مقالات

برای، این، یا، اینکه، یک

دانلود پایان نامه

می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
?. زمان خیلی زیادی را به انجام اموری مشغول هستید که نباید باشید

خیلی کارها هست که وقتی بی‌اندازه انجام‌شان دهید، یعنی اینکه خودتان را در سرازیری هدردادن زندگی انداخته‌اید، مثل اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری، گشت‌زدن بیهوده در اینترنت، خوردن و خوابیدن بی‌رویه یا حتی تماشای زیاد برنامه‌های تلویزیونی عامه‌پسندی که فقط درلحظه، سرگرم‌تان می‌کنند و چندان فایده‌ی قابل توجهی ندارند. لطفا کمی جدی‌تر در مورد زندگی‌تان فکر کنید. بیشتر وقت‌تان را به انجام چه اموری مشغول هستید؟ آیا کاری که ساعت‌ها وقت پایش می‌گذارید به هیچ دردتان می‌خورد؟ آیا انجام دادنش تأثیری در بهبود زندگی‌تان دارد و آینده‌ای روشن را برای‌تان رقم خواهد زد؟ اگر نه، پس فعالیت‌های روزمره‌‌تان را مجددا ارزیابی و تغییرات لازم را اعمال کنید.
?. از همه چیز و همه کس شاکی هستید

همه‌ی ما در اطراف‌مان افرادی را می‌شناسیم که مدام از دست زندگی به تنگ می‌آیند و هر وقت به ما می‌رسند زار می‌زنند. اصلا نکند شما خودتان از همین قبیل افراد هستید؟ آیا همیشه از شغل، رئیس، حقوق، همسایه‌ها یا همسرتان گِله می‌کنید؟ چنانچه این خصوصیات را در خودتان سراغ دارید، باید خدمت‌تان عرض کنیم همه‌ی عمرتان فقط شده اینکه از خودتان انرژی‌های منفی منتشر کنید. مطمئن باشید منفی‌بافی هیچ تغییری در زندگی‌تان ایجاد نخواهد کرد، فقط موجب می‌شود در همان وضعیتی که هستید، درجا بزنید. پس افکارتان را تغییر دهید و در مورد چیزهای مورد پسندتان گفتگو کنید، نه اینکه دائم غُر بزنید.
?. ذهن‌تان را پرورش نمی‌دهید

افرادی که در جهت پرورش خودشان هیچ اقدامی نمی‌کنند و به طور مستمر مباحث جدیدی یاد نمی‌گیرند، آدم‌های راکدی هستند که به یک برکه‌ی بی‌حرکت می‌مانند، برکه‌ای که سطحش به دلیل راکدبودن، لجنِ سبز بسته است. در واقع، کسانی که نتوانند ذهن‌شان را فعال نگه دارند و چیزهای جدید یاد بگیرند نیز دقیقا به همین وضعیت دچار می‌شوند. یادتان باشد چالش‌های مثبت زندگی به جای اینکه افکارتان را محدود کنند، دامنه‌ی ذهن‌تان را وسعت خواهند بخشید.
________________________________________
: ? عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند
________________________________________
?. به خودتان حرف‌های منفی می‌زنید

همه‌ی ما گاهی در ذهن‌مان با خودمان حرف می‌زنیم. جالب است بدانید حرف‌هایی که با خودتان می‌زنید، می‌توانند زندگی‌تان را بسازند یا برعکس، آینده‌تان را تباه کنند. به گفته‌ی هِنری فورد، مؤسس شرکت اتومبیل‌سازی فورد، «چه به این فکر کنید که می‌توانید و چه به اینکه نمی‌توانید… در هر دو صورت حق با شماست.» اگر به خودتان تلقین کنید که برای ترفیع‌گرفتن به اندازه‌ی کافی باهوش نیستید یا مثلا نمی‌توانید کسب‌وکار خودتان را راه بیندازید، مطمئن باشید به احتمال زیاد همان چیزی خواهد شد که به خودتان گفته‌اید. اگر به خودتان بگویید که برای ایجادِ تغییر در زندگی خیلی خسته‌اید، باز همین حرفی که به خودتان گفته‌اید، درست از آب درخواهد آمد. یعنی هر حرفی که با خودتان می‌زنید، به واقعیت زندگی‌تان تبدیل خواهد شد. پس به حرف‌هایی که به خودتان می‌زنید بیشتر دقت کنید، چون بعد از مدتی متوجه خواهید شد که زندگی‌تان مطابق همان چیزی است که در افکارتان می‌گذرد.
________________________________________
: چطور افکار منفی را در ? قدم از خود دور کنیم؟
________________________________________
?. احساس بی‌انگیزگی می‌کنید

