دانلود پایان نامه

تیتان (Titan) به این نکته‌ی جالب اشاره می‌کند:
«از آنجا که ویلیام از زیر بار وام رفتن برای ساخت خانه‌اش امتناع می‌کرد، علی‌رغم توصیه‌ی برادرانه‌ی جان، ????? دلار از سهام استاندارد اویل را به برادرش فروخت. این تصمیم نابخردانه‌ی ویلیام، در تفاوت عظیمی که در ثروت این دو برادر شکل گرفت، سهم عمده‌ای داشت.»
________________________________________
: ?? نشانه که می‌گویند هیچ سر‌رشته‌ای در مدیریت پول‌ تان ندارید
________________________________________
?. هنر معامله را بیاموزید
معامله‌ای که به‌خوبی برنامه ریزی و اجرا شود، می‌تواند سکوی پرتاب شما باشد. راکفلر به‌منظور گسترش استاندارد اویل در سرتاسر آمریکا، بارها و بارها معاملات موفقیت‌آمیزی با شرکت‌های رقیب، شرکا و راه‌آهن داشت.
درحقیقت برخی از وفادارترین مدیرانِ استاندارد اویل، در اصل از شرکت‌های رقیب آمده بودند. چه در حال مذاکره برای خرید یک خانه باشید و چه افزایش درآمدهایتان از راه فریلنسینگ، در هر حال اعتماد به نفس بالا و مهارت انجام معاملات عالی، ازجمله عوامل موفقیت شما محسوب می‌شوند. در سال‌های بعد، برخی از معاملات راکفلر به خاطر منصفانه نبود‌ن‌شان موردانتقاد قرار گرفتند. به عقیده‌ی من این دلیل فوق‌العاده‌ی دیگری برای یادگیری هنر معامله است؛ خودداری از انجام معامله‌ی نادرست.
?. ممکن نیست به‌تنهایی همه چیز را بدانید
من عاشق یادگیری و پرورش مهارت‌هایم هستم. احتمالا شما هم که در حال خواندن این مقاله‌اید، تشنه‌ی آگاهی هستید. اما دنیا بسیار پیچیده است، بنابراین واجب است تا یاد بگیریم که چگونه از توان متخصصین، اهرم موفقیتی برای خودمان بسازیم. وقتی راکفلر استاندارد اویل را ساخت، توانایی‌های برجسته‌ای در مدیریت، سازمان‌دهی و مذاکره داشت. اما تحقیق و توسعه نفت و محصولات مرتبط را به متخصصینِ آن حوزه واگذار کرد. بعدها هم دستیاران و مشاورینی را به خدمت گرفت تا در برنامه‌ریزیِ کارهای بشردوستانه کمکش کنند. اگر بخواهیم موفق شویم، باید از قدرت متخصصین بهره ببریم. ابتدا خودتان با تمام وجود روی مسئله کار کنید تا بتوانید به پرسش‌های درست در آن زمینه دست پیدا کنید، بعد هم کمک گرفتن از متخصصین، استراتژی موفقیتی است که می‌تواند روند پیشرفت‌تان را به‌طور چشمگیری تسریع کند.
?. محدودیت‌های پول را درک کنید
تا اوایل دهه‌ی ????، راکفلر پرونده‌های قضایی، تحقیقات و پوشش رسانه‌ای منفی را با خود یدک می‌کشید. این فشار همیشگی به این معنا بود که او نباید در منظر عمومی ظاهر شود و درنتیجه، چیزهای مهمی مثل ملاقات با نوه‌هایش را از دست می‌داد. ناامیدکننده‌تر اینکه کمک‌های خیریه‌‌ی او نیز تحت سوء‌ظن عمومی بودند و اغلب موردانتقاد قرار می‌گرفتند. درحقیقت ثروت عظیم وی این مشکلات را رفع‌ورجوع نمی‌کرد.
پول هم مانند قدرت سیاسی یا شهرت، می‌تواند مزایای شگفت‌انگیزی داشته باشد. راکفلر روی‌هم‌رفته در مدیریت پول و ثروت خود موفق بود. مثلا کمک‌های او در ایجاد دانشگاه شیکاگو و دانشگاه راکفلر که مو?سسه‌ی تحقیقاتی پیشرویی در نیویورک است، بسیار مو?ثر بودند. با هر معیاری که حساب کنیم، بخشش او تا?ثیر مثبتی بر دنیا داشت.
حالا نوبت شماست! کدام‌یک از این جنبه‌های زندگی راکفلر برایتان الهام‌بخش است؟ دیدگاه خودتان را در همین صفحه با همه‌ی خوانندگان چطور در میان بگذارید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? نشانه برای اینکه شما هم می‌توانید کارآفرین باشید
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی ?? ستون ثروت
مثل یک میلیاردر فکر کنید

