در اين مدت به وضعيت قرار گرفتن بدنتان دقت داشته باشيد.

??. نور محيط را تنظيم کنيد

استفاده از نور طبيعي در هنگام روز انتخاب ايده‌آلي است بنابراين اگر ممکن است در نزديکي پنجره بنشينيد. بر طبق تحقيق انجام شده توسط دانشگاه نورث‌وسترن (Northwestern) در سال ????، کارکناني که در اتاق کار خود پنجره دارند خواب بهتري دارند و از لحاظ فيزيکي فعال‌تر هستند تا آنهايي که در اتاق‌هاي بدون پنجره کار مي‌کنند.
اگوستين مي‌گويد: «قرار گرفتن در معرض نور خورشيد کمک مي‌کند تا ميزان استرس و ساعت زيستي بدن خود را در کنترل داشته باشيد.»
اگر نور خود را از پنجره‌ها تامين نمي‌کنيد، به سردي يا گرمي نور دفتر کار خود دقت کنيد. اگوستين مي‌گويد: «نورهاي سرد و متمايل به آبي عموما براي تفکر تحليلي خوب هستند در حالي که چراغ‌هاي با نور گرم‌تر براي برقراري ارتباط با ديگران و روابط اجتماعي بهتر هستند. داشتن يک چراغ روميزي علاوه بر لامپ بالاي سرتان، از آن جهت که مي‌توانيد با خاموش و روشن‌اش کنيد از وارد آمدن فشار به چشم‌هاي شما جلوگيري مي‌کند.
??. از ابزارهاي ميزکار ارگونوميک استفاده کنيد

بسياري از آسيب هاي ناشي از فشارهاي تکراري بر روي عضلات، مفاصل و تاندون‌ها به دليل شکل و ساختار موشواره و صفحه‌کليد کامپيوتر اتفاق مي‌افتد. اينکه دائما مجبور شويد خود را براي تايپ يا رسيدن به دکمه‌ها تحت فشار قرار دهيد مي تواند باعث انواع مشکلات سلامتي شود، به همين دليل اگر کار با اين ابزارها باعث درد و ناراحتي در اندام‌هاي شما مي‌شود بايد به فکر تغيير آنها باشيد. براي مثال اگر شانه‌ي پهني داريد استفاده از صفحه کليدهاي دو تکه براي شما مناسب‌تر است.
برگرفته از: Health Healthycomputing Lifehacker

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي برگزاري جلسات موثر به روش اساتيد هاروارد
جلسات کاري را تبديل به ابزار موفقيت خود کنيد

8000تومانآيا نه گفتن حتي در مقابل درخواست‌هاي غيرمنطقي هم براي‌تان دشوار است؟ اگر نتوانيد به ديگران نه بگوييد، بايد هميشه اولويت‌هاي ديگران را به اولويت‌هاي خودتان ترجيح دهيد. زماني به درخواست ديگران جواب مثبت بدهيد که درخواست‌ موردنظر معقول و شدني باشد يا آن درخواست را براي جبران محبت‌هاي دوست‌تان انجام دهيد. اما اگر هميشه از ترس نه گفتن به خواسته‌ي ديگران جواب مثبت مي‌دهيد، حالا ديگر وقت تغيير است. براي افزايش قدرت نه گفتن با ادامه‌ي اين مقاله همراه باشيد.

________________________________________
: چگونه با ديگران ارتباط برقرار کنيم؛ آشنايي با ?? نکته واقعا کاربردي
________________________________________
براي آشنايي با تعدادي از راهکارهاي تقويت نه گفتن، ويديوي زير را ببينيد:
مرورگر شما قادر به پخش ويديو نمي باشد.
?. قبول کنيد که نمي‌توانيد هر کاري را انجام دهيد
شايد بله گفتن‌تان به ديگران باعث شده است تا هيچ وقتي براي خودتان نداشته باشيد. آيا نمي‌توانيد به درخواست دوست‌تان که براي اسباب‌کشي از شما کمک مي‌خواهد، نه بگوييد؟ آيا نمي‌توانيد به درخواست مديرتان که کاري خارج از حدود وظايف‌تان را از شما مي‌خواهد، نه بگوييد؟ مي‌توانيد با يک نه گفتن ساده خود را از اين شرايط خلاص کنيد. اگر جواب مثبت به درخواست ديگران وقتي براي خودتان باقي نگذاشته، تصميم بگيريد از اين به بعد به هر درخواست غيرمعقولي جواب نه بدهيد.
?. از فکر خودخواه شدن نترسيد
شايد پيش خودتان فکر کنيد که با نه گفتن به ديگران به فردي خودخواه تبديل مي‌شويد. فرد خودخواه هميشه به ديگران جواب منفي مي‌دهد و فقط به خودش فکر مي‌کند. به خودتان بگوييد که خودخواه نيستيد. اگر درخواست غيرمنطقي کسي را رد کرديد و او شما را خودخواه خواند، بهتر است رابطه‌تان را با آن فرد کاهش دهيد. با نگاهي به گذشته و تمام جواب‌هاي مثبتي که به ديگران داده‌ايد، مي‌توانيد بفهميد که خودخواه نيستيد.

