دانلود پایان نامه

شوند و به‌جلو حرکت کنند.
به‌نظر من، همه‌ی ما گاهی‌اوقات درگیر فعالیت‌هایی می‌شویم که به ما هیچ کمکی برای رسیدن به موفقیت نمی‌کند. شخصا من تاکنون مرتکب این اشتباه شده‌ام، اما زمانی‌که قصد داشتم کارآفرین بشوم، تغییرات لازم را در زندگی خود اعمال کردم. این موقع بود که فهمیدم هر ثانیه درطول روز چقدر اهمیت دارد. هیچ‌زمانی برای تمرکز روی فعالیت‌هایی که به کسب‌وکار من کمک نمی‌کرد، وجود نداشت.
همه‌ی ما به‌دنبال به‌دست‌آوردن موفقیت در زندگی هستیم، اما گاهی، زمان خود را با انجام‌ کارهایی که ما را از رسیدن به هدف باز می‌دارند، تلف می‌کنیم. دراغلب موارد، متوجه این کار نیستیم، تازمانی‌که یک شخص دیگر به آنها اشاره می‌کند.
باید کیفیت فعالیت‌هایی را که هر ساعت درطی روز انجام می‌دهید، بررسی کنید. عواملی که وقت شما را تلف می‌کنند، شناسایی کنید. برای شروع در ادامه به معرفی ? فعالیتی خواهیم پرداخت که افراد موفق درطی روز، وقت‌شان را برای آنها تلف نمی‌کنند.
?. افراد موفق در شبکه‌های اجتماعی بیش‌ازحد وقت نمی‌گذرانند

چرخ‌زدن در شبکه‌های اجتماعی، چک‌کردن اعلامیه‌های فیسبوک، گشتن در بین تصاویر اینستاگرام، خواندن آپدیت‌های توئیتر، همه، بخشی از زندگی روزانه هستند. اما اگر به زمان‌هایی که در این شبکه‌ها حضور دارید، دقت نکنید؛ زمان به‌سرعت می‌گذرد و نمی‌توانید به کارهایتان برسید.
بنابراین یک زمان مشخص و محدود برای چک‌کردن آنها اختصاص بدهید یا اینکه بعد از تمام‌شدن کارهای ضروری، سراغ آنها بروید. به‌عنوان جایزه‌ی انجام کارها خودتان را مجاز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی بدانید.
________________________________________
: آشنایی با فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی
________________________________________
?. افراد موفق بدون نقشه، روز خود را آغاز نمی‌کنند
افراد موفق برای روزی که می‌خواهند آغاز کنند، نقشه‌ی مشخص دارند. خود من معتقد به نوشتن کارهای روزانه هستم، البته به‌جای تهیه‌ی یک فهرست طولانی، به چند کار دارای اولویت، می‌پردازم.
اولویت‌های بزرگ خود را مشخص کنید و آنها را به مراحل کوچک و قابل‌دسترس تبدیل کنید.
?. افراد موفق از انجام فعالیت‌هایی که به آن باور ندارند، پرهیز می‌کنند
اگر می‌خواهید به‌واقع موفق باشید بایستی کارهایی را انجام بدهید که روی شما اثر مثبت دارند. روی کارهایی که از لحاظ عاطفی به شما ضربه می‌زنند، وقت نگذارید.
قبل‌ازاینکه فعالیتی را به تقویم روزانه‌ی خود اضافه کنید، مطمئن شوید که این کار اثر مثبتی در زندگی شما خواهد گذاشت. اگر به انجام آن فعالیت باور ندارید، جواب نه بدهید. شما مجبور نیستید به سؤال طرف مقابل خود پاسخ بدهید. قبل از جواب مثبت به‌خوبی فکر کنید.
________________________________________
: چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟
________________________________________
?. افراد موفق برای اموری که در کنترل آنها نیست، نگران نمی‌شوند
نگران‌شدن، شما را در زندگی به‌هیچ‌جا نمی‌رساند، مخصوصا اگر نتوانید برای حل آن مشکل کاری بکنید. بنابراین تمرکز خود را برروی فعالیت‌هایی قرار بدهید که می‌توانید برای آنها، کاری انجام بدهید.
?. افراد موفق با افراد منفی معاشرت نمی‌کنند