12000تومان«قبل از اینکه زیر نورافکن‌ها برقصم، در خیابان‌ها دویده‌ام.» این را محمدعلی کِلِی، قهرمان بوکس جهان در حالی گفت که پس از ده سال تمرین مداوم و سخت، بعد از اولین مشتی که زد، توانست عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد.
محمدعلی، بوکسور افسانه‌ای و چهره‌ی سرشناس جنبش مدنی سیاه‌پوستان آمریکا بود که در سن ?? سالگی بر اثر اختلالات تنفسی درگذشت.
او در سال ???? در المپیک رم که به عنوان یک بوکسور آماتور ظاهر شد، توانست مدال طلا را از آن خود کند. محمدعلی، تنها بوکسوری بود که سه بار پشت سر هم عنوان قهرمانی سنگین‌وزن جهان را به دست آورد.

محمدعلی که از او به عنوان «افسانه‌ی تکرارنشدنیِ دنیای بوکس» یاد می‌شود، خارج از میدان ورزش هم کُنشگری پرشور در زمینه‌ی برابری نژادی و آزادی مذهب بود. او به دلیل اعتقادات مذهبی و مخالفتش با جنگ ویتنام از خدمت در ارتش آمریکا سرباز زد و به جرم فرار از خدمت نظامی دستگیر شد. دادگاه امریکا کِلی را از مقامش خلع کرد و مجوز مشت‌زنی‌اش را از او گرفت.
علی که با نام «کبیر» (The Greatest) نیز معروف بود، در چندین مبارزه‌ی تاریخی‌ از جمله سه مبارزه با جو فریزر و یک مبارزه با جرج فورمن، ظاهر شد. وی در طول زندگی حرفه‌ای‌اش، ?? برد و تنها ? باخت در کارنامه‌ی خود به ثبت رساند. موفقیت پیاپی علی، سبک مبارزه‌اش (مثل پروانه رقصیدن و مثل زنبور نیش زدن)، کُری خواندنش و اصطلاحاتی که به کار می‌برد، او را به یک اسطوره تبدیل کرد.

نشریه‌ی آمریکایی اسپورتس ایلوستریتِد (Sports Illustrated) در سال ???? علی را به عنوان «ورزشکار قرن» معرفی کرد و بی‌بی‌سی به او لقب «شخصیت ورزشی قرن» را داد.
? درس موفقیت
?. الان رنج بکش
قبل از اینکه زیر نورافکن‌ها برقصم، در خیابان‌ها دویده‌ام.
برای هر لحظه از وقتی که برای موفقیت گذاشته‌ام عذاب می‌کشیدم، اما با خودم می‌گفتم: «تسلیم نشو. الان رنج بکش و بقیه‌ی عمرت قهرمان باش.»
با اینکه برای سختی‌هایی که صبح و شب کشیده‌ام، بهای زیادی داده‌ام. اما می‌دانستم در نهایت به چیزی خواهم رسید که ارزشش خیلی بالاتر از اینها است. من هزینه‌ی موفقیت‌هایم را در شکست‌هایم پرداخت کرده‌ام.
تبلیغات

?. بخواه، رویا بپرداز، تجسم کن
قهرمانان در باشگاه زاده نمی‌شوند، آنها از جوهری زاده می‌شوند که در عمق وجودشان جای دارد: یک میل، یک رویا و یک تجسم.
آیا شما هم میل شدیدی به موفقیت در خود حس می‌کنید؟ آیا به خاطر این میل، شب‌‌بیداری‌ها و سحرخیزی‌های زیادی را تحمل کرده‌اید؟‌ قهرمانانی که به موفقیت می‌رسند، تصویری درونی از موفقیت برای خود ساخته و مصمم هستند که آن را به واقعیت تبدیل کنند. آنها تا وقتی که به هدف نرسند دست از تلاش برنمی‌دارند.
?. خودت را باور کن
مثل پروانه می‌رقصد، مثل زنبور نیش می‌زند،‌ محمدعلی شکست نمی‌خورد!

