطرناک است
________________________________________
??. از چیزهایی که شما را عصبانی می‌کنند بپرهیزید
همیشه چیزهای کوچکی وجود دارند که اعصاب ما را خُرد می‌کنند، هر قدر هم که کوچک و ناچیز باشند.
خودِ من؟ خرید آخر هفته من را دیوانه می‌کند! (نگذارید داستان آن مردی را برای‌تان تعریف کنم که همه را در صف خرید معطل خودش کرده بود تا مایکروویوی را که ظاهرا استفاده نکرده بود پس بدهد؛ آن هم درحالی‌که داخل آن غذا بود!) من نه‌تنها آخرهفته‌ها خرید نمی‌کنم، بلکه هرگز در ساعات شلوغی هم خرید نمی‌کنم، این باعث می‌شود از تجربه‌ی خریدم حسابی لذت ببرم.
نسبت به چیزهایی که باعث عصبانیت‌تان می‌شوند آگاه باشید. فرقی ندارد چرا باعث عصبانیت‌تان می‌شود، فقط آن را شناسایی کنید و قدم لازم برای مواجهه با آن را بردارید.
??. چیدمان خانه را تغییر دهید
خانه‌ی شما همیشه باید مکانی برای آرامش‌تان باشد. اگر خانه‌تان فضای گرمی ندارد و بیشتر شبیه مراکز درمانی است، فرصتی بگذارید و آن را به جای دنجی تبدیل کنید. مثلا وسایل اضافی را جمع‌وجور کنید، از رنگ‌های کاهش‌دهنده‌ی استرس استفاده کنید و فضا را طوری طراحی کنید که آرام‌تان کند. انجامش که ضرری ندارد، مگرنه؟
??. فیلم خنده‌دار تماشا کنید
اگر همه چیز را امتحان کردید و هنوز هم نمی‌توانید با عصبانیت خود کنار بیایید، چرا با خنده آن را درمان نکنید؟
خنده تنش و اضطراب را کاهش می‌دهد، عضله‌ها را آرام می‌کند و بار ذهنی‌تان را سبک می‌کند. مطالعات زیادی درباره‌ی بهبود سلامت به‌وسیله‌ی خنده انجام شده‌اند، اما چه تفاوتی دارد؟ خلاصه‌ی کلام اینکه خنده خیلی جالب است، عصبانیت نه، همین.
________________________________________
: اگر دچار غم و غصه هستید، یکی از این ?? فیلم را حتما ببینید
________________________________________
??. خودتان را در اولویت قرار دهید

خیلی از ما سلامتی خود را در اولویت قرار نمی‌دهیم، حتی اگر همیشه به آن فکر کنیم. اما اگر بیشتر به آن اهمیت بدهید، مثلا کافئین و نیکوتین مصرفی‌تان را کاهش بدهید، بهتر و بیشتر استراحت کنید، به ورزش منظم بپردازید و استرس‌تان را کاهش دهید، تضمین می‌کنیم که فتیله‌ی احساسات‌تان مدام روشن نشود.
??. کارهای آرامش‌بخش انجام دهید
از چه فعالیت‌هایی بیش از همه لذت می‌برید؟ کدام‌ها به شما آرامش می‌دهند؟ آیا فعالیت‌هایی هستند که عاشق‌شان باشید اما هرگز فرصت انجام‌شان را پیدا نکرده‌اید؟
با چیزهایی که انجام‌شان را دوست دارید، دوباره ارتباط برقرار کنید. انجام کاری که از آن لذت می‌برید باعث می‌شود احساس کامیابی کنید و این حس کامیابی به‌طور خودکار تمایل‌تان به عصبانیت را کاهش خواهد داد.
??. از عصبانیت برای تغییر بهره ببرید
من عاشق عصبانیت هستم چون در استفاده از آن استاد شده‌ام؛ شما هم می‌توانید چنین کنید.
یک زمانی زندگی من آن‌قدر دچار آشفتگی شد که فکرش را هم نمی‌کردم؛ از گذران زندگی خسته شده بودم و نمی‌دانستم چگونه تغییرات لازم را به‌وجود بیاورم.
بعد اتفاقی افتاد، اتفاق کوچکی به بی‌اهمیتیِ سوزاندن نان تست صبحانه، و همین شد، تمام! دیگر حاضر نبودم به شیوه‌ای که تا آن روز داشتم، به زندگی ادامه بدهم. آن عصبانیت من را به جایی رساند که امروز هستم: داشتن شغل نویسندگی و حضور افراد و موقعیت‌هایی که همیشه خواستارشان بودم. آن اتفاقِ جزئیِ آدرنالینی به من این درس را داد تا بتوانم چیزها را آن‌طور که هستند ببینم.
روی عصبانیت‌تان سوار شوید، نگذارید عصبانیت از شما سواری بگیرد.
حالا نوبت شماست. وقتی به‌شدت عصبانی هستید، چه می‌کنید؟ شما چه توصیه‌هایی به این فهرست اضافه می‌کنید؟
________________________________________
در ادامه بخوانید: چطور می‌توان خشم و عصبانیت را کنترل کرد؟
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد
در هر مذاکره‌ای جواب بله بگیرید، مذاکره بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره

12000تومانبرای هر کسب‌وکار جدید و استارتاپی، همه چیز از یک ایده شروع می‌شود. ایده‌ای ناب و کاربردی که شرایط زندگی را بهتر کند، قطعا با استقبال بالایی روبه‌رو خواهد شد. اما یک ایده هر چه قدر هم که پتانسیل داشته باشد، بازهم در ابتدای کار نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. بهتر است با بررسی و شناخت ذهن و علاقه‌مندی‌های سرمایه‌گذاران، چیزی را به شانس واگذار نکنیم و شروع کار خود را با داشتن سرمایه‌گذار هر چه قوی‌تر رقم بزنیم. ما در اینجا ?? ایده برای شروع یک کسب‌وکار جدید به شما معرفی می‌کنیم که برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

اگر به دنبال کسب‌وکارهای مورد علاقه‌ی سرمایه‌گذاران هستید، شاید بهتر است بدانید چندین ایده‌ی کاربردی برای شروع وجود دارد. حال سوالی که مطرح می‌شود، این است: چرا مردم، سریع دست به کار نمی‌شوند؟
پاسخ این است که این ایده‌ها در کنار کاربردی بودنشان، بسیار چالش برانگیزند اما دست‌یابی به آنها، غیرممکن نیست.
?. انرژی
انرژیِ کم‌هزینه، به طور مستقیم باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود. به طور کلی باید گفت که هر دستاوردی که تولید انرژی از منابع انرژی حال حاضر را کم‌هزینه‌تر کند، دستاوردی انقلابی خواهد بود و این مسئله در مورد استخراج انرژی از منابع انرژی امروزه نیز صدق می‌کند. شکل‌های جدیدتر منابع انرژی شامل انرژی خورشیدی، انرژی بادی، سوخت زیستی اتانول و دیگر سوخت‌های زیستی می‌شوند؛ مثل هیدروژن، توریم و… .

?. هوش مصنوعی

این ایده به همان اندازه که دست بالا گرفته می‌شود، ایده‌ای انقلابی محسوب می‌شود. باید خاطر نشان کرد که تاکنون موفقیت بزرگی در این زمینه حاصل نشده‌ است و همچنین تا کنون ماشینی با هوش مصنوعی کامل ساخته نشده است. هر محصولی که با هوش مصنوعی از خود، خلاقیت یا منطق نشان دهد به‌شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد.
________________________________________
: ? افسانه بزرگ در دنیای استارتاپ
________________________________________
تبلیغات

?. روبات‌ها

هم اکنون از روبات‌ها در بخش تولید کارخانه‌ها و تجهیزات نظامی استفاده می‌شود. با این حال برای مصرف‌کنندگان، تنها تعداد محدودی روبات ساخته شده است. اگرچه برخی از افراد استفاده از روبات‌ها را به منزله‌ی اخراج نیروی انسانی می‌دانند، اما ربات‌ها در بهبود و پیشرفت زندگی بشر به شدت تاثیرگذارند و نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت.
در زمینه‌ی روبات‌ها امکان خلاقیت بسیار بالاست. به عنوان مثال، همانطور که در مورد فناوری جی‌پی‌اس شرکت گارمین (Garmin) رخ داد، در سایر زمینه‌ها نیز، به جای اینکه لازم باشد یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار روباتیک را از صفر طراحی و تولید کرد، می‌توان با تطبیق دادن فناوری‌های نظامی برای نیازهای مصرف‌کنندگان عادی به پیشرفت‌ها و نوآوری‌های جدید دست یافت.
در ایران، صنعت روباتیک و بومی‌سازی روبات‌های دارای کاربرد در کارخانه‌ها در وضعیت چندان مناسبی نیست و بسیاری از روبات‌های مورد استفاده در خطوط تولید، از دیگر کشورها وارد می‌شوند. با توجه به رشد فعلی این صنعت در کشورمان و برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزش روباتیک، به نظر می‌رسد موقعیت مناسبی برای علاقه‌مندان ایجاد شده تا خلاقیت و نوآوری خود را به نمایش بگذارند.
?. زیست‌فناوری

