مقالات

برای، این، یا، کنید، کنید.

دانلود پایان نامه

ذهنم نمی‌توانستم هیچ صفتی جز حمایتگری و سازندگی را به خودم نسبت بدهم. ظاهرا من یک بار در وضعیت خاصی از خودم عصبانیتی بروز داده بودم و این شایعه در موردم به وجود آمده بود که خشم من آنقدر بد است که بهتر است سر کسی نیاید. من خوش‌شانس بودم که به واسطه‌ی اعتمادی ارزشمند متوجه ترسی شدم که در تیمم القا کرده بودم. من کم‌کم تلاش کردم تا رفتارهایی را در خودم ایجاد کنم که در نهایت این برداشت که آدم ترسناکی هستم را از بین ببرد. از دیگران درخواست بازخورد کنید و بعد اقدامی متناسب با آن بازخورد انجام دهید.
سخن پایانی
هر روزه فرصت‌های فراوانی برای بروز و تقویت رفتارهایی داریم که موجب ایجاد آن چیزی هستند که وِب آن را «حالت اکتشافی» می‌نامد. حتی پر استرس‌ترین شرایط هم فرصتی هستند که ما خود را مدیریت کنیم و رفتارهایی را در خودمان شکل دهیم که برای الهام‌بخشیدن به خلاقیت و حل مسئله مورد نیازند. پس دست به کار شوید، امروز بهترین زمان برای دور انداختن ترس است.
برگرفته از: management.about.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی برگزاری جلسات موثر به روش اساتید هاروارد
جلسات کاری را تبدیل به ابزار موفقیت خود کنید

8000تومانمانند هر فرد دیگری، من نیز هر روز با حواس‌پرتی و افکار مزاحم مبارزه می‌کنم چون کارهای مهم بسیاری وجود دارد که باید انجام دهم. اما همیشه سیلی از مسائل جذاب وجود دارد که کنجکاوی‌ام را تحریک می‌کنند، مثل ویدئوی بامزه‌ای در فیس‌بوک، مقاله‌ی جالبی در توئیتر یا حتی ایمیل تازه‌ای در پوشه‌ی ایمیل‌های دریافتی!
اگر می‌خواهید با ? روش افزایش بهره‌وری برای افرادی که سرشان شلوغ است، آشنا شوید، ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید!
مبارزه برای تمرکز یکی از کارهایی است که هر روز انجام می‌دهم و این جنگ هرگز تمامی ندارد! به همین دلیل همیشه کنجکاو بودم که بعضی افراد چطور روی مسائل خیلی مهم تمرکز می‌کنند، کاری را که شروع کرده‌اند به پایان می‌رسانند و بهره‌وری‌شان را افزایش می‌دهند. گفته می‌شود هر فرد معمولی در طول روز ??‌/??? فکر در سر دارد و اگر یاد نگیریم چطور افکارمان را سامان‌دهی کنیم، این افکار می‌توانند بهره‌وری‌مان را نابود کنند. هنگامی که در برابر طوفان افکارمان تسلیم می‌شویم، ذهن‌مان به هم می‌ریزد و هر چه بیشتر این افکار مزاحم را نشخوار کنیم، قدرت بیشتری به آنها می‌دهیم. نکته‌ی مهم اینجا است که بیشتر افکار ما فقط «فکر» هستند، نه «واقعیت»! هنگامی که خودمان را در موقعیتی می‌یابیم که موارد منفی، منحرف‌کننده و بدبینانه‌ای را که صدای درونمان می‌گوید باور می‌کنیم، آنگاه کاهش سرعتِ حرکت افکارمان بسیار دشوار خواهد شد. این کار به «هوش هیجانی» (EQ) نیاز دارد (می‌توانید با انجام آزمون‌هایی، هوش هیجانی‌تان را بسنجید).
اخیرا در پژوهشی که در «انستیتوی ملی» امریکا پیرامون «سالمندی» انجام شده است، محققان به این نکته پی برده‌اند که بی‌نظمیِ ذهن نه‌تنها باعث می‌شود که احساس بدی داشته باشید، بلکه واقعا برای‌تان ضرر هم دارد. ذهن بی‌نظم به استرس بالا، احساسات منفی مزمن و بروز واکنش‌های ناگهانی منجر می‌شود. این حالت‌ها بهره‌وری را از بین می‌برند و باتلاقی از مشکلات سلامتی مانند اضافه وزن، بیماری‌های قلبی، مشکلات خواب و سردردهای میگرنی ایجاد می‌کنند.
«ادوارد هالووِل» درمانگری که در مورد مسائل «آشفتگی ذهنی» به افراد کمک می‌کند، آنچه را که برای فردِ درگیر با هزاران فکر مزاحم، رخ می‌دهد، این‌گونه توصیف می‌کند: «چنین فردی اندیشه‌های ناگهانی دارد و با عصبانیت به سوی نتیجه‌گیری می‌شتابد. انعطاف‌پذیری، حس شوخ‌طبعی و توانایی سروکله زدن با ناشناخته‌ها را از دست می‌دهد. «اصل مطلب»، اهداف و ارزش‌هایی را که به آنها باور دارد را از یاد می‌برد. او هم‌چنین خلاقیت و توانایی تغییر برنامه‌ را از نیز دست می‌دهد.»
________________________________________
: ? روش افزایش بهره‌وری کارکنان بر اساس ساختار مغز
________________________________________