نقل‌قولی هست که می‌گوید: گفتار و کردار شما برآیندی از ? نفری است که بیشترین زمان را با آنها می‌گذرانید. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین باشید، با بهترین‌ها وقت بگذرانید.
انرژی منفی و سمی را از اطراف خود حذف کنید. اگر می‌خواهید در زندگی پیشرفت کنید، خود را از شر بارهای اضافی خلاص کنید.
?. افراد موفق به اشتباهات گذشته فکر نمی‌کنند
افراد موفق هم مرتکب اشتباه می‌شوند. همه اشتباه می‌کنند. کلید موفقیت در زندگی این است که یک اشتباه را ? بار مرتکب نشوید. از اشتباهات خود درس بگیرید و بهتر شوید.
بنابراین وقتی اشتباه می‌کنید، به خود بگویید که اشتباه صورت گرفته و نمی‌توانید برای اصلاح آن به گذشته بروید. روی آنچه آموخته‌اید تمرکز کنید و یک استراتژی برای عبور از اشتباه خود، طراحی کنید.
________________________________________
: چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟
________________________________________
?. افراد موفق تمرکز خود را روی کارهای دیگران نمی‌گذارند
اینکه از کارهای دیگر افراد موفق الهام بگیرید، بسیار خوب است، اما وقتی مرتب خود را با آنها مقایسه می‌کنید، حس کمبود به سراغ‌تان می‌آید. بنابراین زمان تغییر نقطه تمرکز فرا رسیده است.
از کارهای دیگران الهام بگیرید، اما تمرکز خود را روی رقابت با شخص مهم دیگری، یعنی خودتان بگذارید.
?. افراد موفق خود را در اولویت قرار می‌دهند
همه گاهی‌اوقات به‌خاطر انجام یک پروژه مجبور شده‌ایم که از خواب و ورزش خود غفلت کنیم. اما برای موفق‌شدن در درازمدت و بدست‌آوردن خوشبختی، باید خودتان را در اولویت قرار بدهید.
یک راه این است که ابتدای صبح کاری را انجام بدهید که به آن علاقه دارید. انجام ورزش، مدیتیشن، روزنامه‌خواندن و … .
اگر صبح خود را با انجام کارهایی شروع کنید که به آن علاقه دارید، درطول روز حس خوشحالی، تمرکز و قدرت سراغ شما می‌آید.
آیا کارهایی که وقت شما را تلف می‌کنند در این فهرست قرار داشتند؟ سعی کنید آنها را از زندگی روزانه‌ی خود حذف کنید.

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد
تغییر را در زندگی خود احساس کنید: در زمان کمتر، چندبرابر بیشتر کار کنید

15000تومانروابط عاطفی، روابط پیچیده‌ای هستند. اگر اهداف، انگیزه‌ها و انتظارات دوطرف هماهنگ نباشند، سرنوشت رابطه به تباهی کشیده می‌شود. خیلی راحت است که از مسئولیت شانه خالی کنیم و همه‌ی تقصیرها را گردن طرف مقابل بیندازیم، اما بهتر این است که هرکس، اول از همه، در زندگی شخصی خودش نکاتی را رعایت کند تا به یار خود این امکان را بدهد که شریک خوبی بشود. اگر می‌خواهید تجربه‌ی خوبی از رابطه‌ی عاطفی خود داشته باشید، حتما این مقاله را با دقت بخوانید و تمرین کنید تا این موارد را در زندگی‌تان عملی کنید. با چطور همراه باشید.

:
?? دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی شما می‌شود
کتاب مرا محکم در آغوش بگیر؛ کتابی برای تقویت و نجات یک رابطه عاطفی
?? حقیقت روانشناسانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما چقدر دوام می‌آورد
?. همان کسی شوید که آرزویش را دارید
اولین قدم این است که از خود بپرسید آیا همان کسی هستید که آرزویش را داشتید؟ چه رفتاری را در دیگران ستایش می‌کنید؟‌ ضعف‌هایتان چیست؟ اگر فکر می‌کنید لازم است، فهرستی از تمام خصوصیاتی که همیشه خواستارش هستید، تهیه کنید. بعد برنامه‌ریزی کنید تا آنها را به‌دست آورید. با تمرین، بهترین می‌شوید.
?. رنگ و بوی جذابیت به زندگی‌تان هدیه کنید
اگر زندگی‌تان برای خود شما جذابیتی ندارد، چرا باید برای دیگران جذاب باشد؟ چرا فرد دیگری باید وارد زندگی معمولی شما و جزئی از آن بشود؟ کارهایی انجام بدهید که شادتان کند و باعث شود برای شروع هر روز جدیدی هیجان داشته باشید. چیزهایی پیدا کنید که دل‌تان بخواهد با علاقه دنبالش کنید و پیشرفت‌هایتان را با اطرافیان‌تان به‌اشتراک بگذارید. اگر زندگی‌تان به‌اندازه‌ی کافی جالب است، پس چرا معطل می‌کنید؟ وقت آن رسیده که دنبال عشق بروید! مطمئن باشید عشق راهش را به سمت زندگیِ جذاب شما پیدا خواهد کرد.
________________________________________
: چند گام مؤثر برای ایجاد تغییرات مهم در زندگی
________________________________________