علی می‌گفت:‌ «اینکه مرتب خودتان را تایید کنید به اعتقاد منجر می‌شود و زمانی که آن اعتقاد به یک باور قلبی تبدیل شد،‌ اتفاقات خوبی می‌افتد». پس صبر نکنید تا کسی شما را تایید کند، خودتان را قبول داشته باشید‌!‌ علی همیشه این کار را می‌کرد، او آنقدر به خودباوری رسیده بود که خطاب به مخالفانش می‌گفت:‌ «اگر حتی خوابش را می‌بینید که مرا شکست ‌دهید، از خواب بیدار شوید و معذرت‌خواهی کنید.» علی می‌گفت:‌ «من بزرگ‌ترین مشت‌زن تاریخم» او می‌گفت: «اگر به اندازه‌ی من بزرگ شوید، برایتان سخت است که همچنان فروتنی‌تان را حفظ کنید.»
شما هم برای رسیدن به موفقیتی که تصویرسازی کرده‌اید، سعی کنید همین‌ها را تمرین کنید و چندین بار به خودتان بگویید! مثلا مدام بگویید: «اگر کسی به اندازه‌ی من عالی باشد، فروتن بودن برایش سخت است.» حالا دوباره بگویید‍‌!
?. تغییر کن
کسی که در پنجاه سالگی دنیا را همانطوری ببیند که در سی سالگی می‌دیده، بیست سال از زندگی‌اش را هدر داده است.
به نظر شما آیا باید تغییر کنید؟ اگر کسی را بعد از چندین سال دیدید و به شما گفت: «چقدر عوض شدی» شما هم بلافاصله بگویید: «ممنون». زندگی همین تغییرهاست، رشد است، ریسک کردن و فراتر رفتن است. محمدعلی می‌گفت: «کسی که شجاعت ریسک کردن ندارد، در زندگی به هیچ‌چیز نمی‌رسد.»
?. از بال‌هایت استفاده کن
کسی که قدرت تخیل ندارد، بال ندارد.
پرنده‌ای که از بال‌هایش استفاده نکند، نمی‌تواند پرواز را تجربه کند. ما آدم‌ها هم بال داریم: بال‌های تخیل. ما این توانایی را داریم که زندگی روزمره را ترک کنیم، دنیای ناممکن‌ها را درنوردیم و دنیایی بدون محدودیت را پیش روی‌مان ببینیم. اگر به چیزی که خیالبافی می‌کنیم اعتقاد داشته باشیم، دنیا آن را به ما هدیه می‌دهد.
?. هدف یعنی همه‌چیز
اهداف من همان قدرتی هستند که مرا به پیش‌ ‌می‌رانند
همیشه سعی کنید اهدافتان را به خوبی بشناسید. برای اینکار هر روز با طلوع خورشید، اهدافتان را بلند به خودتان بگویید و قبل از اینکه شب‌ها به خواب بروید آنها را تجسم کنید. هدف، همه‌‌ی موجودیتِ کار شماست. برای پیشرفت به اهداف‌تان و البته به نقشه‌ای نیاز دارید که شما را به سمت آنها ببرد.
?. برای موفقیت آماده شو
قبل از اینکه مبارزه شروع شود، برنده یا بازنده مشخص است. برنده کسی است که قبل از بُردن توی رینگ، بارها و بارها در تمریناتش شکست را تجربه کرده است
موفقیت فقط آن زمانی که به آرزوی‌تان رسیده‌اید نیست. همین حالا هم در زندگی، موفقیت‌ها و شکست‌های بی‌شماری را تجربه می‌کنید. این عادت‌های هرروزه‌ی شما هستند که تعیین می‌کنند تا کجا پیش می‌روید. «نورافکن‌ها» اهمیتی ندارند، موضوع این است که چقدر برای «نورافکن‌ها» آماده‌اید. آیا در حال آماده شدن هستید؟‌ آیا سعی می‌کنید راهتان را باز کنید؟
برگرفته از: mrselfdevelopment

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع اعتماد به نفس
کسی که به خود اعتماد دارد به تعریف کسی احتیاج ندارد

5000تومانآنچه مدام به آن می‌اندیشید با گذشت زمان به باور شما تبدیل می‌شود. اگر مثبت اندیش باشید و باور داشته باشید که شما فردی سالم و شجاع هستید، این قاعده به نفع شما خواهد بود. اما اگر نسبت به خودتان نگاه منفی داشته باشید، این افکار منفی به شما آسیب خواهند رساند. گاهی‌اوقات ما به خودمان دروغ‌هایی می‌گوییم یا به تعبیر گویاتر بهانه‌هایی می‌تراشیم که حال ما را در آن لحظه بهتر می‌کنند و در طولانی‌مدت به واقعیت های زندگی ما تبدیل می‌شوند. گاهی ما احساس خوب حاصل از این دروغ‌ها را به رویارویی با واقعیت‌هایی که گاهی برای‌مان ناخوشایند هستند، ترجیح می‌دهیم. ? دروغی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، شاید در لحظه حس خوبی به شما بدهند، اما در واقعیت به‌ضرر شما هستند و‌ در درازمدت به موانع شادی و خوشبختی شما تبدیل خواهند شد.