از سوی دیگر، یک ذهن منظم و سازمان‌یافته در حالتی «روان» یا «غوطه‌ور» قرار دارد. «روان بودن» یا «غوطه‌ور بودن» حالتی رضایت‌بخش از تعادل است که شما کاملا در کاری غرق می‌شوید و از افکار مزاحم دور هستید. غوطه‌ور بودن باعث می‌شود که از کارتان لذت ببرید و در اوج توانایی‌هایتان عمل کنید. تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که در حالت «غوطه‌وری» کار می‌کنند، ? برابر بیش از سایرین بهره‌وری دارند.

«راینر ماریا ریلکه»، شاعر و رمان‌نویس مشهور آلمانی زبان می‌گوید:
تبلیغات

کاش همانند کودکان، همچون رودخانه‌ای جاری، نه شتابی برای پیش افتادنم بود و نه حسرتی برای جا ماندنم!
در ادامه راه‌هایی ارائه می‌شوند که برای نظم و سامان‌دهی ذهن، غوطه‌ور شدن و گام نهادن در مسیر درست بهره‌وری در طول روز، به کار می‌آیند:
گام ?: مقدار مناسب از چالش‌های فعالیتی را که انجام می‌دهید، دربیابید

هنگامی که سعی می‌کنید کاری را انجام دهید، اگر آن کار خیلی ساده یا خیلی چالش‌برانگیز باشد، از دست دادن تمرکز و تسلیم شدن به افکار مزاحم بسیار آسان است. ما با چالش‌های مناسب رشد می‌کنیم، یعنی چالشی که به ما انگیزه بدهد و نه آنقدر دشوار باشد که مضطرب‌مان کند، نه آنقدر ساده که کسل‌کننده شود. وقتی باآگاهی و محتاطانه کاری را انتخاب می‌کنید، شانس‌تان را برای غوطه‌ور شدن در آن افزایش می‌دهید.
گام ?: کنترل احساسات‌تان را در دست بگیرید

با اینکه کنترل هیجاناتتان نسبت به مسائل مختلف غیرممکن است، اما کنترل اینکه در برابر آنها چگونه واکنش نشان دهید، کاملا دست خودتان است. اولا، باید درباره‌ی اینکه چه احساسی دارید و چرا، با خودتان صادق باشید. از اینجا به بعد، هدایت هیجاناتتان به سمت رفتاری که خودتان می‌خواهید، راحت‌تر خواهد بود. کلید این کار تشخیص و نام‌گذاری هیجاناتی است که تجربه می‌کنید. اختصاص دادن واژه‌ها به چیزی که احساس می‌کنید، عواطف‌تان را ملموس می‌کند و از ابهامشان می‌کاهد. این به شما کمک می‌کند تا آرامش پیدا کنید، چیزی را که پشت احساس‌تان وجود دارد، درک کنید و پیش بروید. اگر سعی کنید هیجان‌تان را خفه کنید و بدون آن از عهده‌ی کارتان برآیید، این کار آهسته‌آهسته، شما را از پای درمی‌آورد و تمرکزتان را از بین می‌برد.
________________________________________
: چطور شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟
________________________________________
گام ?: تمرکزتان را حفظ کنید