به انجام چه فعالیتی عشق و علاقه دارید؟ حتما شما هم مثل من افراد زیادی را می‌شناسید که فکر می‌کنند به انجام هیچ کاری رغبت ندارند. اما اصلا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. حتما یک فعالیتی هست که از انجام دادنش لذت خواهید برد. این قبیل افراد لازم است فعالیتی را که هیجان‌زده‌‌شان می‌کند، بازیابند و بیش از پیش به انجام دادنش وقت بگذرانند.
________________________________________
: ? راه افزایش انگیزه در بی‌حوصلگی
________________________________________
?. هیچ برنامه‌ای برای آینده ندارید

خیلی هم عالی است که همیشه در زمان حال و درلحظه زندگی کنید، اما گاهی هم لازم است که به آینده چشم بدوزید و ببینید به کجا قرار است برسید. افرادی که هیچ هدف یا نقشه‌ای در ذهن ندارند، درست به قایقی می‌مانند که بی‌مقصد، در میان اقیانوس سرگردان است اما امید دارد که در نهایت به جای خوبی برسد. چنین شیوه‌ی زندگی کردنی، صحیح نیست. باید برای رسیدن به مقصدِ دلخواه‌تان یک نقشه‌ی قدم‌‌به‌‌قدم تهیه کنید. درست مثل جی‌پی‌اِس (GPS) که کمک می‌کند به مقصد مورد نظر برسید، لازم است جی‌پی‌اِس درونیِ خودتان را داشته باشید تا به مسیر درست هدایت شوید.
________________________________________
: پنج سوالی که به شما کمک می‌کنند هدف واقعی زندگی‌تان را کشف کنید
________________________________________
?. با کسانی وقت می‌گذرانید که به رشد فردی‌تان کمکی نمی‌کنند

خیلی راحت می‌شود به معاشرت با افرادی دل بست که نمی‌گذارند شخصیت‌تان را رشد دهید. اما ادامه‌ی این رفتار موجب خواهد شد که درجا بزنید و به همراه همان دوستانِ به‌دردنخورتان پَسرفت کنید. این جور دوستان در واقع «انرژی آشام» هستند، یعنی همه‌ی عصاره‌ی زندگی‌تان را می‌مکند و هیچ‌چیز مثبتی، برای‌تان باقی نمی‌گذارند. در عوض، به نفع‌تان است که با افراد «رشدگرا» هم‌نشینی کنید، یعنی همان‌هایی که معاشرت با آنها موجب پیشرفت‌تان خواهد شد.
?. دائم به تلفن همراه‌تان چسبیده‌اید

به طور حَتم، تلفن همراه یکی از ابزارهای فوق‌العاده باحالی است که استفاده‌ی مداوم از آن طلسم‌تان خواهد کرد. اگرچه تلفن همراه سرگرمی جذابی است، به این فکر کنید که چه مقدار زیادی از وقت‌تان به دلیل مشغول‌شدن به همین وسیله‌ی اِغواگر، تلف می‌شود. بدتر اینکه اعتیاد به تلفن همراه روی روابط‌تان هم تأثیر خواهد گذاشت. معتادان به تلفن همراه حتی موقع شام‌خوردن با همسر یا فرزندان‌شان هم سرگرم پیامک‌زدن یا جست‌وجو در اینترنت هستند. چنانچه شما هم به چنین عادتی گرفتار هستید، بدانید اوقات ارزشمندی را که می‌توانید با عزیزان‌تان بگذرانید یا برای آینده‌تان برنامه‌ریزی کنید را دارید از دست می‌دهید.
این ویدیو را نیز ببینید تا با نشانه‌های بیشتری آشنا شوید.
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
?. بابت چیزهای بی‌مورد پول خرج می‌کنید