?. ببینید چه چیز شما را سر شوق می‌آورد

یکی از راه‌های ساختن زندگی جذاب این است که لااقل چیزی را پیدا کنید که نسبت‌به آن از ته قلب احساس اشتیاق کنید. شاید عاشق گشت‌و‌گذار باشید. شاید هنر، هیجان‌زده‌تان کند. هرچه هست، سعی کنید آن را بیابید و بخش زیادی از زندگی‌تان را برای رسیدگی به آن صرف کنید.
?. گذشته را در گذشته رها کنید!
بالاخره همه خاطرات و تجاربی دارند که ترجیح می‌دهند فراموش‌شان کنند، اما برخی قدرت فراموش کردن ندارند و همیشه خاطرات بدشان را در چمدانی با خودشان حمل‌ می‌کنند. این چمدانِ سنگین، آنها را از حرکت بازمی‌دارد. یاد بگیرید که بی‌خیال کسی بشوید که دیگر در زندگی‌تان نیست. کسانی که شما را ناامید کرده‌اند، فراموش کنید. به چشم‌انداز روبه‌رو بنگرید و از حرکت باز نایستید.
تبلیغات

________________________________________
: ? راه مفید و موثر برای فراموش کردن گذشته و خاطرات تلخ زندگی
________________________________________
?. منظم باشید

وقتی بدانید که کنترل اوضاع زندگی‌تان در دست‌تان است، اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهید داشت. همین موضوع شمارا جذاب‌تر خواهد کرد. به همه‌چیز نظم بدهید. خانه‌تان را مرتب کنید. ماشین‌تان را تمیز کنید. حتی فهرست دوستان فضای مجازی‌تان را بازبینی کنید! هیچ‌کس دوست ندارد با فردی شلخته که زندگی‌ بی‌سرو‌سامانی دارد، وارد رابطه شود. هیچ تعجبی ندارد که در این وضعیت نابه‌سامان حتی نتوانید مایه‌ی آسایش خودتان شوید، چه برسد به نفر دوم!
?. مراقب خودتان باشید
هرکاری از دست‌تان برمی‌آید انجام دهید تا انرژی‌تان حداکثر باشد. زندگی‌تان را با چیزهایی پر کنید که شادتان می‌کند و اشتیاق‌تان را برای زندگی‌کردن افزایش می‌دهد. شاید دویدن شما را سرحال می‌کند. شاید کاهش وزن به شما حس خوبی می‌دهد. شاید یک پیاده‌روی کوتاه قبل از شروع روز کاری به شما انرژی می‌دهد. هرچه هست، کارهایی انجام بدهید که باعث ایجاد احساس سلامتی و خوشحالی در شما شود.
________________________________________
: ?? روش رایگان برای اینکه همین الان احساس خوشحالی کنید
________________________________________
?. دیگران را با کم‌وکاستی‌هایشان بپذیرید
یکی از سخت‌ترین کارها در زندگی این است که بپذیرید دیگران برای این زندگی نمی‌کنند که انتظارات شما را برآورده کنند. دیگران را همان‌طور که هستند، بپذیرید. یاد بگیرید ضعف‌های دیگران را قبول کنید. ازدواج دلپذیر ازدواجی است که هردو طرف قادر باشند در کنار هم احساس راحتی کنند. اگر می‌خواهید اطرافیان‌تان را فراری دهید، به‌طور مداوم قضاوت‌شان کنید تا از دست‌تان کلافه شوند و ترک‌تان کنند.
?. عاشق زندگی باشید
ژنرال پنج ستاره و سیاست‌مدار آمریکایی، دوایت آیزنهاور (Dwight Eisenhower)، گفته است: «بدبینی هیچ‌گاه پیروزِ میدان نبوده است». همین جمله درباره‌ی زندگی هم مصداق دارد. با همه‌ی منفی‌نگری‌هایی که در دنیا وجود دارد (مثل بمب‌گذاری‌ها، حملات موشکی، شایعات خبرگزاری‌ها و…) هیچ‌کس اعصاب این را ندارد که پای شنیدن منفی‌بافی‌های شما بنشیند. چیزهایی از زندگی پیدا کنید که عاشق‌شان هستید. تنها زمانی‌که نسبت به زندگی‌تان احساس رضایت داشته باشید، می‌توانید این شادی را به دیگران منتقل کنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? نوع شخصیتی که هرگز نباید با آنها وارد رابطه‌ عاطفی شوید
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانجدا از موقعیتی که در زندگی دارید و اینکه چه اهدافی را دنبال می‌کنید، کاریزما عنصر اساسی در موفقیت شماست. برخلاف ظاهر اسرارآمیز این ویژگی، جادویی در کار نیست. کسی کاریزماتیک متولد نمی‌شود، بلکه کاریزما به‌سادگی، نتیجه‌ی رفتارهای آموختنی و اکتسابی فرد است. کاریزما نتیجه‌ی ارتباطات و روابط بین‌فردیِ عالی است و برای اینکه کاریزماتیک باشید، باید در روابط‌تان با دقت رفتار کنید. می‌خواهیم در این نوشته به برخی از مهارت‌هایی اشاره کنیم که موجب افزایش کاریزما می‌شوند.