هدف نهایی زیست‌فناوری، ریشه‌کن کردن بیماری‌ها و جوانی ابدی است که به نظر می‌رسد این هدف کم‌کم دارد محقق می‌شود. پروژه‌ی ژنوم انسان تمام شده‌ و حالا تلاش ها برای دستیابی به چگونگی دستکاری موثر ژن‌ها است که نیاز به رعایت برخی نکات اخلاقی دارد. هر استارتاپی که بتواند با هر کدام از قسمت‌های ذکر شده ارتباط برقرار کند و آن را توسعه دهد، انقلابی در زندگی نسل بشر ایجاد خواهد کرد.
?. مراقبت‌های سلامتی
مراقبت‌های بهداشتی چه در کشورهای توسعه‌یافته و چه در کشور‌های در حال توسعه بسیار گران است و آنطور که باید، تاثیرگذار نیست و این معضل در کشورهای عقب‌مانده، فاجعه‌آمیز است. در چنین شرایطی هر استارتاپی که بتواند بیمه‌های پزشکی را کم‌هزینه‌تر کند یا یک سیستم پیشگیری در برابر بیماری‌ها ایجاد کند، ارزش سرمایه‌گذاری خواهد داشت.
________________________________________
: ? نکته برای کشیدن نقشه راه استارتاپ
________________________________________
?. نرم‌افزارهای سازمانی
نرم‌افزارهایی که امروزه در بسیاری از شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شوند، برای مدت‌ها است که در بازار مصرف‌کنندگان عملکرد خوبی نداشته‌اند و مشکلات متعددی دارند. این مسئله باید تغییر کند. به عنوان مثال، هیچ دلیلی وجود ندارد که جهت استرداد پولتان از خرده‌فروش‌های بزرگ، مجبور باشید نامه بفرستیدیا رسید خرید خود را فکس کنید و وقت‌تان را بیهوده صرف کنید، می‌شود این کارها را بر بستر اینترنت انجام داد.
?. آب و غذا

ببین سال‌های ???? تا ???? به خصوص بعد از جنگ جهانی دوم، نورمن بورلاگ، انقلاب سبز را رهبری کرد که باعث نجات ? میلیارد انسان از قحطی و گرسنگی شد. در انقلاب سبز، استفاده‌های جدید از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و کود‌ها و همچنین کاشت گونه‌‌های گیاهیِ جدید و پرمحصول که تحت دستکاری ژنتیکی قرار گرفته بودند، میزان تولید جهانی غذا را افزایش داد. اما در حال حاضر با در نظر گرفتن افزایش دائمی جمعیت جهان، بحران جدید آب و غذا غیرقابل اجتناب است. هر استارتاپی که بتواند منابع غذایی جدید کشف کند یا منابع غذایی موجود را بهینه‌سازی کند، جان میلیون‌ها نفر را نجات خواهد داد. این موضوع در مورد آب نیز صدق می‌کند. شیرین کردن آب دریا که به لحاظ تجاری به‌صرفه و قابل اجرا باشد، یک موفقیت تجاری بی‌نظیر خواهد بود.
?. ارتباط از راه دور

به جز اسکایپ و واتساپ، راه ارتباطی نوآورانه‌ی دیگری برای برقراری ارتباط هنگامی که از هم دور هستیم معرفی نشده است. برقراری ارتباط با استفاده‌ی بهتر از پهنای باند می‌تواند ساده‌تر، سریع‌تر و البته همراه با تبلیغات کمتری صورت بگیرد.
?. زیرساخت اینترنت
اینترنت هنوز در برابر جاسوسی کشورها، بلایای طبیعی، هک و حجم وسیع خودش آسیب‌پذیر است. فناوری‌هایی که باعث ایمن‌شدن سرورها، افزایش امنیت کاربر و یا ایجاد راه‌هایی برای بارگذاری اطلاعات با حجم بسیار بالا بر روی اینترنت شوند، به شدت مورد استقبال قرار خواهند گرفت.
________________________________________
: کارآفرینی چه سختی‌هایی دارد و چطور نباید تسلیم‌شان شد؟
________________________________________
??. دولت‌ها