همه‌ی ما با احساس ناامیدیِ از دست دادن تمرکز، درست وقتی که آماده‌ی انجام کاری هستیم، آشناییم. ذهن‌تان برای غرق شدن کامل در یک فعالیت، به زمان نیاز دارد. مطالعات نشان داده‌اند که ? تا ?? دقیقه طول می‌کشد تا افراد تمرکز پیدا کنند. اگر خودتان را مجبور کنید که ?? دقیقه بدون حواس‌پرتی و مزاحمت، در کاری ایستادگی کنید، احتمال اینکه بتوانید تمرکزتان را حفظ کنید و در آن کار غوطه‌ور شوید، بسیار بیشتر خواهد بود. بهترین راه برای این کار کنار گذاشتن یا خاموش کردن تمام وسیله‌هایی است که معمولا حواس‌تان را پرت می‌کنند، مانند تلفن، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی. سپس حواس‌تان به ساعت باشد تا برای ?? دقیقه هیچ کاری به جز وظیفه‌ی اصلی‌تان را انجام ندهید، حتی اگر خیلی هم کار نکنید. شانس این وجود دارد که وقتی از این قرار ?? دقیقه‌ای عبور کردید، اوضاع بهتر شود.
________________________________________
: چطور متمرکز باقی بمانیم
________________________________________
گام ?: استراحت کنید

بدن و مغز ما برای بازه‌های کاری طولانی برنامه‌ریزی نشده‌اند. با اینکه ممکن است بی‌وقفه پشت میز نشستن به مدت هشت ساعت بهترین راه برای انجام همه‌ی کارهای‌تان به نظر بیاید، اما این کار احتمالا به ضررتان است. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که پُرثمرترین بازه‌های کاری به صورت ?? دقیقه کارِ بی‌وقفه و سپس ?? دقیقه استراحت هستند. با اینکه برنامه‌ریزیِ به این سفت و سختی شاید چندان واقع‌بینانه نباشد، برای اکثر افراد، همین که به یاد داشته باشند که گهگاهی استراحت کنند، کافی است. تنها لازم است حتما چندین استراحت کوتاه در طول روز برای ‌خودتان در نظر بگیرید.
________________________________________
: چطور می‌توان آسیب‌‌های ناشی از نشستن‌ مداوم را کاهش داد؟
________________________________________
گام ?: دوباره به کارتان برگردید

هنگامی که استراحت کردید، باید تمرکزتان را دوباره به وظایفتان بازگردانید. فرقی نمی‌کند که پیش از استراحت‌تان چقدر «غوطه‌ور» بودید، گاهی می‌بینید که وقتی می‌خواهید تمرکز کنید دوباره باید از خانه‌ی اول‌ شروع کنید. برای بازیابی مجدد تمرکزتان و برگشت به کارتان، به ویژه هنگامی که برای غرق شدن در فعالیت مشکل دارید، باید افکارتان را با دنبال کردن گام‌های یک تا چهار، دوباره سامان‌دهی کنید. سرانجام درمی‌یابید که برگشتن به جریان کار پس از استراحت، شدنی است، اما فقط باید به طور هدفمند انجام گیرد.
جمع‌بندی
سامان‌دهی ذهن‌تان برای تجربه‌ی «غوطه‌ور شدن» خیلی دشوار نیست، اما به توجه و مراقبت نیاز دارد. هر زمان که نیاز به انجام کار بیشتری دارید، می‌توانید به این ? گام تکیه کنید.
برگرفته از: forbes.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد
تغییر را در زندگی خود احساس کنید: در زمان کمتر، چندبرابر بیشتر کار کنید

15000تومانتا کنون مطالب بسیار زیادی درباره‌ی قدرت ذهن نوشته شده است. ذهن انسان قادر است احساسات و عواطف را تنظیم کند. البته تنظیم احساسات به‌معنای کنترل آنها نیست. بسیاری از افراد مدام می‌گویند «نمی‌توانم احساسم را کنترل کنم». این افراد کنترل احساسات را با تنظیم آنها اشتباه می‌گیرند. منظور از تنظیم احساسات این است که هر لحظه متوجه باشید که چه حسی دارید. به‌عنوان مثال، اگر بدخلقید یا از چیزی عصبانی هستید، بتوانید خودتان را آرام کنید. نیاز نیست خودتان را به‌زور هم که شده در هر شرایطی خوشحال نگه‌ دارید، زیرا خوشحالی اجباری ممکن است همه‌چیز را بدتر کند. فقط کافی است با اختیار و انتخاب خودتان تصمیم بگیرید که هنگام ناراحتی، خودتان را آرام کنید. در این مطلب، به ? روش برای اینکه باوجود تمام مشکلات حال بهتری داشته باشید، اشاره شده است. برای آشنایی با این راه‌کارها با ما همراه باشید.