همه‌ی ما فرق بین احتیاج و تمایل را از دوران کودکی یاد گرفته‌ایم. اما در جامعه‌ی امروز، فرق بین این دو اندکی کم‌رنگ شده است. خیلی از ما کسانی را در اطراف‌مان می‌شناسیم که نمی‌توانند قرض‌شان را تسویه کنند، با این حال از خرید وسایل گران‌قیمت دست برنمی‌دارند. چنانچه از تمایل به خرید وسایل غیرضروری دست بکشید، خواهید دید موارد بسیار اندکی هستند که واقعا به داشتن‌شان احتیاج داریم. آب، غذا، سرپناه و عشق نمونه‌هایی از احتیاجات ضروری ما انسان‌ها هستند و مابقی، همگی تمایلات اضافی محسوب می‌شوند. پس ببینید پول‌تان را بابت چه چیزهایی خرج می‌کنید و اگر لازم بود در شیوه‌ی خرج کردن‌تان، تجدیدنظر کنید تا شاید در آینده، بتوانید از پس‌اندازتان در جایی سرمایه‌گذاری کنید.
________________________________________
: ?? نکته مدیریت پول و هزینه که زوج‌ها باید بدانند
________________________________________
??. به اندازه‌ی کافی نمی‌خوابید

لازم نیست حتما پزشک باشید تا بدانید که خواب کافی چقدر در بهبود سلامت افراد نقش دارد. در مورد اهمیت خواب می‌شود ساعت‌ها حرف زد و نوشت، اما در این مقاله‌ی کوتاه فرصتش نیست که به طور مفصل به این موضوع بپردازیم. چنانچه از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله‌ی زیاد نمی‌توانید به اندازه‌ی کافی بخوابید یا اینکه اصلا خودتان عادت دارید که تا نزدیکی‌های صبح بیدار بمانید، به شما توصیه می‌کنیم که از عادت بدِ کم‌خوابی، جدا بپرهیزید.
________________________________________
: کم‌خوابی چه تاثیری بر شما و شغل‌تان دارد؟
________________________________________
??. مراقب سلامتی‌تان نیستید

سلامت بدن علاوه بر خواب کافی از تغدیه‌ی سالم و ورزش منظم نیز تأثیر می‌پذیرد. اگرچه اهمیت تغذیه و ورزش بر همگان واضح است، بد نیست صرفا جهت یادآوری تأکید کنیم که رژیم غذایی سالم و متعادل و نیز تحرک کافی، تأثیرات مثبت دیگری غیر از کاهش وزن به همراه خواهند داشت. تغذیه‌ی مناسب و ورزش مداوم روی نگرشِ ذهنی افراد و به طور کلی سلامت عمومی بدن تأثیر می‌گذارند. پس به رژیم غذایی و میزان تحرک‌تان دقت کنید. خواهید دید که تغییرات خیلی کوچک می‌توانند کیفیت زندگی‌تان را تا حد زیادی بهبود ببخشند.
________________________________________
: بهترین و سالم‌ترین عادات غذایی در دنیا
________________________________________
??. حاضر نیستید حریم امن و آسایش‌تان را ترک کنید

مطمئنا زندگی در محدوده‌ی آسایش کار چندان سختی نیست. خیلی از ما هر بار که به رستورانی تکراری می‌رویم، همیشه، همان غذای همیشگی را سفارش می‌دهیم، نه اینکه از امتحان‌کردن غذاهای جدید بترسیم، فقط اینکه از همان سفارش همیشگی‌مان راضی هستیم. اما مقصودمان از اینکه لازم است از محدوده‌ی آسایش‌تان خارج شوید چیز دیگری است. برای این منظور باید در جهت بهترشدنِ زندگی‌تان، خطر کنید. یادتان باشد بین «ریسک» و «ریسک حساب شده» تفاوت قائل شوید. هر ریسکی احتمال دارد به شکست ختم شود، اما وقتی حساب شده ریسک ‌می‌کنید، یعنی اینکه تمامیِ جوانب را خوب سنجیده‌اید و برای موفقیت در اقدامات‌تان به یک نقشه‌ی معقولانه رسیده‌اید.
??. طوری زندگی می‌کنید که دلخواه‌تان نیست

ارزیابیِ سطح خوشحالی افراد،‌ یکی از راهکارهای اندازه‌گیری موفقیت است. آیا خوشحالید؟ اگر نه، پس باید بعضی چیزها را عوض کنید. حتی کسانی که احساس رضایت یا خرسندی می‌کنند، باز هم به این معنی نیست که لزوما نهایت لذت را از زندگی‌‌شان می‌برند. زندگی به هیجان احتیاج دارد. پس چنانچه در زندگی‌تان احساس لذت نمی‌کنید، ببینید که با اِعمال چه تغییراتی می‌توانید حال‌ بهتری داشته باشید.
اگر این ?? علامت در زندگی‌تان مشهود است، نا‌امید نشوید. نخستین اقدام‌تان این باشد که افکارتان را تغییر دهید و خودتان را باور داشته باشید، یعنی به خودتان بقبولانید که حتما از عهده‌ی محقق‌کردنِ اهداف‌تان برخواهید آمد. خیلی وقت‌ها بزرگ‌ترین مانعی که نمی‌گذارد رؤیاهای‌تان را به واقعیت تبدیل کنید، همین افکار خودتان است. پس با اصلاح افکارتان شروع کنید تا تغییر دلخواه در زندگی‌تان حاصل شود.
برگرفته از: lifehack.org

