دانلود پایان نامه

می‏‌شود برای به دست آوردن مهارت‌های بیشتر. کارآفرین‌ها، دستاوردها را به عنوان سکویی برای رسیدن به دستاوردهای دورتر می‏‌نگرند.
آدم کارآفرین‌ سهمش از زندگی را می‌‏پردازد و فکر نمی‏‌کند بس است. او نگاه می‏‌کند به آینه و رو به خودش داد می‌زند: «ببینمت… این چند روزه برام چه‌کار کردی؟»
بعد می‌رود بیرون و کارهای بیشتری می‌کند.
?. طرفدار سایر کارآفرین‌ها هستند
کار کارمندی مثل بازی صفر-صفر است. نه خیلی راضی‌کننده است و نه خیلی بد. کارمندان معمولا دارند هزینه‌ی موفقیت یک فرد را دیگر می‌‏پردازند. اگر ترفیع بگیرد، یعنی کس دیگری آن ترفیع را نمی‌تواند بگیرد و اگر فرصتی نصیبش شود، یعنی آن فرصت از چنگ شخص دیگری درآمده است. پس حق می‌‏دهید که بگویم در محیط کارمندی، حسودی نکردن به موفقیت بقیه، کار بسیار سختی است؛ کار سختی است که از ته دل برای موفقیت همکارتان خوشحال باشید و در عین حال برای درجا زدن خودتان ناراحت بمانید.
اما بین کارآفرین‌ها اینطور نیست. عاشق اینند که ببینند همتایانشان به موفقیت رسیده‌اند. آنها می‌دانند که کیک به همه می‌‏رسد (البته این کیک فعلی را فراموش کنید، کارآفرین‌ها به عشق این نفس می‏‌کشند که کیک‌های جدیدی درست کنند).
?. دوست دارند یک‌تنه، جنبش به پا کنند
همه‌ی ما دوست داریم به جایی حس تعلق پیدا کنیم، عضو خانواده‌ای شویم، به همین دلیل است که بعضی از ایده‌ها خیلی سریع دنباله رو پیدا می‌‏کنند و به همین دلیل است که ایده‌های بزرگ، موجب برپا شدن جنبش در میان مردم می‏‌شوند.
پیوستن به جمع چیز جالبی است. اما هر جنبشی با یک نفر شروع می‌شود که جرئت کرده تنها بایستد، بدون محافظ خودش را در خطر بیندازد و متفاوت باشد، چیزهایی که بقیه نمی‌‏گویند را بگوید، کارهایی که بقیه نمی‌‏کنند را بکند. او می‌خواهد شانسش را امتحان کند و عواقبش را بپذیرد.
اما چه چیزی کارآفرین‌ها را وادار می‏‌سازد تا این ریسک را بپذیرند؟
?. به خودشان می‌گویند: «چرا من نه؟»
رسیدن به موفقیت دشوار است وگرنه که همه موفق بودند. به همین دلیل است که شکست می‌‏خوریم و وقتی هم که شکست می‌خوریم، راحت است که مشکلات را به گردن عوامل خارج از کنترل‌مان بیندازیم. کاری ندارد که در گوشه‌ای چمباتمه بزنیم و ناامیدانه به این فکر کنیم که چرا فرصت‌هایی که گیر بقیه می‌آید، گیر من نمی‌آید؟ یا چرا دوستانم هوایم را نداشتند؟ یا چرا وقت استراحت گیرم نمی‌‌آید؟
می‌بینید؟ کاری ندارد که آدم دائم با خودش بگوید: «چرا من؟»
به همین دلیل است که کارآفرین‌ها در محلی رستوران باز می‌کنند که بقیه در آنجا شکست خورده‌اند: «درست است که آنها موفق نشدند، اما چرا من نتوانم موفق بشوم؟» یا کارآفرین‌هایی که شرکت نرم‌افزاری تأسیس می‏‌کنند، پیش خودشان می‌گویند: «ممکن است شرکت‌های معروف جیب‌های بزرگ‌تر و سهم بیشتری از بازار نسبت به من داشته باشند، اما چرا من، نتوانم؟»
کارآفرین‌‏ها تصور نمی‌کنند آدم‌‏های موفق، استعداد یا قدرت‌های ویژه‌ای دارند که از خدایان استارتاپ بهشان نازل شده است. آنها آدم‌های موفق را می‌بینند و پیش خودشان می‌گویند: «دمش گرم! اگر او توانسته، چرا من نتوانم؟»
سؤال خوبی است: «چرا شما نتوانید؟»
اگر خوب به این سؤال فکر کنید، می‌‌بینید که هیچ جواب درست و درمانی برایش پیدا نمی‌شود، چون هر وقت رؤیایی در سرتان شکل بگیرد و برای به دست آوردنش تمام انرژی‌‌تان را بگذارید، هیچ دلیلی وجود نخواهد داشت که موفق نشوید.
برگرفته از: inc