________________________________________
: ? ويژگي افراد باملاحظه
________________________________________
?. بپذيريد که نمي‌توانيد همه را در زندگي راضي و خوشحال نگه داريد

شما نمي‌توانيد همه‌ي کساني را که در زندگي‌تان هستند، راضي و خشنود نگه داريد و بايد خط قرمزي براي ديگران قائل شويد. شايد فکر کنيد که با نه گفتن و نااميد کردن ديگران، احترام آنها را از دست مي‌دهيد، ولي اين‌گونه نيست. اگر کسي گمان کند شما به همه‌ي خواسته‌هايش جواب مثبت مي‌دهيد، شايد بخواهد با خواسته‌هاي غيرمنطقي از شما سوءاستفاده کند. به افرادي که واقعا براي‌تان مهم‌اند، اهميت ويژه‌اي بدهيد و تلاش کنيد آنها را خوشحال نگه داريد.
تبليغات

________________________________________
: تمرين فروتني با ?? نکته‌اي که به پيشرفت روابط‌تان کمک مي‌کند
________________________________________
?. به جنبه‌هاي مثبت «نه گفتن» توجه کنيد
مجبور نيستيد که به «نه» به عنوان يک چيز بد نگاه کنيد. هر گاه به درخواستي نه بگوييد، مي‌توانيد به کارهاي ديگري بله بگوييد که مزاياي زيادي براي‌تان دارد. با اين روش پس از پاسخ منفي، کمتر احساس گناه مي‌کنيد. به عنوان مثال ببينيد که با نه گفتن چه چيزهايي به دست مي‌آوريد:
به جاي انجام کاري که به آن علاقه‌اي نداريد، مي‌توانيد وقت بيشتري را با دوستان و خانواده‌تان بگذرانيد و از آن لذت ببريد.
با اين کار به خودتان، تفريحات‌تان و کارهايي که دوست داريد، بله گفته‌ايد.
به زندگي آرام و چيزهاي مهم اطراف‌تان بله گفته‌ايد، نه کساني که کم‌اهميت‌ترند.
مي‌توانيد به کارهاي منطقي و متناسب با خودتان بله مي‌گوييد و مجبور نخواهيد شد که به خاطر عدم توانايي‌تان در نه گفتن، بيش از اندازه کار کنيد يا کارهايي انجام دهيد که به شما ارتباطي ندارد.
?. دليل ناراحتي‌تان از نه گفتن را کشف کنيد
چرا با جواب منفي به ديگران احساس ناراحتي مي‌کنيد؟ آيا مي‌ترسيد که طرف مقابل ديگر با شما حرف نزند؟ آيا فکر مي‌کنيد که با دادن پاسخ منفي، فردي خودخواه به نظر مي‌آييد؟ وقتي بفهميد دقيقا چه چيزي باعث ناراحي‌تان مي‌شود، مي‌توانيد منطقي‌تر به شرايط نگاه کنيد. اگر مي‌ترسيد با نه گفتن به يک فرد، توجه‌اش را از دست بدهيد، وقت آن است که در رابطه‌تان با آن فرد تجديد نظر کنيد.
________________________________________
: چطور بدون عذاب وجدان نه بگوييم؟
________________________________________
?. روش‌هاي مختلف بله گرفتن را بشناسيد
گاهي اوقات ديگران با روش‌هاي مختلفي شما را فريب مي‌دهند تا به درخواست‌شان جواب مثبت بدهيد. وقتي که اين روش‌ها را بشناسيد، راحت‌تر مي‌توانيد به خواسته‌هاي غيرمنطقي ديگران نه بگوييد. برخي از روش‌هايي که باعث مي‌شوند برخلاف ميل‌تان جواب مثبت بدهيد، عبارتند از:
قلدري کردن: گاهي ديگران تلاش مي‌کنند تا با قلدري، بدجنسي يا بي‌ادبي از شما جواب مثبت بگيرند. بايد در اين مواقع با خونسردي و بي‌توجهي به لحن بي‌ادبانه‌ي آنها پاسخ منفي بدهيد.
ناله کردن: فرد با ناله و شکايت و حتي بدون درخواست به گونه‌اي رفتار مي‌کند تا شما داوطلبانه به او کمک کنيد. در اين مواقع بهتر است موضوع صحبت را عوض کنيد. مدتي با آن فرد ارتباط نداشته باشيد يا به او بگوييد از اينکه در اين وضعيت قرار گرفته است، ناراحتيد.
ايجاد عذاب وجدان: برخي تلاش مي‌کنند تا با گفتن چيزهايي مانند اينکه هيچ وقت کمک نمي‌کنيد يا در تنگنا پشتش را خالي مي‌کنيد در شما عذاب وجدان ايجاد کنند. در اين مواقع با آرامش، دفعات قبلي که به او کمک کرده‌ايد را يادآوري کنيد و بگوييد اين بار قضيه فرق مي‌کند و نمي‌توانم به شما کمک کنم.
تعريف و تمجيد: ممکن است فردي با تعريف کردن از شما و گفتن اينکه «چقدر شما در انجام فلان کار فوق‌العاده هستيد» يا «چه فرد باهوشي هستيد»، از شما چيزي درخواست کند. در اين مواقع از تعريف و تمجيد طرف مقابل شرمنده يا جوگير نشويد و جواب مثبت ندهيد.
________________________________________
: ? نشانه‌ رفتاري کسي که با احساسات شما بازي مي‌کند
________________________________________
?. با آرامش صحبت کنيد
تلاش کنيد تا صدايتان شبيه زماني باشد که از پشت تلفن صحبت مي‌کنيد. باآرامش، محکم و واضح حرف بزنيد. اگر در صدايتان احساسات، ناراحتي يا ترديد باشد، طرف مقابل از اين ضعف‌تان استفاده مي‌کند و مي‌کوشد تا شما را استثمار کند. اگر آرامش در صدايتان مشخص باشد، طرف مقابل مي‌فهمد که شما فرد معقولي هستيد و امکان دارد گاهي هم نه بگوييد. اگر صدايتان را بالا نبريد يا صدايتان ناراحت به نظر نيايد، احتمال بيشتري دارد که طرف مقابل توضيحات‌تان را بپذيرد.
?. براي افزايش قدرت نه گفتن زبان بدن را جدي بگيريد