:
چگونه مثبت فکر کنیم؛ ??? تمرینی که حالتان را خوب می‌کند
داشتن روحیه شاد با ? توصیه‌ای که حال‌تان را خوب می‌کند
خوشبختی یعنی چه؛ نگاهی به مفهوم خوشبختی در فرهنگ‌های دیگر دنیا
?. حواس‌تان را به چیزهای دیگری معطوف کنید
هر چه بیشتر در افکار ناراحت‌کننده غرق شوید، احساس بدتری خواهید داشت. بنابراین به‌جای اینکه مرتب به گذشته فکر کنید یا نگران موضوعاتی باشید که ممکن است در آینده رخ دهد، با انجام فعالیت‌های مختلف حواس‌تان را پرت کنید. موسیقی گوش دهید، پیاده‌روی کنید یا هرکار دیگری که ذهن‌تان را تغییر دهد انجام دهید.

مطالعات نشان می‌دهد که پرت‌کردن حواس بیشترین تأثیر را در ازبین‌بردن ناراحتی‌های درونی دارد. برای مثال اگر برای عصب‌کشی دندان‌تان به مطب دندان‌پزشکی رفته‌اید و منتظر نوبت‌تان هستید، می‌توانید مجله بخوانید یا با دوست‌تان درباره‌ی موضوعات غیرمرتبط حرف بزنید. حتی می‌توانید در زمان عصب‌کشی هم ذهن‌تان را با موضوعات مختلف مشغول کنید. حواس‌پرتی همچنین می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در کاهش دردهای فیزیکی داشته باشد.

________________________________________
: تاثیر موسیقی بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
?. از زاویه‌ی دیگری به رویدادها نگاه کنید (اتفاقات را مجدد ارزیابی کنید)
تغییر نگرش درباره‌ی موضوعات می‌تواند روی احساس‌تان تأثیر بگذارد. مثلا اگر دوست‌تان بیش‌ازاندازه حرف می‌زند، شاید به حمایت عاطفی نیاز دارد یا اگر همکارتان مرتب با سؤالات مختلف شما را آزار می‌دهد، می‌توانید به این فکر کنید که شاید به کمک شما نیاز دارد. به این فکر کنید که وجودتان برای دیگران مفید است؛ این طرز فکر می‌تواند سبب آرامش شما شود.
ارزیابی مجدد کارها یکی از بهترین روش‌ها برای تغییر احساس است. تحقیقات نشان می‌دهد که تغییر نگرش درباره‌ی موضوعات، عکس‌العمل فیزیولوژیکی بدن‌تان را هم تغییر می‌دهد. اگر کنترل احساسات درونی را با خودتان تمرین کنید، زمان ناراحتی‌تان دیگر تپش قلب نمی‌گیرید یا در هنگام عصبانیت دیگر کف دست‌تان عرق نخواهد کرد.
تبلیغات