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانبرای شروع هر شغلی، کارمندان منابع انسانی و مدیران استخدامی رزومه‌هایی دریافت می‌¬کنند. از آنجا که آنها برای مصاحبه با همه‌ی افراد وقت یا منابع کافی ندارند، همواره به دنبال روش‌هایی هستند که برای حذف داوطلبین تا حد امکان سریع باشد.
در حقیقت، برخی از آنها پیش از تصمیم‌¬گیری در مورد اینکه رزومه را در گروه «بله» یا «خیر» قرار دهند، تنها نگاه کوتاهی به هر یک از آنها می‌¬اندازند. بنابراین، لازم است که کاری کنید تا آن چند ثانیه کار خود را بکند.
در اینجا ?? نکته طلایی تهیه‌ی یک رزومه‌ی متمایز را معرفی می‌کنیم.
?. استفاده‌ی بجا از کلیدواژه‌ها و اصطلاحات رایج صنعت مورد نظر در رزومه‌تان
لیزا رانجل (Lisa Rangel)، مدیر شرکت کاریابی می‌گوید: از لغات و عباراتی مانند «به اتمام رساندن»، «توسعه دادن»، «کنترل یا اداره کردن»، و «کار گروهی» به اندازه‌ای طبیعی در رزومه‌تان استفاده کنید. «اگر رزومه‌ی شما از سیستم فیلترینگ که وجود داشتن یا نداشتن کلمات کلیدی را در رزومه چک می‌کند، به سلامت عبور کند، اما مخاطب بفهمد که صرفا به علت ‘چپاندن واژه‌های کلیدی’ از فیلترینگ شرکت‌شان عبور کرده‌اید،این¬طور احساس خواهد کرد که سیستم‌شان را به بازی گرفته‌اید و رزومه‌ی شما را در گروه «خیر» قرار خواهد داد.

ولی استیور رابینز (Stever Robbins)، یک مدیر اجرایی، می¬‌گوید استفاده‌ی مناسب از اصطلاحات رایجِ درست هیچ چیز را برای شما تضمین نمی¬‌کند. او می‌¬گوید: «اگر موقع به‌کارگیری آن کلیدواژه‌ها به اندازه‌ی کافی تمایز نداشته باشید، ممکن است به نقطه‌ی تاریکی در رزومه‌تان برسید.»

به این دلیل است که رعایت ?? مرحله‌ی بعدی مهم است.
?. رزومه‌ی خود را با شغل مورد نظر هماهنگ کنید
لورا اِسمیت–پرولکس (Laura Smith-Proulx)، نویسنده‌ی رزومه‌ی اجراییِ معتبر و متخصص پروفایل در Linkedln می‌گوید: «رزومه‌تان را با شغل خاصی که برای آن درخواست می‌فرستید هماهنگ کنید. جزئیاتی را وارد کنید که اثبات می‌کنند شما برای این پست خاص خیلی مناسب هستید.» یک روش برای انجام این کار، این است که تمام مهارت‌ها و تجربه‌های خود که به شغل مورد تقاضای‌تان مربوط می‌شوند را در رزومه‌تان بگنجانید.
?. از یک فرمت جدید و حرفه‌ای استفاده کنید

تبلیغات

فرمت رزومه‌ی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که زیبا و مطلوب به نظر برسد ولی بیشتر بر محتوا متمرکز باشد نه بر ظاهر.
?. اطمینان حاصل کنید که بدون غلط املایی و خوانا باشد
گِرگ فاهرتی (Greg Faherty)، رزومه‌نویس حرفه‌ای مورد تأیید و صاحب شرکت مشاوره برای راهنمایی افراد در نگارش رزومه‌های حرفه‌ای می‌گوید: «نماینده‌های منابع انسانی، اشتباه‌های تایپی و خطاها را نشانه‌ی بارز تنبلی می‌دانند. مطمئن شوید که رزومه‌تان کاملا درست و بدون خطاست و فراموش نکنید که مهم¬ترین اطلاعات را در صفحه‌ی اول بیان کنید.»
?. از تیتر استفاده کنید