سرتان را بالا بگيريد و بازوان خود را در کنار بدن‌تان قرار دهيد و با حالات دست‌تان بر روي گفته‌هاي خود تأکيد کنيد. هنگام نه گفتن در چشم‌هاي طرف مقابل‌ نگاه کنيد. با دستان‌تان يا چيزي بازي نکنيد و در مورد تصميم‌تان دودل به نباشيد. دستان خود را جلوي سينه‌تان جمع نکنيد يا طوري برخورد نکنيد که انگار از تصميم‌تان ناراحت هستيد و مي‌توان نظرتان را تغيير داد.
________________________________________
: ?? عادت زبان بدن براي افزايش کاريزما
________________________________________
?. بيش از اندازه عذرخواهي نکنيد
اگر از اينکه نمي‌توانيد جواب مثبت بدهيد، واقعا ناراحت و متأسف هستيد، فقط يک «متأسفم» ساده بگوييد. با عذرخواهي بيش از اندازه، عدم قاطعيت و ضعف شما آشکار مي‌شود. در اين حالت طرف مقابل تصور مي‌کند با اصرار بيشتر مي‌تواند شما را متقاعد کند و شما نيز با امتناع از انجام درخواست احساس بدتري خواهيد داشت. اگر بيش از اندازه عذرخواهي کنيد، طرف مقابل تصور مي‌‌کند که با جواب منفي‌تان داريد در حقش کار اشتباهي انجام مي‌دهيد.
??. يک دليل کوتاه بياوريد
يک توضيح ساده و کوتاه در مورد اينکه چرا نمي‌توانيد به درخواست طرف مقابل جواب مثبت بدهيد، باعث متقاعد کردنش مي‌شود. نيازي نيست که توضيح بيش از اندازه بدهيد. دادن توضيحاتي در حد يک يا دو جمله در مورد مشغله‌هايتان کافي است. نيازي نيست که دروغ بگوييد يا بهانه‌هاي الکي بياوريد. به مثال‌هايي که در زير آمده است، توجه کنيد.
من نمي‌تونم فردا باهات بيام مطب دندان‌پزشک، چون فردا شب سالگرد ازدواجمه.
متأسفانه من نمي‌تونم به تولدت بيام، چون صبحش امتحان پايان ترم دارم.
??. به طرف مقابل گزينه‌هاي جايگزين پيشنهاد بدهيد
اگر واقعا از جواب منفي‌تان احساس گناه مي‌کنيد و آرزو مي‌کنيد اي کاش مي‌شد کمکي بکنيد، به طرف مقابل راه حلي جايگزين ارائه کنيد. اگر فکر مي‌کنيد که مي‌شود از راه ديگري به طرف مقابل کمک کرد، آن روش را مطرح کنيد. روش موردنظر بايد براي هر دوي شما مناسب باشد. نمونه‌هاي از اين موارد عبارتند از:
مي‌‌توني واسه رفتن به دندون‌پزشک ماشينمو قرض بگيري، من فردا لازمش ندارم.
من نمي‌تونم به تولدت بيام ولي نظرت چيه آخر هفته که امتحانم تموم شد، شام بريم بيرون و در موردش حرف بزنيم.
برگرفته از: wikihow