?. شوخ‌طبع باشید

خندیدن ذهن‌تان را تغییر می‌دهد و همچنین حال مثبتی به شما خواهد داد. حال خوبی که از شوخی‌کردن به‌دست می‌آورید، با زندگی اجتماعی بهتر و بهبود سلامتی جسمی در ارتباط است.
هنگامی‌که لطیفه‌ای تعریف می‌کنید یا دوستان شما چیز جالبی می‌گویند، این حال خوب می‌تواند در مدیریت احساسات شما نقش مهمی داشته باشد. مطالعات نشان می‌دهد که شوخی‌های معمولی تأثیر کمی در تغییر حالت احساسی شما دارند. بنابراین لطیفه‌های نابی پیدا کنید و آنها را با دوستان خوش‌خنده‌ی خود درمیان بگذارید و حال خوب خود را تقویت کنید.
________________________________________
: چگونه شوخ طبع باشیم؟
________________________________________
?. خود را در زمان دیگری تصور کنید
تغییر فاصله‌ی زمانی به شما کمک می‌کند، با دید بازتری به موضوعات نگاه کنید. برای مثال سعی کنید از آینده به حال نگاه کنید، با این کار به‌راحتی متوجه می‌شوید که موضوعات نگران‌کننده‌ی امروز، در پنج یا ده سال آینده اهمیتی نخواهند داشت.
هنگامی‌که نمی‌توانید مشکلی را حل کنید، ناراحت هستید یا به‌دلیل مشاجره‌ای عصبانی هستید، می‌توانید با درنظرگرفتن فاصله‌ی زمانی به خودتان کمک کنید. خود را در آینده ببینید و بدانید که با گذشت زمان خیلی از موضوعات اهمیت خود را از دست می‌دهد. این نوع تفکر می‌تواند شما را آرام کند.
?. تغییر وضعیت دهید
وقتی نمی‌توانید مشکلی را حل کنید، محیط خود را تغییر دهید. این تغییر محیط می‌تواند شامل تغییرات بزرگی مثل تغییر شغل و جابه‌جایی به شهری دیگر هم باشد.
بااین‌حال مطالعات نشان می‌دهد که حتی تغییرات کوچک هم می‌تواند مؤثر باشد. مثلا می‌توانید به‌جای معاشرت با افراد منفی گرا، در کنار یک همکار مثبت‌اندیش بنشینید یا به‌جای اینکه ناهارتان را پشت میز بخورید تا غذاخوری قدم بزنید. همه‌ی این کارها می‌تواند قدرت احساس شما را بالا ببرد و حال‌تان را بهتر کند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: یافته روانشناسان برای داشتن حالی خوب
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000تومانبسیاری از ما با شروع سال جدید تصمیم می‌گیریم تغییراتی در زندگی‌مان ایجاد کنیم یا کارهای تازه‌ای انجام بدهیم. اما در چند هفته‌ی اول سال، همه چیز فراموش می‌شود و بسیاری از قول‌هایی را که در ابتدای سال به خودمان داده‌ایم، از یاد می‌بریم و هیچ‌وقت به آنها عمل نمی‌کنیم. اما چطور می‌توانید سال متفاوتی برای خودتان و همسرتان به‌وجود آورید؟
یک روش اساسی برای بهبود روابط در سال جدید این است که انتظارات همسرتان را بشناسید و به‌تدریج با تغییر رفتارتان، مشکلات را حل و فصل کنید. در واقع ایجاد تغییر در خودتان بسیار آسان‌تر از تغییر دادن دیگران است. این اصلاحاتِ تدریجی و نامحسوس در رفتارتان، می‌تواند تغییراتی واقعی در زندگی‌تان ایجاد کند. همراه ما باشید، می‌خواهیم ? راهکار اساسی برای بهبود رابطه‌ی عاطفی را برای‌تان بگوییم.

:
? کاری که باید قبل از ورود به یک رابطه عاطفی جدید انجام دهید
چگونه در یک رابطه عاطفی‌ حسادت خود را کنترل کنیم؟
? نشانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما جدی شده‌ است
?. بیشتر به همسرتان توجه کنید
گاهی از دنیای مجازی دل بکنید و در واقعیت با همسرتان گفت‌‌وگو کنید. به تغییراتی هرچند جزئی مانند یک مدل موی جدید توجه کنید. گاهی کمی مکث کنید، به همسرتان نگاه کنید و از او بپرسید: «امروزت چطور بود؟» یا «روزت رو چطور گذروندی؟»
بعضی از زوج‌ها اصلا بلد نیستند درست از هم سؤال بپرسند. برای مثال ممکن است خانمی به‌محض اینکه همسرش به خانه آمد از او بپرسد: «چیزهایی رو که سفارش داده بودم خریدی؟» اما هیچ‌وقت نمی‌پرسد: «روز خوبی داشتی؟» همین سؤال ساده می‌تواند تغییرات زیادی ایجاد کند، اما خیلی‌ها چندان اهمیتی به آن نمی‌دهند.

?. به‌اندازه‌ی کافی از همسرتان قدردانی کنید

از همسرتان حتی برای کارهایی که به‌صورت روزانه انجام می‌دهد، تشکر کنید. بگذارید همسرتان بداند که شما متوجه هستید او چقدر در خانه یا محل کارش زحمت می‌کشد. از همسرتان به‌دلیل خلاقیتی که در بهبود شرایط خانه یا دکوراسیون آن یا برای مراقبت از والدین‌تان دارد یا به این دلیل که با دوستان قدیمی‌تان مهربان است، تشکر کنید. توجه به این موضوعات و قدردانی از محبت‌های کوچک شریک زندگی‌تان بسیار مهم است.
اینکه چقدر زندگی سختی داشته‌اید اهمیتی ندارد، اگر بتوانید به همسرتان بگویید: «از اینکه همدیگرو پیدا

92