:
اصول کاریزماتیک بودن؛ ?? اصلی که کمک می‌کند مهره مار پیدا کنید
شخصیت های کاریزماتیک تاریخ چه کسانی بودند؟
چگونه از زبان بدن استفاده کنیم؟
?. کلماتی را به‌کار ببرید که مردم با آنها ارتباط برقرار می‌کنند
دین سیمنتون، روان‌شناس دانشگاه کالیفرنیا و نویسنده‌ی کتاب چرا رئیس‌جمهوری‌ها پیروز می‌شوند؟ می‌گوید: «افرادی که مؤثرترین ارتباطات را برقرار می‌کنند، به‌جای زبان انتزاعی از زبان عینی بهره می‌برند.»
کلمات در جمله‌ی «حالت را می‌فهمم» با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند، اما در جمله‌ی «قادر به درک دیدگاه‌تان نیستم» چنین ارتباطی بین مخاطب و پیام برقرار نمی‌شود. کاریزماتیک‌ترین رئیس‌جمهوری‌ها نه با مغز مردم، بلکه با قلب آنها ارتباط برقرار می‌کنند.
________________________________________
: تاثیر و قدرت کلمات؛ چگونه از قدرت کلمات برای پیشبرد اهداف‌مان استفاده کنیم؟
________________________________________

?. احساسات‌تان را ابراز کنید

افراد کاریزماتیک احساسات خود را در لحظه و صادقانه ابراز می‌کنند. روان‌شناسان می‌گویند این کار به آنها کمک می‌کند با حال و احساس دیگران ارتباط برقرار کنند. این حالت را سرایت عاطفی (emotional contagion) می‌نامند که به‌معنای «گرایش برای تقلید و هماهنگ‌کردن خودکار حالات عاطفی» است. برای مثال، اگر فردی درباره‌ی موضوعی واقعا هیجان داشته باشد، هیجان او به افراد دیگر نیز «سرایت» می‌کند.
________________________________________
: ابراز احساسات؛ چگونه احساسات‌مان را به درستی بیان کنیم
________________________________________
تبلیغات