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رازهاي موفقيت
موفقيت چيزي جز رعايت يک سري اصول و تمرين مداوم آنها نيست

7000تومانغده‌ي تيروئيد با ترشح هورمون، سوخت‌وساز بدن را تنظيم مي‌کند. رژيم غذايي نامناسب، اختلالات هورموني و برخي بيماري‌ها از جمله‌ي عواملي هستند که در کاهش سوخت‌وساز بدن نقش دارند. کم‌کاري تيروئيد يک اختلال هورموني است که با کاهش سوخت‌وساز بدن سبب ايجاد خستگي و افزايش وزن مي‌شود. حتي بعد از اينکه مشکل کم‌کاري تيروئيد از طريق جايگزيني هورمون درمان شد باز هم ممکن است روند سوخت‌وساز بدن به شکل سابق خود باز نگردد. اين کاهش روند سوخت‌وساز با احساس خستگي همراه است و با اينکه فرد در طول روز به ميزان کافي کالري دريافت مي‌کند اما همچنان قادر نيست وزن خود را کم کند.
خانم ماري شومون (Mary Shomon) نويسنده‌ي آمريکايي و يکي از فعالان حوزه‌ي سلامت است که از سال ???? عمده‌ي فعاليت‌ او، آموزش افرادي است که با بيماري‌هاي مربوط به تيروئيد و اختلالات هورموني دست‌و پنجه نرم مي‌کنند. او در اين مقاله ?? راهکار براي افزايش سوخت‌وساز بدن و غلبه بر خستگي معرفي مي‌کند.
صبحانه فراموش نشود

صبحانه نقش مهمي در تنظيم سوخت‌‌وساز بدن ايفا مي‌کند و از اين طريق باعث کنترل وزن و عملکرد بهتر بدن مي‌شود. اگر به هر دليلي صبحانه را از وعده‌هاي غذايي خود حذف کنيد و براي مدت طولاني گرسنه بمانيد، بدن براي تامين انرژي مورد نياز خود در حالت آماده‌باش قرار مي‌گيرد، سوخت‌وساز را کاهش مي‌دهد و چربي را ذخيره مي‌کند.
________________________________________
: بهترين زمان خوردن صبحانه و دلايل آن
________________________________________
شام سبک

شام بايد سبک‌ترين وعده‌ي غذايي شما باشد. به گفته‌ي متخصصين اين حوزه، بعد از ساعت ? شب يا ? تا ? ساعت قبل از خواب نبايد شام خورد. اين شيوه به گوارش غذا در بدن کمک مي‌کند و باعث مي‌شود در فعاليت‌هاي روزانه خود کالري بيشتري بسوزانيد.
اگر روزانه کمتر از ???? کالري دريافت کنيد اين پيام به بدن مخابره مي‌شود که شما در حالت گرسنگي قرار داريد، در نتيجه سوخت‌وساز بدن کاهش مي‌يابد.
از صرف ميان‌وعده بپرهيزيد