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی تدوین طرح کسب‌ و کار به روش اساتید هاروارد
ایده خود را به پول تبدیل کنید

8000تومانآیا عاد‌ت‌های صبحگاهی ما می‌توانند در موفقیت و رسیدن به اهداف مختلف زندگی شخصی و حرفه‌ای‌مان مؤثر باشند؟ اگر شما هم می‌خواهید فرد موفقی باشید اما آن‌قدر با صبح زود از خواب بیدار شدن مشکل دارید که حتی وقت کافی برای خوردن صبحانه هم ندارید، توصیه می‌کنم حتما با ما همراه باشید. در این مقاله می‌خواهیم رمز موفقیت تعدادی از زنان موفق در حوزه‌های پزشکی، ورزش، کارآفرینی و … را از زبان خودشان برای‌تان بازگو کنیم.
________________________________________
: زنان موفق چگونه زمان را مدیریت می‌کنند؟
________________________________________
?. آنها فهرستی برای فعالیت‌های روزانه‌ی خود تهیه می‌کنند

کیتی ویلکاکس (Katie Willcox) مدیرعامل و نویسنده‌ی کتاب «Healthy Is the New Skinny» می‌گوید:
«من معمولا روزم را با فکر کردن به اهدافی که در طول هفته قرار است به آنها برسم شروع می‌کنم. اول هر هفته تقویمم را نگاه می‌کنم و مسیر معینی را برای رسیدن به اهداف موردنظرم مشخص و سازماندهی می‌کنم. همچنین در طول هفته، هر روز تقویمم را بازبینی می‌کنم. ممکن است چیزهایی به ذهنم برسند و لازم باشد آنها را به فهرست کارهایم اضافه یا از آن حذف کنم. به‌این‌ترتیب اگر نتوانم کاری را در موعد مقرر به انجام برسانم، می‌توانم کمی برنامه‌هایم را عوض کنم و در زمان دیگری مسئولیت موردنظر را انجام بدهم و به اهدافم برسم. بررسی مداوم تقویم روزانه و فهرست کارهایم، جزو اولین مواردی است که هر روز صبح انجام می‌دهم.»
________________________________________
: چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟
________________________________________

?. تحرک دارند

دکتر ملیسا اسکالا (Melissa Skala) یکی از پژوهشگران برنامه‌ی ابتکاری موسوم به «Stand Up To Cancer» که تلاش دارد ایده‌ و روش‌های خلاقانه‌ و جدیدی را در زمینه‌ی تحقیقات مرتبط با انواع سرطان ارائه بدهد، می‌گوید:
«من صبح‌ها بازدهی بسیار بالایی دارم و اغلب کارهای خلاقانه را قبل از وعده‌ی ناهار انجام می‌دهم. سعی می‌کنم جلسات روزانه‌ام را به بعدازظهرها موکول کنم تا صبح‌ها به‌اندازه‌ی کافی وقت، تمرکز و انرژی برای تفکر عمیق درباره‌ی موضوعات علمی، حل مسئله و نگارش مطالبم داشته باشم. همچنین در محل کارم از تردمیل استفاده می‌کنم که به حفظ انرژی و تمرکزم کمک زیادی می‌کند.»
تبلیغات

________________________________________
: بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است؟ صبح یا عصر؟
________________________________________
?. موسیقی گوش می‌کنند

ماری رلین (Mahri Relin) بنیانگذار وبسایت ورزشی «Body Conceptions» می‌گوید:
«چیزی که صبح‌ها بیشترین نشاط و شادی را برای من به‌همراه دارد، گوش دادن به موسیقی است. من معمولا فهرستی از آهنگ‌های مناسب را به مشتریانم می‌دهم، چون تمرینات آنها بسیار به موسیقی وابسته است. من جزو افرادی هستم که برای انجام فعالیت‌هایم از موسیقی الهام می‌گیرم و موسیقی حسی را در من ایجاد می‌کند که برای فعالیت‌ بیشتر و انجام تمرینات جدید مربوط به کارم، انگیزه‌ی بیشتری پیدا می‌کنم. فکر می‌کنم اگر موسیقی را وارد زندگی‌مان کنیم و لبخند بزنیم، اتفاقات مطلوب‌تری در انتظارمان خواهد بود.»
________________________________________
: تاثیر موسیقی بر مغز شما چگونه است؟
________________________________________
?. نقل قول‌های الهام‌بخش می‌خوانند