?. از استعدادهای بالقوه‌تان صحبت کنید
صحبت از استعدادهای بالقوه‌‌ی شما از صحبت‌ راجع‌به دستاوردهای‌تان اثرگذارتر است. پژوهش مشترک دانشگاه استنفورد و هاروارد نشان می‌دهد آنچه توجه دیگران را به فرد جلب می‌کند، دستاوردهایش نیست، بلکه پتانسیل‌هایی است که دیگران در او می‌بینند. به‌نظر می‌آید ذهن بیش از آنکه با مواردی درگیر شود که درحال‌حاضر قطعیت‌شان معلوم است، با طبیعتِ غیرقطعی استعدادهای بالقوه درگیر می‌شود.
?. رفتار طرف مقابل را بازتاب دهید
روان‌شناسان متوجه شده‌اند که وقتی دو نفر با هم خوب هستند، به‌عنوان نشانه‌ای از اعتماد و امنیت، شروع به تقلید آیینه‌وار از حرکات هم می‌کنند. برای مثال وقتی پای خود را روی هم می‌اندازید، مخاطب‌تان نیز همین کار را می‌کند، یا وقتی جرعه‌ای آب می‌نوشید، او نیز این کار را تکرار می‌کند. اگر می‌خواهید عملکرد بهتری در مذاکره داشته باشید، طبق تحقیقات، باید رفتار طرف مقابل‌تان را تقلید کنید.
________________________________________
: ?? عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما
________________________________________
?. قدم‌هایتان را با دیگران تنظیم کنید
اگر قدم‌هایتان را با دیگران تنظیم کنید، به‌نظرشان فردی دوست‌داشتنی خواهید آمد. در یکی از پژوهش‌های دانشگاه دورهام، به دانشجویان ویدئویی از راه‌رفتنِ ?? دانشجوی دیگر نشان داده شد که در آن برخی با قدم‌های بلندتر و برخی با قدم‌های کوتاه‌تر راه رفته بودند. تنها چند قدم از راه‌رفتن فرد کافی بود تا برداشتی از شخصیت او به‌دست دهد. دانشجویان قدم‌های بلند را مساوی با برون‌گرایی و ماجراجویی می‌دانستند، درحالی‌که قدم‌های کوتاه‌تر از نظر آنها با روان‌رنجوری در ارتباط بود. مطالعه‌ی دانشگاه ایلینویز روی سرعت راه‌رفتن نشان می‌دهد مردان سرعت قدم‌هایشان را با زنانی که دوست‌ دارند، تنظیم می‌کنند.
?. دست‌ها و تنه‌ی خود را باز نگه دارید

دست‌ها و تنه‌ی خود را باز نگه دارید تا علامتی بر پذیرابودن‌تان باشد. متخصصان زبان بدن معتقدند صدای زبان بدن بلندتر از کلمات است. نگه‌داشتن دست‌ها در جیب‌ و جمع‌کردن شانه‌ها به داخل نشانه‌ی این است که به گفت‌وگو علاقه‌مند نیستید. اما استفاده از دست‌ها حین حرف‌زدن و ایستادن با حالت بدنی گشوده نشان می‌دهد برای ارتباط و گفت‌وگو آماده‌اید.
?. حیوان خانگی داشته باشید
در پژوهشی در دانشگاه میشیگان به زنان، داستان کوتاهی راجع‌به مردان دادند تا بخوانند. زنان به جذابیت طولانی‌مدت مردانی که در داستان سگ داشتند، امتیاز بالاتری می‌دادند. محققان نتیجه گرفتند داشتن حیوان خانگی این پیام را القا می‌کند که فرد، مراقبت‌کننده است و می‌تواند تعهد طولانی‌مدت داشته باشد. علاوه‌براین، با داشتن حیوان خانگی، آرام‌تر، دسترس‌‌پذیرتر و شادتر به‌نظر می‌رسید.
?. بیشتر لبخند بزنید

طی دو آزمایش، محققان سوئیسی رابطه‌ی میان جذابیت و لبخند را بررسی کردند و متوجه شدند هرچه لبخند فرد قدرتمندتر باشد، چهره‌اش جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد. درحقیقت، صورت خندان، موجب می‌شود عدم‌جذابیتِ نسبی چهره جبران شود.
________________________________________
: لبخند زدن چه تاثیری روی شما و اطرافیان‌تان دارد؟
________________________________________
?. مردم را به صحبت درباره‌ی خودشان وادارید
طبق پژوهشی در دانشگاه هاروارد، صحبت‌کردن درباره‌ی خود، نواحی خاصی را در مغز فعال می‌کند که در رابطه‌ی جنسی یا خوردن غذای خوب نیز فعالیت می‌کنند. مجله‌ی علمی امریکایی (Scientific American) گزارش می‌دهد: فعال‌شدن این نواحیِ مغزی هنگام حرف‌زدن درباره‌ی خود، این احتمال را مطرح می‌کند که خودافشایی به‌صورت سرشتی برای انسان خوشایند است. زمانی که افراد از تجربیات خود صحبت می‌کنند، در