تبليغات

پيشنهاد رايج براي کاهش وزن، داشتن وعده‌هاي غذايي متعدد و سبک است، اما برخلاف اين نظريه، بهتر است بيماراني که مشکل تيروئيد دارند سه وعده‌ي غذايي زمان‌بندي شده در طول روز دريافت کنند و خوردن ميان‌وعده را به حداقل برسانند تا بدن در شرايط چربي‌سوزي قرار بگيرد.
________________________________________
: تغذيه در محل کار: چند پيشنهاد خوشمزه و سالم که دوست خواهيد داشت
________________________________________
ورزش هوازي
يکي از راه‌هاي مناسب براي افزايش سوخت‌وساز بدن، ورزش کردن است. ورزش‌هاي هوازي به تنظيم عملکرد غده‌ي تيروئيد کمک مي‌کنند. اگر تمرينات هوازي به هنگام صبح انجام شوند، افزايش سوخت‌وساز در تمام روز ادامه مي‌يابد.
________________________________________
: لاغري بدون ورزش راحت‌تر و موثرتر است؛ بخوانيد چرا و چگونه
________________________________________
از طريق تمرين با وزنه و ورزش‌هاي مقاومتي عضله‌سازي کنيد

براي عضله‌سازي و افزايش توان عضلات بايد حداقل ? تا ? بار در هفته با وزنه کار کنيد و تمرينات مقاومتي پيشرونده داشته باشيد. ماهيچه‌هاي بدن بيشتر از آنکه چربي بسوزانند، کالري‌ مي‌سوزانند، پس هرچه عضله‌ي بيشتري داشته باشيد، حتي وقتي که در حال استراحت هستيد، کالري بيشتري مي‌سوزانيد.
________________________________________
: همه چيز درباره عضله سازي
________________________________________
آب مصرف کنيد

نوشيدن آب به افزايش سوخت‌وساز بدن کمک مي‌کند و يکي از ساده‌ترين راه‌ها براي کاهش وزن است. براي بهتر شدن فرآيند سوخت انرژي در بدن بايد روزانه ? ليوان آب مصرف کنيد.
ويتامين B و آهن مصرف کنيد

اگر از کمبود انرژي رنج مي‌بريد بايد مراقب ميزان ويتامين B و آهن بدن خود باشيد. به ويژه ويتامين B12 براي تامين انرژي بدن بسيار ضروري است. براي اطمينان از ميزان ويتامين دريافتي بدن حتما روزانه يک قرص ب-کمپلکس (B-Complex) و يک قرص زيرزباني B12 مصرف کنيد. ويتامين ديگري که براي رفع خستگي مفيد است ويتامين B1 مي‌باشد که با نام تيامين نيز شناخته مي‌شود. از سوي ديگر بايد ميزان آهن بدن، به ويژه فريتين، کافي باشد چرا که کم‌خوني سوخت‌وساز بدن را کاهش مي‌دهد.
________________________________________
: ?? حقيقت مهم درباره‌ کمبود ويتامين B12
________________________________________
مکملي براي رفع خستگي
در بدن براي توليد انرژي، موادي ساخته مي‌شود. در محل ساخت اين مواد، مکمل‌هايي حضور دارند که براي رفع خستگي مفيد هستند. مکمل‌هايي که در اين دسته قرار مي‌گيرند و در درمان خستگي استفاده مي‌شوند عبارتند از:
کو آنزيم Q10 که به نام COQ10 نيز شناخته مي‌شود و انرژي موردنياز ماهيچه‌ها را تامين مي‌کند.
NADH (نيکوتين آميد آدنين دي‌نيکلئوتيد) که براي تبديل غذا به انرژي، به سلول‌ها کمک مي‌کند.
دي-ريبوز (D-Ribose) که به توليد انرژي در ميتوکندري کمک مي‌کند.
عصاره‌ي چاي سبز
گياهان چيني
گياه شيساندرا
برخي گياهان چيني انرژي را در بدن افزايش مي‌دهند و براي رفع خستگي مفيد هستند. در درمان‌ گياهيِ کم‌کاري تيروئيد بايد از مصرف گياهاني مانند اِفِدرا يا اُرمک که نقش محرک دارد خودداري کنيد. گياه چيني شيساندرا به رفع خستگي کمک مي‌کند و جنسينگ نيز براي افزايش انرژي بدن مفيد است. اما فراموش نکنيد که قبل از مصرف هرگونه داروي گياهي، ‌مکمل و يا ويتامين بايد با پزشک خود مشورت کنيد. همچنين در افرادي که مبتلا به فشار خون هستند مصرف جنسينگ توصيه نمي‌شود و در دوران بارداري بايد از مصرف بسياري از مکمل‌ها و گياهان دارويي خودداري کرد.
چاي ماته (MATE TEA)

موقع نوشتن کتابم به نام «کم‌کاري تيروئيد- بايدها و ناگفته‌ها»، اين فرصت را داشتم تا با متخصص داروهاي گياهي و آروماتراپيست خانم ميندي گرين (Mindy Green) از موسسه‌ي تحقيقات گياهي (Herbal Research Foundation) مصاحبه کنم. از او پرسيدم به