پایال کداکیا (Payal Kadakia) یکی از زنان موفق و یکی از بنیانگذاران مجموعه‌ی ورزشی کلاس‌پس (ClassPass) می‌گوید:
«من سال گذشته ازدواج کردم و یکی از جذاب‌ترین و سودمند‌ترین کارهایی که پیش از شروع فعالیت‌های روزانه‌ی خود انجام می‌دهم، گفت‌وگو کردن با شوهرم است. فرقی نمی‌کند کنار هم باشیم یا نه، همیشه اول صبح نقل‌قول‌هایی الهام‌بخش از افراد موفق و نویسندگان محبوب‌مان را برای یکدیگر می‌فرستیم. این کار باعث می‌شود میزان خوش بینی ما افزایش پیدا کند و برای رسیدن به هدف‌، اراده‌ قوی و محکم‌تری داشته باشیم.»
________________________________________
: ?? نقل‌قولی که زندگی‌تان را عوض می‌کند
________________________________________
?. به تفکر و مدیتیشن می‌پردازند

نیکول کاردوزا (Nicole Cardoza) یکی از موفق‌ترین مربیان یوگا و از مدیران اصلی «Yoga Foster»، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی یوگا در شهر نیویورک است. او درباره‌ی مدیتیشن می‌گوید:
«من هر روز صبح حداقل چند دقیقه مدیتیشن انجام می‌دهم. این کار به من کمک می‌کند در ادامه‌‌ی روز سریع‌تر و با تمرکز بیشتری درباره‌ی همه‌ی فعالیت‌هایم تصمیم بگیرم. تنها زمانی‌ که عجله ندارم، مضطرب نیستم و آرامش دارم، زمانی است که مشغول مدیتیشن هستم و خودِ این مدیتیشن باعث می‌شود در ادامه‌ی روز هم آرامش بیشتری داشته باشم. گاهی پیش از انجام یک کار به مدیتیشن می‌پردازم و گاهی نیز در رختخواب پیش از شروع فعالیت‌های روزانه تمرینات مدیتیشن را انجام می‌دهم. زمانش چندان مهم نیست من هر وقت که بتوانم، از مدیتیشن غافل نمی‌شوم.»
________________________________________
: چگونه مدیتیشن کنیم؟
________________________________________
?. بدون زنگ ساعت بیدار می‌شوند