همان ابتدای رزومه یک عبارت واضح و آشکار بگنجانید که به طور مناسبی بیان کند که چه کسی هستید، در حالی که پست شغلی خاص را هم در ذهن دارید. آن باهِر (Ann Baehr)، رزومه‌نویس حرفه‌ای و مؤسس شرکت Best Resumes of New York می‌گوید مثل یک بیلبورد با آن برخورد کنید. سرتیتر، عبارتی مربوط به بِرَند است و به صورت مرسوم همه‌ی حروف به کار رفته در آن حروف بزرگ هستند (اگر رزومه به زبان انگلیسی باشد) که بالای صفحه زیر نام و اطلاعات تماس فرد قرار می‌گیرد. برای مثال اگر رزومه خود را برای موقعیت شغلی سرپرست شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید تیتر زیر را با اندازه فونت نسبتا بزرگ زیر اسم خود قرار دهید.
یاسمن کاظمی
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نویسنده خلاق و متخصص بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
?. حرفه‌ای باشید
در مورد شغل¬‌ها یا کارفرمایان قبلی خود اطلاعات منفی بیان نکنید. در مورد سرگرمی‌ها، خصلت‌های شخصی یا سیاست بیش از حد صحبت نکنید. خیلی راحت حقایق مربوط به کار خود را بیان کنید.
?. استانداردها را در نظر بگیرید

اسمیت-پرولکس می‌گوید برای نشان دادن اینکه شما چطور به نتیجه کار می‌افزایید یا چگونه هزینه‌ها را کاهش می‌دهید هیچ راهی بهتر از این نیست که یک‌سری دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و قابل لمس خود را ارائه دهید. به علاوه، کارفرماها اغلب فرض می‌کنند که عملکرد گذشته نمایانگر نتایج آینده است.
فاهرتی با عقیده‌ی اسمیت–پرولکس موافق است. او می‌گوید بیشتر رزومه‌ها با شکست روبه‌رو می‌شوند چون همه‌ی چیزی که ارائه می‌دهند توضیحات شغلی است: «نماینده‌ی منابع انسانی، وظایف اصلی مربوط به شغل‌تان را می‌داند. چیزی که می‌خواهد ببیند این است که چطور در کنار کارفرمایان قبلی تفاوتی ایجاد کرده‌اید.»
مارک سندلا (Marc Cendella) در متنی که برای شرکت The Ladders – شرکت کاریابی آنلاین – نوشت می‌گوید شما همیشه باید تعداد جملاتی که در آن‌ها از عدد و رقم صحبت کرده‌اید را بشمارید و تعداد آن‌ها را دو برابر کنید. برای مثال از جملاتی مانند « من مسئول طراحی یک کمپین تبلیغاتی ??? میلیون تومانی بوده‌ام » یا « کمپین تبلیغاتی که برای آن شرکت طراحی کردم ?? درصد عملکرد بهتر نسبت به میزان پیش‌بینی شده داشت »
?. نیازهای خواننده یا احتیاجات صنعت مورد نظر را در اولویت و در مرکز توجه قرار دهید
باید از چیزی که آنها در مورد داوطلب شدن شما برای این شغل جستجو می‌کنند، مطلع شوید. باهِر توضیح می‌¬دهد: «به جای اینکه بعد از تکمیل رزومه‌تان دنبال کار بگردید، عاقلانه است که یک‌سری اطلاعات در مورد نیازمندی‌هایی که موقعیت‌های شغلی متناسب با شما دارند به دست بیاورید، تا درکی از چگونگی به کارگیری اصطلاحاتی که برای بِرَند، تمرکز محتوای رزومه و کلیدواژگان مورد نیاز هستند، داشته باشید.»
?. رزومه‌تان را طوری تنظیم کنید که انگار دارید یک داستان تعریف می‌کنید

رزومه‌تان باید تجربه‌های حرفه‌ای، دستاوردها، مهارت‌ها و دانش‌تان را در اختیار خواننده قرار دهد. باید نشان دهید که در طی سال‌های فعالیت حرفه‌ای‌تان چگونه پیشرفت کرده‌اید، و چه توانایی‌ها و قابلیت‌هایی می‌توانید با خود به مجموعه بیاورید.
اسمیت-پرولکس می‌گوید: «رزومه‌تان به قدر کافی برای گفتن داستان‌تان طولانی، ولی برای اینکه نگاهی اجمالی به آن انداخته شود به حد کافی کوتاه باشد. کلید اصلی برای این کار این است که رزومه‌تان قابل خواندن بوده و مرتبط با شغل مورد نظرتان

92