:
چرا گاهی باید واقع‌بینی را کنار بگذاریم؟
پندهای زندگی که برای خوشبختی به آنها نیاز دارید
کتاب جادوی بزرگ، غلبه بر ترس با زندگی خلاق؛ چگونه از رسیدن به اهدافمان دست برنداریم
?. آن شخص تغییر خواهد کرد
شما نمی‌توانید کسی را تغییر بدهید یا او را به شخصی که دوست دارید تبدیل کنید. سوزی مور، نویسنده‌ی این مقاله، می‌گوید: «زمانی‌که نوجوان بودم، در جلسات مربوط به ترک اعتیاد الکلی‌ها شرکت می‌کردم. پدرم معتاد به الکل بود و همه‌ی ما دوست داشتیم که او اعتیاد خود را ترک کند. شرکت در این جلسه‌ها برای دوستان و آشنایان فرد معتاد آزاد بود. رهبر آن گروه در یکی از جلسات به من چنین گفت: “تو می‌توانی عاشق پدرت باشی و او را تشویق به ترک کنی، اما فراموش نکن هیچ‌چیز در جهان نمی‌تواند، مانع کسی شود که بخواهد خودش را از بین ببرد.” حق با او بود.»
این یک قانون کلی است. اگر شریک زندگی‌تان به شما تعهدی ندارد، شما نمی‌توانید او را به یک فرد متعهد تبدیل کنید یا اگر رژیم غذایی او موردپسند شما نیست، نمی‌توانید آن را تغییر دهید. پس کسانی را که در زندگی‌تان حضور دارند، همان‌گونه که هستند قبول کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید.
________________________________________
: ?? دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی شما می‌شود
________________________________________

?. روزی فلان کار را انجام خواهم داد
این یکی از دروغ‌های وسوسه‌انگیزی است که به خود می‌گوییم. من روزی به دور دنیا سفر خواهم کرد، رمان خود را خواهم نوشت، فلان کار را شروع خواهم کرد. این دروغ‌ها به‌طرز عجیبی به‌ضرر شما هستند. روزی به خودتان می‌آیید و متوجه می‌شوید که هیچ فرصتی برای رسیدن به آمال و آرزوهایتان برای شما نمانده است. هیچ‌کدام از ما دقیقا نمی‌دانیم چند روز دیگر روی این کره‌ی خاکی هستیم و فرصت زندگی داریم. به‌جای وعده دادن به خودتان و خیال‌بافی، همین لحظه برای رسیدن به رؤیای خود برنامه ریزی کنید؛ همین لحظه اولین قدم را بردارید و کاری کنید. این لحظه تنها چیزی است که ما واقعا در دست داریم.
?. اگر زمان بیشتری داشتم، فلان کارها را انجام می‌دادم

ما همیشه کم‌کاری خودمان را تقصیر زمان می‌اندازیم و می‌گوییم وقت کم است. ?? دقیقه یوگای صبحگاهی در منزل با لباس‌های راحتی، گوش دادن به یک فایل صوتی آرامش‌بخش، هنگامی‌که درحال راه رفتن هستید یا داشتن یک کتاب در کیف‌تان برای مطالعه در زمان‌هایی که منتظر هستید، راه‌های ساده‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند از زمان‌های پرت خود استفاده‌ی مفید کنید.
تبلیغات