رابین برزین (Robin Berzin) یکی دیگر از زنان موفق در حرفه‌ی پزشکی و مؤسس «Parsley Health» در نیویورک، درباره‌ی بیدار شدنش از خواب می‌گوید:
«باید کم‌کم به یک فرد سحرخیز تبدیل شوید. من صبح‌های زود تمرکز بیشتری دارم و می‌توانم کارهای خلاقانه‌تری انجام بدهم، بنویسم و برای جلسات روزانه، بهتر برنامه‌ریزی کنم. معمولا بین ساعت ?:?? تا ? صبح از خواب بیدار می‌شوم و برای آنکه خواب نمانم، شب‌ها بین ساعت ??:?? تا ?? به رختخواب می‌روم. در واقع حدود ??? ساعت می‌خوابم. سیستم عصبی انسان نیز دقیقا به همین مقدار زمان نیاز دارد تا خود را بازیابی کند. بیدار شدن بدون زنگ ساعت برای من ایده‌آل‌ترین حالت بیدار شدن است چون نشان می‌دهد بدنم چرخه‌ی طبیعی خواب خود را طی کرده است، اما به‌هرحال این‌گونه بیدار شدن برای همه‌ی افراد امکان‌پذیر نیست.»
________________________________________
: چطور صبح ها سرحال از خواب بیدار شویم؟
________________________________________
?. با وسایل ارتباطی و فناوری‌ها کاری ندارند
کری ساتوویتس (Kari Saitowitz) یکی دیگر از زنان موفق در زمینه‌ی تناسب اندام و صاحب یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی و تناسب اندام می‌گوید:
«من دو پسر نوجوان دارم و علاقه‌مندم که صبح‌ها توجه‌ام را کاملا به آنها معطوف کنم. سعی می‌کنم قبل از اینکه آنها از خواب بیدار شوند، کارهای شخصی‌ام را انجام بدهم و سپس فقط به پسرانم برسم. تا وقتی که هردو را به مدرسه نفرستم اصلا سراغ لپ‌تاپ یا گوشی موبایلم نمی‌روم. برای‌شان صبحانه درست می‌کنم و خودم و همسرم کنار آنها می‌نشینیم تا صبحانه‌شان را بخورند. استفاده از موبایل، تبلت و لپ‌تاپ در تمام این مدت ممنوع است، چون زمان صبحانه تنها وقتی است که هر چهار نفرمان کنار هم هستیم و می‌توانیم از بودن با هم لذت ببریم.»
________________________________________
: وقتی پُست گذاشتن از زندگی، از خودِ زندگی مهم‌تر می‌شود
________________________________________
?. دعا می‌کنند
کلودیا چان (Claudia Chan) یکی از مبتکران کنفرانس‌های رهبری و عضو یکی از گروه‌های مربوط به امور زنان در تایوان، می‌گوید:
«من بسیار اهل معنویات و دعا کردن هستم. صبح‌های زود که از خواب بیدار می‌شوید و کارهای زیادی برای انجام دادن دارید، باید استرس و اضطراب را به حداقل و توان و قدرت خود را به حداکثر برسانید. من همیشه این کار را با دعا کردن انجام می‌دهم. دعای صبحگاهی من از جملات بسیار ساده‌ای تشکیل می‌شود. همیشه ابتدا از خداوند به‌خاطر زندگی‌ام تشکر می‌کنم و دربار‌ه‌ی خودم و خانواده‌ام با او صحبت می‌کنم. معمولا تصویری از زندگی‌ پیشِ رو و کارهایی که می‌خواهم انجام بدهم، برای خودم می‌سازم و سعی می‌کنم با نیایش صبحگاهی، با لطف و مرحمت الهی خودم را به اهدافم نزدیک‌تر کنم. وقتی صبح‌ها قبل از هر کاری دعا می‌کنم، نیروی شگفت‌انگیز و اعتماد به نفس عجیبی برای تمام مدت روز دریافت خواهم کرد.»
?. سحرخیز هستند

مارین آلسوپ (Marin Alsop) رهبر ارکستر و اولین زن عضو ارکستر بزرگ آمریکا درباره‌ی فواید سحرخیزی و تأثیر آن در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود می‌گوید:
«از وقتی که یک دختر دبیرستانی بودم، صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شدم. یادم می‌آید زمانی که همه‌ی دوستانم ساعت ? و ? صبح از خواب بیدار می‌شدند، من ساعت ? صبح بیدار بودم و تا قبل از رفتن به مدرسه دو ساعت موسیقی تمرین می‌کردم. حتی الان هم صبح زود قبل از اینکه همه بیدار شوند از رختخوابم بیرون می‌آیم و مطالعه و ورزش می‌کنم. به تمام این کارهای صبحگاهی علاقه دارم و با انجام آنها در تمام روز احساس شادی می‌کنم. حتی گاهی اوقات نمی‌توانم منتظر رسیدن فردا صبح شوم!»
برگرفته از: prevention

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانوقتی قرار است که تجربیات یک زن، حاصل کار‌کردن‌اش در محیطی کاملا جدی و مردانه مثل اف‌بی‌آی، و بدون وجود حتی یک همکار زن باشد به‌طور حتم توجه ویژه‌ به تصمیمات و نگرش خود برای تجربه‌ی موفقیت اجتناب‌ناپذیر است.
من به عنوان یک افسر زن اف‌بی‌آی یاد‌گرفتم که کامیابی و موفقیت با تصمیمات و رویکرد کاری‌ام ارتباط مستقیمی دارد، و اینکه رشد و پیشرفت من، با اقدامات سنجیده‌ و انتخاب‌های درستم ارتباط دارد نه با تکیه بر همیاری از سوی دیگران. این طبیعی است که هر زنی با توجه به موقعیت زمانی و مکانی خویش، تعریف منحصر‌به‌فرد و امضا‌دار خود را از موفقیت داشته باشد ولی باور قلبی من این است که زنان موفق، بی‌گمان رشد و موفقیت خود را با رعایت ? مورد مهم زیر به‌دست آورده‌اند:

________________________________________
: خصوصیات زنان شاد چیست؟
________________________________________
?. زنان موفق هرگز ترس‌شان را نادیده نمی‌گیرند
اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید از همان اول با ترس و هراس‌ خود روبه‌رو شویم. هرگز انرژی خود را برای اجتناب از آن ترس‌ها هدر ندهیم؛ در عوض، با اتکا به قدرت ذهنی خود، افکار، احساسات و رفتار خود را به شیوه‌ای مدیریت کنیم که ما را برای موفقیت در کار و زندگی آماده کند.
سرکوب کردن یک حس منفی فقط باعث تشدید آن می‌شود که حاصل آن فقط ترس بیشتر است و رسیدن به نقطه‌ی سکون. پس، مهار ترس و اضطراب یعنی شدت بخشیدن به احتمال رویارویی با آن.

?. زنان موفق هرگز از تعارضات نمی‌گریزند
من هم به عنوان یک افسر زن اف‌بی‌آی در رویارویی با مشاجرات، انتقاد‌ها و بی‌عدالتی‌های بی‌شماری که در کار به تلخی تجربه کردم مستثنی نبودم. تفاوت من با دیگران در این بود که هرگز برای فرار از آن احساسات منفی در جا نزدم و رهایی از آن را در همراهی با دیگران ندیدم.
به خیال افرادی که از رویارویی با مشکلات پرهیز می‌کنند، تعارضات همواره سلطه‌جویانه، خشن و توهین‌آمیزند. این درست نیست چراکه تعارضات به اشکال مختلفی نمود پیدا‌ می‌کند. واکنش ما باید در مقابل رفتار دیگران هوشیارانه باشد تا احساسات و اندیشه‌ی ما را مورد سوءاستفاده قرار ندهند. وقتی درک درستی از تعارضات داشته باشیم و از واقعیت وجودی آن گریزان نباشیم، واکنش ما نسبت به آن مبتنی بر انتخاب و تصمیم خواهد بود، نه از روی ترس و نا‌آگاهی.
?. زنان موفق هرگز به خود-انتقادی درونی‌شان توجه نمی‌کنند
در ابتدا لازم بود که ریشه‌ی انتقادهای درونی‌ام را از بیخ‌و‌بن دربیاورم و نسبت به صداهای تردید و اضطراب موجود در ذهنم بی‌توجه باشم. و مجبور بودم که هر‌چند محدود ولی این کار را با تمرکز بر بازخورد مثبت و انتقاد سازنده انجام دهم.
تبلیغات

قدرت ذهن یعنی توانایی مهار اندیشه‌ها به‌جای تسلط و اشراف ذهن بر ما؛ تنها راه تقویت قدرت ذهنی این است که یاد بگیریم برای مدیریت و مهار افکار، عواطف و هیجانات‌مان با به‌کار بردن واژگان مثبت و تأثیر‌گذار همواره گفت‌وگوی درونی داشته باشیم.
________________________________________
: ? کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام می‌دهند
________________________________________
?. زنان موفق هرگز در انتظار شرایط ایده‌آل نمی‌مانند

دستیابی به شغل عالی و انتظار شرایط مطلوب، هرگز بدون تلاش و حرکت امکان‌پذیر نیست. می‌بایست آموخت که بین مشقت از برای رشد و رنج از زیان و زحمت، تفاوت‌هایی وجود دارد.
گفتن اینکه شرایط خوب نیست، اوضاع به وفق مراد نیست یا به شما بی‌عدالتی شده، خیلی راحت است. اینها همه بهانه‌ای است که مسیر حرکت ما را دست‌آخر به بن‌بست می‌کشاند.
باید با بهره‌گیری از موقعیت و شرایط موجود، از آنچه در چنته داریم برای پیشرفت در زندگی استفاده کنیم. قدرت ذهن یعنی به جای اینکه به استقبال شکست و سکون برویم، در مواجهه با شرایط مختلف، نگاه و رویکرد مناسبی داشته باشیم.
?. زنان موفق هرگز به گذشته‌ی خود به عنوان اشتباه نگاه نمی‌کنند
در اوایل کار، اشتباهات زیادی را تجربه کردم. گاهی از این اشتباهات خجالت زده می‌شدم، اما یک روز با خودم عهد بستم که به جای خجل بودن از هرکدام آنها درس بگیرم.
برخی اشتباهات گذشته می‌تواند بد یا ناخوشایند باشد اما باید به‌جای اینکه زانوی غم بغل بگیریم باید به آنها به چشم فرصت‌هایی برای یادگیری چیزهای نو نگاه کنیم؛ فراگرفتن چیزهایی ک