دولت‌ها مشتری‌های بزرگ و پرسودی هستند. نرم‌افزارهای دولتی اغلب تاریخ گذشته‌اند یا زیرساخت و پشتیبانی مناسبی ندارند که این مسئله آنها را از جوانب گوناگون در خطر رخنه‌های امنیتی مختلف قرار می‌دهد. هر استارتاپی که بتواند سیستم‌های امنیتی و به‌روزی برای جلوگیری از این رخنه‌ها در دستگاه‌های حکومتی ایجاد کند، همواره و برای هر دولتی مورد نیاز است.
??. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

به نظر می‌رسد همینجاست اما در واقع اینجا نیست! واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) هنوز برای مردم آنقدر ترسناک به نظر می‌رسد که به عنوان یک محصول روزمره از آن استفاده نمی‌کنند. شاید همه‌ی ما چند باری افرادی را دیده‌ایم که در حال تجربه این فناوری بوده‌اند و صدای فریادشان را شنیده‌ایم یا بر زمین افتادن‌شان را شاهد بوده‌ایم و اینها فقط بخش کوچکی از این فناوری را در بر می‌گیرند. هر استارتاپی که بتواند ترس مردم از این فناوری را بریزد و آن را بیشتر کاربردی جلوه دهد، ارزش سرمایه‌گذاری دارد.
??. علم

امروزه فقط دانشگاه‌ها و کمپانی‌های بزرگ می‌توانند پژوهش‌های بزرگ علمی را متقبل شوند که گاه هم با شکست روبه‌رو می‌شوند. چرا مراکز تحقیقاتی مستقلی وجود نداشته باشد؟ مثلا مراکزی که بودجه‌ی آنها به شکل یک سرمایه‌گذاری جمعی و از طرف مردم تامین شود!
??. کشورهای در حال توسعه
بسیاری از خدمات و محصولات در کشورهای در حال توسعه نه به دلیل کمبود تقاضا، بلکه به خاطر ضعف امکانات لجستیکی در دسترس نیستند. هر استارتاپی که بتواند سیستم صادرات و واردات را بهینه‌سازی و کم‌هزینه‌تر کند، ارزش سرمایه‌گذاری دارد.
??. میلیون‌ها شغل
طی سال‌های آینده بسیاری از کارها به شکل غیرقابل اجتنابی به روبات‌ها و کامپیوتر‌ها واگذار خواهد شد. البته این به معنی بیکار ماندن انسان‌ها نیست. انسان‌ها در نهایت حرفه‌های جدیدی را برعهده خواهند گرفت. بنابراین به فردی برای تعلیم دیگران برای شغل‌های آینده‌شان و به فردی دیگر برای ساخت روبات‌ها نیاز است.
??. برنامه‌نویسی

حتی با وجود تقاضا و نیاز شدید شرکت‌ها به برنامه‌نویسی، هنوز هم جای خالی بسیار زیادی برای برنامه‌نویسان وجود دارد. از ?? سال پیش تاکنون تغییر چندانی ایجاد نشده است. برنامه‌نویسان هنوز به همان روش قبلی تعلیم داده می‌شوند و با همان مسائل فنی قبل سروکار دارند. ابزار و روش‌های جدید آموزش برنامه‌نویسی می‌تواند این قضیه را تغییر دهد. کاری که زبان‌های برنامه‌نویسی جدید سعی بر آن دارند.
________________________________________
: ?? درس از استارتاپ‌‌هایی با موفقیت حیرت‌انگیز
________________________________________
??. هالیوود (نسخه‌ی ?)
استعدادهای جدید دیگر با استفاده از آژانس‌های استعداد‌یابی پیدا نمی‌شوند. مخاطبان یوتیوب می‌توانند به شکل مستقیم فرد مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنند و افراد مشهور نیز می‌توانند به طور مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. یک استارتاپ برای یافتن افراد با استعداد در یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی بسیاری کارآمد خواهد بود.
??. تنوع‌بخشی
به نظر می‌رسد برخی جوامع و گروه‌های جمعیتی در طول تاریخ از دستاوردهای مالی و اجتماعی کمتری بهره‌مند شده‌اند، اما واقعا چرا باید چنین باشد؟ نظام آموزش‌وپرورش و شرایط کاری باید به گونه‌ای تغییر کند که هر فردی از هر نژاد، قومیت و از هر جنسیتی در بالاترین سطحِ توانایی‌‌اش عمل کند.
??. رفت‌وآمد
هیچ کس رفت‌و‌آمد و طی مسافت‌های طولانی برای رسیدن به محل کارش را دوست ندارد؛ معضلی که امروزه برای بسیاری از جمله ساکنان پایتخت، خستگی و ترافیک شدیدی را به همراه آورده است. وسایل

92