ترک اعتیاد به توییتر، پیام‌رسان‌ها و اینستاگرام، راه مؤثر دیگری برای استفاده بهینه از وقت است. اگر هر روز ?? تا ?? دقیقه از زمان حضور در شبکه‌های مجازی کم کنید، در طول هفته ساعات زیادی برای انجام کارهای مفیدتر خواهید داشت.
________________________________________
: کتاب آن یک چیز؛ با مدیریت زمان در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود موفق شوید
________________________________________
?. اگر فلان چیز را داشتم، همه‌چیز بهتر می‌شد
حقیقت امر این‌ است اگر با داشته‌هایتان خوشحال نیستید، با به‌دست آوردن موقعیت‌ و شرایط مورد‌نظرتان مثل درآمد بیشتر، عشق، اندام زیبا هم خوشحال نخواهید بود. فراموش نکنید بسیاری از چیز‌هایی که الان در اختیار دارید، روزی داشتن‌شان آرزوی شما بود. قدرتمندترین معجزه‌ی زندگی شما قدردانی و رضایت از چیزهایی است که در زندگی دارید. قدردانی بابت داشته‌هایتان حال شما را بهتر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که غرق در نعمت هستید.
?. من مجبور هستم و چاره‌ی دیگری ندارم
همیشه گزینه‌ی دیگری هم وجود دارد؛ حتی اگر بعضی‌اوقات به‌نظر برسد که در موقعیتِ ناخوشایندی گیر کرده‌ایم و راه چاره‌ای نداریم. نقل مکان به آپارتمان جدید، تغییر شغل یا خارج شدن از یک رابطه‌، شاید به نظرتان امکان‌پذیر نباشد، اما دراشتباهید.
سوزی مور می‌نویسد: «من دانشجویی داشتم که مشاور بود و دوست داشت در کنار شغل خود به عکاسی بپردازد، اما با بهانه‌های مثل “وقت کافی ندارم”، “پول ندارم” و “نمی‌دانم از کجا باید شروع کنم”، سراغ فعالیت موردعلاقه‌اش، یعنی عکاسی، نمی‌رفت. او چنین می‌گفت: “با تلاش بیشتر می‌توانم به‌عنوان شغل نیمه‌وقت به عکاسی بپردازم، اما در شرایط فعلی گیر کرده‌ام.» درواقع او به خودش دروغ می‌گفت و بهانه می‌تراشید و ترجیح می‌داد به‌جای ریسک پذیری و امتحان موقعیت جدید، دروغ‌هایش را باور کند. شاید در نگاه اول وقتی ریسک شکست در موقعیت جدید را با شرایط فعلی خودتان در ترازوی مقایسه قرار دهید، ادامه‌ی‌ شرایط فعلی برایتان گزینه‌ای امن و بی‌دردسر به‌نظر برسد، اما این‌طور نیست. اگر برای انجام کارهای موردعلاقه‌تان، ریسک نکنید، پشیمان خواهید شد.
________________________________________
: ?? نقل قول از اینشتین که طرزتفکر شما را تغییر می‌دهد
________________________________________
?. من آمادگی انجام آن کار را ندارم
خیال‌تان راحت باشد که شما تنها نیستید و هیچ‌کس به‌طور کامل آمادگی رویارویی با مسائل و موقعیت‌های جدید مثل پدر یا مادر شدن، عضویت در یک گروه جدید و به‌طور کلی تغییر را ندارد. باید شروع کنید و داخل تغییرات و موقعیت‌های جدید شیرجه بزنید.
این تنها راه آماده شدن و کنار آمدن با شرایط است. وقتی فکر می‌کنید که آمادگی انجام کاری را ندارید واقعیت این است که یا شما علاقه‌ای به انجامش ندارید یا تلاش می‌کنید که انجام آن کار را به بعد موکول کنید که این حالت معمولا از ترس ناشی می‌شود. علت این موضوع را برای خودتان روشن کنید.
?. من به‌اندازه‌ی کافی خوب نیستم

این یکی، بزرگ‌ترین دروغی است که به خودتان می‌گویید. اتفاقا شما به‌اندازه‌ی کافی خوب هستید. برای اینکه لایق بهترین‌ها باشید و زندگی شادی داشته باشید، لازم نیست کاری انجام دهید. اپرا وینفری معتقد است: «اینکه فکر کنید لیاقت داشتن زندگی شاد را دارید با اینکه بدانید و مطمئن باشید که لیاقت داشتنش را دارید، متفاوت است. همین که زنده هستید یعنی شادی حق شماست. وجود خود شما کافی است.»
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? قانون زندگی که برای رسیدن به موفقیت باید بدانید
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانپیشرفت شغلی برای برخی از افراد خیلی زود صورت می‌پذیرد. در حالی‌ که عده‌ای دیگر همیشه درجا می‌زنند. وضعیت شغلی شما در چه موقعیتی قرار دارد؟ آیا احساس می‌کنید روند پیشرفت شما متوقف شده است؟ در ادامه به ? دلیلی اشاره می‌کنیم